Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

6CC00303-BA13-4B86-9FF3-1EE19DAE0E2C.jpeg98B24D8E-FFEA-4A15-8490-DB612D4741A9.jpegĆao društvo, imam delonghi aparat, i izgleda da se zapusio dozer ili kako se već zove za dve merice. Počne proces ekstrakcije i samo stane i moram odma da prekinem proces. I kada izvadim ručicu sve prsne od pritiska vode, jer ne može da prodje do šoljice ekstrakt kafe. Dok drugi sa jednom mericom lepo radi. Kako rešiti ovaj problem? 😁
 
Da li je neko menjao opruge za pritisak na OPV na Gaggia Classic pro?
Vredi li truda?
Ima li tih opruga kod nas da se kupe ili samo od preko? :(
Vredi, pošto rešava najveću manu Gaggia Classic aparata. Poruči sa Shades of Coffee sajta, relativno je jeftino i stiže kod nas bez problema (meni je stigao PID kit sa istog sajta, nisam platio ni carinu).
Ćao društvo, imam delonghi aparat, i izgleda da se zapusio dozer ili kako se već zove za dve merice. Počne proces ekstrakcije i samo stane i moram odma da prekinem proces. I kada izvadim ručicu sve prsne od pritiska vode, jer ne može da prodje do šoljice ekstrakt kafe. Dok drugi sa jednom mericom lepo radi. Kako rešiti ovaj problem? 😁
Raspitaj se koji deterdžent i koje sredstvo za uklanjanje kamenca su bezbedni za tvoj aparat, pa ostavi da odstoji po nekoliko sati u jednom i drugom. Ja za Gaggiu Classic koristim Cafiza deterdžent i limunsku kiselinu, ali za taj tvoj možda treba nešto drugo zbog gumenih delova.
 
i izgleda da se zapusio dozer
Uzmes iglicu i gurnes u rupu. Tako puca kamenac. A nju moze da zapusi i sitnija kafa. Onda uzmes onaj s gumom i pogledas rupe u pravcu prozora. Tada se vidi da li su zapusene ili ne. Isto sa iglom razbij kamenac. Što se tiče deterdženta možeš da koristiš bilo koji. NE POSTOJI poseban deterdžent za poseban aparta. To je laža da bi kupovali njihov original. Imas u Loren-u, gradic Pejton. Stavis 2-3g i spustic u posudu portafilter. Možes i cetkicom da malo protrljaš.

A ako i jeste kamenac onda koristi vodu Vlasinu umesto cesmovace pa ti deklcifikacija nije često potrebna. Bar jednom u 6 meseci, onako.
 
Vredi, pošto rešava najveću manu Gaggia Classic aparata. Poruči sa Shades of Coffee sajta, relativno je jeftino i stiže kod nas bez problema (meni je stigao PID kit sa istog sajta, nisam platio ni carinu).
Ako se sećaš koju si opciju koristio za isporuku, tracked ili ne?
 
Izvadi sito (deo sa gumenim rubom) iz portafiltera i proveri na svetlu i sito i portafilter. Ako ima zapušenih rupica, pročačkaj ih čačkalicom ili iglom. Potopi u sirće na neko vreme, ako bude trebalo, mada iglica rešava problem 99.99%.
Pozdrav
 
Uzeo sam na kraju ovaj aparat, jer gaggia u tom cenovnom rangu nije imala nigde na stanju, iskreno sam zadovoljan. Sasvim solidan ukus, jos da nadjem negde kafu a da 250g kao u rodi ne kosta 700 dinara i super :)
Nisam jos uvek uzeo mlin, pa sam morao da kupim mlevenu za probu.
 
Moja Jura (polovna), posle pete godine mora na remont. Rećiću i da joj se zamene nožići za mlin.
 
Uzeo sam na kraju ovaj aparat, jer gaggia u tom cenovnom rangu nije imala nigde na stanju, iskreno sam zadovoljan. Sasvim solidan ukus, jos da nadjem negde kafu a da 250g kao u rodi ne kosta 700 dinara i super :)
Nisam jos uvek uzeo mlin, pa sam morao da kupim mlevenu za probu.
Imam ja gaggia viva style korišćen mesec dana 80e.
 
Pozdrav, šta mislite o ovom Nespresso aparatu? Da li ga je neko koristio?

Prilična je cena, ali gledamo neki koji radi na kapsule, a pravi dobar kapućino.....
 
Zavisi do koliko para. Fiorenzato F4 Nano i Gaggia Clasic bi za nekih 1000 eur bili dobra kombinacija za kucu.
 
Pozdrav, šta mislite o ovom Nespresso aparatu? Da li ga je neko koristio?

Prilična je cena, ali gledamo neki koji radi na kapsule, a pravi dobar kapućino.....
Imaš na KP De Longhi EN560 Lattissima Touch za skoro pa upola cene. Zanimljivo, mala spravica, a pravi dobru penu.
Inače može se naći preko i za 200e.
 
Narode, vama je to verovatno "smece" ali sta mi treba da bih mogao da pravim kafu kao iz Coffeedream-a? Moka i Late me zanima.. Neka povoljna kombinacija aparata i mlina. Takodje, kakva kafa je najbolja za to?
 
A koji je dobar espresso aparat i mlin? Iskreno nisam ljubitelj klasičnog ukusa kafe, samo kapucino i late dolaze u obzir xD
Koristio sam gaggia viva style + gaggia md15 mlin. Prezadovoljan rezultatima. Pravi odlican kapucino i latte, a pre svega espresso.
Od dodataka samo uzeo unpressurised rucku, tamper, leveler.

Ta kombinacija me izasla oko 250e.
Ako nadjes polovno izadje te jos jeftinije.


Ko ima jaci budzet onda na gaggia classic (350e) + neki mlin sa tanjirastim nozevima 300e+.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Žena na poslu pije fiter kafu koji donosi koleginica i oduševila se pa me sada nagovara da kupimo aparat za kucu. Kaze da je mnogo bolja i ukusnija kafa. Ja nikada to nisam pio. Mi nismo nikakvi posebni ljubitelji, pijemo domacu i NES 2u1 i 3u1.

Kakva su iskustva sa kafom iz ovih aparata? Da li je bolja, ukusnija? Koje kafe se kupuju za taj aparat i koliko obicno kostaju?

Ona je našla ovaj neki aparat na akciji.

 
Koristio sam gaggia viva style + gaggia md15 mlin. Prezadovoljan rezultatima. Pravi odlican kapucino i latte, a pre svega espresso.
Od dodataka samo uzeo unpressurised rucku, tamper, leveler.

Ta kombinacija me izasla oko 250e.
Ako nadjes polovno izadje te jos jeftinije.


Ko ima jaci budzet onda na gaggia classic (350e) + neki mlin sa tanjirastim nozevima 300e+.
Na poslednjoj slici je kombinacija ta dva modela i baš deluje profi ( https://bago.rs/detalji/mlin-za-espresso-kafu-gaggia-md15/1775 ).
Mada sam nešto za kapsule varijantu i bez dela za mleko, da bi se brže sve čistilo, jer kafu pijem samo ujutru pre posla.....
 
Pozdrav svima. Žena na poslu pije fiter kafu koji donosi koleginica i oduševila se pa me sada nagovara da kupimo aparat za kucu. Kaze da je mnogo bolja i ukusnija kafa. Ja nikada to nisam pio. Mi nismo nikakvi posebni ljubitelji, pijemo domacu i NES 2u1 i 3u1.

Kakva su iskustva sa kafom iz ovih aparata? Da li je bolja, ukusnija? Koje kafe se kupuju za taj aparat i koliko obicno kostaju?

Ona je našla ovaj neki aparat na akciji.

I mene zanima kakva je kafa iz ovih filter mašina u odnosu na kafu iz moka pota koju sada spremam.
 
Narode, vama je to verovatno "smece" ali sta mi treba da bih mogao da pravim kafu kao iz Coffeedream-a? Moka i Late me zanima.. Neka povoljna kombinacija aparata i mlina. Takodje, kakva kafa je najbolja za to?

Ja sam ženi uzeo Bosch verocup 100. Odličan kapucino i late. One click.
 
Pitanje za vlasnike Gaggia classic pro
Da li na isti nacin regulisete temperaturu kao na ovom snimku, 20s drzite dugme za paru?

Uzimam za vikend masinu, pa da proverim kako vi regulisete temp. Dal je ovo karakteristicno iz za EU model, posto je lik iz Melburna?
 
Treba mi pomoć iskusnijih, godinama pijem Jacobs cronat gold nao nes mućkam pola voda pola mleko.Sada sam shvatio da ta kafa nije baš dobra i da mi utiče na zdravlje :).
Probao sam nekoliko puta produženi espresoo sa hladnim mlekom i to mi je ok, pa bi uzeo neki aparat do 120e/150e.Šta predlažete za te pare da li neki Espresso sa kapsulama ili da idem na neki gde ubacujem sam mlevenu kafu.
Inače koristio bih ga samo ja za dve - tri kafe dnevno, žena pije samo domaći.
Gledao sam Espresso aparate sa kapsulama i neki Delimano deluxe noir ali nemam nikakva iskustva pa mi treba pomoć šta uzeti svaki predlog je dobro došao.
 
Pije li iko filter kafu?
Kupio bih za posao aparat i filter kafu, presao bih na nju. Koji aparatic preporucujete za neku budget varijantu? I koja kafa je najbolja sto se tice filter kafe?
 
Na poslednjoj slici je kombinacija ta dva modela i baš deluje profi ( https://bago.rs/detalji/mlin-za-espresso-kafu-gaggia-md15/1775 ).
Mada sam nešto za kapsule varijantu i bez dela za mleko, da bi se brže sve čistilo, jer kafu pijem samo ujutru pre posla.....
Ja imam upravo tu kombinaciju (GC + md15). U Bago-u nameste taj mlin da može "sitno" da melje i kombinacija je ok.
Mogu da napravim capuccino ili latte uporediv sa kafeterijama (i daleko bolji od većine običnih kafića).
Samo budi svestan da zahteva malo prakse da se uvežba i vremena za pripremu, pranje i sl.
 
Treba mi pomoć iskusnijih, godinama pijem Jacobs cronat gold nao nes mućkam pola voda pola mleko.Sada sam shvatio da ta kafa nije baš dobra i da mi utiče na zdravlje :).
Probao sam nekoliko puta produženi espresoo sa hladnim mlekom i to mi je ok, pa bi uzeo neki aparat do 120e/150e.Šta predlažete za te pare da li neki Espresso sa kapsulama ili da idem na neki gde ubacujem sam mlevenu kafu.
Inače koristio bih ga samo ja za dve - tri kafe dnevno, žena pije samo domaći.
Gledao sam Espresso aparate sa kapsulama i neki Delimano deluxe noir ali nemam nikakva iskustva pa mi treba pomoć šta uzeti svaki predlog je dobro došao.

Za tu potrošnju najbolje uzmi neki aparat za Nesspreso kapsule.

Najveći je izbor kapsula, pa ćeš najlakše naći šta ti odgovara po ukusu
 
Da li neko možda ima iskustva sa Delimano deluxe noir deluje mi dosta jeftino, a imam dosta nekih aparata po kući iz njihove radnje i sasvim su OK.
Danas ću ići da pogledam nespresso aparate, mislim da imaju radnje u nekom od TC u Beogradu.
 
Ako se sećaš koju si opciju koristio za isporuku, tracked ili ne?

Delivery Method: Tracked Delivery - Small Parcel <1Kg (Tracked and Signed For)

Izvini zbog kasnog odgovora.

Za te pare mozes uzeti espresso apart i mlin i praviti 5x bolji kapućino.

Mojih pet para: ne uzimaj espreso aparat i mlin ako ne želiš novi hobi. Ako samo hoćeš jednostavnu i pristojnu kafu bez puno truda, i ne smeta ti ta količina otpada, Nespreso je super opcija. Alternativa je superautomatski aparat ("dugmetara"), zahteva za nijansu više truda (uglavnom oko čišćenja i održavanja), pravi nešto bolju kafu i ne stvara gomilu plastičnog ili aluminijumskog otpada. Imaš gomilu remontovanih superauto aparata na oglasima, moja preporuka ide Jura modelima.
 
Ja imam upravo tu kombinaciju (GC + md15). U Bago-u nameste taj mlin da može "sitno" da melje i kombinacija je ok.
Mogu da napravim capuccino ili latte uporediv sa kafeterijama (i daleko bolji od većine običnih kafića).
Samo budi svestan da zahteva malo prakse da se uvežba i vremena za pripremu, pranje i sl.

Odlicna kombinacija. I ja je posedujem samo što je moj aparat gaggia classic iz 2014 godine.
Evo jedan jutarnji shot.
 
Moze li pomoc, verovatno se svi ovde bolje razumete u tematiku od mene. Koji aparat od ova dva da pazarim BOSCH TKA6A041 ili delonghi icm 2 1b?
necu ostavljati linkove jer ne znam da li je dozvoljeno.
Hvala unapred
 
Nisam uspeo da pročitam baš celu temu ali jesam jedan deo i vidim da se često spominje Gaggia Viva Style, ja sam našao neki Gaggia Gran Style verujem da su slični/isti.
Sad šta mene zanima da li ja mogu da kupujem već mlevenu kafu manje količine i da bude dobra kafa, trenutno ne mogu da priuštim i neki mlin.
Može predlog za još neki aparat pored ovog Gaggia, vidim i neki Krups Opio po OK ceni.
Trenutno nijedan, pokvario mi se neki noname polovni donet iz nemacke. Trenutno se snalazim kako umem i znam. Ili uzimam mlevenu, ili nosim drugaru u jednoj lokalnoj kafeteriji pa mi melje po potrebi. Trenutno bi dao do 150e za mlin, a nikako da nadjem vremena da se posvetim tome, i ovde sam citao predloge nikako da prelomim.
Jos jedan dodatak, od pijacnih kafa pelini i kimbo su solidne, niti gorke i kisele niti preslabe, taman po meri ko voli da mu kapucino kod kuce bude kao u dobrom kaficu. Jedno vreme sam dobijao (Robovlasnicku😄) Lucaffe kafu, crne patrone od njih su mi bile koliko se secam dosta dobre. Moja tasta ne pije svasta, nakon sto su par godina imali odvratnu kafu za espresso, od pre mozda godinu dana imaju sasvim solidan blend za kupiti. Lidl nikako ne volim, svaki put se osecam da sam bacio pare. Seticu se vremenom jos necega. Tchibo milano podnosljiva sicilija bezveze... Kada poredim kafe u 90 posto slucajeva kada pravim trudim se da mleko bude uvek isto svezi dukat 2.8 mm, mislim da barem 70 posto ozbiljnijih kafica koristi dukat.
Moze savet, gledam neki Gaggia aparat i nemam mlin koliko dugo kupljena mlevena kafa zadrzava dobar ukus ako je drzim u nekoj adekvatnoj posudi za kafu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno