Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

@malacrnabuba

40-100 komada kapsula i postarina nije ni 10% cene kafe :)
 
Ne znam cene ali predpostavljam da je 100 kapsula 3000 dinara.

PS: s nekima izgleda o parama/plati ne vredi pisati.
 
Aparati na kapsule su najskuplji (ili jedan od najskupljih) nacina za pripremu kafe, akcenat kod njih je na ustedi vremena i lakoci koriscenja.

Ako je cilj usteda, a koristi se Nespresso aparat, onda samo Lidl kapsule koje su 189din/10kom, a odlicne su.
 
Ne znam cene ali predpostavljam da je 100 kapsula 3000 dinara.

PS: s nekima izgleda o parama/plati ne vredi pisati.
Cena od 3000 dinara je za 50 kapsula. 100 kapsula je oko 6000 dinara i tu je postarina besplatna. Ja placam 1kg kafe ovde u proseku 3200 - 3500 dinara i traje mi 4 nedelje. @ivanbass1 je u pravu sto se tice isplativosti aparata na kapsule. Skuplji su i to je svima jasno. Barem se nadam da je jasno. Poenta kod njih je u komfornosti koja se dobija, a malo se gubi na kvalitetu u odnosu na klasican sistem espreso aprata i mlina.

Inace ako bas hoces jeftinu, a kvalitetnu kafu ja to jedino vidim u obliku filter kafe. HarioV60, Kalita, Melita i slicni sitemi. Samo i tu ti onda treba neki mlin da bi to ispalo kako treba.

Inace ako ces tako da gledas kafa u kaficu u BGu je 250 din. Obican kapucino. A kapsula te izadje 60 din. Obrni, okreni jeftino je. :D
 
@zechs

60-65din je original kapsula, ima dosta kapsula koje su 30-40din/komad.
 
Da, naravno, pricam o originalnim kapsulama. Nisam probao sve varijante, ali su mi originalne za sada najbolje.
 
The industry standard for an espresso machine is 9 bars of pressure, and while this can create a respectable espresso, many argue that 15 bars makes the best brews. It is important to remember that more pressure doesn't necessarily mean better quality shots of espresso.
Hvala na odgovoru, razmišljao sam da kupim i nespresso aparat, ali sudeći po vašem odgovoru nema potrebe dati 11000 din, ako kombinacija dolce gusto + adapter rade i ako pritisak ne utiče već toliko...
 
Ja bih i dalje uzeo Nespresso ako planiras da koristis taj sistem. Dolce Gusto masine su izuzetno loseg kvaliteta. Lose napravljene, lako se kvare. Logicno je zasto su jeftinije.

Nespresso masine su mnogo bolje dizajnirane.




 
Poslednja izmena:
Kao sto sam napisao, bitan je pritisak na glavi a ne pritisak pumpe i koliko ravnomerno može da se održava pritisak. 9 je idealno ali na glavi aparata tokom pravljenja kafe, sigurno da postoji razlog sto je na Nespresso mašinama koji su svakako mnogo bolje dizajnirane veći pritisak same pumpe… u svakom slučaju nije samo do toga već i do dizajna aparata, kapsula, kafi itd…

ono sto bi bilo lepo da se kad se već kače tekstovi sa externih sajtova okači i izvor, jer ako je nešto na engleskom ne znači nužno da je tačno, a svakako ne ako je izvučeno iz konteksta.
 
Snimao sam ekstrakciju pa rekoh da se pohvalim :)
Lično sam veoma zadovoljan ali sam raspoložan i da čujem mišljenja naših eksperata 😇



I kako je na kraju izgledalo :

20210328_170220.jpg

Kafa je Etiopija iz Zrna.

Ručica na portafilteru mi je bila pukla, tj plastika, zato je ovako ružno i vidi se lepak ali je znatno jeftinije nego kupovina nove :)
 
Ovaj, šta te sprečava da ne kupuješ dvodozne kapsule, i uz DG aparat koristiš Aeroccino? 😀

Ako si citao sta sam pisao, onda si video da nemam DG aparat i te nemam potrebe da kupujem bilo koje DG kapsule. Obajsnjenje je bilo prosto, jer 90% ljudi koje znam da imaju DG koriste te dvodozne kapsule. Zasto, ne znam ni ja.


Sto se tice porucivanja kapsula, 300 din je zanemarljiv trosak.. da odes kolima po njih u prodavnicu, potrosices toliko goriva.
Mi trosimo izmedju 200 i 300 kapsula mesecno, i na tu kolicinu trosak nabavke mi je potpuno zanemarljiv.

Ono sto uvek imam u kuci je:
  • Nespresso Palermo Kazaar
  • Nespresso Cape Town Lungo
  • Nespresso Nicaragua
  • Nespresso Colombia
  • Nespresso Chiaro
  • Nespresso Napoli
  • Nespresso Caramel Creme Brule
  • Nespresso Ristreto Italiano
  • Jacobs Espresso Intenso 10
  • L'oR Papua New Guinea 7
  • ILLY Intenso
  • Kapsule iz Lidla - uglavnom koristim za kafe sa mlekom

Pored gore navedenih, uvek imam jos nekoliko vrsta za istrazivanje, ili one koje kupujem povremeno.
U petak uzeh 3 nove vrste, za probu, i posle par popijenih mogu reci da je Kenya odlicna :)
20210326_161624.jpg



@sajlonac
Odgledah sad video, i tacno sam sa snimka osetio kako mirise kafa :love:
Sad moram da napravim kafu, inace mi ovaj miris nece otici iz nosa :)
Sjajno izgleda :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo adapter dolce gusto za nespresso za 2000 din već sam imao dolce gusto oblo, samo ne znam dal 4 bara razlike u pritisku prave neku razliku da bih kupio nespresso aparat...
Pogledajte prilog 302025
12 долара и стигло ми за месец дана. Одлична ствар. Користим Лидл капсуле.
 
Gle, Benchmark ima temu o kafi, eto razloga da se ulogujem u post-PC eri :)

15g kafe, Gaggia Classic (matora, 15tak god) & Super Jolly

Klasična espreso mudrost bi ti rekla da je 35 sekundi predugačka ekstrakcija ali ako je tebi kafa ukusna onda samo teraj. Ja sam nedavno pio Etiopiju iz Zrna (Gaggia Classic sa modovima i Lelit PL53, 18g->37g, 30 sec) i nije mi legla, prepržili su je, imao sam utisak da pijem Illy ili tako neki tradicionalni italijanski espreso a ne specialty kafu.
 
Znas kako, nema sanse da uvek bude isto vreme ekstrakcije za ovih 1:2 barem kod mene i sa ovim uslovima. Prosto ne istampam uvek isto, nije ista vlaznost, a kafa mi stoji pored prozora a mlin podesim pri pocetku i posle manje vise ne diram sem ako ne bude neko drasticno odstupanje. Ovo sa snimka je recimo bas primer kada mi je ekstrakcija trajala koju sec duze nego dan pre, mada i ovde je oko 32sec ako racinas od kada krene da curi kafa a ne kada ukljucim pumpu tako da nije strasno. Svakako, ume da bude i duze (malopre bas kad sam pravio) ali nije mi smetao ukus, tj, skratio sam malo yield, na oko 25g i ukus mi je bio super. Stvar ukusa svakako.
Sto se tice toga da ti je bila kao illy uopste me ne cudi.. Ne znam u cemu je fora, ali cesto mi se desava da kada mi stigne kafa, u prvim danima bude dosta, kao sto kazes, ukusa kao "tradicionalni italijanski espreso" :) pa tek posle 5,6 dana postane bas kako treba. Pretpostavljam jer je prosto previse sveza. Obicno mi Dejan posalje kafu dva, tri, dana nakon przenja i onda joj treba malo vremena a ja obicno ne cekam :D A slazem se i da nekad prosto treba da bude za nijansu svetlije przena ali on je prilagodjava vecini musterija tako da... :D
Sada me ceka Indonezija koju mi je poslao kada i ovu Etiopiju, sto znaci da stoji kod mene vec dve nedelje, trebalo bi da bude bas kako treba videcemo. Prosli put mi je tako dobro legla da sam se odusevio, ali nema je stalno.
 
Gaggia Classic je notorna po tome da joj mnogo varira temperatura tokom rada i naročito između šotova. Ja sam na moju instalirao PID kontroler, kupio naked portafilter i VST sito. Nešto od toga (najverovatnije PID) je drastično popravilo konzistentnost, tako da sada imam jako malu varijaciju.

Ništa od ovoga nije jeftino, naravno, ali za nekoliko stotina evra imam u kući kafu bolju od one u 99% kafića, tako da se ne uzbuđujem previše.

Što se datuma prženja tiče, tu si apsolutno u pravu. Mene je iskustvo naučilo da ni ne pokušavam da pravim espreso od kafe koja nije odležala makar nedelju dana nakon prženja.
 
Ako si citao sta sam pisao, onda si video da nemam DG aparat i te nemam potrebe da kupujem bilo koje DG kapsule. Obajsnjenje je bilo prosto, jer 90% ljudi koje znam da imaju DG koriste te dvodozne kapsule. Zasto, ne znam ni ja.


Sto se tice porucivanja kapsula, 300 din je zanemarljiv trosak.. da odes kolima po njih u prodavnicu, potrosices toliko goriva.
Mi trosimo izmedju 200 i 300 kapsula mesecno, i na tu kolicinu trosak nabavke mi je potpuno zanemarljiv.

Ono sto uvek imam u kuci je:
  • Nespresso Palermo Kazaar
  • Nespresso Cape Town Lungo
  • Nespresso Nicaragua
  • Nespresso Colombia
  • Nespresso Chiaro
  • Nespresso Napoli
  • Nespresso Caramel Creme Brule
  • Nespresso Ristreto Italiano
  • Jacobs Espresso Intenso 10
  • L'oR Papua New Guinea 7
  • ILLY Intenso
  • Kapsule iz Lidla - uglavnom koristim za kafe sa mlekom

Pored gore navedenih, uvek imam jos nekoliko vrsta za istrazivanje, ili one koje kupujem povremeno.
U petak uzeh 3 nove vrste, za probu, i posle par popijenih mogu reci da je Kenya odlicna :)
Pogledajte prilog 302194



@sajlonac
Odgledah sad video, i tacno sam sa snimka osetio kako mirise kafa :love:
Sad moram da napravim kafu, inace mi ovaj miris nece otici iz nosa :)
Sjajno izgleda :)
Covece, pa ti si bas kafofil :) govoris o kafi jos malo ko narkoman o heroinu :D
 
Snimao sam ekstrakciju pa rekoh da se pohvalim :)
Lično sam veoma zadovoljan ali sam raspoložan i da čujem mišljenja naših eksperata 😇



I kako je na kraju izgledalo :
Ako je bila ukusna sta te briga kako je izgledalo ;)
 
Ne znam u cemu je fora, ali cesto mi se desava da kada mi stigne kafa, u prvim danima bude dosta, kao sto kazes, ukusa kao "tradicionalni italijanski espreso" :) pa tek posle 5,6 dana postane bas kako treba. Pretpostavljam jer je prosto previse sveza. Obicno mi Dejan posalje kafu dva, tri, dana nakon przenja i onda joj treba malo vremena a ja obicno ne cekam :D
Vlada neko opšte mišljenje da je kafa najbolja kad je tek pečena :) Potpuno pogrešno. Tada je kafa puna ugljen dioksida koji kvari ukus. Dobije se samo debela krema i kafa lošeg ukusa. Ugljen dioksid je taj koji pravi kremu. Samo lepo izgleda i ništa više. Ko ne veruje, neka proba.
Većina kafa ima pravi ukus tek nakon dvadesetak dana odležavanja. Čest slučaj upravo sa Etiopijom. Ja uglavnom ne pijem kafu ako nije odležala bar dve nedelje.
 
Danas mi se upalila narandzasta (kamenac) lampica na DG Infinissimi. Aparat kupljen negde sredinom decembra, otprilike dve kafe dnevno je pravila. Odradio po navodilu za uporabu, sto bi rekli zmajceki, zutim tecnim sredstvom iz DM-a. Verovatno ima brojac spremljenih napitaka posto nisam primetio da je ista taloga ili zamucenja bilo u posudi prilikom ispiranja, niti se ista videlo na igli koja probija kapsulu.
Sve vreme koriscena Rosa. Mozda nekom znaci ovaj info...
 
Brojac ima, mozes i da ga resetujes.
 
U uzoj familiji uzet jedan Dolce Gusto i kapsule za probu Latte Macchiato.

Naravno, lepsoj polovini se vise svidja taj napitak (posto se ono kafom ne moze nazvati, ima 30% secera u sastavu :D) nego Nespresso kafa koji mi konzumiramo.

Sada mi ne gine froter za mleko, a mozda ni DG aparat 😂

Ima li nekog ko koristi froter za mleko da podeli iskustva?
 
Aerocino radi posao kako treba bez ikakvih problema. Mada, verujem da su svi isti.
 
Ovi no-name su po 5-6.000, porucio sam Aeroccino 4.

Koje mleko koristite u njemu, obicno?
 
Dugotrajno. Ali ne uzimam dugotrajno zbog njega, generalno uzimam to.
 
Čitao sam malo o automatskim aparatima. Vidim da ih pravi majstori i zaljubljenici kafe ipak zaobilaze jer nemaju taj "fine tuning".
Mi u kući ipak ne spadamo u tu grupu ljudi, žrtvovao bih to fino podešavanje zarad lake, brze i ipak dobre kafe; onoliko koliko se može dobiti iz takvih aparata.
Gledao sam i na KP polovne aparate, ali nisam siguran kako da procenim jeli je neki konkretan primerak dobar ili nije. Spolja deluju dobro... :)
Od novih i nekih hvaljenijih na netu, najviše pažnje sam obratio na Jura ENA8, i poneke Philips i Miele uređaje koji su nešto jeftiniji od tog Jura modela.
Pošto je cena dosta jaka za nove (cca 600-1000eur u radnjama), da li ipak da idemo na polovni Jura aparat uz neki rizik naravno?
Ne bih išao na aparate sa kapsulama, imam to na poslu i ne sviđa mi se kafa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno