Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Hvala za link.Provalio sam za ciscenje aparata.Nije komplikovano ali prvi put se susrecem sa ovim aparatom pa mi treba malo vremena da izvalim sta i kako.
 
Da li može neko da preporuci koje sredstvo koristiti za dekalcifikaciju(čišćenje aparata od kamenca). Vidim da se radi o nekoj soli. Koja je zastupljena na SRB tržištu, gde je kupiti?
 
Imaš na oglasima, Espresso planet, ima to sredstvo. Imaš i u Bosch na NBG ali je skuplje.
Možeš i limuntus da koristiš ako ti je stariji aparat.
Prenosim šta su meni rekli serviseri.
 
koliko limuntusa staviti, sorry ako je bilo sto opet pitam?
 
Ja stavim jednu supenu kašiku kad perem posudu za vodu i sistem calc n clean.
 
ja sam limunsku kiselinu kupio, to je to, i stavio citavu onu kesicu, ne znam koliko je grema, mislism 5g ili tako nesto i upalio aparat za ciscenje...inace delonghi magnifica :)
 
Koliko cesto se preporucuje ciscenje aparata?Mislim vremenski na koliko meseci je potrebno ocistiti aparat od kamenca?Ja sam uz krups ea8010 dobio neke tablete za ciscenje od kamenca pa cu prvo njih iskoristiti.Ne znam da li posle toga kad njih potrosim smem da koristim limunsku kiselinu za ciscenje aparata od kamenca ili ne?Ili opet da kupim ove tablete koje sam dobio uz aparat?
 
Upali on lampicu posle xxx kafa. Procitaj u upustvu.

One genericke Entkalkungstabletten prodaju ovde za ~1.5€ dok je u DE 100kom 30€. Ne salju za Srbiju, a u nasim marketima nema.
 
pozdrav,
moze li neko da mi preporuci dobar servis za Gaggia, dobio sam pre godinu dana model "Paros" ima i mlin ali mi se cini da je guma i ono sito u losijem stanju, pravi on kafu al nije to to.... tako da bi' voleo da zamenim sve te gume, sita, da ocistim kamenac, eventualno naostrim noz..... cak ne znam ni gde ima da se kupi kafa ovde, Lavazza BAR - plava?!

ako neko zna sve u vezi ovoga neka mi je javi na pp ili ovde.
 
Upali on lampicu posle xxx kafa. Procitaj u upustvu.

One genericke Entkalkungstabletten prodaju ovde za ~1.5€ dok je u DE 100kom 30€. Ne salju za Srbiju, a u nasim marketima nema.

Cekaj jel su to ove za kamenac?
Ja placam 6kom u Bosch oko 1100din.
Gde si to video 100kom za 30evra? Daj link
 
Pa kupi nas 10orica ili 5orica po 10-20kom. Mesecno treba 1kom...
 
Ako se skupimo ja sam za
Meni treba plafon jedna u 2 meseca, tako otprilike aparat trazi calc n clean
 
Ko razmislja o novom automatiku, eno na Te***man***, 3 modela po 40.000RSD. 2 su jeftinija negu u Evropi...
 
Ja sam kupio krups ea8010 u cbt pre neki dan.Imali su jos par komada pa posto je to stariji model spustili su dosta cenu.Koristim ga par dana i mogu ti reci da je za moje potrebe i vise nego dobar.A cena mu je 31200.
U radnji koju si ti pomenuo ovaj model kosta 54 soma.Ja kafu pijem iskljucivo sa mlekom tako da su mi ovde na forumu rekli da ce mi svaki aparat biti dobar.Tacnije da necu primetiti razliku u kafi ako je koristim u kombinaciji sa mlekom.Za sada sam zadovoljan.Uzeo sam nov aparat i dobio dve god garancije.Igralo mi je ulogu da ga platim na rate pa je onda izbor pao da kupim nov aparat.



I ovaj.

Ne znam kakav je Krups.
 
Ma, dobar je. Uzivaj u kafi. Ako bude problema, ima servis. Ima na YT, neko ga kompletnog rastavio. Nista specijalno tu nema.
 
Ja sam kupio krups ea8010 u cbt pre neki dan.Imali su jos par komada pa posto je to stariji model spustili su dosta cenu.Koristim ga par dana i mogu ti reci da je za moje potrebe i vise nego dobar.A cena mu je 31200.
U radnji koju si ti pomenuo ovaj model kosta 54 soma.Ja kafu pijem iskljucivo sa mlekom tako da su mi ovde na forumu rekli da ce mi svaki aparat biti dobar.Tacnije da necu primetiti razliku u kafi ako je koristim u kombinaciji sa mlekom.Za sada sam zadovoljan.Uzeo sam nov aparat i dobio dve god garancije.Igralo mi je ulogu da ga platim na rate pa je onda izbor pao da kupim nov aparat.
Daj boze samo da ti ne rikne aparat posle 2 godine i 1 dan.
Vrlo je moguce da ces imati neke kvarove i u garanciji, s obzirom kakva je danas tehnika.
 
Veruj mi da sam na to vec navikao i da se uopste ne nerviram.Dosta skupljih i kvalitetnijih stvari je riknulo dok je bilo u garanciji tako da mi moguci problem sa ovim aparatom nece predstavljati nista novo sto se toga tice.Miran sam sigurno dve god dok je u garanciji u smislu da necu imati dodatne finansijske troskove aza posle cemo vec videti.:d
Za ovih nedelju dana radi odlicno.
Daj boze samo da ti ne rikne aparat posle 2 godine i 1 dan.
Vrlo je moguce da ces imati neke kvarove i u garanciji, s obzirom kakva je danas tehnika.
 
50 dinara po kapsuli? Pa kod nas u Vlasótince 50-70 din espresso kafa da se popije svuda.
 
Mogu da zamislim kakva je ta kafa, al ajd to na stranu jel donose tu kafu za 50 din kući dok si u gaćama ujutru? Plaća se sve, i kvalitet u neku ruku, a pre svega praktičnost i mogućnost da piješ kafu kad god želiš u udobnosti svog doma.
 
Pa negde je i bolja od većine koje sam pio i u inostranstvu sve zavisi od mesta do mesta. A ti izgleda mrdnuo nisi iz bg kad ne znas da je svuda ovamo otprilike ta cena, max do 100 din da nazovem to u "fensi" "lokalima". Pio sam i kafu od 20 evra van zemlje pa mogu da ti kažem na par mesta kod mene prave fenomenalnu kafu u pdnosu na ovu skupu.
Neću da idem u dalju raspravu i off....
 
Pretpostavka je majka zajeba šta da ti kažem. Od g... se pita ne pravi ne mogu oni da "naprave" ništa. Inače, ovo zaista nije bio nikakav napad na tebe, NHF.
 
Imam jedno pitanje. Danas sam namestao pritisak za jedan espreso aparat u jednom kaficu (ne na aparatu vec na vodovodnim cevima koji idu do aparata) jer su majstori za aparat rekli da je prejak pritisak a kad sam dosao video sam da je ustvari mala kolicina vode (pritiska) i to sam popravio i zvali smo tog majstora i on je uporan i govori da je crkavao (dal se zove depurator il tako nesto de) zbog previsokog pritiska a ja garantujem da nije bio ni 1 bar (i jako mala kolicina vode) i namestio sam da sad ima izmedju 3.5 i 4 bara. Pa ne znam da li taj depurator ima neke veze sa vodom (pritiskom i kolicinom) ili jednostavno taj majstor nije lepo namestio pa krivi pritisak vode?
 
da li neko zna

Pozdrav, jel neko zna da li u Srbiji postoje ampule za Bosh Tassimo aparat za kafu? Dobio sam ga iz inostranstva. Hvala.
 
Mislim da nema kod nas, nema cak ni na fejsuni KP, bar ja nisam nasao. Ja donosim bratu iz Francuske. Dok npr za svoj nesspreso mogu da kupim kod nas preko fejsa
 
Kakav je taj Tassimo aparat? U principu nisam kafedžija, popijem kapućino tu i tamo, možda 2-3 nedeljno, al' ovaj ima skroz dž cenu i vidim te blentave ukuse (Milka, Oreo, Chai latte...).. Vredi li kupiti nju uopšte?
 
Nazad
Vrh Dno