Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Desila mi se čudna stvar na DG aparatu. Nakon završetka pravljenja kafe 5 sekundi ništa nije bilo i odjednom počinje da se čuje zvuk vode koja pršti kod igle odakle ističe kafa i neka para/dim iznutra. I od tada neće da se uključi aparat. Da li se desilo nekom nešto slično? Ne znam da li smem da ga sam otvorim i vidim odma da li je za bacanje
 
Meni npr nije jasno u coffie factory turska kafa 750 din kg (tako bese) a u zrnu najjeftinija 1200 din neka... Pa ti vidi... Bolje da kupis i kafu u zrnu od 1000 din...pa meljes kad treba
 
Sve zavisi..ja kupujem razno razne, sto od ovih nasih przionica gde se cene krecu od 2400 pa do 4000 po kg. Ili na kalenic pijaci oni sto prodaju Lavazze za oko 2200, 2300 /kg
 
I u Borci u jednoj przionici kafe kad sam trazio kafu koju prodaju kao tursku da mi samelje na velicinu za espreso, 5 puta me pitala sta/kako i gledala cudno zasto ne znam :D
 
sve vise razmisljam o mlevenju... kupio sam one kapsule u lidlu, 10 kom 190din, popio vec 5 komada i nemam problem sa gorusicom (isto mleko, ista voda)... verovatno je najbolje piti mlevenu, jeste da je malo vise posla, ali ako neko zeli da uziva, iz perspektive "kapsulaša" mi deluje da je to pun pogodak :)
 
Vidi mislim da, ako hoces kapsule, Nespresso sistem je isto 100% kafa, tako da eto ti jedan predlog od mene. Pijem Nespresso s vremena na vreme i kao kapsulaski sistem mi je bas ok. Jedina zamerka je cena kapsule i taj odnos ulozeno/dobijeno, ali sta ces.
 
Nisam ovu video na pijaci. Zanimljivo ove što sam ja uzimao nema na njihovom sajtu.
 
Mozda ima na nekom drugom sajtu/regionu. Ove nema valjda za nas region.
 
Da li imate neki prelog za dobru i kvalitetnu, ne kiselog ukusa, filter kafu :)
 
Ja Lavazu plaćam od 1.200-1.600 RSD za kg. Uzimam u NS na kvantašu.
Ja sam u Torinu kada sam išao službeno, kupovao Lavazza kafu po 5€/1kg. Tada sam kupio i Bialetti pot. Ovde kupujem onu iz Lidla jer mi neverovatno da može tolika razlika da bude u ceni, kao da je uvoze sa Meseca
 

Prilozi

  • IMG_20190717_185639.jpg
    IMG_20190717_185639.jpg
    401.7 KB · Pregleda: 66
  • Screenshot_2021-02-15-23-09-10-043_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2021-02-15-23-09-10-043_com.google.android.apps.photos.jpg
    89.1 KB · Pregleda: 46
  • IMG-94eba3aa42165fa1f74bb559d0fb299b-V.jpg
    IMG-94eba3aa42165fa1f74bb559d0fb299b-V.jpg
    139.4 KB · Pregleda: 57
Proverite po pijacama ja sam kupovao na Kalenicu neku Nes kafu za poljsko trziste koju nigde u prodavnici nisam video :D
 
Ako verujes da je tako bilo sa doticnom mesarom onda ne znam sta vise da pricamo :)
A sto se tice proizvodjaca poprilicno sam siguran da kafa ne uspeva na nasem podneblju...
A klasa kafe koja se uvozi za dalju preradu kod nas je jedno 17 ono otprilike na dnu lestvice... :D
 

Prilozi

  • viber_image_2021-02-16_09-56-30.jpg
    viber_image_2021-02-16_09-56-30.jpg
    209.5 KB · Pregleda: 48
@malacrnabuba
Ne znam kako je danas u Grandu i ostalim velikim distributerima kafe, ali sam svojevremeno svojim očima video ječam u maloj pržionici kafe. Kada se pržila kafa, uopšte nije mirisalo na kafu.
Ne verujem da su distributeri i trgovci išta pošteniji danas nego pre par decenija.
 
Uzeo sam pre par meseci Akvafor bokal, samo da potvrdim da se kamenac ne stvara od kako sam poceo da koristim vodu iz bokala umesto cesmovace.
 
Mozes da ugradis filtere na cev koja vodi do cesme (mehanicki filter + filter sa aktivnim ugljem). A ako imas dosta necistoca trebao bi da isperes cevi koliko god je to moguce. Ljudi zive u zgradama gde su cevi stare po vise od pola veka i cude se kad im zapusi nesto :) A sto se tice tvrdoce vode https://sr.wikipedia.org/sr/Omekšavanje_vode
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima li neko da se zaluđuje sa latte art. Posle dužeg vremena konačno sam se pomakao sa mrtve tačke.
 

Prilozi

  • 20210219_175321.jpg
    20210219_175321.jpg
    317.1 KB · Pregleda: 30
Ako neko pije DG Cortado, na akciji je u kutija od 30 kapsula za 900 din, slucajno nabasao... U jednom od vecih trgovinskih lanaca sa 4 slova u imenu...
 
Za sve koji su se pitali da li da kupe espresso kafu u zrnu iz Lidla, odgovor je - nemojte.
 
Bar imas ideu gde da trazis... :D
 
Meni ona skuplja, od oko 1200/1300 dinara nije losa , moze da prodje, dok je ona jeftinija od 1000 dinara uzas, kisela, neupotrebljiva cak i za kapucino/latte.
 
Za sve koji su se pitali da li da kupe espresso kafu iz METROa, odgovor je - nemojte.

Ali zato imaju šoljice i ostalu, propratnu, opremu. I cenovno najpovoljniji.
 
Poslednja izmena:
Preterujete. Sasvim pristojna rioba Gold, a od onih skupljih je bilo baš odličnih, samo se ne sećam tačno koja
 
Nazad
Vrh Dno