Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

@slajba Hvala za preporuku. Stalak mi je preskup, verovatno ću uzeti onaj plastični držač za kese iz Ikee (149 din), što je preporučen na prethodnim stranama. Meni je to skroz korektno rešenje.

@alfa Ako ti ne trebaju, može! Taman da vidim kako to funkcioniše. Najavi se kada dolaziš za Niš, pa idemo na kafu ili pivo.


Ja sam prvo pitao da li ima aparata, a tek onda napunio korpu kapsulama. Kafa mi ništa ne znači ako nemam čime da je spremim. :D


Edit: Alfa, poslao sam ti PM u vezi sa DG kafama.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da nema veze sa kapucinom koji sam pio kod njih, inace... po ceni bih rekao da nema.

Ne znam kakav im je kapucino,ali ni ovaj espresso blend nije nesto,bar za moj ukus,prilicno opor i gorak. A mozda je i zato sto sam je pio posle Lavazza Arabike [emoji4] Porucio sam i Lavazza Gran Espresso da probam,pa cemo videti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Istekao edit,stigla upravo,mozda i najbolja uz Arabiku od Lavazza-e,koju sam ja pio. Posle ove iz coffee dream-a,nebo i zemlja razlika. Odlicna! [emoji1]
IMG_0458.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ne videh u grckom Lidlu kafu... Sta imaju? Nesto svoje przeno na meru ili upakovano?
Nije Lidl, al je Grčka. :)
U Masoutisu, grčka kafa, Dimello.
Vrlo dobra.
mezzo.png
 
Upravo mi crkao Dolce Gusto na prvoj barista kapsuli iz novootvorene kutije. Ako neko iz KG-a hoce da kupi 15kom (400din) neka me iscima ovde. :)
 
kako se krece cena kutija kapsula u tempu na vv generalno?
Il standardno 500-650 din ili manje?
 
kako se krece cena kutija kapsula u tempu na vv generalno?
Il standardno 500-650 din ili manje?
Kojih kutija? 576 su ti gro kapsula, 600 su valjda ove nove Peru/Columbia/Honduras (i ako ima jos neka), i samo neke u >600. Ja nisam nikada video 650 u Tempo VV cenu. Video sam oko 1000, za Cortado i Intenso, ali to su one kutije od 30 komada.

Kada nisu ove "masinske akcije", vazi i 5/10% popusta (BusPlus/penzionerski). Ko vidi lepo (tj. ne kao ja :D), ima kvadratic na cenama za koje ne vaze ovi popusti. Naravno, ako je neka akcijska/promo cena, ne vaze :)
 
Hvala na odgovorima. Mislio sam da kostaju manje jer je tempo u pitanju. Al sa tim cenama kostaju isto kao u Rodicu ili Merkatoru. Da ne trosim benzin bezveze
 
Tempo odavno ima slicne cene kao Roda, otprilike od kako je Delhaize vlasnik, mozda koji mesec kasnije :)

Na pijaci su 500. A evo imas i neki sto su uzeli sada, pa prodaju jeftinije (visak).

P.S. I dalje imam visak Cappuccino i Cafe au Lait u Nisu :)

EDIT: Nije 4. gratis bas, vec se na 3 bilo koje dobija jedna Intenso gratis, ne moze da se bira (ili na 20 se dobija aparat Lumio gratis - mnogo lep malisa!). Trebalo bi Intesnso/Barista da se bira, ali u Tempo VV barem nema izbora, samo Intenso imaju.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram temu a mozda mogu naci odgovor i ovde,da li neko od vas koristi ove bokale za filtriranje vode?
I koji preporucujete Barrier ili Aquaphor?
 
Ja korisitm Barrier sa P6 patronama (za omeksavanje tvrde vode).
Meni se cini da radi posao. Ostavljao sam slike grejaca koji je grejao tu vodu.
Ovde sam mogao procitati i da bokal ipak ne radi odstranjivanje kamenca iz nase vode te da je moguce da su filteri i njihov sadrzaj opasni za zdravlje.
Ako je za kafe aparat, svakako je lakse kupiti 5l Rose i nju koristiti.
 
Da li je moguce da su opasni a prodaju se sirom sveta??

Screenshot_2018-09-12 Patrona Barrier Standard – Barrier Srbija.pngScreenshot_2018-09-12 B100-5.png
 
Ako se to odnosilo na moje pitanje oko bakterija, samo sam pitao :)

Odstranjuje akvafor kamenac odlicno. Kacio sam slike grejaca i ja.. nebo i zenlja naspram direkt iz cesme.
 
Crusader je pisao da uvoznici/proizvodjaci nisu u obavezi da ih podvrgavaju testovima po kontigentima itd. Pisano je u zadnje dve-tri strane o tome.
Kontam da je posteno napisati i sta drugi smatraju pogotovo ako tvrde da su iz struke, pa covek nek dalje proveri i odluci da li da koristi bokal sa filterom. Ja koristim, ali sam ipak laik, tj konzument :D
 
Voda ima dosta kamenca a u zadnje vreme ja pa i ljudi oko mene osecaju probleme sa stomakom,verovatno ima i nekih bakterija pa sam resio da uzmem neki filter bokal.
A i turska kafa je bolja sa cistijom vodom.:)
Koliko vidim maksimalno koriscenje jednog filtera zavisi od kolicine koja je navedena za filtriranje a najvise 3 meseca.
Akvafor ima i nesto jeftinije filtere,mene interesuje koji su bolji,mada mi se Barrier cini bolji ali ipak sam laik.

https://aquaphor.rs/b5-b100-5

http://barrier.rs/proizvodi/patrone-za-bokale/patrona-barrier-standard/

Hvala svima,vise necu spamovati.
 
Koristim aquafor godinama. Ako nista lepsi je ukus vode. Kad probam cesmovacu nekad slucajno (iz iste slavine) gadna mi je.
 
^^ Zavisi gde piješ česmovaču. U Srbiji se znatno razlikuju od grada do grada, pa ako već pričamo o njoj, vredelo bi spomenuti i gde smo.

A meni, iz Aquafor-a, voda ima čudan ukus u prvih 10-15 bokala. Proizvođač svakako kaže da se prva dva filtriranja bacaju, ali se meni taj metalni ukus provlači još jako dugo. Tek posle tih 10-15 bokala, taj čudni ukus nestaje. A smaranje mi je da sat vremena ispiram/bacam vodu.

Bliska prijateljica je profesor na hemiji na univerzitetu u NS, baš na analizi vode. Ona kaže da je česmuša u NS sasvim dobra (ne, ne radi za vodovod). Pije je kući, i ona i deca. Njoj verujem. Novosadska česmovača jeste tvrđa voda, ali ta ne preterana tvrdoća vode nije štetna sve dok je pretežno od kalcijuma. Nije dobro piti ni potpuno demineralizovanu vodu.
 
Poslednja izmena:
Novi Beograd je u pitanju.
Kad pijem kod nekog u centru jos gori je ukus vode.
Da se razumemo ja ne smatram da nam je losa cesmovaca, jednostavno sam navikao na filtriranu i ne bih da prestanem.
Takodje tvrdim da flasirane vode koje se prodaju su ako ne sve onda vecina upravo filtrirana cesmovaca.
 
Poslednja izmena:
Isti osecaj imam u BG.
Bakterije ne ubija filter. Ali kamenac pravi stomacne probleme, jer smanjuje kiselinu.
 
Ја немам никаквих проблема са чесмовачом, само је навика у питању. Пре десетак година сам дуго пио само једну минералну и тада ми је чесмовача била помало гадна. Када ми је постало скупо да стално купујем, вратио сам се чесми и после кратког времена ми је сасвим ОК. Последњих година пијем 2-5л дневно и немам проблема са стомаком.
 
Jesi li probao beogradsku vodu? Posle naše niške ja nju nisam mogao da pijem. Jedino gde mi je voda bila pitka u Beogradu bilo je dok sam živeo na trošarini, blizu onih 5 *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a ili kako već zovu taj kraj. Na Voždovcu grozna, NBG možda još gora...
Niska voda je super (ili samo navika) i nisam imao problem da joj se vratim posle par meseci upotrebe Rose.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Niš ima i dalje jednu od najboljih gradskih voda u Srbiji po sastavu (i ukusu). Mada se to poslednjih godina malo razlikuje po nekim naseljima.
Malo je više kvare hlorom sa vremena na vreme, ali mineralno-hemijski-bakterioloski sastav je dobar.

Kada obilazim rodbinu u priajtelje sa vremena na vreme, stvarno imam problem da pijem česmovaču od negde iznad Paraćina na dalje, od Požarevca katastrofa. Nije mi jasno kako je ljudi u vojvodini podnose. Ne oni koji su tamo rođeni i ceo život neznaju za drugo, nego pridošlice.

Inače sam u stanju bez problema da pijem i grčku vodu, bez posledica po stomak. Ali da ne šrim priču na evropske države i gradove.
 
Niška voda u nekim delovima ima previše kamenca. U starom stanu u Durlanu je bila odlična, skoro bez kamenca. Novi stan, na manje od kilometra,u somborskoj, previše kamenca. Na svakih nedelju dana moram da čistim lavabo kuhinje, beli tragovi se toliko vide.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Па ја морам да чистим судоперу сваки дан, како се просуши вода тако се виде беле флеке. Мора да ми се стомак навикао на каменац а можда је већ и окамењен па га зато повремено оплакнем пивом. ;)
Jesi li probao beogradsku vodu?
Јесам али давно, не верујем да се нешто променило. У једном периоду сам редовно проводио неко време у БИГЗ-у и она тамо вода ми је личила на свашта, најмање на воду. ;)
Niš ima i dalje jednu od najboljih gradskih voda u Srbiji po sastavu (i ukusu). Mada se to poslednjih godina malo razlikuje po nekim naseljima.
Пре неколико година је тип који се тиме бави професионално (али не ради у водоводу или граду па да рекламира) причао да је нишка чесмовача негде при врху у Европи, ваљда одмах после Беча и Софије.
Што се разлика тиче, мислим да негде иде вода из Студене а негде нишавска и ту се примети разлика, мада ми делује да и ова друга није проблематична, од како нема индустрије узводно, нема ни отпада.
 
Podelili su sve aparate u Tempu, nema više.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno