Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa



░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░█░░█░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░█░░█░░░░░░░░
░░░░░░░░░░█░░░█░░░░░░░░
░░░░░░░░░█░░░░█░░░░░░░░
███████▄▄█░░░░░██████▄░░
▓▓▓▓▓▓█░░░░░░░░░░░░░░█░
▓▓▓▓▓▓█░░░░░░░░░░░░░░█░
▓▓▓▓▓▓█░░░░░░░░░░░░░░█░
▓▓▓▓▓▓█░░░░░░░░░░░░░░█░
▓▓▓▓▓▓█░░░░░░░░░░░░░░█░
▓▓▓▓▓▓█████░░░░░░░░░█░░
██████▀░░░░▀▀██████▀░░░░
 
Tjaaaa, bas sam se napatio da nadjem pravu soljicu... Gledao sam cak i neke Rosenthal u Lesnini, ali na kraju sam nasao u Coffee NS. Oni su distributeri firme Bago, pa mozda i ovi imaju nesto slicno...
 
Poslednja izmena:
Bilo je takvih šoljica u Metrou za sitne pare, komplet sa tacnom 6/6 komada.
Pozdrav
 
Imam jedno glupavo pitanje za vas poznavaoce kafa :). Jel postoje neke kapucino kapsule koje ne sadrze secer, mleko u prahu i sl. ne bas zdrave sastojke, dakle neka "zdravija" alternativa? Ili se tako nesto iskljucivo mora "rucno" praviti.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Kako da ti napravi kapućino iz kapsule bez mleka u prahu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato pitam jel postoje neke"zdrave" alternative, tipa za secer - biljni secer fruktoza, za mleko u prahu isto neka zdravija zamena....

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
tek su te zamene totalne djubro. kupi mutilicu za mleko, tipa aeroncino i uživaj.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Zato pitam jel postoje neke"zdrave" alternative, tipa za secer - biljni secer fruktoza, za mleko u prahu isto neka zdravija zamena....

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Ne znam gde ces zdravije stvari od mleka..
 
Čisto, vegansko. Dobija se preradom trave. :)
K'o i šećer. Biljnog porekla.
 
Poslednja izmena:
Mrka kapa za Breville (Sage) Barista Express BES875, Gastroback 42612S etc etc.... tako da sam kupio jednu mašinu preko http://mediamarkt.at/ u Salzburgu. Javim kada nekako dovučem ovde da prenesem utiske.

:type:
 
Nisam neki poznavalac kafa, aparata i tome slicnom, pijem NESCAFE, i Bonito..sa domacim mlekom. :D

Ali imam volju da malo isprobam nesto novo, nista specijalno, samo da bude zdrava i home use kafa. :D
 
Pa rođače kafa i zdravo ne idu u istu rečenicu...

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Eto, sad će da ispadne da je kafa veće zlo čak i od 5G...
Pozdrav
 
Pa rođače kafa i zdravo ne idu u istu rečenicu...

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Da li neko moze da pojasni jel espresso stetan ili nije?
Kakva su najnovija istrazivanja?

Negde sam procitao da je jako zdrava za srce tri cetri dnevno i da za 19% smanjuje sansu za heart attack.

https://www.inc.com/business-inside...health-how-much-should-you-drink-healhty.html

A i da kazes zabari najstarija nacija u evropi

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako imas visok pritisak, onda nemoj da piješ 3-4 espresa. Pričam o čistom espresu, ne o srpskom izumu "produženi s mlekom" [emoji3]
 
Opasniji je dobar crni čaj od espresa. Espreso je mala količina napitka, bar 3 puta manja od jedne šolje čaja. Sa druge strane, kratko vreme ekstrakcije tokom pravljenja espresa, smanjuje količinu kofeina u njemu. Zato italijani i mogu da stuku po 10-ak dnevno bez problema po zdravlje.
Pozdrav
 
Pa lepo sam rekao da sam laik za kafu.. :D

Kreni polako od početka da proučavaš temu. Espresso u kućnim uslovima, imaš da biraš hoćeš li kapsule, hoćeš li manuelni aparat (plus mlin), hoćeš li automatski.

Ako si opterećen organskom hranom, fruktozom, veganstvom i sličnim modernim idejama, onda batali priču i ovu temu. :p
Već za valjan espresso treba dosta proučavati temu, a onda ako tu još želiš i podskup koji podrazumeva zdravo, organsko, prirodno, onda komplikacija situacije -> ∞

Neskafa, one granule što se razmute u vodi, je najdalje od prirodnog, od svega navedenog.

