Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ma pena. Nekih minut je top. Sipam sveže 2.8. A i oni ne biraju na poslu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Koristio nekada kad sam imao Nespresso. S obzirom koliko košta to malo gova... dobro i stoji pena toliko[emoji16].

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Ovo čudo odbija da rikne. Gratis uz jakobs dobio. Ali opet. Koja je razlika? Brže vrti? Duže? Šta?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Jesi li probao da zagrejes mleko na 60-70 C ? Trebalo bi da bude bolje cini mi se zbog temp.
 
Lepo ti je rekao @rafiki kupi Nespresso aerocino i uživajte i ti i žena u cvrstini i trajanju, mislim pene :)
 
Uzeo bih kvalitetniji aparat za kafu, koji bih zadržao duže vreme (5+ godina) i da ne brinem koliko je prešao, kako je servisiran itd... Budžet ~500€ mislim da je OK.
Od superautmatika me malo odvraća to što pravi konstantno solidnu kafu, ali ništa extra. I to što je ipak komplikovaniji i zahteva redovnije čišćenje unutrašnjosti.

Sviđa mi se Breville (Sage) Barista Express ... našao za 55k na KP.
RENDER1200_turbo.jpg9d3b23fa-7b8b-469a-a987-dddb1e3178baZoom.jpg


Kao i Gaggia Brera... nekih 57k na KP
ri9305_01-rtp-global-001-_1_1.jpg


Može li neko od znalaca da mi pomogne da prelomim? Naginjem malo ka Baristi Express... lepši mi je vizuelno i nadam se da pravi bolju kafu, kada se ušteluje kako treba.
Mislim da sam pročitao da Gaggia ima keramičke noževe? Treba li da patim zbog toga, ako Barista ima "obične"? Da li je mlin kod ova dva modela dovoljno dobar da ne predstavlja "usko grlo"?

Hvala unapred.

Kod kog prodavca si nasao Breville? Moze i na PP.
 
Ovo čudo odbija da rikne. Gratis uz jakobs dobio. Ali opet. Koja je razlika? Brže vrti? Duže? Šta?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Moj hack iz ranijih vremena je bio da ubacim mleko u mikrotalasnu na 30 sekundi, pa ga onda izmutim tom mutilicom za nes :) Aeroccino funkcionise po istom principu, samo sto od samog starta i zagreva i vrti mleko.
 
Ali ti froteri mogu i hladnu oenu da prave? Kako to

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pa samo mutis hladno mleko i to je to :D Malo duze traje, ali to je to, aeroccino ne radi nista posebno drugacije.

Ako je na baterije, gledaj da budu pune, ako su pri kraju, prilicno slabo ce da muti i mozda nece uspeti da napravi dovoljno dobru penu.
 
Poslednja izmena:
Zena na poslu ima aerocino 4. Opaka naprava. Biraš gustinu, količinu pene. Neće gledati taj film [emoji23][emoji1787]

Nego, moze li pm gde uzeti neku lavazzu po onim lepim cenama pošto pijace ne rade?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da li je neko probao kafu iz lidla vidim ima dve vrste u zrnu u pakovanju od pola kg. Kako je problem sa pijacama i uvozom izgleda da cu morati da je uzmem dok je jos ima.Po ceni bi se moglo ocekevati nesto solidno oko 750din 500gr
 
Konačno sam uspeo da se registrujem������
Inače sam uglavnom pročitao celu temu (ima se vremena trenutno)
Dosta korisnih informacija sam pronašao ovde pa ću se potruditi da svoja iskustva podelim sa vama.
Par godina sam koristio dolce gusto sa punjivim kapsulama pa kako sam to usavršio od skora sam prešao na sledeći nivo. Za početak delonghi ec 146 i mlin russell hobbs. Za sada sam zadovoljan obzirom da je to baš početnika oprema.
Ukratko sam se predstavio pa se družimo. Pozdrav

Koj tacno model mlina i gde si ga kupio, ako nije tajna? :)
 
Da li je neko probao kafu iz lidla vidim ima dve vrste u zrnu u pakovanju od pola kg. Kako je problem sa pijacama i uvozom izgleda da cu morati da je uzmem dok je jos ima.Po ceni bi se moglo ocekevati nesto solidno oko 750din 500gr
Probao onu kremu. Treba mi dupla doza. Skroz slaba. A onda i ne izadje baš jeftina

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Dobro da znam o čemu se radi. Ima još par ljudi na kp koji imaju neke kafe.
 
Kupio sam ga na kp to je neki komercijalni model nije kao ove zverke od par stotina evra. Ima podešavanje granulacije i količine kafe. Uspevam nekako da dodjem do fine granulacije ponovim par puta mlevenje i nije loše
 
Preleteo sam skoro ceo forum i primetio da se nekoliko modela izdvaja po preporukama. Dvoumim se izmedju: Barista Expressa, DeLonghi Magnifica S i Gaggia Classic modela. Najverovatnije bih spremao samo Vergnano kafu, nekako mi najbolje lezi. Da li ova Magnifica S moze da napravi korektan espresso i kakva je u odnosu na Breville i Gaggia modele?
 
Da li neko zna pržionicu koja u ovo vreme korone dostavlja kafu na kućnu adresu? Može i na PM.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
To je neki komercijalni model daleko jeftiniji od ovih zverki tipa mazzer itd.Polovan bio 30eu.Ima podesavanje granulacije i kolicine.Posto sam od skora u ovoj prici jos trazim i ucim na sve strane.Od kafa sam koristio pellini espresso bar i lavazzu crema dolce braon pakovanje.Pellini izgleda odlicno i skuplja je a lavazza onako jeftino.Mucim se sa mlevenjem da bih dobio finu granulaciju pa po par puta pustim kroz mlin.Tek onda dobijem pravu gustinu i penu.
 
Mozes da probas sa Gradskom Przionicom: pre nekih nedelju dana sam kupio par kila kafe. Dostave rade samo po Beogradu, trenutno.

Nisam siguran kakva je situacija trenutno, najbolje bi bilo da narucis preko sajta, pa da sacekas i vidis da li ce te neko kontaktirati (mislim da i oni ne rade bas redovno u ovim uslovima).

Pozdrav!

P.S. Ako se ovo smatra reklamom, slobodno uklonite...
 
Poslednja izmena:
Reklama za gradsku pržionicu?![emoji1787][emoji23]

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
@Scorpio(DDMF)! Hvala ti na odgovoru! Zaboravih da napišem da je dostava za Beograd. Vidim da ima mogućnost dostave na sajtu, baš ću da probam uskoro kada mi isteknu zalihe.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Preleteo sam skoro ceo forum i primetio da se nekoliko modela izdvaja po preporukama. Dvoumim se izmedju: Barista Expressa, DeLonghi Magnifica S i Gaggia Classic modela. Najverovatnije bih spremao samo Vergnano kafu, nekako mi najbolje lezi. Da li ova Magnifica S moze da napravi korektan espresso i kakva je u odnosu na Breville i Gaggia modele?

Definitivno Barista Express. Magnifica S mi se pokvarila nakon mesec dana i vratio sam novac i uzeo Sage/Breville i mnogo je bolja kafa nego kod automatika.

Btw. odlične su u Kafeteriji Espresso Blend i Latino Blend. Dostavljaju preko Wolta na kućnu adresu.
 
@sysninja

I ja više naginjem ka "semi-automatic" uređaju. Najviše mi se dopada GC, zbog servisa i jednostavnosti. Na YT postoji pregršt primera gde ljudi izvlače pristojne shotove.

U bivšoj firmi smo imali Gaggi Brera. Tu sam i razočarao u automatike. Razlog je jednostavan, kafa ima ukus filteruše a ne espresa.
 
'Fala za informaciju :)
Pazarih jedan, doduše ne crni nego inox (https://ecomex.rs/product/milk-frother-fomini-crema-inox/). Juče poručen telefonom, danas isporučen u Bg (City Express, plaćanje pouzećem). Za sada radi OK :)
Moram samo da priznam da sam se malo zeznuo što nisam uzeo crni - ovaj inox je gladak/sjajan, nije brušeni, i deluje mi da će biti magnet za ogrebotine i otiske. Sve u svemu, Nespresso Aerocino deluje lepše, al za ove pare, ovaj je dovoljno lep.
Pozdrav
 
Mauzevu i ja. Dobra cena. Jos su na 3 minuta od mene.
A i cene kafe su im smešne. Oro 250gr za 400 din. Nema nikakva krštena za 550 u radnji.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno