Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Heeeej [emoji1] Silvia kaze da nisi ni ti neki frajer [emoji6]

Mozda ima neki refurbished!? Kažem ti zbog mlina jer ti on pravi razliku kakva je kafa. Dzaba vrhunska masina, ako je mlin truba.

Via RN4x

Silvia nema dobar ukus. :p
Razmislicu jos malo pre kupovine. Mozda se i odlucim za Silviu.
 
035/ 222 333

za one koji su pitali
 
Konacno krenulo redovno snabdevanje :) Uzeo sam pretplatu, salju svake druge (ili na koliko hoces) nedelje. Przi se ponedeljkom u sredu-cetvrtak kafa kod tebe u sanducetu :smoke:
 

Prilozi

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    1 MB · Pregleda: 316
Samo da znas da si ovim postom razljutio 80% moderatorskog kafe tima :D
 
Gde ima refill kapsula za Dolče Gusto?

Imam ja 3 nekoriscene upravo stigle iz kine ako ti hitno treba. Ja takodje hocu da meljem kafu i da probam ali nisam siguran da li negde usluzno melju- mozda coffe shop u pap pavla?

Meni je jako jako dobar. Nije odlican kao na pravoj masini, ali nije daleko.
Samo treba naci dobru meru za mlevenje kafe (to moraju u radnji da samelju ako mogu, ni slucajno oni obicno kucni mlinovi), i pogoditi kolicinu i koliko da se presuje.
Nije puno truda, pogotovu ako se ne menja kafa, po meni vredi vise od aparata od 200-250e (mislim na cene NOVIH KOD NAS, sto ce reci ~100e polovnih)

Nisam probao da li radi sa Riobom i Lavazzom, doduse, ako se setim kasnije isprobacu pa javljam.

Ja cu probati ovih dana Lavazzu pa javljam kako ide. Jedino mi se ovako na prvi pogled cini da ce morati malo veca gramaza od standardne.
 
I meni se to cini za obe (pogotovu Riobu).
 
Imam ja 3 nekoriscene upravo stigle iz kine ako ti hitno treba. Ja takodje hocu da meljem kafu i da probam ali nisam siguran da li negde usluzno melju- mozda coffe shop u pap pavla?

Много су скупи и не мељу испод киле. Писао сам пре, имаш пржионицу у Хаџи Руимовој. Кило је 1000 динара и мељу на коју хоћеш величину (за еспресо је тројка). Одлична им је кафа! Раде син и отац. Видиш шта ти мељу. А тек што мирише!
 
Много су скупи и не мељу испод киле. Писао сам пре, имаш пржионицу у Хаџи Руимовој. Кило је 1000 динара и мељу на коју хоћеш величину (за еспресо је тројка). Одлична им је кафа! Раде син и отац. Видиш шта ти мељу. А тек што мирише!

Hvala na informaciji.
 
Uzela mi zena danas kafu u hadzi ruvimovoj... još da ima gde da se parkira negde ;) javim sutra kakva je i na magnifici i na krsu na poslu :)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ja probao Hausbrandt Oro Casa-krupnocu nisam pogodio pa cu ovih dana ponovo samleti malo da probam. Kafa je krupnija nego sto bi trebalo - pena slaba ali ukus sasvim ok. Puno bolja od bilo koje patrone.
Takodje treba da dobijem i Lavazzu ovih dana pa cu da probam - krupnoca ce biti kao za redovan aparat pa je pitanje kako ce ici.
 
Lavazza ide odlicno i u Magnifici i u onom Dolce Gusto Piccolo-u. Probao sam decaf, Oro i Roso. Bas se dobro uklapa.

Ne znam da li ste primetili za Dolce Gusto patrone, ali ukus je ove godine primetno drugaciji, ocigledno su menjali i zrno a ne samo dodatke. Ranije mi se svidjao smek DGa sa mlekom, i prva Ristretto Ardenza koju sam probao - ali ove godine totalna razlika.
 
Ja probao one punjive patrone i katastrofa mi je kafa. Previse krupna kafa pa proleti i nema pene skoro uopste. Ako stavim sitniju onda curi sa strane. Nema snage da progura vodu.
Izgleda da mi nema druge nego da kupujem Gaggia-u a ovo da ostavim familiji koja pije late...
 
Мораш притиснути кафу. Да је набијеш. Мора бити равна површина кафе када стављаш поклопац и не смеш да напуниш до врха. Она пластика кроз коју одлази вода не сме бити у кафи.

Мера је 8 gr кафе по патрони. Пробај да набавиш оне пластичне кашикице што стављају у млеко за бебе. Та мера је 4gr. Када убациш, наби је и изравнај.

Ја када кувам кафу, прође две секунде од укључивања и тек онда крене кафа да тече, па после две секунде иде пена.
 
Мораш притиснути кафу. Да је набијеш. Мора бити равна површина кафе када стављаш поклопац и не смеш да напуниш до врха. Она пластика кроз коју одлази вода не сме бити у кафи.

Мера је 8 gr кафе по патрони. Пробај да набавиш оне пластичне кашикице што стављају у млеко за бебе. Та мера је 4gr. Када убациш, наби је и изравнај.

Ја када кувам кафу, прође две секунде од укључивања и тек онда крене кафа да тече, па после две секунде иде пена.

Probao sam neki dan tako i krene voda van patrone. Izbije onu gumicu sa strane.
 
To je losa patrona onda, ili si stavio kafu/vodu slucajno na toj gumici pa ne zatvori dobro. Nemam kako da slikam kako se precizno stavlja kafa, inace bi napravio klip.
Inace, meni na Melody aparatu mnogo teze ide sa tim patronama, kao da manje pritiska patronu odozgo, pa mi je relativno cesto tako izlazila voda sa strane. Na Piccolo-u super radi.

Naravno bitno je i koju kafu uzimas, nece svaka. Etiopija iz Koffeina i Przionice recimo je extremno teska da se pogodi (na koliko da se melje) a i tada ne ide bas. Nekako je lepljivija od drugih kafa, cini mi se, valjda zbog toga. Costa Rica i Gvatemale odlicno idu.

Lavazze i Riobe isto (mlevene za espresso). Ne mogu se setiti samo koja bese kafa je losa, bas kao sto kazes, procuri samo voda kroz nju, ocigledno je previse krupna, dodje kao losu filteru kafu da sam pravio :)

@Ivan, nesto ti ne valja link izgleda? Ne vidim ni u Chrome-u koji je aparat.
 
Poslednja izmena:
Probao sam da prespem kafu iz obicne patrone u punjivu i isto je ispala losa. Malo bolja nego ova moja ali ipak losa.
 
Onda je do patrone skoro sigurno. Kada zatvoris patronu, ona treba da izgleda ravna, i da se nimalo ne mrda poklopac.

Da li si primetio, da li se otvori patrona, tako da vidno je do dela sa gumicom gde izlazi sa strane, ili vidis da izlazi negde gore samo? Moguce da si nekada malkice pogresno postavio iglu, i dovoljno je toliko da posle toga izlazi malo vode/kafe kroz onaj otvor gore, a ne sa strane.
Probaj drugu patronu jedino. Koji aparat imas? Koje kafe si probao sem iz originalne patrone?
 
Probao sam Lavazzu mlevenu u kaficu i Hausbrandt zlatnu mlevenu na krupnocu za Dolce Gusto mada se meni cini da je krupnija nesgo sto treba.
Definitivno je do patrone. Odustajem definitivno jer nemam zivaca da se cimam oko ovoga.
 
Nista :( Jedino ako Espresso Planet daje placanje cekovima, posto oni imaju i polovne aparate u zvanicnoj prodaji i dobre cene.
Espresso World/House (mesam koji bese onaj u Zemunu sto ima KP izlog) ne verujem da daje na cekove.

Ali razlika ti je OGROMNA, za 200e mozes uzeti odlicne automatike (znaci da melju, i skoro svi mogu i kapucino da prave, samo ovi jeftiniji nisu automatik za kapucino) polovne doduse, a za 300e u Espresso Planet ima i novih (ne uvek, izbor im je slabiji).
Za tu cenu nije bilo dobrih aparata u TM/GT/Metro.. cak je jednom Metro imao neki poluispravan, ali se prodavao po jako dobroj ceni, a nigde ne pise da ima probleme :)

Tebi se bukvalno vise isplati da doneses iz Abu Dabija i platis carinu ovde verovatno :) A mozes i ici preko Beca verovatno za slicnu cenu karte, postavio sam skoro cene u Saturnu sta ima za <400e.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio Saeco Minuto preko oglasa za nesto preko 20 000 din, polovan naravno, star godinu ipo dana koriscen u kucnim uslovima... Inace takav aparat kosta oko 50-60k u tehnomaniji. Sta god da crkne na njemu je jeftinije svakako nego tih 30ak hiljada razlike da sam kupio nov u radnji.
A ako odlucis da kupis polovno gledaj od nekog ko nije preprodavac...
 
Kakvi crno prenošenje od Emirata :)

Ne igra mi igru 100e uštede nikakvu. Više me znači garancija i pouzdan servis, a i elektronika nije ista za nas i za ME, pa je tu pitanje i servisa.

Polovni ne dolaze u obzir, jer nemam poverenja, tko da to otpada...

Šta mislite o ovome kruksu?

https://www.tehnomanija.rs/aparati-za-kafu/krups-aparat-za-espresso-ea-810870.html

Ima li neke razlike izmedju njega i ovog delongija?
 
Uzmi de longhi

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ako je slican kao Minuto mora cesto da se prazni posuda za otpad da znas. Pre svakog zagrevanja "pere" brizgaljke i kad se gasi takodje... I naravno mora da bude na ravnom stolu i da se lepo zatvara sve u milimetar :)
A inace oni ti nisu uvoznici za Saeco, a posto su iz Su pretpostavljam da su svercovani aparati, mada pitaj ih ko servisira u garanciji aparat... Sto se tice aparata sumnjam da je neko probao dovoljno aparata ovde da moze da ti da neki konkretan savet :)
Imao sam iskustvo sa ovlascenim servisom za Saeco (philips) svakako su bolji i jeftiniji od ovih sto prodaju reparirane aparate kupljene po buvljacima (Nbg,NS). I svu robu im dovlaci lik iz Beca...

Ako nisi zahtevan moze i aparat od 15-20 hiljada da ti zavrsi posao.

Edit: Da znas da se ti aparati ciste od kamenca na 120-250 napravljenih kafa i ako kupujes Saeco tecnost ona je oko 1000 dinara.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno