Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

da, svi iz Nis-a dobijaju naftu ..ali taj ed iz omv-a mi je najlepse zaledio u autu svojevremeno, a nije ni bila neka zima .. vezano za kafu, mesecima koristimo rioba arabica (kad ima gold uzmem nju, kad nema uzmem ne-gold) .. za malo preko 1000 rsd za kilo, i za to sto se napravi, meni idealno, tj dovoljno dobro da ne istrazujem daljem. Imaju u metrou isto rioba mislim da je, na ambalazi su neki azijati (prikazani valjda kako beru kafu) i ta je malo skuplja, ali je svetlije pecena i nama se manje svidja, ali mozenda prodje.
 
Pa krastavac, nije to bilo koja kafa koja se prodaje tamo, zato i kosta.
krastavac preko mog, neopravdano BANOVANOG naloga, pisao sam o brendiranim kafama. I bio u manjini. Vidiš u polednjih godinu dana ima dosta nas koji pijemo "Lavazze".
Samo iz nekoliko zadnjih komentara mozes zakljuciti da ljudi traže best-buy.
Da li bi kupio extre pasulj, za 1500 dinara, od kog se ne prdi? Znam ja šta valja. I koja je najbolja cigara i koji je viski najbolji i da je Mercedes zakon i da su Maldivi najlepsi.... ali ne možemo da pijemo kafu od 3500-4000 dinara.

Ne želim da se nadgornjavam ali Gvatemala nije duplo i + bolja od moje iz kese.
vezano za kafu, mesecima koristimo rioba

Kupio neku u Metrou i nisam zadovoljan. Rekli su da je Etiopija dobra iz Metroa. Problem što u Nišu nema izbora brendiranih kafa.
 
Poslednja izmena:
Zasto ne bismo mogli da pijemo kafu koja toliko kosta?

Ja bih prvi rado popio duplo manje kafa, koje su neuporedivo bolje, nego duplo vise ko zna cega...

Cak ni ne pijem kafu cesto, ali kad pijem, hocu da pijem ono sto valja.



I kako to sto te kvalitetne kafe kostaju toliko, utice na bilo koga ko ne pije te kafe, vec one jeftinije?

Proizvoda treba da postoji za svaciji dzep. Ako je neko spreman da plati i 100e za pakovanje kafe, i takva kafa treba da postoji na trzistu. To nikako ne utice na mene koji cu da kupim nikaragvu za 10e ili tebe koji ces kupiti nesto drugo za manje novca.


@nemanjabgd84 sta je GP?
 
Razlika u ceni izmedju Nikaragve kod njih i Nikaragve u Kafeteriji je 180rsd na 1kg. Na 250g je razlika 45rsd.
 
A na ostalim kafama?
Aj napravi blend Maragogyp i Malabar pa ces da vidis kolika je razlika...
Sto bi im poklonio i 180 din za kafu koja je stajala kada ovde mozes poruciti kako zelis przenu i svezu za manje?!
A ni jedna ni druga ne vrede toliko koliko traze...
O ukusima ne vredi da pricamo, ali imam bar 5 blendi komercijalne kafe koje su bile lepse od blenda koji sam napravio u GP.
 
Jel imas da mi preporucis nesto od toga sto si probao i lepse ti je?

Ja najvise volim tu Nikaragvu, tako da nesto poput toga.
 
Jel imas da mi preporucis nesto od toga sto si probao i lepse ti je?

Ja najvise volim tu Nikaragvu, tako da nesto poput toga.
Nazalost, ja sam tu Nikaragvu mesao sa 20 i 30% Malabar robuste, srednje peceno(sto je kada GP radi u stvari jace peceno) i bilo je kiselo previse za moj ukus. Smatram da je ta kiselost bas od Nikaragve, a ja takve kafe izbegavam, pa ne mogu ni da preporucim. Znam da ce ovde da skoce neki, ali Etiopiju gde god da sam probao bila je kisela, tj imala je te tzv citrusne note, pa bi ti se mozda svidelo.
Za bilo kakvu prwporuku moras reci kakvu kafu volis
 
Možda još nekog zanima, akcija traje od 9.septembra do 6.oktobra.2021.
 
Gde nabavljas Pellini n.82 Vivace? Ima li je na buvljaku i koliko kosta?
Uzeo preko kp 2100 din. Ima jeftinije allcoffeeshop, ali dok se plati dostava ispadne vise, a ovo mi je lik doneo.
Zanima i mene ima li ga u pijacnim varijantama, jer je npr Lavazza Crema e aroma, plava, na pijaci 1500, a ovako od 1900 pa navise.
Iskreno, vredi ove pare. Taman koliko je skuplja od pomenute Lavazze, toliko je bolja.
Lici na Hausbrandt gold, a jeftinije je.
 
Brate Srbendo jes da nosim naocare za rad ali link nisam video iz tri pokusaja. Tek kad si napisao pregledao sam celu stranicu i videh ga, jedva. Tesko im da slika bude link (uobicajeni web link).
PS: "Dani kafe" su im kao i link.
 
Kad probas pisi i postavi sliku.

Ovo sam uzeo u nasoj Ikei u zrnu. Na superauto Philipsu (2200 serija) je dosta dobra, prijatno sam iznenadjen. Nije ni kisela, a ni gorka, mada ja je pijem sa mlekom, ali ne osecam ni gorcinu ni kiselost kao kada pijem svetlije przene kafe.
 
Nema na sajtu, trazio sam i ja, ali ima dole iza kasa rafovi sa hranom.
 
Da, mislim da je to cena za kg koliko se secam.

EDIT: 898 RSD sam platio 2x250 gr. (sad sam proverio iznos na izvodu racuna)
 

Ovo sam uzeo u nasoj Ikei u zrnu. Na superauto Philipsu (2200 serija) je dosta dobra, prijatno sam iznenadjen. Nije ni kisela, a ni gorka, mada ja je pijem sa mlekom, ali ne osecam ni gorcinu ni kiselost kao kada pijem svetlije przene kafe.

Imamo isti aparat :)


Mnogooo... To je neki Linda, DM fazon kafe
 
Kolege ima li ko iskustva sa eureca specialita mlinom? Razmisljam dali ici na njega ili fiorenzato 64e....
 
Cime cistite aparate u slucaju kamenca?
Ovaj moj Krups danas upalio narandzasto, u uputstvu kaze treva ciscenje od kamenca. Probao sa onom kesicom iz DM, dalje svetli, probao 200ml vode 200ml sirceta, nista. Sve ovo sam radio sa vrucom vodom, tj aparat radio na HOT.
 
Gde nabavljas Pellini n.82 Vivace? Ima li je na buvljaku i koliko kosta?
Ima je na buvljaku.Danas bio i pitao za cenu.Kosta 1600 dinara za 1kg.

Mada nije svuda ista cena.One prve tezge koje prodaju su jace sa cenom,a kako se ide dalje onda i cena pada pa se moze naci za pristojnu cenu.
Inace sam je probao i skroz je ok kafa.
 
Koji je logičan upgrade aparata da se dobije bolja kafa sa Bosch VeroBar 100?
Mnogo ali mnogo bolja mi je kafa Gdrive, znači espreso bez mleka izuva. Nešto tog kvaliteta za kuću. Možda samo Jura neki od 1000+ evra?
 
Nazad
Vrh Dno