Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Prodji kroz tih 14 welcome kapsula, npr. nekom se vise svidja dark roast, dok neko vise voli light roast, neko voli tu kiselkastu notu dok neko ne.
Probaj prvo napoli ili ristretto italiano, pa ako ti je to previse jako, probaj vienna ili genova. Moja preporuka je da uopste ne probas kao lungo, cak i za one kapsule koje su namenjene/savetuju lungo, po mom misljenju izadju dosta vodenasto i slabo.
Kad vidis sta ti lezi, onda mozemo da ti preporucimo neku kapsulu. Ali s obzirom da su ove Lidl super jeftine, uzmi nekoliko kutija pa testiraj i njih. Meni su sasvim ok (nisu bas Nespresso rang ali moze da prodje) viola/ristretto, classico je meh.
Imaju sada i Costa kapsule u Lidl na snizenju, uzeh Colombia/Signature blend/Lively blend, sve tri jako dobre, u rangu Nespresso kapsula.
Kapiram, da se potrudim da prvo sve kafe probam kao espresso i bez mleka pa posle kad odaberem par da dodajem mleko i probam da budu lungo sa mlekom :)
Za sada sam probao Master Origins Indonesia sa mlekom i lepo mi je legla.
 
Koristio sam gaggia viva style + gaggia md15 mlin. Prezadovoljan rezultatima. Pravi odlican kapucino i latte, a pre svega espresso.
Od dodataka samo uzeo unpressurised rucku, tamper, leveler.

posle WDT tretmana odradim "poravnanje" kafe sa distribution tool,posto ovde neko jako tampiranje nije potrebno zbog presurized portafiltera.To je taman da dobijes lepo spakovan puck,ali ne previse tampiran.

Kzs12, Sinda, ako nije tajna, gde ste nabavili unpressurised rucku, tamper, leveler, kojim tacno modelima ste zadovoljni? Da li mi treba i tamper ako kupim i koristim leverer?

Da li se Viva cisti tako sto se radi samo dekalcifikacija koriscenjem sredstva i pustanjem vode ili treba i da backflushujem, rastavljam, briskam pa sastavljam delove? "Backflushing can only be done with machines that have a three-way valve" (https://www.wholelattelove.com/blogs/how-to/how-to-backflush-your-espresso-machine) Ima li to Viva?

Ja imam upravo tu kombinaciju (GC + md15). U Bago-u nameste taj mlin da može "sitno" da melje i kombinacija je ok.

Da li to znaci da MD15 su ti novi mlin modifikovali van inicijalnih fabrickih parametara da bi dobio dobru espresso granulaciju ili su ti jednostavno setovali novi mlin kako oni misle da treba za espresso u okviru fabricke skale (npr. opcija 3 od 15)?


Viva ili Dedica DeLonghi imaju pressurised portafiter. Nemojte menjati jer nisu glupi njihovi inzinjeri da ne znaju da naprave non-pressurised portafilter. A uz to je i jeftinije ga napraviti.
Necete dobiti bolju kafu sa non-pressurised portafilterom. Manite se dokonih ljudi!

Nije mi bila namera da menjam portafilter. Moje pitanje se odnosilo na mlin MD15 i njegovu mogucnosti da podmiri potrebe dva hipoteticka aparata; od kojih je jedan sa pressurized a drugi sa non pressurizes portafilterom. Negde sam procitala da mu je dijapazon granulacije u skladu sa non pressurised portafilterom i da ne bi mogao da se koristi za mlevenje za aparat sa pressurised portafilterom (izvor informacije nepoznata koordinata interneta)

Gaggia MD15 vs Ariete 3017? Veoma slicno izgledaju na fotografijama i po osnovnom opisu, ali da li biste dali prednost jednom i zbog cega? P.s. Ariete je jos danas 12k na istoimenom sajtu, ta je trenutno malo povoljnija opcija.
 
Kzs12, Sinda, ako nije tajna, gde ste nabavili unpressurised rucku, tamper, leveler, kojim tacno modelima ste zadovoljni? Da li mi treba i tamper ako kupim i koristim leverer?

Da li se Viva cisti tako sto se radi samo dekalcifikacija koriscenjem sredstva i pustanjem vode ili treba i da backflushujem, rastavljam, briskam pa sastavljam delove? "Backflushing can only be done with machines that have a three-way valve" (https://www.wholelattelove.com/blogs/how-to/how-to-backflush-your-espresso-machine) Ima li to Viva?
Ebay.
Treba ti i tamper i leveler.
Viva nema 3way valve znaci samo dekalcifikacija i povremeno rucno ciscenje sita (demontaza, pranje u cafitzi i vracanje).
Da li to znaci da MD15 su ti novi mlin modifikovali van inicijalnih fabrickih parametara da bi dobio dobru espresso granulaciju ili su ti jednostavno setovali novi mlin kako oni misle da treba za espresso u okviru fabricke skale (npr. opcija 3 od 15)?




Nije mi bila namera da menjam portafilter. Moje pitanje se odnosilo na mlin MD15 i njegovu mogucnosti da podmiri potrebe dva hipoteticka aparata; od kojih je jedan sa pressurized a drugi sa non pressurizes portafilterom. Negde sam procitala da mu je dijapazon granulacije u skladu sa non pressurised portafilterom i da ne bi mogao da se koristi za mlevenje za aparat sa pressurised portafilterom (izvor informacije nepoznata koordinata interneta)

Gaggia MD15 vs Ariete 3017? Veoma slicno izgledaju na fotografijama i po osnovnom opisu, ali da li biste dali prednost jednom i zbog cega? P.s. Ariete je jos danas 12k na istoimenom sajtu, ta je trenutno malo povoljnija opcija.
Ja imam md15 kupljen u bagu.
Odlican je i za unpressurised i za pressurised pokriva ti i jedno i drugo.
Ariete nemoj uzimati jer nisu isti mlinovi, sa njim neces moci unpressurised.
 
@Gdja Lenjivica

Kolega iznad je objansio. Leveler i unpresurized portafilter sa Ebay,dok sam tamper uzeo u NS u "Dzezvi" .
 
Ovde je "neko" vec pisao da na Dedici nije dobio bolju kafu sa non-pressurised portafilterom. 100% se nece javiti niko da potvrdi ovo.

Nisam nikad komentariosa da li je kafa i kako dobra ili nije na tvojim aparaturama od par hiljada evra. Usput ih snobovski menjas svaka 4 meseca uz odusevljenje njih 4-5. Nisam nikad komentarisao ni kafe koje narucujes sa egzoticnih mesta. Tvoj portafilter kosta kao sve sto ja imam.

Bas me zanima da li si ti na Dedica aparatu sa non-pressurised portafilterom dobio dobru kafu i kako :)
Ovo je potpuna zamena teza. To što je još neko napisao da je na toj mašini dobio isti kvalitet kafe sa obe vrste filtera nikako ne znači da ono što je Marko napisao u vezi sa pressurised filterima nije tačno. Baš kako je napisao, jedina svrha pressurised filtera je da neko ko nema volje/vremena ili želi da koristi unapred samlevenu kafu može da kaže da je napravio espreso. Da nekome ko pita za savet preporučiš da uzme pressurised filter svakako je pogrešan savet. Siguran sam da bi se na svakom aparatu koji omogućava korišćenje obe vrste filtera, uz malo truda i ulaganja, sa non-pressurised filterom pravio drastično bolji espreso nego sa pressurised filterom.

Poenta uopšte nije u tome koliko je ko uložio u opremu, već pružiti promišljen i dobar savet kada ga neko zatraži i na taj način kvalitetno doprineti diskusiji.
 
Ovo je potpuna zamena teza.
Potpuno si promasio. Ja sam reagovo na kolegonicu koja hoce da kupi "Viva+md15 i non-pressurised portafilter". Procitaj post iznad, gde sam dao odgovor. Napisao da na Viva i Dedica i sl. aparate ne ide non-pressurised portafilter. Napisao sam da IMAM i Viva i Dedica i non-pressurised portafilter. A dotocni te aparate nije video ni na slici.
 
Viva ili Dedica DeLonghi imaju pressurised portafiter. Nemojte menjati jer nisu glupi njihovi inzinjeri da ne znaju da naprave non-pressurised portafilter. A uz to je i jeftinije ga napraviti.
Necete dobiti bolju kafu sa non-pressurised portafilterom. Manite se dokonih ljudi!

Imam oba aparata i na oba imam non-pressurised portafilter i nikad kafa nije bolja nego sa fabrickim. NIKAD!
Uzmite mlin i stavite na 3 podeljak (krupnoca mlevenja).
Čak si i podebljao taj deo, pa i napisao "Manite se dokonih ljudi", šta god to značilo :)
 
Dosta priče imamo o kafi, a nigde ne vidim da je neko spomenuo koje mleko uzima kod nas na tržištu, konkretno me interesuje za latte art?
Ja uglavnom koristim dukat-ovo sa plavim cepom. Ima li ko kakvih drugih preporuka da mu se možda bolje pokazalo?
 
Ja koristim svezi Dukat, probao sam i "kravicu" msm da je 3.2 bilo,i to bas kao za kafu,i nisam video razliku izmedju njega i ovog svezeg Dukata. Takodje povremeno uzmem u Lidlu sveze 2.8,isto mi se jako dobro pokazalo.U principu,meni bilo koji tetrapak se pokazao lose,u smislu da se teze malo umuti i uvek mi ostane onaj izvestaceni ukus mleka iz tetrapaka....dok ova sveza koja sam nabrojao budu top,pena se umuti ekstra,plus mleko bude neutralnog ali slatkastog ukusa...
 
Da li to znaci da MD15 su ti novi mlin modifikovali van inicijalnih fabrickih parametara da bi dobio dobru espresso granulaciju ili su ti jednostavno setovali novi mlin kako oni misle da treba za espresso u okviru fabricke skale (npr. opcija 3 od 15)?

Nije mi bila namera da menjam portafilter. Moje pitanje se odnosilo na mlin MD15 i njegovu mogucnosti da podmiri potrebe dva hipoteticka aparata; od kojih je jedan sa pressurized a drugi sa non pressurizes portafilterom. Negde sam procitala da mu je dijapazon granulacije u skladu sa non pressurised portafilterom i da ne bi mogao da se koristi za mlevenje za aparat sa pressurised portafilterom (izvor informacije nepoznata koordinata interneta)

Izvinjavam se, nisam video ranije.
MD15 kako navodi proizvođač nije za unpressurised filter jer ne može dovoljno sitno da samelje. U Bago-u ga nameste da može. Koristim ga već oko 2 meseca sa Gagia Classic i to solidno funkcioniše. U zavisnosti od kafe 3-4 podeok na skali. Nisam koristio bolje, a kafe mi ne ispadaju lošije nego u većini kafića.
Mlin nije bez mana... ima jako veliko zadržavanje samlevene kafe (ručni rad pomaže lupiti par puta i nagnuti mlin). Clumping je prisutan takođe pa je poželjno protresti kafu (sameljem u čašicu pa prebacujem u porta) ili WDT tehnika.

Za tu cenu nisam siguran da je moguće naći bilo šta što može da melje kafu za espresso. Bago ima onaj Junior mlin, ali je supruzi bio ružan pa sam odustao. Hteo sam da poručim MACAP M2D ali se čekao do decembra (ovde je već rang oko 360€)

Inače je kombinacija malih gabarita, ne zauzima previše mesta i to je barem meni bio veliki plus.
 
Uzeo sam i ja MD15 u Bago i imam Gaggia Viva, koristim fabricki presurized portafilter, da li sam možda trebao da im naglasim da ga podese na sitnije ukoliko zelim da u buducnosti koristim unpresurized filter?
 
Uzeo sam i ja MD15 u Bago i imam Gaggia Viva, koristim fabricki presurized portafilter, da li sam možda trebao da im naglasim da ga podese na sitnije ukoliko zelim da u buducnosti koristim unpresurized filter?
Ne verujem. Koliko sam ih shvatio u početku im je vraćeno par komada jer su prodavali zajedno sa Gaggiom Classic pa to nije radilo kako treba. Onda su shvatili zašto i od tada izgleda svaki nameste da može sitnije da melje. Tom pričom su meni prodali ... :sneaky:
 
Verovatno ga otvore i približe noževe. Što izlazi iz okvira fabričke spec.
Postoje ti modovi na yt.
 
Verovatno ga otvore i približe noževe. Što izlazi iz okvira fabričke spec.
Postoje ti modovi na yt.
Sve dok radi posao kako treba,fabricke spec me ne zanimaju mnogo :) u svakom slucaju ok caka za nas sa jeftinijim ulaznicama :)
 
Pozdrav svima.
Nakon dve godine Dolce Gusto kapsula nameravam da pređem na manuelni espresso aparat.
Čitajući po netu i ovom forumu izbor sam suzio na dve Gaggie. Može li neko da mi pomogne da se odlučim? :)
  • Gran Gaggia Style
  • Gaggia Viva Style (ex Saeco Poemia)
Oba aparata su oko 100EUR na KP. Kupovao bih mlevenu kafu ili uslužno mleo sedmične količine, koristio pressurized portafilter, pravio "punu malu" i "produženu sa mlekom" najčešće.
Hvala unapred na svim savetima.
 
MD15 kako navodi proizvođač nije za unpressurised filter jer ne može dovoljno sitno da samelje. U Bago-u ga nameste da može.
Sve objasnjeno.
Ja imam md15 kupljen u bagu.
Odlican je i za unpressurised i za pressurised pokriva ti i jedno i drugo.
Ariete nemoj uzimati jer nisu isti mlinovi, sa njim neces moci unpressurised.
Imaš jer sam ti JA dao link ka md15. Zaboravio si. I niko ti nije odgovorao na tvoja pitanja, osim MENE. Zaboravio si. Ponosim se sto si pre 3 meseca pisao "... predložite mi... imam budžet 250 eura". A sada si, vidim, iskustveni poznavalac. Evo ovaj kolega, citat iznad, ti je sve objasnio.
md i Ariete imaju delove sa istim fabrickim ID. To su brat i sestra. Samo da se usaglasimo ko im je majka. To sto bago.rs radi ima pravo jer ima servis i stoji iza toga. Ali to sto bago radi ne dozvoljava proizvodjac. Savetujem da se to ne radi.
Na mlinu se odvije obican holsaf koji sluci za granicnik. Približe se nozevi za 3 polja i opet zavrne holsaf. Nema granicnika.
Ovaj sto ti pise, to je radio davnih dana. Cak sam video i modifikaciju postavio u ovoj temi ali sam kasnije tražio da moderator obriše moj post. Na internetu neces naci modifikaciju ali ima jedan snimak da vidis sta bago.rs radi.



MD15/Ariete nije za unpressurised filter.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je bilo, za vlasnike Nespresso aparata - holandske Perla kapsule (Espresso i Lungo) u Maxiju, mislim da je pakovanje 20 kom. oko 700 din. - sasvim ok, posebno Lungo.
 
Ne znam da li je bilo, za vlasnike Nespresso aparata - holandske Perla kapsule (Espresso i Lungo) u Maxiju, mislim da je pakovanje 20 kom. oko 700 din. - sasvim ok, posebno Lungo.
Nije to neka cena, veruj mi. Ovde u Holandiji su regularne cene skoro upola manje, recimo u Alber Heijn-u, ali često daju popuste 1+1 gratis, znači po ceni jednog dobiješ dva pakovanja. Čak i na ovom linku koji sam postavio imaš neke proizvode gde piše 2e gratis, što znači da je drugo pakovanje gratis pa sam napravi matematiku. Ja recimo za svoj, kako ga zovem “brzinski“, Nespresso aparat, kupujem ovaj komplet od 250 Lavazza kapsula, gde jedna izađe 0,2 eura, što znači da su 20 kom. 4 eura, ili ti 500 din. Računaj da Perline kapsule nisu nekog kvaliteta, pa će ti u zavisnosti od aparata koji imaš, jedva curkati, odnosno trbaće 3 min dok napuni šoljicu. krastavac, kad kod nas deru.
U Beogradu sam poslednji put na kvantašu plaćao Lavazza Creama E Aroma od 1kg po 1500 din, sada čitam da nema nigde ispod 2000 din, dok je u Holandiji u proseku 10-ak evrića kilo, na primer OVDE. Za crni petak uzeh za Simensa EQ.500 Lavazza Crema e Aroma po 8e, bio dobar popust, pa sam se otvorio za 10 kila, doduše prošarao sam još malo po Lavazzi da isprobam još koji ukus, tako da sam miran neko vreme.:p
 
Poslednja izmena:
Počinje ozbiljno da me nervira Bosch Verobar 300, jeste star 5,6 god i bio na servisu 10tak puta, ali stvarno mu je vreme da ide u oglase.
Šta uzeti za kuću da je pouzdano i pravi vrhunsku kafu? Jura ili DeLongi?
Budžet do šta znam 1500 evra.
 
Da li može neko da mi preporuči aparat za kafu za kapsule? Nešto najobičnije, ništa fensi. :)
Hvala
 
Počinje ozbiljno da me nervira Bosch Verobar 300, jeste star 5,6 god i bio na servisu 10tak puta, ali stvarno mu je vreme da ide u oglase.
Šta uzeti za kuću da je pouzdano i pravi vrhunsku kafu? Jura ili DeLongi?
Budžet do šta znam 1500 evra.

Automatik je automatik :) neće biti vrhunska nikad.
Za taj budžet, uzmi gaggiu ili delonghi automatik za kad nemaš vremena , plus classic i mlin,
 
Počinje ozbiljno da me nervira Bosch Verobar 300, jeste star 5,6 god i bio na servisu 10tak puta, ali stvarno mu je vreme da ide u oglase.
Šta uzeti za kuću da je pouzdano i pravi vrhunsku kafu? Jura ili DeLongi?
Budžet do šta znam 1500 evra.
Pretpostavljam da verovatno nećeš da se smaraš sa klasičnim aparatima,
onda definitivno neki od Jura automatik aparata.
Recimo Jura E8, on ti je neka srednja klasa i uklapa se u cenu od 1000-1200e, pri tom pravi odličnu kafu, probao sam. Ima gomilu podešavanja, pa sam siguran da ćeš prilagoditi sebi ukus.
Jura Z10 koji je vrh, bio je na Amazonu za 1599 na crni petak, ali bojim se da si zakasnio, nažalost.
 
Da li može neko da mi preporuči aparat za kafu za kapsule? Nešto najobičnije, ništa fensi. :)
Hvala
Долче густо Пико и докупиш адаптер за Неспресо капсуле (12 долара) и миран си. Најефтинија варијанта за све капсуле.
 
🆘 Juce sam probala Vivu prvi put i napravila haos u roku od 10 sekundi verovatno jer nisam lepo ucvrstila portafilter. :cry: Ocistila sam spolja masinu i portafilter, ali ima ostataka kafe u fiksnom delu na koji se zavrti portafilter - glava grupe? Nemam jos specijalnu cetkicu ni sredstvo za ciscenje pa ne znam sta jos mogu da uradim bez opreme sem da pustim jos koji put vodu (probala mozda 2 rezervoara ali jos vidim sitne ostatke kafe i blagu prebojenost). Da li je preporucljivo da spremam kafu dok ne ocistim sve lepo? Gledam interdentalne cetkice i iskusenju sam da pokusam tako ili je bolje da sacekam da nabavim sprecijalnu cetkicu i sredstvo? :unsure:

Koja velicina tampera je kompatibilna sa Gagga Viva?

Pozdrav svima.
Nakon dve godine Dolce Gusto kapsula nameravam da pređem na manuelni espresso aparat.
Čitajući po netu i ovom forumu izbor sam suzio na dve Gaggie. Može li neko da mi pomogne da se odlučim? :)
  • Gran Gaggia Style
  • Gaggia Viva Style (ex Saeco Poemia)
Oba aparata su oko 100EUR na KP. Kupovao bih mlevenu kafu ili uslužno mleo sedmične količine, koristio pressurized portafilter, pravio "punu malu" i "produženu sa mlekom" najčešće.
Hvala unapred na svim savetima.
Imas na njihovom zvanicnom sajtu da uporedis, ja koliko videh sustinski je ista masina, samo je estetika malo drugacija: glavna kontrolna tabla Gran dugme-taster vs Viva rotaciono dugme, mala razlika u dugmetu za frother i portafilteru, Gran dostupno u 2 boje, obicna Viva samo u crnoj, Viva Chic u 3 boje. Gran opciju trenutno imas za ~110EUR online u zvanicnim radnjama, sto je mozda bolja opcija zbog garancije. Ja sam kupila Viva Chic preko madjarske veze jer sam htela kapucino boju (odlicna za slikanje u splatter stilu🙃).
 