A meni npr, espresso prija daleko više od ovih naših turskih kafa. Čak i Dolce Gusto kapsule.
 
Poslednja izmena:
Ako imas visok pritisak, onda nemoj da piješ 3-4 espresa. Pričam o čistom espresu, ne o srpskom izumu "produženi s mlekom" [emoji3]
Hvala nemam pritisak. Bas mi prijaju dnevno dva tri kratka i kapsula kuci ponekad.
Navukao sam se na neku Lavazza Tiarra u lokalnom restoranu/kaficu bas je dobra.

Cale moj dosta debeo ceo zivot tuce po espressu, uvek 120/80 pritisak.
Secer uvek uredan al samo ima problem sa spavanjem.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
A moze li predlog za nas neupucene koji volimo dobru kafu, a nemamo zivaca da eksperimentisemo mesecima da bi izmiksovali neku dobru kafu :). Dakle neki neki best buy kapucino/espreso aparat sa kapsulama ciji sadrzaj nije junk i nema puno secera. Hvala :)

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Dolce Gusto, ali da ne koristiš njihove kapućino kapsule, nego da sam praviš penu od mleka. Možeš ručno, a možeš i da kupiš neki aparat za pravljenje pene.
Pozdrav
 
Kafa sama po sebi ne sadrzi šećer. Dolce Gusto ( ali ne one kapucino/late makijato bućkuriše sa kapsulama sa mlekom u prahu ) ili Nespresso koja je meni lično bolja varijanta.
 
A moze li predlog za nas neupucene koji volimo dobru kafu, a nemamo zivaca da eksperimentisemo mesecima da bi izmiksovali neku dobru kafu :). Dakle neki neki best buy kapucino/espreso aparat sa kapsulama ciji sadrzaj nije junk i nema puno secera.

Od kapsula kod nas imaš Dolce Gusto, i Nespresso. Nespresso je luksuznija i skuplja varijanta i ima daleko izbor različitih kafa, neke baš luksuzne, ali dok se držiš standardne ponude i klasičnih uvek dostupnih kapsula, nema velike razlike između DG i Nespresso.

U kapsulama je uvek klasična kafa osim kod all-in-one kapsula za DG sistem, koji jedini ima u jednoj kapsuli i mleko i kafu. Ali to je tada zapravo instant kafa, slično onim 2u1 i 3u1 kesicama.
U kapsulama koje se prodaju kao samo kafa, nema ni mleka ni šećera ni konzervansa, i u njima je klasičan mleveni espresso.

DG ima i kombinaciju gde dobijaš dve kapsule, gde je u jednoj mleko a u drugoj kafa. Ali to izađe preksupo, jer plaćaš 16 kapsula, 8 sa kafom i 8 sa mlekom, i dobijaš praktično 8 napitaka. Obzirom na cenu standardne kutije sa 16 kapsula (8 + 8 u slučaju kapućina npr.) izađe skupo. Ali tu u tom kompletu, u kapsuli kafe, i jeste kafa. U drugoj je samo mleko u prahu i možda neki dodaci za bolju penu.

Dakle, najbolje je da kupiš DG ili Nespresso aparat, kupuješ kapsule sa kafom, a za mleko, izuči kako se pravi mleko za kapućino i ostale kombinacije za penjenje mleka.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
a88868447856a69f2a5d7f220e613d45.jpg


189 din

https://www.facebook.com/lidlsrbija/photos/a.2152259431703666/2600053610257577/?type=3


Šta ja znam, okej je ali classic i lungo su slabi meni...
 
A moze li predlog za nas neupucene koji volimo dobru kafu, a nemamo zivaca da eksperimentisemo mesecima da bi izmiksovali neku dobru kafu :). Dakle neki neki best buy kapucino/espreso aparat sa kapsulama ciji sadrzaj nije junk i nema puno secera. Hvala :)

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Sto se tice aparata nespresso pixie je odlican.
Mali funkcionalan brz, bez greske.

Kapsule Kafeterija ili Kimbo Napoli
Nespresso samo Venezia od ostalih kracih mi udari kiselina. Lungo verzije nisam probao.

Starbucks onako korektan meni se svidjaju njihove lungo verzije.

Garibaldi gusto intenso i gusto top odlicne za kratke.

Caffe vergnano dobre to sam nesto skoro otkrio, molinari nista spec

Evo za Vergnano www.caffeine.rs

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno