Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Probaj Dukatovo sveže mleko, kažu da nema bolje za dobru penu.

Probacu samo da potrosim ovo imlekovo od 3,8 posto masti.Probao sam ga juce i pravi bas dobru penu.Ali svakako cu probati i dukatovo sveze mleko.
 
Realno kad izvališ tačno aparat odnosno tvoju cevku za mleko, ako je dobra i ako aparat ima snage sa većinom mleka možeš da dobiješ kremu kakvu treba. Penu kao penu kakvu prave u dosta kafića i koja nije ni za šta već je pregorelo mleko ću da napravim i sa 0,5 mlekom. Više je u tehnici, aparatu i izlazu za mleko, ako je nešto sa onim plastičnim sranjcem džaba. Meni se ako ćemo do nijansi najbolje pokazalo dukad 2,8 sveže, bello sveže. Mada sam pravio više nego dobru kremu i sa 3,5 za kafu, 1,5 sveže, sa svim belgijskim dugotrajnim itd. U par ekstra kafića u BG koriste Dukat 2,8 sveže, kupi to i vežbaj.

E da izvini i par tips. Ima dosta i u količini mleka u lončetu u odnosu na snagu pare koja izlazi tu uksperimentiši, dalje mnogo će ti biti lakše ako je i mleko i pitcher baš baš hladno, prosto imaš više vremena za teksturiranje mleka.

I da ne moraš da vežbaš s mlekom :) Hladna voda i jedna kap detrdženta za suđe :)

p.s. temperatura mleka na kraju! Mleko na određenoj temperaturi oko 120-140F je lepo slatko i divno :) jer se dešava neki hemijski proces u koji ne bih ulazio, kada preteraš dobiješ pregoreo i odvratan ukus pa moraš da staviš kilo šećera da bi kapućino bio sladak

p.p.s. kad smo kod poroka da ubacimo i pivo, ja sam tek nedavno izvalio Kabinet pivariju kod nas i ušao u svet IPA piva (realno ipa i american ipa mi najviše leži) sad sam izludeo za kvalitetnim pivima i pitam se šta sam pio ceo život :)
 
Poslednja izmena:
Вино у Србији се не купује у продавницама, као ни ракије а у последње време има и фантастичних вињака, такође ни мед се не купује у продавници. Има баш много малих произвођача који не могу да испрате трошкове регистровања за тржиште, а производе врхунски производ од датих сорти грожђа у зависности од квалитета сезоне.
Цене за литар у подрумима иду од 150-500дин, ракије и вињаци од 600-2000дин, тако да се не бих сложио да код нас нема квалитета, само је тај квалитет због пресије државе на мале произвођаче у сивој зони и није у рсфовима продавница.
Скоро сваки произвођач ће вам пре куповине наточити дегустациону чашу.
Мрдните мало из града у винске крајеве и наћићете шта вам годи, квалитет уз пристојну цену.

Експрес-о искључиво са хладним млеком па не улазим у финесе пене :).
 
Poslednja izmena:
p.p.s. kad smo kod poroka da ubacimo i pivo, ja sam tek nedavno izvalio Kabinet pivariju kod nas i ušao u svet IPA piva (realno ipa i american ipa mi najviše leži) sad sam izludeo za kvalitetnim pivima i pitam se šta sam pio ceo život :)

I meni je kad sam probao ale piva bilo potpuno nejasno kako to da se ale praktično ne pije u kontinentalnoj evropi. IPA je odlična, ali su mi IPA i varijacije ipak previše gorke, klasičan engleski ale mi više leži. Trenutni favoriti Fuller's 1845 i Fuller's Golden Pride. Topla preporuka.

IMG_20160819_202236.jpg

IMG_20160819_221402.jpg
 
Hladna preporuka oko 7% alkohola
dad736ea7053456ef986a2c40c255950.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma daj Mike, nismo deca:D ..treba mi neki opravdan razlog za 2k
 
Ma daj Mike, nismo deca:D ..treba mi neki opravdan razlog za 2k

baš zato što nismo deca, ne može više ni moj želudac baš sve da obradi. realno, retko kad platim rakiju preko hiljadarke, a fakat najbolja koju sam ikada pio je koštala 4 puta manje od te cifre, ali jasno mi je da neko traži više za rakiju ako je posebno dobra. to što nas nekad nebo pogleda pa nam baci fenomenalnu rakiju za smešne pare ne znači da ta rakija zaista toliko vredi.
 
Ma daj Mike, nismo deca:D ..treba mi neki opravdan razlog za 2k

npr .. .dobra dunja ne moze da bude jeftina :) jednostavno nema dovoljno soka u dunji da se napravi kolicina rakije takod da ide previse kg dunje na litar rakije.

Sve ove dunje sto imate da kupite ispod 10e su smece to vam potpisujem.
 
У
Zasto bi neko dao 2k dinara za 1l rakije...verujem da je dobra:) ali, sta ti dobijas za te pare ???
Види, није исто испећи алкохолно пиће од јабуке, гржђа у односу на дрењине, дуњу једноставно много мање алкохола се добија уз такође већи уложени рад.
Екслузивитет је а са њим и цена која прати, и веруј то је таман за уложени рад и енергију, ако ти се не свиђа виђам по пијацама "природне" за цену алкохола из апотеке.
Додатак, па да на пр. од 100кг грожђа може се добити и до 20л лозе, а од 100кг дуње 5-8л плус што је нема ;-).
mislis na espresso ili na kras express? ;)

Знао сам и свесно застао након првог е и укуцао експрес јер то управо и значи, и волим да пецам такве као што си ти. А ти пиши са два сс, као што читаш.
 
Poslednja izmena:
Daj primer nekog crvenog. Radije cu dati 20e za probu vina, nego operaterima :)

Grape ball :D je za deset dana u Vrscu. Najskuplje mesto u gradu je stara Sterijina kuca, danas kuca vina. Ne secam se sta sam probao a sta kupio ali bio sam jako zadovoljan. Cene vina nisu velike koliko se secam, cene hrane su u rangu prosecnog BG restorana. Obzirom da je festival u toku ocekujem prodaju i degustaciju vina na svakom cosku.
 
Види, није исто испећи алкохолно пиће од јабуке, гржђа у односу на дрењине, дуњу једноставно много мање алкохола се добија уз такође већи уложени рад.
Екслузивитет је а са њим и цена која прати, и веруј то је таман за уложени рад и енергију, ако ти се не свиђа виђам по пијацама "природне" за цену алкохола из апотеке.

Pijem iskljucivo lozu i sljivu(ne ofarbanu) ...znaci, placam 2 soma za ukus drenjina u rakiji !?
 
Alkohol vise ne pijem ali na osnovu ranijih iskustava, lozovaca je najbolja rakija :)
 
Pa ne pijem evo vec godinu dana uopste alkohol (zbog zdravlja, jetra zeza ali nije zbog alkohola, svejedno ne smem piti). Mislim nisam nikad ni 'pio' nego povremeno. Najvise sam bio zadovoljan lozom a probao sam razne, sve domace od prijatelja rodbine, na putovanjima itd. Nisam alkos tj. nikad se nisam napio toliko da ne znam za sebe, ja sam covek veseljak kad popijem a ne mracan tip :) Rakiju i ostala akloholna pica cenim po uzitku a ne po tome koliko ce da me obeznani da zaboravim na zivot ;)

Moguce da mi loza vise prija zbog porekla. Sljiva je sumadijski brend a loza/komovica su popularne u zapadnijim krajevima.
 
Pocetkom devedesetih sam skoro umro od jako lose komovice, bilo je daj sta bilo samo da se uradimo.
Od tada pa do danas zestinu popijem samo radi reda ako me neko ponudi, ali odmah predjem na pivo posle.
Kad smo kod piva, bilo je pre 10tak dana u metrou Heineken i Pualaner u bacvi, dugo nisam pio nesto tako dobro..
 
Poslednja izmena:
Za jaca pica sam za dosta stare i proverene varijante: Havana Club 15yo, evemtualno Varadero i ne znam kako se zvase onaj treci kubanski rum, isto 15 g. star, ali HC 15 je ipak bolja od njih, po meni (mada na Kubi ovaj treci vise cene, a jeftiniji je). Mislim da se zvase Santiago.
Macallan 30 (mada uglavnom ljudi vise vole 25, ne znam zasto).

Ja obozavam onaj oak (hrast) miris/smek/ukus koji imaju ta starija vina/rumovi/viski!

Doduse, ovo ne pijem u drustvu, to je nesto sto volim duuuugo da otvori nos pre nego sto probam cak.


Dani vina u Vrscu - a do Vrsca dva dana :( Rado bih isao tako, ali nemam vremena :( Prodavnicice u Beogradu, vinarije (isto u BG), to je OK, proci cu cak i na NBG za tako nesto, ali drugi grad, nemam vremena :(
 
naša žestina je realno zakon za sve brendije, rumove i ostale šnapsove :)

na festivalima ne možeš oterati nemice i francuskinje od naše flaše :smash:
 
Знао сам и свесно застао након првог е и укуцао експрес јер то управо и значи, и волим да пецам такве као што си ти. А ти пиши са два сс, као што читаш.

poreklo reci espresso nema veze ni sa cim ekspresnim, vec sa nacinom pripreme a to je pressed out coffee.. pecaj i dalje, mozda nesto i upecas ;)
 
Sto se tice mleka, pravio zeni kapucino pa sam uspeo da uhvatim malo pripremu mleka... Izvinjavam se na uspravnom videu.

 
poreklo reci espresso nema veze ni sa cim ekspresnim, vec sa nacinom pripreme a to je pressed out coffee.. pecaj i dalje, mozda nesto i upecas ;)
Пецно сам тебе доста за данас, па су сви прочитали дефиницију, а ја сам по 30ти пут опет чуо и опет ћу је заборавити :p

Него

E ti ces da mi kazes :d
Замирише, офарбано...
Дестилат се ставља у бурад (храстову, дудову) не да се офарба, него да одлежи, да одређене високо испарљиве фракције изађу кроз зидове бурета, што минимално траје 4-6 недеља, ко жели може и дуже али тада дестилат добија све више танина, укуса мириса и боје дрвета.
Након овога ради се филтрација микроситима и тек тада се дестилат може назвати пићем, аперитивом.
Замирисан и офарбан је углавном медицински алкохол и он се продаје по повољним ценама за конзумирање, има га по јефтиним кафанама, испод шанка, неће ти ништа бити од њега, али он у себи не носи онај ситни молекулски вез природе који ракијама даје мирис и укус, да ја ћу да ти кажем, без љутње. ;-)
 
Пецно сам тебе доста за данас, па су сви прочитали дефиницију, а ја сам по 30ти пут опет чуо и опет ћу је заборавити :p

Него


Замирише, офарбано...
Дестилат се ставља у бурад (храстову, дудову) не да се офарба, него да одлежи, да одређене високо испарљиве фракције изађу кроз зидове бурета, што минимално траје 4-6 недеља, ко жели може и дуже али тада дестилат добија све више танина, укуса мириса и боје дрвета.

Sta se lozis, ne ljutim se. ;)
Jednostavno, ne volim taj miris i ukus drveta kod rakije, jos kad stave neke krstove i grane fuuuj :S:
 
naša žestina je realno zakon za sve brendije, rumove i ostale šnapsove :)

na festivalima ne možeš oterati nemice i francuskinje od naše flaše :smash:
Ma sve je to brlja. Jos kad vidim Britance, Holandjane, Belgijance kako cevce dvolitru meraka kao da nikad pivo nisu probali pa se truju za evro ipo.
 
Па то је нормално и људски, хоће да се напију брзо и јефтино, па се у опште не поставља питање квалитета, квантитет је у игри. :-D
 
[youtube]N3sIgGb7lWw[/youtube]

I kvalitet i kvantitet
:d

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno