Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Druže, ti si započeo ovu raspravu, ne ja.
 
Kakvu raspravu? Samo sam napisao cenu kilograma "te" kafe.
 
Na srpskom su ti objasnili.
Ne kupuje se ta kafa na kilo, nego u pakovanjima sa odredjenim brojem kapsula.
Niti svi piju istu kafu, niti imaju isti ukus, niti iste potrebe i navike i ti sad smaras koliko kosta kilo necega sto se ne prodaje na kilo niti koristi kao kafa na kilo itd.
 
Kao neko ko ima DG Mini me aparat sa sve adapterom za nespresa evo vec godinu dana mogu ti reci da radi odlicno. Kafu kupujem u Lidlu xxl 44 kom 720din ristreto ili lila. Sto iznad neko napisao odnos cena kvalitet i to jos sa adapterom je smesna a o prakticnosti da ne pricamo. Pricao sam sa serviserima kafe aparata automatika pogotovo koji su mi rrkli da ne menjam aparat sve dok ne budem kuvao izmedju 10 i 30 kafa dnevno jer kafa koja stoji u silosu posle dva dana nije to to vise.
 
Većina iz ovih aparata i ne pije čistu kafu, nego one varijante sa mlekom, tople čokolade, karamele, kapućina...
U principu, ja jesam kandidat za espreso aparat, s obzirom da pijem kratke kafe, ali ne vidim trenutno isplativost ovakvog ulaganja. Sa druge strane, nezgodno je i kupiti ovo i držati na poslu, a ograničiti drugima pristup.
 
Ne znam što se uopšte protegla ova diskusija, svako pije ono što mu odgovara. Nekom više vredi tih 5g po toj ceni, nego bilo koji pravi espresso, jer uz minimalan trud i uz najmanju potrošnju vremena, dobija skroz solidnu kafu.

Nemaju svi vremena i živaca da se zezaju sa espresso mašinama, mlevenjem kafe i ko zna čime još...

To je isto kao da sad neko dođe i kaže, dizel/1l 185din, a ja sednem na biciklu i odvezem se na posao. A tek koliko ti istovariš izduvnih gasova u atmosferu...
Znači Markic, oni koji koriste espresso aparate su biciklisti a vi, kapsulaši se vozite limuzinom.
:ROFLMAO:
 
Pa vi ste eko-osvešćeni 😂

Poenta je da hvala bogu izbor postoji. Svako kalkuliše i bira ono što je njemu najpovoljnije. Nije cena uvek merilo za to. Nekome je bitnije vreme, nekome lakoća upotrebe i održavanja, a neko pak voli da isprobava razna zrna, da melje kafu, pije mnogo...

Nisam upućen mnogo u espresso mašine, tako da i ne znam pouzdano njihove cene, ali bih ovako na prvu rekao da ni one same po sebi nisu jeftine.
 
Većina iz ovih aparata i ne pije čistu kafu, nego one varijante sa mlekom, tople čokolade, karamele, kapućina...
U principu, ja jesam kandidat za espreso aparat, s obzirom da pijem kratke kafe, ali ne vidim trenutno isplativost ovakvog ulaganja. Sa druge strane, nezgodno je i kupiti ovo i držati na poslu, a ograničiti drugima pristup.
To si mogao odmah da napišeš, nego da potežeš argumente poredjenja sa turskom kafom.
 
Ja sam pre nedelju dana kupio Dolce Gusto Krups Mini me. Za njega sam uzeo i adapter za nespresso za 300din, kao i dve punjive kapsule za dolce gusto, jedna druge generacije a druga trece generacije.
Molim te daj info gde ima taj adapter za 300 kinti.

Inace kvalitet orginalnih DG kapsula je baš opao, trenutno jedino što valja je Napoli sve ostalo nema veze sa kvalitetom od pre 5 godina koliko koristim DG. Ovo mislim samo na čistu kafu, ne na kombinaciju kafa + mleko.
 
Nije samo do toga. Zasiti se čovek vremenom, pa sve dosadi. Napravi neko vreme brejk, pa se vrati. Trenutno pijem Buondi, pa se vratim na Ristreto Barista i Espresso intenso. I tako u krug, pa brejk.

Naručih jutros na Aliju za 1700, pa ako stigne...
 
O kakvoj isplativosti ulaganja se ovde priča? Bilo kakvo ulaganje se ne isplati - jedino isplativo je ne piti kafu uopšte.
Ovde se raspravlja o ukusima i kako dobiti željeni kvalitet i ukus, a pritom zadržati nivo uloženog rada na prihvatljivom nivou.
Ko neće da se zeza sa manuelnim aparatima, bira ili automatike ili kapsule. Ili neku drugu vrstu kafe, a ne espreso. Po meni, korišćenje aparata za kapsule u kombinaciji sa punjivim kapsulama je totalna glupost. Em si i dalje ograničen količinom kafe, temperaturom vode, itd..., em opet imaš zezanje sa punjenjem, pražnjenjem, pranjem kapsule, nabavkom odgovarajuće kafe, itd...
Jel' bi ti moka aparat možda odgovarao na poslu? Skuvaš kafu, opereš aparat, pa ga spakuješ u svoju fioku/orman...
Pozdrav
 
Ne (kapsule su brže i jednostavnije rešenje, što ti reče, zadržavam nivo rada na prihvatljivom nivou). Mada, razmišljao sam da ga kupim za kuću.
 
Pricao sam sa serviserima kafe aparata automatika .... jer kafa koja stoji u silosu posle dva dana nije to to vise.
Koja je je ovo logika servisera? Nekoliko puta citam recenicu da ne bih nesto propustio. Teraj ti njih u PM jer lupetaju. Ne stavljas u silos dzak kafe nego meru koju ces potrositi za dan ili dva.
 
A sta sa ostatkom kafe u kesi, treba da imam vakum aparat? Nekad popijem jednu max dve kafe dnevno a nekad 4 za sta je meni izbor DG sa adapterom. Meni mini me odgovara ne zauzima mesta, brz radi posao, opet ko sta voli.... Adapter za 300 din nisam video nigde na KP sutrazili od 1500 do 2000 din. , ja sam sa alija uzeo oko 7e je ispalo.
 
Ako nađeš link za taj adapter sa alija okači ako nije problem
 
Kucaj Dolce gusto adapter Nespresso
 
Nisam pratio temu dan dva i vidim da sam pogresno upisao cenu adaptera. Nije 300 nego 3000din sam ja platio na KP u NS.
Video sam da ima za 2500din u BG.
Izvinjavam se za losu informaciju.
 
Unosiš nemir i pometnju 😁
 
Ovaj sam i ja naručio. Pa ako stigne...
 
A da se razdvoji tema na jednu za DG/Nespresso i drugu za Espresso? 😂 Čisto dajem predlog pošto je skroz različita ekipa ljudi. 🙂
Bolje da ćutimo. Obrisali su i zatvorili mnoge teme koje nisu za forum. Ova je bas posecena pa su je ostavili. Slicna nema ni jednom RS forumu.
 
Ja obožavam espresso, ali ako sam ne napraviš, u retko kom kafiću da iskoristite potencijal mašine. Uvek bude vise srednji kvalitet, umesto vrhunski. Jankod kuće sa Lidl ljubičastom kapsulom dobijem bolju kafu nego u većini kafića, dok sa original nespresso retko koji kafić moze da se nosi. Moje iskustvo. Zaista zavisi ko napravi kafu, kad mi ostavi pola taloga u dozeru, zadavio bih ga :D

Ja sam uzeo nespresso aparat isključivo jer je lakse, ali kad sam probao kafu, vidim da nije toliko lošija od pravog espresso aparata s obzirom koliko vremena i cimanja više traži the real deal.
 
Kakvi su Gaggia aparati za kafu? Bacila sam oko na Gaggia Magenta Prestige, ali se ne razumem u ovo. Trenutno imam Dolce Gusto Mini Me koji je počeo da pušta vodu, a i korišćen je uglavnom za brzo spremanje čajeva jer mi se kafe iz kapsula uopšte ne dopadaju, te sad gledam da pazarim nešto bolje. Vi koji imate Gaggia automatike, kako ga čistite? Pošto vidim da kod nas ne može da se nađe njihovo sredstvo za čišćenje kamenca, a ni filter za vodu. I da li mislite da je ovo najbolja kupovina do nekih 500e? Interesuje me samo potpuni automatik, znači da sam muti mleko jer ne mogu da se zanimam sa tim.
 
Moje iskustvo sa delonghi je bas dobro, ovo sa bosch malo manje (ni zena ge ne voli iako sam muti mleko), jer se stalno zali.
Sa full automaticima vreme koje utrosis na ciscenje je direktno proporcionalno vremenu koje stedis na pravljenju pene na poluautomaticima.
Sredstvo za ciscenje bi morao da ima ovlasceni servis, kao i filtere. Alternativa su neka meka voda, brita bokal za vodu, a sredstvo za ciscenje iz DM radi sigurno.
 
@anicai Gaggia je star italijanski brend koji je nekad bio vrhunski, pa ih je kupio Saeco (takođe Italijani, samo mnogo mlađi), koji je potom prešao u ruke Philipsa. Pre nekoliko godina Philips je prodao Saeco profesional sa sve Gaggiom ponovo Italijanima iz Bergama. Dakle, posle malo šetanja, vratio se u matičnu državu.
Na svom tom putovanju usput je gubio na kvalitetu, tako da svakako nije ono što je bio.
Lično ne verujem da je išta bolji od Philipsa (mislim da je sve to isto) koji možeš naći jeftinije. Taj model konkretno izgleda dosta zanimljivo, pa s obzirom da tražiš isključivo ful automatik, ne verujem da ćeš pogrešiti u toj cenovnoj klasi.
Kao što sam ranije spomenuo, ja sam kupio sličan, samo Siemens (doduše na ozbiljnoj akciji i za smešne pare) i veoma sam zadovoljan, pogotovo s penom za kapućino koju pravi.
70695973-092B-400D-A05D-25E644024D17.jpeg
Ukratko, za nas (koji ne tražimo dlaku u jajetu:)) i spremamo kafu na brzinu, ovo je odlična priča. Štedimo na kafi, kupujući je na kilo, a opet pijemo relativno dobar espreso, kapućino, latte…
Što se tiče čišćenja, ja kupujem sredstva na ebay-u
 
Poslednja izmena:
Sa full automaticima vreme koje utrosis na ciscenje je direktno proporcionalno vremenu koje stedis na pravljenju pene na poluautomaticima.
Dao si mi sad nešto za razmišljanje. Mada, iskreno, nije da mi ideja ručnog mućenja mleka i pene nije privlačna, ali mislim da bi mi to bilo zanimljivo prva dva, tri, puta, a posle bi mi već dosadilo. Kod mene se pije od 6 do 8 šoljica dnevno (naravno ne sve ja 😄), pa mislim da nije praktično.

@Shomi22 Hvala na tako iscrpnom odgovoru. Gledala sam i Philips aparate, ali onaj koji je u rangu sa Magentom Prestige (Philips 5400), tj priprema 12 različitih kafa, je jedno 40 hiljada skuplji. Jeftiniji su isto ful automatik, ali imaju pet različitih kafa. Zato naginjem ka Gaggia aparatu, sprema sve živo, a cena je relativno pristupačna. E sad, verovatno postoji nešto što opravdava tu razliku u ceni, ali ko će ga znati šta je u pitanju. Jedina mana je što ne mogu da nađem njihove preparate za čišćenje kod nas, a naznačeno je da se koriste isključivo njihovi, ili to svi stavljaju forme radi? Jer ovi preparati koje si postavio su za Siemens. Za Philips još i može da se nađe. Recimo, filter za vodu, Brita Intesa+, koji je isti i za Magnetu Prestige, može da se nađe na kp, samo je ambalaža drugačija, na jednoj piše Philips, na drugoj Gaggia, pretpostavljam da bi mogao da se iskoristi. I koliko često bi ih otprilike trebalo čistiti?

Odličan ti je taj Siemens na izgled, a mogu misliti kakva je tek kafa. Koji je to model? 🙂
 
Ja obožavam espresso, ali ako sam ne napraviš, u retko kom kafiću da iskoristite potencijal mašine. Uvek bude vise srednji kvalitet, umesto vrhunski. Jankod kuće sa Lidl ljubičastom kapsulom dobijem bolju kafu nego u većini kafića, dok sa original nespresso retko koji kafić moze da se nosi. Moje iskustvo. Zaista zavisi ko napravi kafu, kad mi ostavi pola taloga u dozeru, zadavio bih ga :D
Ideš u pogrešne kafiće 😆
 
Siemens nije Siemens...ostalo je samo ime.
Ja imam Philips 2200 serija.
Pravi espreso, kapucino, amerikano. Ne znam sta ti treba jos?!
400e je nov.
Aquaclean filter imas da nadjes. Delova ima jer je sve ostalo od Saeca.
Lomio sam se Philips ili Delonghi, pa na osnovu svega sto sam procitao i pregledao na YT odabrao, mada su nijanse.
Od onoga sto sigurno mozes odrzavati kod nas je i Bosch, ali je definitivno losija prica od ova dva.
Dedinitivno jeste bolje od Nespressa i Dolce gusta, a vala i od gomile kafa po kaficima.
Zapravo samo je dobra kafeterija meni bolja od ovoga, posto po kaficima mahom prave uzas kafu i preko one stvari na sve to.
 
Nazad
Vrh Dno