Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

DG aparati postoje i za 20e.. dok ne nadjete Dedicu ili Babicu za ispod 100e nije poredivo bas. Inace si itekako u pravu :)

Naravmo, imajte na umu da punjive kapse imaju mali radni vek od 100ak ili manhe kafa u proseku.
 
Pade mi na pamet... Kad sam bio na moru, naletim na vrecice sa filterom u koje sipate 3dl vrele vode i dobijete isto toliko kafe. Nije losa fora samo je skupo...

Da li iko koristi/kuva/pije filter kafu, tj. ovu koju zovu 'drip coffee'? Deluje mi kao dobra alternativa za ove sto kuvaju u solju od bele kafe :d
 
^potpuno drugi ukus, pogotovu ton/texture zbog vise vode.
Ja sam pio filter do pre koje godine, i ukus mi se vise svidja, pogotovu gorkija Kenija (probati od Whittard-a ako neko ima prilike), ali eto godine... i ne prija mi uopste filter :(

U Koreji ima bas kvalitetnih tih vrecica za filter sa Djimmah (Etiopija), koje nimalo ne zaostaju za odlicnim French Press ili drip coffee koje pravim ponekad.
Ali tesko je posle espresa ih piti, imas utisak da je razvodjena kafa za masovnu prodaju :D Iako ima mnogo vise ukusa, masnoce pogotovu.
 
Meni je bila fora da je pijem uz dorucak tu kafu.

Espresso sveden na 60ml protiv solje filter kafe mi dodje kao zestina protiv vina/piva. Sve ima svoju upotrebu :)

Da li je potrebna aparatura ili se filter kafa moze napraviti iz prirucnih sredstava? Palo mi je na pamet da sameljem kafu u dm-ovu vrecicu za caj. Ne znam da li to ima smisla?
 
Moze li jedan savet u vezi Dolce Gusto Oblo?
Nece da izbacuje vodu kao da je nesto zapuseno koriscena voda sa aparata(mozda je malo tvrdja). Moze li se nekako delovati ili mora na servis?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Запушена ти је цев која иде у каписле. Имаш иглу која се налази кад извадиш резервоар са водом. Изгледа као опруга. Узми било коју иглу и само пробуши каменац који се налази у цев. И то је све.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Запушена ти је цев која иде у каписле. Имаш иглу која се налази кад извадиш резервоар са водом. Изгледа као опруга. Узми било коју иглу и само пробуши каменац који се налази у цев. И то је све.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
Hvala probacu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Meni je bila fora da je pijem uz dorucak tu kafu.

Espresso sveden na 60ml protiv solje filter kafe mi dodje kao zestina protiv vina/piva. Sve ima svoju upotrebu :)

Da li je potrebna aparatura ili se filter kafa moze napraviti iz prirucnih sredstava? Palo mi je na pamet da sameljem kafu u dm-ovu vrecicu za caj. Ne znam da li to ima smisla?
Što u vrećicu za čaj, kad postoji papirni filter-fišek, za filter kafu. Isto u DM.
 
Xa filter ne treba nista podebno. Sem filtera koji zelis.
French Press/Cafetiere, papirni filter (izbegavaj obojene i obavezno isprei pre koriscenja), ona "skalamerija" sto lici na cediljku kakvu koriste kafici.. sta god zelis.

Bitno je NAJVISE da filter ne doda ukus nimalo.
French press je noj predlog. Dobijes i free milk friath maker :) Ozbiljno, extra penu pravi!
 
Hvala obojici za sugestije.
Nisam znao da ima u DMu filter za kafu. Ovaj čajni žena kupila.
French press... To u Ikei ima. Ako se ne primi, imam kome pokloniti.

Via mi8
 
To, jeftino, odlicno radi, ako nadjes od inoxa zero-taste i odlican za pranje.
A moj evo 16 godina drnda i radi kao prvog dana ;)
 
DeLonghi Dedica EC685
HR: 150€
SRB: 150€
BiH: 445€
:)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
DeLonghi Dedica EC685
HR: 150€
SRB: 150€
BiH: 445€
:)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Bila vikend akcija u Tehnomaniji, sinoc sam uzeo po fenomenalnoj ceni od 20.800din De'Longhi Dedica EC685M, treba da stigne za koji dan. Citao sam da je top u entry level aparatima, pa se nadam da je dobra kupovina. ;)
 
Da li postoje neke zamenske tablete ili neko srestvo koje se sipa u rezervoar sa vodom prilikom ciscenja aparata.Inace idu 2 velike tablete prilikom ciscenja.U pitanju je bosch-ov aparat?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^limontus, 500din/kg mozda i manje ;)
Bila vikend akcija u Tehnomaniji, sinoc sam uzeo po fenomenalnoj ceni od 20.800din De'Longhi Dedica EC685M, treba da stigne za koji dan. Citao sam da je top u entry level aparatima, pa se nadam da je dobra kupovina. ;)
Fina cena za kod nas. Samo da je dobar primerak, a ne oni jedan vraceni, sto umeju tako bez ikakve oznake da stave na kao akciji ;)
Odlican je aparat, mnogo lak za koriscenje, ja sam ga koristio na kratko (jer sam mislio da mi je nesto losa Gaggia, ispalo da je vruca voda u rezervoaru, i sa cesme cak..) i pravio je odlicnu kafu, iskreno jedva bi primetio razliku naspram Gaggie.
 
@alfaunits: Bila je vikend akcija kompletno svih malih kucnih aparata, ne samo aparata za kafu, tako da se nadam da je primerak ok. Provericu u radnji kad bude stigo.
BTW Nisam znao da prave namenske akcije sa vracenim uredjajima. :D
 
Nije ko zna koliko cesto, ali video sam nekoliko aparata za kafu sa previse dobrom cenom, pitam "OK, sta mu fali?" "Bla truc, vracan, malo ovo slomljeno..." :)
 
Da i ja sam vidio tu 20.800 cijenu. Nije to ništa posebno. U Hrvatskoj mu je to redovna cijena, a vani ima i jeftinije.
E sada, ja ovu *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stu cijenu za koju se prodaje kod nas u Sarajevu nigde na svijetu nisam vidio. Ni Google je ne pronalazi. 3x skuplje.
Pa to ni pijani arapin ne bi kupio

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vidi sta imas u lokalu da kupis polovno. Najbolje ako naleti serviserima koji rade kafice. Ako si redovan u nekom kafeu, pitaj tamo da ti daju kontakt servisera...
 
Ma zbog dimenzija opcija je ili Dedica ili DG.
Ma nije problem, kupim ja to u Srbiji ili Hrvatskoj, ali mi nije jasna politika koja te bukvalno tjera na šverc. I koji su to "zastupnici" kojima je preporučena cijena x3 u odnosu na radnje udaljene 200 kilometara, a to su kod nas čak 3 suajedne države :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Merih koji put koliko ostahe kafe u mlinu.
16gr stavim zrna i samo izbacim ono sto samo ispada.. 7gr!
9gr otprilike ostane znaci u cevi i oko nozeva ako se rucno ne izbaci :)
 
Šta preporučujete od kafa za moka pot? Do sada sam probao samo dve neke Lavazza kafe.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Da.
Africke ne znam za druge.
 
Uzeli juče da probamo Barcaffe, neki novi ukusi (pili smo ranije njihov latte, nije bio loš).

Auu, sunce ti, šta je ono. Pa one kapsule uopšte nisu kompatibilne sa DG aparatima. Kapsula bukvalno eksplodira u aparatu, razlije se voda na sto mesta, krene da curi i kroz levak i na sve ostale strane. Probali još jednu, mislili nešto bilo felerično sa onom kapsulom - ma kakvi, isto s***e... Džabe sam ponovo morao da ribam kuhinju od eksplodirane kapsule.

Ne kupujte to g****o nikako!

Edit: ali zato smo ovih nedelja otkrili novog ljubimca - DG Ristretto Napoli, fenomenalna!



Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Trenutno u Metrou (Krnjaca, mada verujem da vazi u svima).

@Exodus, aj uslikaj koju si kupio Barcafe? Meni se cini da ove u Metrou sada nisu DG, ali def. postoje Barcafe za DG i rade bez imalo problema u DGu.
 

Prilozi

  • 20190727_195444.jpg
    20190727_195444.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 163
Šta preporučujete od kafa za moka pot? Do sada sam probao samo dve neke Lavazza kafe.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
Blend E6 u Family Cup kafeterijama. Tu sam je ja kupovao, ne znam da li još negde ima da se kupi. Proizvodi Milan coffee roastery 1886, to je valjda Pržionica kod Pančevca što je ovde par puta spominjana.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Trenutno u Metrou (Krnjaca, mada verujem da vazi u svima).

@Exodus, aj uslikaj koju si kupio Barcafe? Meni se cini da ove u Metrou sada nisu DG, ali def. postoje Barcafe za DG i rade bez imalo problema u DGu.
Ne vidim lepo, ali prilično sam siguran da su to ove dve Barcaffe iznad plave DG kutije. Ma najcrnje je što piše na kutiji da je kompatibilno sa DG aparatima.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Vrati ih i trazi refund.

Mozda jeste lose celo pakovanje.
 
Verovatno si lošu seriju zapatio, na sam koristio barcaffe, nikad problem.
 
Ja jutros napravio barcaffe cappucino perfetto, kupila žena juče u tempu. Nikakav problem pri pravljenju nije bio a kapućino je jako lep :)

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno