Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Sve moze da se pije :d
 
Što bi poručivao sa Alija kad imaš kod nas za smešne pare? Zovi Bago rs. Mislim da je dupla korpa za Gaggiu oko 400din. Ako hoćeš nešto bolje naruči ovde IMS basket za Gaggiu https://www.theespressoshop.co.uk/Mobile/en/Filter-Baskets/m-c-117.aspx
Pazi, ako nemaš mlin za espresso i tamper smorićeš se unpressurized korpom. Znaju to kolege sa foruma :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nemaju u Bago, zato i tražim Ali alternativu nego me uvek brinu dimenzije iz Kine. Nekad mislim da njihove jedinice mere nisu iste kao kod nas. [emoji2]
Kafa je pitka iz bez onog pina, ali hoce da počne da mi prska pored šoljice.

Za slučaj da neko ima non pressurized, neka se javi da ne čekam iz Kine. Imam i mlin i tamper, pa bih da se igram bariste. [emoji2]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@Kosovica to malo parce plastike moze da se impriziju/napravi. Sluzi samo da usmerava i ublazava mlaz. Posto znas kako izgleda nadji nekog ko je majstoričav. To moze da se napravi od plastike ili metala.
 
Ta mala plastikica za Gaggia classic pressurized basket, trebalo bi da imaju u NS, tamo odakle sam ja uzeo moju Gaggiu. Doduše oni su prva ruka od Baggo-a, jedino da imaju neku na stanju. Ne znam da li sme ovde da se piše ko je i šta je, pa zato možeš preko pp.

A vezano za non-preasurized baskets, ja sam naručio sa linka koji je postavio xalexas (B682TH24.5M + onaj upgrade kit). Pre poručivanja iz inostranstva, vidi da nađeš kontakt koppa coffee, naši su, iz Bg-a, oni imaju neke baskete i neka sita od IMS-a, lično se uverio kad sam išao po kafu. Verovatno će ti biti brže da od njih poručiš a cenovno manje-više slično. U mom slučaju, kad sam poručivao, nisam dobio obaveštenje od pošte da je pošiljka stigla i da mogu da je preuzmem. Pratio sam kod koji sam dobio u mailu, i 5 dan od pristizanja se status promenio - vraćeno pošiljaocu. Pa onda frka, zovi poštu, traži gde je paket, zaustavljaj ga...

Takođe potpisujem to da bez (dobrog) mlina i debelih živaca, ne krećeš u igranku sa non-presurized basketom. Ja probam da se igram sa onim mesinganim mlinom, od babe, ali nije to to. Na kraju žena pop***ela i kupila aparat na kapsule. Čekam da koleginica donese Kinu-a iz Holandije, pa da krenem da se učim.
 
OPV spring mod (Mr. Shades)

Mozda nekog sa GCP ovog interesuje.

Odradio danas na novoj Gaggi Classic Pro OPV spring mod brzo i jednostavno. Porucio sam kit sa shadesofcoffee.co.uk i stiglo za dve nedelje.

U kit-u se dobija 5, 6.5 i 9 bara spring - ja sam stavio 9 bara za sada.

Ako neko planira isto ili ga nesto interesuje, slobodno neka pita...
 
Размишљам о куповини неког апарата за прављење кафе - стандардно еспресо, са могућношћу капућина и лате. Шта препоручујете за неку цену око 20.000? Гледао сам досад само Nespresso па не знам да ли још шта има на тржишту, шта је боље, нека ваша искуства...? Нисам нешто у тој теми.
 
Ja sam kupio Delonghi dedica na KP imaš u toj ceni. Za 20 dana sam već potrošio preko 1kg kafe i radi ko sat. Možeš da praviš sve vrste kafa..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Која се кафа овде користи, да ли су то оне што су баш за ту намену што има у продавницама? Пошто не видим да има за капсуле.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze li neko ko je koristio punjive kapsule za DG da mi kaze ima li neke bitne razlike izmedju novijeg i starijeg modela kapsule ?
Sad vidim na aliju da ima i neka 4. generacija ...
 
a gde se mogu kupiti te ese pods? ja ih nigde nisam nasao...
 
[mention]C4in [/mention] traži kao “ćalde” ili “cialde” u originalu. To je za mene idealno rešenje za nekog ko nema espresso mlin. Mnogo bolje od kapsula. Čak i Doncafe kod nas pravi ćalde.
 
hvala! sad tek vidim koliko ih ima... ja trazio ranije sa ese pods...
 
Moze li neko ko je koristio punjive kapsule za DG da mi kaze ima li neke bitne razlike izmedju novijeg i starijeg modela kapsule ?
Sad vidim na aliju da ima i neka 4. generacija ...

Najbolja je opcija kapsula koja ima mrežicu i preko kafe, ne samo ispod. Mislim da je to ovako neka. Viđao sam i full plastične, budu jeftinije.
U kapsulama bez mrežice preko kafe, vrlo često mlaz vode iz aparata oduva kafu u stranu, i gro vode prođe pored kafe.

Ja imam te bez gornje mrežice, i neko vreme sam eksperimentisao stavljajući alu. foliju na kafu nakon što je upresujem, koju onda izbuškam nožem, i kafa bude mnogo bolja, a posebna je prednost što bude dosledniji kvalitet. Bez folije, tačno vidim da nekada voda lepo prođe kroz kafu, a nekada "izbuši" kanal sa strane i prođe uglavnom pored kafe. I originalna DG kapsula ima perforiranu foliju preko kafe.

Ali priprema takve kapsule je pain-in-ass i potpuno obesmišljava ideju kapsula. Još sam u dilemi da kupim naprednije fill-in kapsule. Malo su mi i skupe te bolje, bez neke garancije da to zaista valja.

Ako planiraš da puniš/pereš kapsule, najbolje je da kupiš klasičan portafilter aparat.

Žvakano sve to ranije na ovoj temi... :trust:
 
Poslednja izmena:
Posle hiljade probanih kapsula zakljucak je sledeci.

Nespresso i dalje teske uvek me kiselina opali.

Kafeterija dobre ove stare tipa lija pevac, sova.

Lavazza mi nikako nije legla.

Starbucks blagi ali blagi uzas.

Kimbo odlicne, posebno armonia i napoli.

Ubedljivo prvo mesto Illy forte, kakva kafa kao iz profi aparata.

Ubedljivo drugo mesto miscela oro ljubicasta i crna kapsula. Sjajne.

Ubedljivo trece mesto fenomenalne kapsule koje sam skoro otkrio i tako su dobre bez nekih aroma bas za svakoga, Segafredo.

Pricam o nespresso kompatibilnim kapsulama.

Jacobs i njihov premijum brend Lor onako, hemicne kao i nespresso

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Moram malo da razbijem postove kapsulasa za promenu :d

Castio sam se. Sve sto kazu: istina je :) Probao sam je za sad kao V60 drip i stvarno je odlicna kafa, popodne cemo da mu ga damo po espressu mada mi vec zao da testiram grind i trosim :D
 

Prilozi

  • IMG_5634.jpg
    IMG_5634.jpg
    949.7 KB · Pregleda: 208
Nakon par meseci ispijanja Illy Clasico 100% Arabika, sad sam uzeo Julius Meinl Creme Espresso Italiano i mogu vam reći da mi je baš legla, malo za promenu. 3195din/kg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moram malo da razbijem postove kapsulasa za promenu :d

Castio sam se. Sve sto kazu: istina je :) Probao sam je za sad kao V60 drip i stvarno je odlicna kafa, popodne cemo da mu ga damo po espressu mada mi vec zao da testiram grind i trosim :D

Ti me uvek unesrećiš kad vidim koji izbor kafa imaš :) Uživaj.
Ja baš razmišljam da pazarim V60 drip ali nekako nisam ljubitelj bistrih kafa. Valjda predrasude.
 
Pa drip ce uvek dati tako neki clean cup, ja sam probao i da stavim neku gorcu kafu ali nije to to onda... Btw, probao sam ovo cudo i kao espresso, mnogo je luda kafa, ima taj neki aftertaste kao...sad trazim neki ukus/miris koji nam je onako poznat, jeste vocna uglavnom, ali taj floral ruza/jasmin trip se nekako savrseno uklapa. Evo video mada ne znam cemu, morate da svratite ipak :)

https://www.youtube.com/watch?v=m_y2fPoqQco
 
ovakav dizajn imaju barem 10 razlitičih proizvođača.
mislim da samo delonghi ima 2 ili 3 ovakva modela.
 
Nazad
Vrh Dno