»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 219 PrvaPrva 1234561252102 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 3285

Tema: Aparati za kafu i kafa

Member Avatar korisnika fcinterbgd
        Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        1.496
        Citat Citiram korisnika: danijel00 Pogledaj poruku
        zeko je u pravu

kao iskusan kavopija i neko ko se naigrao sa espresso apratima, da vam kazem samo da je ovde stvarno kriminal sto se toga tice
        inace sam jako verziran i razmazen po pitanju kafe ) proveo sam previse vremena u italiji i u ns recimo pijem kafu na 2-3 mesta ili kad je sam pravim

treba kupiti neki ariete ili gaggia, to je u italiji tipa 60-70e vrlo pristojni, za kucnu upotrebu i odlicni su za neku manju kolicinu... naravno dok stigne dovde je bar duplo.. skuplji krups je preskup, jeftiniji je previse komplikovan i sigurno los za ciscenje... tako da od ova tri verovatno bosch... mada bih ja ipak pre uzeo onu rowentu koja je malo jeftinija..

Mozda bolje ovde:
        http://ser.kkelectronics.com/product...ct_id=09025453 - vidjao sam ga i u rodicu
        ili neki jednostavniji i jeftinij krupps
        http://ser.kkelectronics.com/product...ct_id=09017132

ni jedan kucni aparat ne voli da pravi vise od 2-4 kafe dnevno, pa racunaj sa time , a tako nesto kaze i u garanciji..

ove nes cuda sto ste okacili na patrone su meni licno fuj, ali moze i tako... ima cak varijanta da se uzme samo aparat za dz, a da se placa neka kolicina patrona mesecno... izadje dosta skupo, mislim bar 50-70 din po kafi...

ja kupujem hausbrandt, kad sam u srbiji, takodje volim iz greeneta njihovu kafu , koja je prilicno jeftina a meni se jako svidja..
        illy je ovde opet ocajno preskup, kao i bolje lavazze, mada ajd 7e, to je samo duplo :>>... doncafe espresso je nesto uzasno...tchibo espresso sam bukvalno bacio 200gr kad sam ga probao... najbolja kafa, verovatno na svetu, je u caffe Ambrossiano u Milanu, ima par lokacija, omiljena mi je u Corso Buenos Aires i nju redovno donosim sebi (popijemo kg za mesec dana...)

postoji uvoznik za gaggiu, ko sto rekoh lupa marzu duplo... snimio sam neki dan nesto sto se zove coffe house na bulevaru ka zeljeznickoj stanici, i video sam da imaju par zanimljivih aparata po relativno normalnim cenama, to cu bacim oko jos jednom detaljnije

edit: ovo sto je duke preporucio NE uzimati NI slucajno... to nema kompresor, pravi kafu koja je brlja koja podseca na filterusu i ne savetujem... tako nesto sam kupio za 2k, a tolko i vredi
        U potpunosti se slazem sa tobom, NE KUPUJTE ona sr... kod nas, realno ne vrede ni 50e a kamoli 200, pri tom veoma su daleko od necega sto se zove espresso (bez obzira na 15bara i slicno). Za dobar espresso treba se dobro isprsiti. Po meni najeftnije resenje je Nespresso aparat sa kapsulama, iako te soljica na kraju izadje 40c... Znam da nema jos kod nas ali moze da se nabavi. Cak sam jedno vreme razmisljao da pocnem da uvozim te kapsule... Videcemo, videcemo...
        The Internet: where men are men, women are men and little kids are FBI.

Member Avatar korisnika marko_n
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.300
        Naleteh na ovo, pa ako je neko probao neka da komentar: www.kafalatino.com

Citat Citiram korisnika: danijel00 Pogledaj poruku
        snimio sam neki dan nesto sto se zove coffe house
        http://www.360cities.net/image/coffe....82,14.50,86.4

Ovo? Mada nije baš na bulevaru...
        Menjao marko_n : 14.10.2011. u 19:58

Member Avatar korisnika mige
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        2.623
      4. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-4770K + Noctua NH-U12S
        • MoBo: GIGABYTE G1.Sniper Z87
        • RAM: 16Gb HyperX Predator DDR3
        • VGA: 2x ASUS ROG Strix RX 480
        • MON: Dell U2410 H-IPS
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 250gb
        • Case: Cooler Master V1000
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Aluminum Wired keyboard, Logitech Performance Mouse MX™, Logitech Driving Force GT
      5. Najbolja analogna (namerno sam napisao analogna, misli se na manuelnu masinu) je Gaggia Classic.
        Taj model je na trzistu 15 godina i nista mu nisi menjali. Pravi mali besceler za kucu.

