Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Na slici se ništa ne vidi. Mislio sam da je pozicija na karti, ali nije ni to.
 
Fali Madagaskar :D
 
Poslednja izmena:
Jedva cekam da probam ove kafe, mirisu perverzno dobro ovako iz kesa.
 
Ima li je u Merkator/Idea ili samo Metro? Inače to je u zrnu ako me oci ne varaju?
 
Ovo je Rioba koliko ja znam i sam je Metro uvozi i prodaje.
 
U kom metrou si kupio ove kafe? Ja sam skoro bio u metrou (Nis) i naravno nista od ovoga nema..
Za vikend sam u Bg pa bih otisao da kupim.
 
Pozdrav svima, gde bih mogao da kupim Lavazza Gran Espresso kafu u zrnu? (Pakovanja od 1kg me interesuju)... Ne daje mi se 2500-3000 din nasim derikozama. (Moze i na PM)

Hvala unapred!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pogledaj na KP
 
Ima i u Metro Krnjaca, a nije bilo do pre ~2-3 nedelje. Mada mozda su je bacili negde drugde, kada izmene raspored, da posizis :)
Tesko da je nekome on usput doduse ;)
 
I kakva je kafa u odnosu na ove sto kupujemo?Ukus,aroma?Tu mislim na lavazza crema i aroma,hausbrandt i slicne koje prodaju na buvljaku na novom beogradu.
Inace mleko koje mi se za sada najbolje pokazalo za pravljenje pene je imlekova kravica od 3,8 posto na kojoj i pise da je mleko za kafu.Jer i nema bas neki veliki izbor kod nas.
 
ta kafa će imati isti ukus kao i sve ostale kafe koje se prodaju u marketima a da su iole poznatiji brend... na istim mestima se nabavljaju, ista im je cena na veliko, isto se "tretiraju", isto stoje na policama mesecima itd... Tu su razlike u nijansama u zavisnosti da li je neka baš prepečena ili nije, ali te kafe imaju dva ukusa gorko i kiselo (oba u negativnom kontekstu) i to je to. Ove gluposti koje pišu po kesama su nemoguće za detektovati mesecima posle prženja. Kafa ima određene kvalitete u trenutku kad se zrno ubere, od tog trenutka svaki proces oduzima na tom kvalitetu, a najviše se gubi upravo prženjem i stajanjem.

Tako da slobodno uzimajte tu kafu ako ste zadovoljni sa Lavazza, Illy, Segafredo, ne može to da bude ni gore ni bolje nešto, to je taj ukus na koji smo svi navikli godinama...

I da da dodam poslednji put da sam kupio kafu od ovih prevaranata iz Jave, njihovo predstavljanje kao nekih koji imaju znanja i prodaju najkvalitetnije kafe, sa onim što su mi prodali je najveći bezobrazluk koji se odvija na BG cafe sceni trenutno...
 
Poslednja izmena:
Mozda ti znas nesto sto ja ne znam ali meni su se njihove kafe svidjale, pogotovo kada je pijem tamo jer kuci imam automat...
Elem, od ovih iz metroa sam probao zasad samo Kolumbiju i takodje mi se svidja i to bas.
@bojke1 pitas za razliku, u odnosu na te koje si pobrojao ova je kiselija i meni nekako punijeg ukusa (pricam o Kolumbiji, videcemo ostale kakve su).
 
Mozda ti znas nesto sto ja ne znam ali meni su se njihove kafe svidjale, pogotovo kada je pijem tamo jer kuci imam automat...
Elem, od ovih iz metroa sam probao zasad samo Kolumbiju i takodje mi se svidja i to bas.
@bojke1 pitas za razliku, u odnosu na te koje si pobrojao ova je kiselija i meni nekako punijeg ukusa (pricam o Kolumbiji, videcemo ostale kakve su).

Jel si mozda uzeo ovu Rioba iz Etiopije?
Meni je dosta kisela, ne svidja mi se, a mnogo lepo mirise.
Ostale 3 vrste ostaje da probam.

Gde ima Housebrant da se kupi i koliko je 1kg?
 
Hauzbrant sam video u Idei. Nesto oko 1500din, pola kilograma
 
Ja predlazem WizzAir do neke vece EU zemlje (Austrija, Nemacka, Francuska, moze i Danska za kafu! iLi ko ima vizu najbolje Engleska), za 5 ljudi, 5kg kafe isplati se otici na vikend i kupiti pravu stvar.
7 dana ako stoji, kod njih je to staro :)
 
^Inače, najbolja kafa stiže prvo u Holandiju.
Nego, ima li negde kod nas neke organske u zrnu pa još da je dark roast?
 
Poslednja izmena:
Jel si mozda uzeo ovu Rioba iz Etiopije?
Meni je dosta kisela, ne svidja mi se, a mnogo lepo mirise.
Ostale 3 vrste ostaje da probam.

Gde ima Housebrant da se kupi i koliko je 1kg?
Uzeo sam od svake :)
Etiopija jeste kisela, baš. Nisam još probao ovu ali jesam u Fresh Coffee i Starbucksu.
 
Odlična tema koja je od kafe otišla ka alkoholu :D

Smorio sam se iskreno kada sam sve iščitao - kući pijem domaću brlju/Bialetti moka kafu, van kuće šta stignem ...
Cela Italija pije tu Moka kafu i sad ovde pročitam da ne valja, a i da nije baš najzdravije :D
Planirao sam da kupim neku automatiku za 200€, ali vidim da od toga nema vajde, pa sad razmišljam o kombinaciji mlin + gaggia/bosh/delonghi aparat ...
Bolje da nisam čitao temu :)

Od žestine samo Žuta osa, ali se ona malo promenila u odnosu na pre ili se moj ukus promenio. I ovde može preporuka, ali samo ako je pitka (blaga). Ove 'iljadu gradi me ne interesuju. Neka što se pije celo veče uz meze ;-)
Sent from my ME173X using Tapatalk

Nema bolje, naša najbolja rakija !
Ko zna zna, ko NE zna pije izvikani viski :)

Flores-Zuta-Osa-700mL.png


http://www.flores.rs/sr/galerija.html
 
Poslednja izmena:
Kako mislis nije zdrava Moka?:) Etiopijska moka kao tip kafe, ili Mocha u smislu napitka koji je zdrav kao i Snickers?:)

Kad smo kod viskija, ima li kod nas negde Macallan ili McClelland?
 
Bilo je tu u temi jedna koja je pametovala :)
Na ovo sam mislio :

[YOUTUBE]Lim8HacSka4[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze skraceno tih 14 minuta u 14 reci? :D
 
Lonče/aluminijum/čelik/zdravlje/napredna Amerika/zaostala Evropa eto ukratko :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja predlazem WizzAir do neke vece EU zemlje (Austrija, Nemacka, Francuska, moze i Danska za kafu! iLi ko ima vizu najbolje Engleska), za 5 ljudi, 5kg kafe isplati se otici na vikend i kupiti pravu stvar.
7 dana ako stoji, kod njih je to staro :)

Upravo tako, kupio u Holandiji u Lidl-u 100% arabiku za 7€/kg - redovna cena, nije akcijska, sad mi žao što nisam uzeo bar 5kg :(

Probao sam ovu kolumbijsku iz Merto-a (jedina ima garantovano geografsko poreklo) i ništa posebno - ne vredi tih para, ima neki karakterističan miris ali ukus ništa posebno, vraćam se definitivno na Segafredo sa najlona za 1300din ili Lavazza jednu ispod Perfeto (zaboravih kako se zove) 1,1Kg za 1400din...

Ima u Metro-u i peruanska FairTrade 100% arabica za 1600din/kg ali mislim da joj neću dati šansu, baš su srozali kvalitet kafe, Rioba Platinum je nekad bila baš dobra kafa i košala ~11€, sada je samo pristojna...
 
Naravno da ne vredi, zato što kvalitetna kafa u nabavci po kg, zeleno zrno košta više da odeš u keniju da je kupiš nego to što se prodaje u supermarketu.
 
Nazad
Vrh Dno