Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Da li aparat za filter kafu moze da se iskoristi za caj? Tipa da se stavi filter papir i umesto kafe stavi caj. Imam aparat Bosch TKA1410V/01.
 
Probaj :) Ja volim tako da probam. Samo pogledaj kako i koja temperatura vode treba da bude za koji caj ( tipa za zeleni i za crni )
Temperatura vode za različite vrste čajeva:
Crni čaj: 90 – 95 stepeni; 2 – 5 min.
Zeleni čaj: 70 – 90 stepeni; 60 – 90 sek.
Beli čaj: 70 – 80 stepeni; 1 – 4 min.
Oolong: 75 – 85 stepeni; 1 – 4 min.
Biljni čaj: 95 – 100 stepeni; 5 – 10 min.
Voćni čaj: 95 – 100 stepeni; 10 – 15 min.
Rooibos: 95 – 100 stepeni; 5 – 10 mm
 
Uh mislim da na ovom aparatu ne moze da se regulise temp. Nisam siguran. Onda samo mogu ovi cajevi gde je 95-100.

Izvinjavam se sto sam u temi otisao u off.
 
Poslednja izmena:
Pa po mojoj nekoj proceni voda mora biti oko 90stepeni kod filter aparata, ako ne i vise.
 
Nisam nikada koristio aparat za filter kafu. Stajao je u drugom stanu. Za to sam i pitao.
 
Nasao sam na netu da je oko 93 stepeni voda kad dodje u dodir sa kafom

Bas probaj , meni je to zanimljivo.

Ja sam tako probao da stavim tursku kafu u expresso aparat, samo je ne sabijem vec onako da bude rastresito, da ne pravi problem kod prolaska vode. i mogu reci da je bas dobro ispala.
 
Poslednja izmena:
Kada budem uradio javljam sta je bilo. @Tomiprunet hvala u svakom slucaju.
 
Da nije slučajno ko probao ove kapsule?
Kimbo uno sistem generalno kako se pokazao?


bfe2f1cea7672f35f3fe9d7bc28e5ec7.jpg
912a64316085b9d818c2ea4e14d29791.jpg
 
Poslednja izmena:
Da nije slučajno ko probao ove kapsule?
Kimbo uno sistem generalno kako se pokazao?


bfe2f1cea7672f35f3fe9d7bc28e5ec7.jpg
912a64316085b9d818c2ea4e14d29791.jpg
Ne mogu da prepravim, uzeo sam ovu kombinaciju i odlična je. Ko voli espresso kratki-produženi odličan je. Ukus kafe je Napoli, a ima još jedan ukus, njega nisam probao. Sve u svemu za moje potrebe super je... E da, rekli su mi da illy kapsule odgovaraju, mada i ove super završavaju posao.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Uzeo na KP Nespresso Essenza mini aparat. Uzeo za ženu koja voli da mućka neskafu. Kvalitet originalnih Nespresso kapsula je totalno razočaranje. Neka vodnjikava kafa. Nescafe Azera espresso instant je vrhunska kafa za ovo.
Vidim da se ljudi pate i sa punjivim kapsulama. Tek to ne shvatam. Poenta kapsula je jednostavnost pripreme. Ako vas mrzi da spremate espresso ovo je OK rešenje ali petljanje sa punjivim kapsulama potpuno obesmišljava svrhu Nespresso aparata. Probaću još domaće kapsule iz kafeterija da vidim kakve su.
U Nespresso kapsule ide oko 5g kafe dok i u najjeftiniji espresso aparat ide bar 14g kafe, ali ako nemaš pristojan mlin može da se desi da popiješ bolju kafu na Nespresso aparatu. Sistem sa cialdama je po kvalitetu mnogo bolji izbor nego kapsule ali je izbor kafa jako mali. Svodi se na par proizvođača. Čak su i Illy cialde jeftinije od kapsula. One imaju bar 7g kafe što je standard za single espresso u Italiji.
 
Da li neko ima iskustva sa samousluznim aparatima za kafu( kafa, caj, itd) ? Planiram da kupim jedan za lokal, po mogucnosti da bude kvalitetan.
 
Ovako se ja zabavljam ovih dana. Keramički ručni mlin za 4e i našao przionicu koji drži neki moj imenjak. Kafa je lokalna, Tajlandska, zasad pijem ovaj blend, pa ću Arabiku.
Našao sam granulaciju koja pasuje kafe aparatu od 25e i vozi, vrlo sam zadovoljan.


Sa sve aparatom, za ove pare BiH u Starbucks popio 6 kafa sve ukupno :)
fec656d48edcf71933c89a07bc9fa99a.jpg
e304b1f31a304963f3abfdfe2a531bf9.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ima u metrou 1+1 lavazza 680 din (2x250 gr)

Hvala druže na info-u, kupio set Moka pot i Oro. I mogu da kažem da sam prijatno iznenađen ukusom kafe. Ako nekog interesuje malo su se potrudili pa Moka pot nije od lokalnog bravara iz Aranđelovca i okoline, nego su upakovali neku Italijansku GAT Coffeedesk (kako sam našao GAT je proizvođač a Coffeedesk je sajt gde prodaju svašta nešto vezano za kafu).

Sada bih zamolio i sve ostale kafoljupce da mi predlože koju kaficu da probam kad potrošim Oro ? Volim sve da probam, ali mi se više sviđaju kafe kroz čiji ukus se provlači slatkasta nota (onako baš blago).

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Zdravo :) ,
ako ima neko ko koristi punjive kapsule - Koliko jako treba da se pritisne kafa ka dole u kapsuli? Znam da je to bitno zbog pritiska.
Nekad mi aparat napuni punu šolju a nekad samo do pola i onda krene da izbacuje vodu samo doslovno.
Ili ako nije do toga do čega je? Uvek sipam istu meru ~8g
 
Zdravo :) ,
ako ima neko ko koristi punjive kapsule - Koliko jako treba da se pritisne kafa ka dole u kapsuli? Znam da je to bitno zbog pritiska.
Nekad mi aparat napuni punu šolju a nekad samo do pola i onda krene da izbacuje vodu samo doslovno.
Ili ako nije do toga do čega je? Uvek sipam istu meru ~8g
Ja samo blago pritisnem, malte ne samo da poravnam gornji deo. Nikad nisam imao takav problem. Koji aparat imaš i koje kapsule?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja samo blago pritisnem, malte ne samo da poravnam gornji deo. Nikad nisam imao takav problem. Koji aparat imaš i koje kapsule?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
DG Piccolo, hvala na savetu pokušaću tako.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Da li neko ima iskustva sa samousluznim aparatima za kafu( kafa, caj, itd) ? Planiram da kupim jedan za lokal, po mogucnosti da bude kvalitetan.

Takvi aparati se uglavnom iznajmljuju. Zavisi šta misliš pod lokal, promet cene i to...

Firma koja vam rentira to održava, puni, i naplaćuje na kraju. Kafe budu ok.
 
Dobro veče, dobri ljudi :)

Koristim Breville Barista Express, još malo pa godinu dana. Generalno sam zadovoljan mašinom, ali vreme ja da se ponovim i prevaziđem najveću boljku ovog setup-a, a to je (integrisani) mlin.
Za nekih 500€ mogu nabaviti Sette 270Wi...

IMG_5667-1024x683-1024x683.jpg


270WiLeftQuarter-NoBkg.png


Ima li neko ličnog iskustva da preporuči ili pokudi ovaj model? Sviđa mi se to što ima kvalitetnu inteligentnu vagicu, tako da ne moram meriti kafu pre mlevenja... skoro nikakav retention, a i trebalo bi da poprilično kvalitetno i postojano melje. Kažu da je malo bučniji i nije prosumer kvalitet, ali meni za pet kafa dnevno ima da potraje nekoliko godina, što mi je dovoljno.

Pozdrav!
 
Narode, koji aparat da kupim da mogu da pravim Moke kao iz Coffee dream-a, a da ne kosta puno? Isto neki jeftiniji a dobar mlin za kafu mi treba..
 
Pa ako hoces moku kao iz Coffee Dream-a onda aparaturu koju oni koriste :D
 
Poznanica mi radi u Coffe Dreamu. To je standardna komercijalna espresso mašina i mlin. Tajna je samo u dodacima koje stavljaju u kafu. Imaju neke tečne čokolade koje sami prave. Nemoj da pitaš za recept :) bariste to ne znaju. Dobijaju sve gotovo.
 
Za aparaturu moras sam jer nisi naveo koliki ti je budzet. Obrato paznju: da se i "seckalice" zovu - mlin za kafu. A zapravo nije.
Onda kupi tecnu/preliv cokoladu, karamelu, itd. Imas uputstva na youtube kako se pravi. Dalje je na tebi da istrazujes ukuse.
 
Ja sam probao moku iz koppa coffee, gazda mi je pravio i dao mi recept. Meni je cak bolja od moke iz CD-a, doduse u CD uzimam belu moku. Po njegovom receptu sam pravio kod kuce i to je to.
Ona tecna cokolada tj dresing za sladoled i slicne stvari, dupli spreso od 18gr kafe, to se promes pre dodavanja mleka,i to je to. Za mleko jos nisam strucan da napravim kako treba da bude, ali i bez toga bud valjano. Treba se igrati na nekoj casi koliko mleka i cokolade dodati da se dobij ukuz koji odgovara.

Sto se tice tampera, uzeo domaci, doduse sa 2 kraka, radi posao.
 

Prilozi

  • tamper.jpg
    tamper.jpg
    107.3 KB · Pregleda: 35
Uzeh adapter sa Alija za 20e, onaj sto omogucava da se koriste Nespresso kapsule u Dg aparatima (Oblo), i ovaj kul držač sa Kp za 1200 dindzi i brda kapsula raznih ( Lidl Viola i Classic, Lor, Jacobs, Tician)
Trenutno mi najviše prijaju Tician pa Lor, pa Viola, ove ostale onako...
Svaka preporuka za adapter, trebao sam mnogo ranije da ga uzmem, zabavnije bi mi bilo :D.


 
Nazad
Vrh Dno