Pravo iz Japana, svercujem ja Soni, ako ti se ne svidja igram tenis toni

Member Avatar korisnika Serveto
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        598
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel G4560
        • MoBo: Gigabyte H110M-S22V-CF
        • RAM: 16 GB DDR4
        • VGA: Gigabyte 1050 Ti
        • MON: BENQ GW2760
        • HDD: Kingston 120 GB + WD Black 500 GB
        • Case: LC Power 600W
      8. Izgleda vrlo pristojno.

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.825
      10. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
        • INET: Kablovska
      11. Ma nema to kod nas, covek pita sta da kupi, ne sta je najbolje.

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.300
        Upravo tako, jasno da espresso iz malog kućnog aparata ne može da bude savršen kao onaj iz aparata od 1k evra, ali tražimo nešto što nudi najviše za neki novac do 150, max max max 200e.

Ovaj Danijelov predlog mi deluje najbolje za sada:
        http://ser.kkelectronics.com/product...ct_id=09025453
        ili
        http://ser.kkelectronics.com/product...ct_id=09017132
        Menjao marko_n : 14.10.2011. u 22:32

Member Avatar korisnika MareBGD
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        1.589
      14. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 2600
        • MoBo: ASRock B450M Pro
        • RAM: 2x8GB Klevv 2666MHz
        • VGA: Zotac 2060
        • MON: Dell
        • HDD: 1xSSD 1xSATA
      15. Gaggia Classic je odlican aparat za kucu. Sve drugo do jedno 1000e su igracke. Doduse kod nas se po 1000 evra prodaju *****arije. Medjutim, prva stvar koju ljudi zaboravljaju je da aparat mozda i nije najbitniji u prici. Po mom misljenju, prvo i osnovno - mlin, pa 3 prazna mesta, pa kafa, pa aparat i kvalitet vode na istom mestu, pa tehnika pripreme. Ja vec neko vreme imam kuci Gaggiu Classic i Mazzer Super Jolly mlin. Odgovorno tvrdim da pravim kvalitetniji espresso od 99,99% kafica u gradu.

Kafa. Lavazza, Illy, itd, realno su samo komercijalne kafe koje dok dodju do vas najmanje par meseci su stare. Jos ako kupite mlevenu, to vec gubi svaki smisao. Samleveno zrno kafe u roku od 5-7 minuta gubi veliki deo arome koji je do tad imalo. Mogao bih satima o ovome, ali da pokusam da skratim i budem konkretan, ako zelite dobar espresso kod kuce:

Kupite dobar mlin: kosta ce vas vise nego aparat. Nije losa varijanta uzeti kvalitetan polovan mlin i kupiti nove nozeve. Moj mlin je 20 godina star! Ove igracke po Tehnomanijama ZABORAVITE. Ugreju im se nozevi, spze kafu, ne melju ravnomerno sto je najbitnije od svega, i nemaju dovoljno fina podesavanja. Sitnoca mlevenja se podesava svaki dan, pre svega u zavisnosti od vlaznosti, a naravno i od vrste kafe.

Aparat: Realno ako ne kupujete profesionalni aparat, gaggia classic je best buy.

Voda: Koristite flasiranu ili filtriranu vodu, zbog ukusa, zbog kamenca i mnogo toga.

Kafa:ovo je najveci problem. Kod nas nema odlicne kafe. Kod nas retko gde ima sveze kafe. Kako je peku to je tek za pricu. Prosecan beogradjanin pije produzeni s mlekom. U tu katastrofu sta god da stavis bice dobro, zato se kafa malo prepece i izvlace se kakao i cokoladni ukusi, koji tu dobro dodju, ali sve ostalo se gubi. Ima na 2 mesta do 3 u gradu da se kupi kafa koja je OK, treba ubosti kad je peku, ali makar ima deklaracija i znam sta pijem. Raspitajte se.

Za kraj mali podatak. Zrno kafe iz zemlje moze da povuce preko 1000 razlicitih i definisanih ukusa, nekoliko puta vise od zrna grozdja - a koliko se razglaba o ukusima vina.

Pozdrav!
        Here to stay Even when I'm gone When I close my eyes Through the passage of time Kings never die

Member Avatar korisnika MareBGD
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        1.589
      17. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 2600
        • MoBo: ASRock B450M Pro
        • RAM: 2x8GB Klevv 2666MHz
        • VGA: Zotac 2060
        • MON: Dell
        • HDD: 1xSSD 1xSATA
      18. Citat Citiram korisnika: Jericho Pogledaj poruku
        Ma nema to kod nas, covek pita sta da kupi, ne sta je najbolje.
        Nije tacno da nema, ima. Imas uvozika, garancija i sve, ocito nisi znao.
        Here to stay Even when I'm gone When I close my eyes Through the passage of time Kings never die

Member Avatar korisnika mige
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        2.623
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-4770K + Noctua NH-U12S
        • MoBo: GIGABYTE G1.Sniper Z87
        • RAM: 16Gb HyperX Predator DDR3
        • VGA: 2x ASUS ROG Strix RX 480
        • MON: Dell U2410 H-IPS
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 250gb
        • Case: Cooler Master V1000
        • Ostalo: Apple Aluminum Wired keyboard, Logitech Performance Mouse MX™, Logitech Driving Force GT
      21. Citat Citiram korisnika: Jericho Pogledaj poruku
        Ma nema to kod nas, covek pita sta da kupi, ne sta je najbolje.
        Naravno da ima:

http://www.bago.rs/?view=category&id=125&product=188
        Pravo iz Japana, svercujem ja Soni, ako ti se ne svidja igram tenis toni

Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.825
      23. Moja mašina
      24. Vec sam navodio, nisam odusevljen Rowentom, mada moja nije ovaj model. Okreni-obrni, ja bih se opredelio za DeLonghi. Kao sto npr. Canon pravi i najbolje kompakte, tako sam siguran da i ozbiljan proizvodjac profesionalnih kafemata pravi i najbolje male kucne aparate.

Edit: skup bre taj sto ima da se kupi
        Menjao Jericho : 14.10.2011. u 23:07

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.300
        Nemojte da škrtarite sa informacijama gde može da se kupi dobra kafa. Većina nas nemam pojma.

Vidim da na sajtu koji je linkovao mige prodaju i kafu: http://www.bago.rs/index.php?view=espresso
        Da li je neko probao njihov Forte espresso?

Takođe, sa prethodne strane Latino Coffee deluje da može biti kvalitetna, ali to što deluje ne mora ništa da znači.
        Menjao marko_n : 14.10.2011. u 23:07

Member Avatar korisnika Jelenaa
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        155
      27. Moja mašina
        • LAP: Lenovo G570 59316415
      28. cudo niko ne zove na te vase divne kafice...mmmm vec osecam miris...'ocuuu i jaaaa

Member Avatar korisnika LoverBoy
        Na forumu od
        Aug 2003
        Poruka
        371
      30. Moja mašina
        • CPU: 6300 Box @ 3.5ghz v1.248
        • MoBo: GA EP35 DS3
        • RAM: 2xgb geil ultra @~900
        • VGA: Asus 4770
        • MON: 932BF
        • HDD: 500AAKS
        • OPT: Pioneer 112D
        • Case: LC 6600GP v2
        • LAP: ACER5738ZG
      31. Samo da obavestim potencijalne kupce nije to samo staviš kafu uključis aparat, poenta je da se kafa čuva u zrnu hermetički zatvorena a da se melje tik pre upotrebe inače gubi svoja svojstva, tako da je pored dobrog aparata potreban i dobar mlin (mada za entuzijaste i onaj ručni albanski može da posluži ).

Edit: Nisam registrovao da je @J Lo to već pomenuo , al ne može da škodi
        Menjao LoverBoy : 14.10.2011. u 23:51
        Kolko para - tolko muzike (a i radio završava stvar )

Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.825
      33. Moja mašina
      34. A *mjau**mjau**mjau*, ko ce sad da melje kafu, jesmo li konformisti ili nismo?! Samlevena kafa treba da se drzi u frizideru kad se otvori, naravno dobro zatvorena. Tako pise na mojoj Lavazzi, i ja je tako i cuvam.

Ajde neko da pozove Jelenu na espresso, demonstrirajte klasu!

Member Avatar korisnika Go-R4n
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        533
        Nece da skodi:

Citat Citiram korisnika: Jericho Pogledaj poruku
        A *mjau**mjau**mjau*, ko ce sad da melje kafu, jesmo li konformisti ili nismo?!
        komfor [engl. comfort] – udoban, ugodan

Konformista - Čovek koji je u stanju da na isto pitanje odgovori i sa “da” i sa “ne”, u pokušaju da liši sebe odgovornosti, jer računa da će mu jedan od ta dva odgovora sigurno doneti odobravanje.

Strana 2 od 219 PrvaPrva 1234561252102 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •