Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Za GC možeš da kupiš cev za paru od Sylvie.
https://m.youtube.com/watch?v=OWoNXAq2Kus
Nije teško napraviti kremu ali dok skapiraš kako, da rodiš mečku. Ja sad napravim kremu na mojoj mašini za par sekundi ali sam zato potrošio litre mleka dok nisam naučio.

Sa onim plastičnim nastavkom sam stalno pregorevao mleko kao i ti. Ne sme duboko da se gurne u mleko jer odmah pregreješ mleko i ne ubaciš vazduh, a ne sme ni mnogo po površini jer onda zapeni ko ludo. Fora je da na kratko ubaciš samo vrh i onda ga spustiš za jedno centimetar dole dok se ne ujednači tekstura i ugreje mleko.

Milk frother aparat napravi penu kao onu za kupanje, a to nije ono što ti treba. Ne treba da bude pena, nego nešto kao mlečni krem, polu tečno od vrha do dna.
 
pijemo top class na poslu ovoj dana, svi su oduševljeni...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Da podelim jedno zapazanje sa konzumentima kafe iz nespresso aparata
Iv3GhPq.png
,
OjqbkYq.png

kafa iz ovih kapsula ima neki cudan smek (i miris i ukus koji mi je isti kao kada se ciste pecene paprike, pa ona tecnost koja izadje iz njih, ako znate :)). Pogotovo ova crvena - ni mleko ne moze da pregazi tu aromu. U onim ljubicastim (9) rioba kapsulama iz metroa je, sto neko napisa, "premium" kafa u odnosu na ove delhaize.
 
pijemo top class na poslu ovoj dana, svi su oduševljeni...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Ok.Bitno mi je da je dobra kafa.Juce sam na buvljaku kupio onaj zlatni hausbrandt od 1kg pa cu ga probati kad zavrsim sa kimbo extra cremom.Top class-u nisam nasao po nekoj razumnoj ceni pa je nisam ni kupio.
Hausbrandt me izasao 1600 za 1kg.
 
Ok.Bitno mi je da je dobra kafa.Juce sam na buvljaku kupio onaj zlatni hausbrandt od 1kg pa cu ga probati kad zavrsim sa kimbo extra cremom.Top class-u nisam nasao po nekoj razumnoj ceni pa je nisam ni kupio.
Hausbrandt me izasao 1600 za 1kg.

Meni je taj hausbrandt najbolji od tih komercijalnih kafa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesi probao silver? Probaj obavezno, on je baš zanimljivo čokoladast :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Moja apsolutna preporuka je da izbegavate u širokom luku Nespresso aparate i celokupan brend (btw to je neka hrvatska firma koja drži franšizu za naše tržište, znam jer kad iz zovem u CC uvek se javljaju različite osobe sa hrvatskim naglaskom).

Latissima One aparat od 30.000din je naprasno prestao da pravi penu (mleko samo prođe kroz aparat). Rekli su da će poslati nekoga da pokupi aparat i da će ga odneti na servis, kao i da će doneti zamenski aparat da se njime služimo.

Doneli prvo zamenski aparat (jezivo prljav, dezinfikovao sam ga sat vremena), ali bez komore za mleko, tako da ga nismo ni koristili jer nam je neupotrebljiv (jer svi u kancelariji vole taj fazon kapućina). Onda doneli danas i originalni aparat sa servisa. Kupili smo brdo novih kapsula da bi isprobali nove ukuse, i svi željno iščekivali aparat - kad ono šipak... Ista stvar, mleko samo protrči kroz rezervoar, nema pene. Sutra ih zovem da im se n***** mamice i ostalih članova porodice.

Mali off - kako ono beše? U prvih šest meseci od kupovine mogu da tražim pare nazad?
 
Ja sam moju nespresso masinu essenza masinu doneo iz Svajcarske i mogu reci da je jako kvalitetna. Vec desetak godina me sluzi.
 

Prilozi

  • 41PEvxjhX3L.jpg
    41PEvxjhX3L.jpg
    21.3 KB · Pregleda: 152
Ja imam De Longhi innisia aparat i on i iz zamenskih kapsula pravi bas dobru penu. Za mleko koristim aeroccino, koji sam odavno dobila uz neku neskafu. Kada sam kupovala aparat prvo sam htela onaj citiz koji u svom sklopu ima aeroccino, ali sam odustala jer taj dodatak vec imam.
Isprobala sam coffeedream kapsule - zute (Roma 70% arabica, 30% robusta) i crne (Firenze 65%a, 35%r) mogu da prodju, mada brzo izvetre po otvaranju kesice, jer kapsula sa donje strane ima perforacije po celoj povrsini , a Bologna (40%a, 60%r), mi se nije svidela.
 
Moja apsolutna preporuka je da izbegavate u širokom luku Nespresso aparate i celokupan brend (btw to je neka hrvatska firma koja drži franšizu za naše tržište, znam jer kad iz zovem u CC uvek se javljaju različite osobe sa hrvatskim naglaskom).

Zašto da ih izbegavamo? Zbog samog Nespresso sistema, ili zbog zastupnika iz HR? :trust:

Od kapsula sistema, Nesspresso je možda najbolje što se može naći kod nas. Koji drugi sistem kapsula izabrati?!?
 
Kapsule Nespresso sistema nerado kupujem samo zbog otpada, inače u domaćoj varijanti nema boljeg espresa za manje para i uz minimum truda.
 
Zašto da ih izbegavamo? Zbog samog Nespresso sistema, ili zbog zastupnika iz HR? :trust:

Od kapsula sistema, Nesspresso je možda najbolje što se može naći kod nas. Koji drugi sistem kapsula izabrati?!?


Zbog odnosa prema kupcima, naravno.

btw prvo sam probao komunikaciju sa njima putm web forme na sajtu - nikada mi niko nije odgovorio.
 
Zašto da ih izbegavamo? Zbog samog Nespresso sistema, ili zbog zastupnika iz HR? :trust:
Podrska za fizicki proizvod u drugoj zemlji - nije za ocekivat :) I ne treba se nikako podrzavati, iz puno razloga. Inace mislim da je u Rep Srpskoj, a ne u HR. HR ne bi tako lako razumeli, ovde se samo vidi naglasak/ijekavski.

Ja licno imam stav koji je vecini poznat - ne podrzavati kupovinu kod nas za bilo sta sto nije iste cene kao u vecini EU (znaci ne mora bas da se gleda Nemacka, ali ne moze biti skuplje od HR/BG/HU/AT)
 
@alfaunits
Ti beše voliš Burundi? Napokon sam je probao. Izuzetna kafa. U kapućinu daje aftertaste na mentu! Ludilo.
Ako te zanima, ima je u kafeteriji Zrno u Njegoševoj 52.
 
Poslednja izmena:
^respect! Ima u zrnu? Jurim za vikend obavezno :D Cudno da je jos imaju, to je sezonska :)
 
Juce sam pio neki nes sa ukusima (lesnik, irish i jos par ukusa) jel zna neko sta je/gde ima da se kupi?
 
Na pijacama samo - mislim da se ne uvoze ne kod nas jos uvek.

Jel' Zrno u NUsicevoj isto Zrno koje je u NJegosevoj? Mozda nemaju iste kafe, nego da li je ista kafeterija?
 
Ish, bre, meni nesto prejak ispada :(
Kao da mi nisu dali.Burumdi :)
 
Kupio juce u Maxiju Don cafe espresso u zrnu. Mogu da kazem da mi je bas dobra.
 
Auh sto dobro izgleda. Kakav je bre taj Burundi? Sa cime moze da se poredi? Koji ukus preovladava, vockasti, slatki ili gorki?
Ja sam toliko zadovoljan 007 blendom iz JavaCofee da sam porucio jos jedan kilogram. Prvi je evo potrajao 10 dana :D
Blend je Indija Malabar i Brazil Santos i ima taman toliko kiselosti koja mi bas odgovara a ostali ukusi su gorko slatki sa solidno dugim finishom.

@xalexas od koliko grama pravis double shot? Ja ovaj blend pravim sa 16.5 - 17g, mozda bi bilo jos bolje sa 18-20 ali em mi i ovako prebrzo ode kafa em ja uvek pijem double koji tretiram kao normalan single shot, nikada ne delim u dve soljice, tako da sa ekonomskog aspekta jos bi mi vise odgovaralo da ga pravim sa tipa 14g :D
 
Ove voćne kafe pravim uvek sa 16-16.5g. Za tamnije pržene blendove kao što ti voliš da piješ stavljam 14g za double shot.
Meni je za sve kafe maksimum 16.5g jer sve preko toga mi pravi channeling. 18g nema smisla osim ako nemaš triple filter korpu. Moja IMS korpa je deklarisana od 12-17g.

Burundi je voćkasto kiselkasta kafa ali sa baš posebnom aromom. Nešto između Yirgachefe Etiopije i Kolumbije. Najblaža kafa za kapućino, bez trunke gorčine i kiselosti u kombinaciji sa mlekom.
 
Podrska za fizicki proizvod u drugoj zemlji - nije za ocekivat :) I ne treba se nikako podrzavati, iz puno razloga. Inace mislim da je u Rep Srpskoj, a ne u HR. HR ne bi tako lako razumeli, ovde se samo vidi naglasak/ijekavski.

Ja licno imam stav koji je vecini poznat - ne podrzavati kupovinu kod nas za bilo sta sto nije iste cene kao u vecini EU (znaci ne mora bas da se gleda Nemacka, ali ne moze biti skuplje od HR/BG/HU/AT)

Alfa, mi radimo customer care podrsku za nespresso, ovde u Srbiji :) Situacija je da pokrivamo nasu zemlju, HRV i SLO. Zbog toga su uzeti agenti koji pricaju bar po 2 jezika, a centrala ne bi trebalo da baca poziv iz srbije na hrv agenta...
 
^hmm.
Auh sto dobro izgleda. Kakav je bre taj Burundi?
Garantovano si ga probao, em je dugo bio u Biro-u, em sam garant poneo vise puta :)
Vecina kaze da je kiseiliji od Etiopije, ali meni se ne cini tako. Mnogo je blazi ukus, "just right" po meni. Ali treba vise umeca da izadje dobar nego za Etiopiju :(
 
Nazad
Vrh Dno