Poslednja izmena:
Počinje ozbiljno da me nervira Bosch Verobar 300, jeste star 5,6 god i bio na servisu 10tak puta, ali stvarno mu je vreme da ide u oglase.
Šta uzeti za kuću da je pouzdano i pravi vrhunsku kafu? Jura ili DeLongi?
Budžet do šta znam 1500 evra.
Topla preporuka za Juru WE6. Ja bolju kafu na automatiku nisam pio. :D
 
i napravila haos u roku od 10 sekundi verovatno jer nisam lepo ucvrstila portafilter...
Meni lici da si natrpala kafu koja je presitno mlevena. Koji mlin imaš?

Koja velicina tampera je kompatibilna sa Gagga Viva?
53 mm.

A tuš nemoj da pereš sa plasticnom četkicom jer nije za kucne aparate. Izrisovace ti gumicu (silikon). Kupi ovu https://www.aliexpress.com/item/4001316896297.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dRm6yJQ i presečeš je da bi bila kraća. U špric stavi toplu vodu i s njim isperi tus pa cetkicom skidaj ostatak.

Sa malim šrafcigerom odvrni sito tuša. Operi sve.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da verovatno nećeš da se smaraš sa klasičnim aparatima,
onda definitivno neki od Jura automatik aparata.
Recimo Jura E8, on ti je neka srednja klasa i uklapa se u cenu od 1000-1200e, pri tom pravi odličnu kafu, probao sam. Ima gomilu podešavanja, pa sam siguran da ćeš prilagoditi sebi ukus.
Jura Z10 koji je vrh, bio je na Amazonu za 1599 na crni petak, ali bojim se da si zakasnio, nažalost.
Znaš li ti mozda koje su razlike u ovim Jura serijama sem touchscreen i verovatno da možeš iz app napraviti kafu?
Drugar mi drži Espresso planet, mogu probati iz bilo kog modela kafu.
Jednom mi je napravio iz onog valjda X10 profi za kancelarije, nikad jači espresso nisam probao u životu, morao sam na Kej 10km jer sam dobio napad energije.
Ovo iz mog Bosch naspram toga je bukvalno limunada.
On kaže da je razlika najviše u mlinu kod skupljih modela.
 
Pa gledaj, generalno nema nekih velikih razlika kod ovih modela sem kozmetike. Oba prave odličnu kafu. Uglavom su razlike kod većine aparata u veličini rezervoara, da li delovi mogu da se peru u sudo mašini ili ne, u kvalitetu izrade (više ili manje metalnih delova), tačno je za mlin kako ti je drugar rekao (recimo da je to i najbitnija razlika), u funkcijama naravno, u stepenima podešavanja krupnoće mlevenja, korišćenje aparata preko app… E, da, Z10 može da pravi hladnu kafu, što je na neki način ekskluziva.
Takođe ima više stepeni podešavanja jačine kafe (čak 10), itd.
Svakako, nećeš se preći, koji god da uzmeš.
Mislim, ipak su to aparati u kategoriji preko 1000e, pa ne sumnjam da prave lošu kafu.
Ja recimo u Beogradu imam Miele ugradni CVA5060 od 2500e star 7-8 godina, za ovde u Holandiji sam pre par meseci kupio Siemens EQ.500 TQ505D09 za neke smešne pare, iako je regularna cena oko 700e i da budem iskren, sem u većini stvari koje sam gore nabrojao, kafa koja iz njih izlazi je odlična, od espressa do latte macchiata. Bukvalno da nema razlike iako je prvi 5 puta skuplji.
Čak šta više i Krups nespresso (50e) koji mi koristi da spremim kafu na brzinu, a da se posle ne zezam sa čišćenjem i pranjem aparata, ne pravi slab espresso, u zavisnosti od izbora kapsula.
Ako imaš mogućnosti da ih isprobaš pre kupovine, obavezno to uradi.
Može se desiti da ti jeftiniji više odgovara.

E sad, ako si zaista ljubitelj vrhunske kafe, imaš istančana nepca, a uz to imaš vremena, pa ti spremanje i ispijanje kafe predstavlja na neki način ritual, onda svakako ne gledaš automatske aparate.
Klasika je tu bez premca.:)
 
Nazad
Vrh Dno