Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Postoji iglica koja stoji iza onog rezervoara za vodu, kad se on skine vidi se igla.. Sa njom može da se pročisti ona napred koja buši kapsulu, odnosno kroz koju ide voda.
 
Poslednja izmena:
Dobih neku kafu iz Norveske, jel nekom poznata? Kako se priprema, ova u kesicama predpostavljam mora u aparat, dok ova druga je neka mlevena, al ne kao ova nasa domaca.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Ovo prvo su ti espresso pods:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Easy_Serving_Espresso_Pod

Aparat treba da ti ih podržava, odnosno trebalo bi da imaš posebnu "korpicu" za te kesice. Nije namenjeno da se koristi van kesica (mada nisam ni probao iskreno :)).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hvala za info, ma ja nemam nikakav aparat, al izgleda da bi mogao uzeti[emoji1]

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ja sam neke takve video u Koreji, moze i odlicna filter kafa sa njima.



Sredjen DG iglom. Cak i moji su se snasli sami za minut :) Tx again.
 
pozdrav, zanima me misljenje ljudi koji koriste punjive kapsule za dolce gusto, tj da li se sa nekom solidnom kafom dobija espresso u rangu originalnih dolce gusto kapsula ili losiji?
 
Uuu, ko voli i prijaju mu gorke kafe, juriš na Papuu u Koffein :)
 
Ko voli gorke kafe preporučujem Gold blend u kafeteriji Zrno u Njegoševoj. Dobio sam 100g gratis uz Burundi. Blend je ubica, overdose sa kofeinom. Ruke su mi se tresle od duplog espressa. Nije za one sa slabijim srcem :)
 
Хм, почео сам да се скидам са алкохола, можда је време да пређем на овакву кафу ако ће и руке да се тресу. ;) А срце ми је ваљда још јако.
 
To moze od iritacije stomaka biti, jer se i decafom desi ljudima.
 

Prilozi

  • 67601546_10157149480266265_6366174815904071680_n.jpg
    67601546_10157149480266265_6366174815904071680_n.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 233
  • 67764152_10157149480251265_7935218925678100480_n.jpg
    67764152_10157149480251265_7935218925678100480_n.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 229
Coil :) (noice :))

Idem ja za Moskvu preko Singapura uskoro, poneću tvoj stari, DA TI NE SMETA čisto :p
 
Auh Mare svaka čast, fenomenalno :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Alfara gleda i neverue da Nichea ne bi morao da cisti :d
 
Nema ciscenja, ostaje par puta probao, gubitak je 0,1 gram. Kaze uputstvo pak da se otvori na 6 meseci i prodje cetkicom. Mene fascinira koliko je tih moram da snimim jednom prilikom, stvarno su ga zbudzili u malom pakovanju, cak se i kabl pozadi uvlaci kao kod usisivaca :)
 
Koliko si platio ako nije tajna? Moja žena bi bila oduševljena da imam tako mali mlin :)
 
839 SGD + 80 carina...to mu u eurima dodje oko 595 eura. Prodajem Mazzera za oko 260, tako da sve to i ne ispadne strasno. Samo sam malo davio ove na mejl jer nisu slali za Singapur dok im nisam objasnio da nisu normalni :)
 
Pozdrav svim ljubiteljima kafe.

Nedavno sam kupio Flair ručni aparat. Preostaje mi da nađem dobar mlin za espresso.
Nakon dosta analize shvatio sam da Hario keramički mlin neće biti dobra varijanta i za sada odluka je pala na novi Kinu Phoenix ručni mlin.

Da li neko koristi Kinu Phoenix? Šta predlažete kao najbolju cost effective varijantu kupovine?
Vidim da ga imaju u Mađarskoj https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/10-1-Kavedaralok/0/5/3357-Kinu-M47-Phoenix-kezidaralo
Ili da se poruči sa kinugrinders.com, oni valjda šalju iz Nemačke.

Da li sam dobro razumeo i da se na cenu mlina dodaje još 30% za porez i carinu?
Izađe znatno skuplje...

Šta savetujete?
 
Ako ima nekoga iz KG-a ko ima Dolce Gusto, imam 15 kapsula Barista, poklonio bih. Stoje mi bezveze a crko mi je aparat.
Slobodno cimajte, forumaški gest :)
 
Da li negde u BG usluzno melju kafu? Kupio sam mami neku a nemam gde da sameljem.
 
Nasao sam.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Caffico. Uglavnom to ne rade ali neko hoce da izadje u susret ako je mala kolicina.
 
U vecini kafeterija sa svojim mlinom ce ti to uraditi ako poznajes nekog radnika i nije guzva.
 
Koji je aparat najbolje kupiti za 100e? Onaj neki mali Nespresso?
Hocu sa devojkom da kupim cisto da ne pijemo vise obican nes iz kutije, pa mi treba savet.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Saeco Incanto polovan sa KP, za te pare odličan aparat, sipaš kafu u zrnu i ne misliš.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ima li neko preporuku za filter kafu? Probao sam neku iz kafeterije, nije bila dobra. Kupio sam Bosch aparat da malo razbijem monotoniju Nespressa, a nekad mi se i pije filter kafa, ali nikako da ubodem dobru.

Mozes da probas i Starbucks Pike, kao njihovu najklasicniju filter kafu :)
 
Starbucks Pike je odlican u Nesspresso varijanti.
abf40093342f266d03761f78d9564c00.jpg


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno