Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Само ви причајте а ја ћу да пијем моју турску. ;)
 
Nema bih, samo srb hrv i slo. Ne znam kako je poziv završio tamo, ne bi smelo to da se desi.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Onda bi ga podrzao da nisu kapsule mnooogo skuplje od alternativa ;)
 
Naglasci, narečja, izgovori nisu tema. Offtopic obrisan.
 
Šta je trenutno preporuka modela za DG aparate, a da je dostupno u našim pridavnicama?
 
Preporuka je sacekati bilo koju akciju aparata za 10-20 kutija kapsula. Sve ostalo je skupo.
Sem ako sigurno neces DG kapsule nego alternativne. Ali u prodavnicama, pa i na KP su cene cak i MiniMe i Piccolo-a prenaduvane.
Isti su po 19-29e u Austriji i Nemackoj, kao "stalno na akciji", bukvalno se isplati platiti wizz iz Nisa i pokupiti :)

Sto ti mozda i mogu uraditi, samo da nadjem vremena za odmor :D
 
Pročitao sam sada pažljivije.
A neki konkretan proizvođač?
 
Poslednja izmena:
? Proizvodjac DG aparata??? Pa ima jedan koliko znam :D
Krups (da li se vodi kao Krups ili kao Dolce Gusto je nebitno)
 
Hvala. Na nekima nisam vidio Krups natpis, pa sam mislio da Krups radi po nekoj licenci DG.
A ovo:
392d7ba237db4be40e610919f13201e9.jpg
 
Poslednja izmena:
Razlika je u velicini rezervoara i izgledu.
Jedino sto mogu da preporucim je da se ovi cudniji uzimaju iskljucivo zbog izgleda, pogotovu Lumio (extra izgleda).

Jer su im rezervoari mnogo cudni i cak i teski za stavljanje/sklanjanje.
 
Pre neki dan na dedica deloghi svetli narandzasto za ciscenje, odradim kako je u upustvu i na videu i dalje svetli. Potrosio tecnost koja je dosla uz aparat. Zanima me gde kupujete tecnost za ciscenje od kamenca i da li mogu neke domace kombinacije npr limuntus njega koristim da cistim kuvalo i odlicno skida kamenac?

I da li dedica uopste ima neki senzor ili je programirana na da na xy dana trazi da se ocisti? Koristio sam Rosu a kasnije kremansku vodu jer ima jos manje kalcijuma od Rose, zato sumljam da ima neki senzor jer sta bi tek bilo da sam koristio cesmovacu?
 
verovatno je po broju kafa, na osnovu tvrdoce vode (trebalo bi da se tvrdoca vode moze podesiti kad kupis masinu).
 
U Dm-u imaju bar dve tečnosti za dekalcifikaciju, ja koristim levu sa slike:
192e5409681f8cab974dbadcdfa7bc6b.jpg


Verovatno može i samo limuntus da pomogne, ali ova tečnost je u sastavu Zitronensäure | Milchsäure | Apfelsäure što bi valjda trebalo da bude limunska, mlečna i jabučna kiselina.
 
U Dm-u imaju bar dve tečnosti za dekalcifikaciju, ja koristim levu sa slike:
192e5409681f8cab974dbadcdfa7bc6b.jpg


Verovatno može i samo limuntus da pomogne, ali ova tečnost je u sastavu Zitronensäure | Milchsäure | Apfelsäure što bi valjda trebalo da bude limunska, mlečna i jabučna kiselina.

Istu sa leve strane koristim za delonghi 22.110b aparat i za sada se dobro pokazala.Inace aparat cistim na nekih mesec ipo dana,ne cekam da se upali lampica.Jednostavno odvojim pola sata oko ciscenja aparata i miran sam sto se tice kamenca.
Ne znam kakvo je to sredstvo sa desne strane,nisam ga do sada koristio pa ako neko ima utiske o njemu da iznese.
Da li je mozda bolje od ovog sredstva sa leve strane sa slike ili je to sve isto sto se tice samog kvaliteta ciscenja kamenca?
 
Pitanje je da li sme limontus u aparat (valjda aliminijum korodira?), inace nema sta moze biti bolje.
Meni limontus ocisti kasiku krecha iz "muske dzezve" bez da grejem ista vodu sa cesme.

Ja 4-5 godina samo limontusom cistim Magnificu.
 
Sme limontus, pogkedaj sastav svih tih sredstava.

Ja isto cistim sredstvom koje je cist limontus, i pise da je namenjeno esspresso masinama. U DE kosta oko 2 evra, i ima za nekoliko ciscenja.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
I ja koristim cist limontus, mislim da je 4e kilogram, obicno ga imam po 2-3 kg uvek :)

Ali ne znaci da sme za sve espresso masine.
 
Pre neki dan na dedica deloghi svetli narandzasto za ciscenje, odradim kako je u upustvu i na videu i dalje svetli. Potrosio tecnost koja je dosla uz aparat. Zanima me gde kupujete tecnost za ciscenje od kamenca i da li mogu neke domace kombinacije npr limuntus njega koristim da cistim kuvalo i odlicno skida kamenac?

I da li dedica uopste ima neki senzor ili je programirana na da na xy dana trazi da se ocisti? Koristio sam Rosu a kasnije kremansku vodu jer ima jos manje kalcijuma od Rose, zato sumljam da ima neki senzor jer sta bi tek bilo da sam koristio cesmovacu?

Dedica sama svetli bez obzira ima li kamenca ili ne. Podesena ti je na tvrdu vodu pa pali lampicu posle odredjenog broja točenja. Podesi je na meku vodu neće paliti tako često. To što ne gasi lampicu posle čišćenja je zato što je uputstvo za čišćenje loše objašnjeno. Kad završi ciklus čišćenja treba da pridržiš dugme da bi se ugasilo.

https://youtu.be/qSftBIW-MzM
 
Dedica sama svetli bez obzira ima li kamenca ili ne. Podesena ti je na tvrdu vodu pa pali lampicu posle odredjenog broja točenja. Podesi je na meku vodu neće paliti tako često. To što ne gasi lampicu posle čišćenja je zato što je uputstvo za čišćenje loše objašnjeno. Kad završi ciklus čišćenja treba da pridržiš dugme da bi se ugasilo.

https://youtu.be/qSftBIW-MzM

Hvala, to je to. Inace podesena je na meku vodu (upaljeno samo dugme za jednu soljicu kad udjem u podesavanja za tvrdocu vode).

Mislim da znam zasto je za ovako kratko vreme zahtevala ciscenje, ja posle svakog espresa pritegnem jednu soljicu da isperem sito. Negde procitah da tako treba e sad ne znam da li je to tacno? Koliko sam primetio bas i ne ukloni kafu kako treba za sita kad to radim.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za one sa DG aparatima. Da li ste probali praviti espresso sa punjivim kapsulama i na cemu obratiti paznju? Isplati li se cimati se i narucivati? Naravno znam da je jeftinije nego kupovati kapsule :)
 
Čitaj temu unazad. Prežvakali smo punjive kapsule nekoliko puta.

Suma sumarum, uzmi kapsule koje imaju mrežicu i iznad kafe, ne samo ispod.

Neko misli da je jednostavno, neko misli da je komplikovano i njakanje.
Ali slažemo se da uz dobru kafu, ukus ne zaostaje za originalnim kapsulama.
 
Poslednja izmena:
Ја од сам купио Долче Густо нисам купио ниједну оригинал капсулу. Само пуњиве. Што је најгоре од свега, већ две године користим исте пуњиве капсуле! Буразеру за рођус увек купим оригинал капсуле и то најјаче. Види се да је укус различит, али мени није лепши.
Желим да напоменем, пре куповине апарата сам и имао намеру да користим смо пуњиве капсуле. Чак сам их и поручио пре куповине апарата.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Imate li neke preporuku za kupovinu sa Alija? Verovatno cu da uzmem sa KP-a za pocetak dok ne stigne iz Kine.
Video sam da ima neka od nerdjajuceg celika, izgleda lepo

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ја сам поручио пре две године ове

https://s.click.aliexpress.com/e/cdPYl0ak

Али погледај мало више по Алију шта нуде. Можда буде боље понуде. Или пробај ово што ти је препоручио колега од горе.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Imate li neke preporuku za kupovinu sa Alija? Verovatno cu da uzmem sa KP-a za pocetak dok ne stigne iz Kine.
Video sam da ima neka od nerdjajuceg celika, izgleda lepo

Nađi kapsule koje imaju mrežicu i preko kafe, gornju. Ne samo donju.

Bez nje, aparat vrlo često kafu u kapsuli oduva u stranu, i kafa se ne ekstrahuje lepo.
I originalne DG patrone imaju perforiranu foliju preko kafe. A prave espresso mašine imaju mrežicu preko kafe.
 
Nađi kapsule koje imaju mrežicu i preko kafe, gornju. Ne samo donju.

Bez nje, aparat vrlo često kafu u kapsuli oduva u stranu, i kafa se ne ekstrahuje lepo.
I originalne DG patrone imaju perforiranu foliju preko kafe. A prave espresso mašine imaju mrežicu preko kafe.

Ako imas neki link takve mozes li da mi posaljes na PP? na KP-u su uglavnom obicne ( sa donjim filterom )
 
Googlaj na Aliexpress-u.
Ne googlam za druge. :p

Neko ih je već linkova ranije na ovoj našoj temi.
 
Dedica 680 za dodatnih 70€ ili DG aparat?
Koliko je Dedica komplikovana za održavanje i čišćenje?
 
Čitaj temu unazad. Prežvakali smo punjive kapsule nekoliko puta.

Suma sumarum, uzmi kapsule koje imaju mrežicu i iznad kafe, ne samo ispod.

Neko misli da je jednostavno, neko misli da je komplikovano i njakanje.
Ali slažemo se da uz dobru kafu, ukus ne zaostaje za originalnim kapsulama.

A kako to radi kod Nespresso aparata kada on izbuši kapsulu? Znam da ima punjivih i za Nespresso, ali nije mi to baš najjasnije kako je aparat ne ošteti...
 
Nazad
Vrh Dno