Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Opet ja i kapsule :)
Imam veliku razliku u pravljenu kafe između Lavazza qualita oro i Lavazza Crema e Aroma. Ovu drugu sam skoro uzeo, radnica u radnji mi je samlela zrna međutim jako malo kafe se napravi u poređenju sa prvim proizvodom, duplo manje čak i više, jako sporo teče. Do čega može biti, probao sam sa manjom/većom količinom i nema razlike. Da li je do zrna kafe?
 
Da li je iko probao Barcaffe Perffeto za Dolce Gusto? I kakve su naspram Nescafe kapsula?
Usput koje kapsule preporučujete za DG i gde imaju da se kupe, a da su bolje od original?!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Opet ja i kapsule :)
Imam veliku razliku u pravljenu kafe između Lavazza qualita oro i Lavazza Crema e Aroma. Ovu drugu sam skoro uzeo, radnica u radnji mi je samlela zrna međutim jako malo kafe se napravi u poređenju sa prvim proizvodom, duplo manje čak i više, jako sporo teče. Do čega može biti, probao sam sa manjom/većom količinom i nema razlike. Da li je do zrna kafe?

Pa problem je, verovatno, jer ti je samlela previse sitno.
 
Opet ja i kapsule :)
Imam veliku razliku u pravljenu kafe između Lavazza qualita oro i Lavazza Crema e Aroma. Ovu drugu sam skoro uzeo, radnica u radnji mi je samlela zrna međutim jako malo kafe se napravi u poređenju sa prvim proizvodom, duplo manje čak i više, jako sporo teče. Do čega može biti, probao sam sa manjom/većom količinom i nema razlike. Da li je do zrna kafe?

Nesto mi mirise da si doneo kafu na mlevenje a da ti je samlela u mlinu koji koristi za mlevenje domace/turske kafe! Ako je iz takvog mlina, onda je granulacija presitna za espresso. Mogu da ti spadnu creva u aparatu ili u najgorem slucaju da ti pumpa rikne. Baci tu kafu.
 
Da li je iko probao Barcaffe Perffeto za Dolce Gusto? I kakve su naspram Nescafe kapsula?
Usput koje kapsule preporučujete za DG i gde imaju da se kupe, a da su bolje od original?!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока

Meni se nisu dopale, probaj tempodelcaffe kapsule ili starbucks
 
Dobro veče, dobri ljudi :)

Koristim Breville Barista Express, još malo pa godinu dana. Generalno sam zadovoljan mašinom, ali vreme ja da se ponovim i prevaziđem najveću boljku ovog setup-a, a to je (integrisani) mlin.
Za nekih 500€ mogu nabaviti Sette 270Wi...

Ja sam planirao da uzmem taj, zbog cega kazes da mu je integrisan mlin boljka?
Trenutno imam DeLonghi Magnificu 03.110. i u poslednje vreme mi kad tek upalim aparat svetli ona lampica za punu posudu za otpadnu kafu iako je ispraznjena recimo pre 3-4 kafe, znam da bi ona trebalo da se pali na svakih 15 napravljenih kafa? I ja ispraznim, ali posle par kafa se opet upali prilikom paljenja aparata. Sta bi to moglo da bude?
 
^ nije mu "boljka", dobiješ super stvar za cenu koju nudi Breville.

Kupovina dodatnog mlina je ako hoćeš da pređeš na sledeći nivo zaluđeništva oko kafe. U odnosu na magnificu je mnogo bolji, ne može da se poredi (imao Magnificu pre njega).
 
Pozdrav svima,prelistao sam poslednjih desetak dana temu,planiram da uzmem neki manuelni aparat,video sam da je neko pisao da je Gaggia viva style sasvim ok,pogledao sam na kp,interesuje me jedna stvar,ima nekoliko aparata sa nekom minimalnom razlikom u ceni,Gaggia Gran Style,Gaggia Viva Style itd,da li je neki model bolji,za sta se treba odluciti ili je svejedno.
nasao sam neki mlin polovan od jednog coveka koji odrzava aparate,i jos jedno pitanje laičko da li ima smisla uzeti sveze przenu kafu u zrnu ovu crnu "tursku" ,domaci proizvodjac,znaci nije kafa za espresso,jednostavno imam coveka u komsiluku ima przionicu i prodaje ovu obicnu kafu, da li mogu da probam to da sameljem i napravim espresso ?
 
Vokenkristofer kafa za tursku/domacu kafu nije kafa za espresso. A i kafa je mnogo sitnije mlevena i ne sme da se koristi na espresso aparatima. Zapušiće ti se filter i .... bum
 
@Vokenkristofer Za tursku se takodje koriste Arabica i Robusta. Moras da proveris sa tim iz przionice koju vrstu/poreklo kafe koristi, pa ces onda znati, ne mozes na pamet - pitaj.
Ako budes koristio manuelni aparat za kafu i mlin za kafu, sasvim je normalno da ti se "zapusi filter" dok šteluješ/podešavaš mlin, tako da ne brini, nece nikakav "bum" da se desi kako kaze komentar ispod tvog.
 
@Vokenkristofer Za tursku se takodje koriste Arabica i Robusta. Moras da proveris sa tim iz przionice koju vrstu/poreklo kafe koristi, pa ces onda znati, ne mozes na pamet - pitaj.
Ako budes koristio manuelni aparat za kafu i mlin za kafu, sasvim je normalno da ti se "zapusi filter" dok šteluješ/podešavaš mlin, tako da ne brini, nece nikakav "bum" da se desi kako kaze komentar ispod tvog.
Hvala puno na informacijama,tako cu i uraditi.ako bude neko mogao samo da javi od ovih Gaggia sta uzeti,naravno uzeo bih Classic ali nisam trenutno u mogucnosti a mislim da ni ovo nije lose za prvi aparat,samo sta odabrati Gaggia Gran Style,Gaggia Viva Style,GAGGIA Viva Prestige . i naravno pitanje za mlin Fiorenzato Doge nasao sam polovan za 80e ?
 
Uzeh adapter sa Alija za 20e, onaj sto omogucava da se koriste Nespresso kapsule u Dg aparatima (Oblo), i ovaj kul držač sa Kp za 1200 dindzi i brda kapsula raznih ( Lidl Viola i Classic, Lor, Jacobs, Tician)
Trenutno mi najviše prijaju Tician pa Lor, pa Viola, ove ostale onako...
Svaka preporuka za adapter, trebao sam mnogo ranije da ga uzmem, zabavnije bi mi bilo :D.
moze link za ali? ja nalazim samo neke sa preskupom dostavom
 
Pozdrav svima,prelistao sam poslednjih desetak dana temu,planiram da uzmem neki manuelni aparat,video sam da je neko pisao da je Gaggia viva style sasvim ok,pogledao sam na kp,interesuje me jedna stvar,ima nekoliko aparata sa nekom minimalnom razlikom u ceni,Gaggia Gran Style,Gaggia Viva Style itd,da li je neki model bolji,za sta se treba odluciti ili je svejedno.
nasao sam neki mlin polovan od jednog coveka koji odrzava aparate,i jos jedno pitanje laičko da li ima smisla uzeti sveze przenu kafu u zrnu ovu crnu "tursku" ,domaci proizvodjac,znaci nije kafa za espresso,jednostavno imam coveka u komsiluku ima przionicu i prodaje ovu obicnu kafu, da li mogu da probam to da sameljem i napravim espresso ?
Ako je budžet takav kakav je, Gaggia je makar poznat proizvođač i biće delova. Mislim da je xalexas detaljnije pisao o Gaggia modelima, pa potraži.

Što se tiče mlina, generalno je pravilo što jači motor i veći noževi (mada, postoje i konusni noževi), to je mlevenje konzistentnije. F. Doge postoji u više vrsta.
Kako ti je prvi mlin, uzmi od nekoga ko će ti dati kakvu takvu garanciju.

Kafa od drugara... Pa probaj. U jeftinijim kafama dominira robusta i obično su tamnije pržene za domaću kafu. Možeš da probaš mada se mnogima ni ukus ni ideja ne bi svidela :)
 
Sta ce ti kapsule sa mlekom, tu ima svega osim mleka. Kupi neki milk frother i eto ti odlicne pene.
 
Frother, mleko za kafu zasebno, mi u pojedine kapsule koje su kiselije dodamo malo obicnog mleka, ni ja ne razumem sta ce mleko u samim kapsulama.

Npr Vuk iz kafeterije mi je uzasan bez mleka, sa mlekom (i to obicnim) jedna od najlepsih kapsula.
 
moze link za ali? ja nalazim samo neke sa preskupom dostavom
Izvini sad tek videh.

Može naravno.


Samo što vidim da su i oni bubnuli shipping 47$, kada sam ja naručivao pre nekih mesec ipo, dva bio je normalan shipping par dolara. :/

krastavac.
 
Hvala,

Nema veze, evo našao sam pa ako nekome još treba 8+8 dolara shipping

RSD 790.24 47%OFF | Capsule Adapter for Nespresso Reusable Coffee Machine Accessories Capsules Convert Compatible with Dolce Gusto 96x43mm
Jel moguće nabaviti negde u Srbiji?
 
Ja nisam nasao nigde po oglasima, a baš me smara da čekam mesec dva da stigne
 
IMG_20210213_150150.jpg

Nikada u životu nisam pio kafu ali mi je sad nesto došlo (valjda dolazi sa godinama). Uzeh ovaj aparatić za početak. Ne očekujem čuda i nisam neki znalac tako da će valjda biti ok.
 

Zak81 treba da budes pažljiv. Ta lavazza nije sa espresso aparate nego za POT/lonce, kako li se već zove.​

Sledeći korak je da kupiš mlin sa, ravnim ili konusnim, brusnim nozevima. Jeftinija ti je kafa u zrnu, mnogo.​

 

Zak81 treba da budes pažljiv. Ta lavazza nije sa espresso aparate nego za POT/lonce, kako li se već zove.​

Sledeći korak je da kupiš mlin sa, ravnim ili konusnim, brusnim nozevima. Jeftinija ti je kafa u zrnu, mnogo.​

Hvala na upozorenje, nisam to znao. Preporuka za mlin?
 
Sve je do para. Mozes naći novi Delonghi KG89 (keramiski nož) ili Ariete AR3017 pro (konusni/celicni nozevi). Ovo ti je najeftinija varijanta. Osnova. Sve skuplje od ovoga ti je kvalitetnije. Pitanje da li ti treba to, za pocetak. Idi na KP.
 
Sve je do para. Mozes naći novi Delonghi KG89 (keramiski nož) ili Ariete AR3017 pro (konusni/celicni nozevi). Ovo ti je najeftinija varijanta. Osnova. Sve skuplje od ovoga ti je kvalitetnije. Pitanje da li ti treba to, za pocetak. Idi na KP.
Gracias
 
Ili na KP od lika uzmes Fiorenzato Doge za 80 EUR i resio si sva pitanja oko mlina zauvek :)
 
Pozz narode, par cudnih pitanja :) Imam problem da me posle kafe ubija kiselina i ne mogu da prestanem da podrigujem ko svinja ceo dan, uglavnom pijem ovu kupovnu grand kafu. Da li ima neko slican problem i da li postoje razliciti tipovi kafe da mi preporucite a da mi se ne desava gorenavedeno? :D
 
Mozda od nekog aditiva koji stavljaju unutra? Jesi li probao desava li ti se to kada pijes cistu kafu, turska, espresso?
 
Nemam puno prilika za espresso itd, za sad sam primetio sa Grand kafom da mi se desava, isto i sa Nes-om..
 
Pozz narode, par cudnih pitanja :) Imam problem da me posle kafe ubija kiselina i ne mogu da prestanem da podrigujem ko svinja ceo dan, uglavnom pijem ovu kupovnu grand kafu. Da li ima neko slican problem i da li postoje razliciti tipovi kafe da mi preporucite a da mi se ne desava gorenavedeno? :D
Nisi jedini :D doduse ja samo nespresso... u poslednje vreme me muci i sa njihovim kafama, jedino mi Chiarro prija... Zena kaze da je do mleka koje stavljam...

Interesantno, kad gos popio kafu iz Meka, nikad nisam imao ovaj problem... ne znam sta koriste tamo, moracu da vidim, i kafu i mleko...
 
Nazad
Vrh Dno