Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Novo
9adaf4e60930f4bad5dc7109413e076b.jpg
6de650a540093d72fe54b7b3b6dfa449.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kupio sam zeni lungo i clasico kapsule. Bice info za njih. Zrno ne bih uzeo nikad po ceni Lavazze na pijaci

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Na kom aparatu si je koristio? Kisela, gorka, daj više informacija.
 
ja sam još nekad pio tu Batista espreso (ne krema, nego ova crvena) i bila je ok. u bugarskoj me je koštala oko 8e. one male koštaju oko 4e.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Na kom aparatu si je koristio? Kisela, gorka, daj više informacija.

Na Gaggia Classic + Super Jolly
Iskreno, samo sam jednu napravio, mleo kako mi je vec bio podesen mlin za kafu koju inace pijem. Nije bilo mnogo omaseno ali trebala bi da se melje jos sitnije, s tim sto sumnjam da bi toliko promenila ukus da bi mi se svidela. Gorka samo, i to neka cudna ostra gorcina sa nekom aromom u pozadini koju ne umem da objasnim. Dugo vec ne pijem takve kafe, u poslednjih sigurno god dana najvise mi prijaju africke SO kafe (Etiopija, Burundi, Kenija) sa kojima nista od ovih komercijalnih ne moze da se poredi, ovo je bilo namenjeno za zenu koja inace pije Barcaffe mlevenu :D Nisam hteo ni da se mnogo trudim da radim "dial in" jer se ni meni ni njoj nije uopste svidela.

EDIT: Na pakovanju svakako pise da je za "fully automatic" aparate, to sam bio prevideo :D

@bmibmc :D
 
Poslednja izmena:
Losim arazmanom i ne znanjem, kafa je slozena tako da se kupac moze, lako, prevariti.
Na slici su jedine espresso kafe u Lidlu.
LIdl_espresso.jpg
 
Poslednja izmena:
@sajlonac sta da ti kazem. Slucajno sam zatekao radnicu, koja mi je rekla koje su espresso kafe.

Citajuci postove videh slike i greske, sto je dobro. Da niste postavili slike, ocrnismo Lidl. Ustao sam sa kompa i otisao da slikam espresso kafe da postavim da se ne bi zeznuo jos neko.
Naso sam, jednu, seficu i ukazao na gresku aranziranja. Prvo je pocela... ali sam je zamolio da "stane" jer ja nemam nameru da trosim vreme, vec da pomognem. Bez obzira na istog proizvodjaca kafa, i sve ostalo, se aranzira po vrsti a ne po proizvodjacu, kako to rade u vecini nasih marketa. Shvatila je gresku a sta ce biti dalje...
 
Poslednja izmena:
to su sve espresso kafe, samo su mozda nekom gadne. otkud ti ideja da kafa koja se zove barista crema nije za espresso aparat?
 
Bukvalno. Otisao tamo da se izdrndava. Obidji, molim te, i ostalih 28 Lidlova. Kad hoćeš da pomogneš

Inače, žena oduševljena Lungo kapsulama



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi ovde definitivno imaju neku krivu sliku o espresu, kao da se ta zrna obradjuju nekim posebnim carobnim metodama, pa onda imas "obicnu" i "espreso" kafu :) Kafa u zrnu je to sto jeste, ja je delim na dobru i losu, a zavisi samo od finoce mlevenja i nivoa przenja koji metod ekstrakcije je pozeljan, ostalo su nijanse – npr. masna zrna nisu pozeljna u automatskim aparatima, jer mogu da zacepe mlin koji obicno nije lako dostupan za servisiranje ili recimo da, lupam, light roast Etiopija lepse dolazi do izrazaja kada se pripremi kao filter. Dok ce djubre kafa biti djubre i kao espreso i kao french i kao turska, itd.
 
Ja danas probao na Krups automatiku neku Julius Meinl(zrno).

Bolja od kapsula odusevio sam se, to mi je sl kupovina.

A npr lik koji ima taj aparat mi kaze da vise voli nespresso.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam trenutno odusevljen sa nespresso linizio lungo [emoji3] svi koji su probali su odusevljeni [emoji3] ima nekih novih kapsula na sajtu, moram to da probam [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lidl Crema. Na poljskom piše za Espresso.
a95dc59145a97513f3a7467df1c063d0.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ne bih da reklamiram nikoga ali iskreno preporučujem svima da probaju Orange Blend u Gradskoj pržionici. Cena je valjda oko 1800 za kilo, znači u rangu Lavazze. Nije kisela, prijatno gorka kao crna čokolada sa obiljem aroma. Blend je mešavina Kolumbije i Indije. Ko živi u Bg može da ode do njih i besplatno proba. Nalaze se iznad Steco restorana na autoputu.
Od kako sam probao ovaj blend skoro da sam prestao da pijem SO kafe jer mi ova savršeno odgovara. SO afričke kafe me jako unervoze a često se dešava da od njih imam srčane palpitacije. Za razliku od njih, ovaj blend mi ne stvara nervozu niti imam bilo kakav drugi problem.
 
Nešto novo iz nespressa, daju promo uz kupovinu kapsula

222f6b7eae66886fc785face578ca91d.plist
63d22ef509ac778775e1787ce97ed9bc.plist
7975bbfa3b0c78078846200d87a214c8.plist
 
Videh na sajtu, bas sam mislio naruciti. Kakve su?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugari, koji je najjeftini nacin da udjem u svet nespresso kapsula? Da li onaj Essenza Mini pravi kafu u istom kvalitetu kao i nesto skuplji modeli? Takodje vidim po oglasima Essenza Krups? koji je jeftiniji, izgleda isto, ali me buni da li nije to neka kopija? Treba mi da je sto manji, i nikakve dodatne funkcije da nema, samo duzi/kraci i to je to. Naravno, da pravi okej kafu, da ne bude da za 50e vise neki model iz iste kapsule izvlaci bolju kafu.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Drugari, koji je najjeftini nacin da udjem u svet nespresso kapsula? Da li onaj Essenza Mini pravi kafu u istom kvalitetu kao i nesto skuplji modeli? Takodje vidim po oglasima Essenza Krups? koji je jeftiniji, izgleda isto, ali me buni da li nije to neka kopija? Treba mi da je sto manji, i nikakve dodatne funkcije da nema, samo duzi/kraci i to je to. Naravno, da pravi okej kafu, da ne bude da za 50e vise neki model iz iste kapsule izvlaci bolju kafu.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ja imam citiz&milk i perfektan je. Kako on ima 19bara pritiska, a imajuci u obzir da i essenza mini ima isto toliko, siguran sam da ti je to najbolja varijanta za ulazak u nespresso svet. Inissia black takodje nije los izbor, za Krups ne znam kakav je. Ono sto ce ti faliti je sigurno aeroccino, tj. pokajaćes se sto nisi uzeo aeroccino i kupiceš ga na kraju [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno