Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Inače DG kapsule pojeftinile. Na Bg buvljaku ima ih po 460 dinara kutija.
Skoro svi, koje znam da koriste DG kapsule, rekose da ukusi uopste nisu kao sto su bili.

E, sad, imam jedan problem veci sa klasicnom Gagom (Gaggia Classic :)). Imam trenutno samo obican double-shot portafilter, koji mi je dosao uz nju, narucio sam vec i novi bottomlsss i single-shot dodatak.

Problem? Prejaki body mi ispada sa Etiopijom. Rekao bih da vec u prve 2-3 sekunde (kada pocne da curi) izbaci ulja, i previse je gusta kafa. Mozda bi se nekome svidjalo, ali meni ozbiljno smeta (ne kao deristu, nego mi bas bas smeta celog dana ako popijem i jedan shot takav).
Nisam siguran da li je to prejak body ili nesto drugo. Vidim da istom kafom mi je mnogo laganiji i pitkiji espresso u D59B.

Dshot ispada odmeren ~16g. Probao sam 10g, malo je bolje, ali nije jos OK.
Ako idem na malo krupnije mlevenje, dobijem vise filter nego espresso, i nije ukusan, a opet ima malo tog bodija.
 
^ Nije loša, ali nije kao Dolce Gusto. Kupio sam direktno od proizvođača dok je bilo na akciji. I po toj ceni (15din komad) je okej.
 
Poslednja izmena:
Hvala na brzom odgovoru.
Video sam i njihovu stranicu, ali sam hteo prvo da proverim da li je neko vec probao .
 
Sve zavisi kako kome odgovara, moras da probas. Meni ova intenso moze da prodje, ostale su teski bljak.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Чекај јел сам ли ја то нешто превидео или ова женска продаје скупље него што званична продавница продаје? Мада не видим потребу за оваквом кафом када за те паре можеш купити оригинал капсуле! Моје мишљење.

Ја се још зезам са пуњивим капсулама што сам их поручио пре три године. Капсуле се нису ни мало оштетиле иако су спремиле преко 2000 кафа! Морао би реда ради да поручим нове. Док ми стигну...

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kako ocistiti ovo?
Potapao sam u puly caff i sve ostalo se cakli ali ovaj ovde deo ne, ne mogu ni da mu pridjem, sem malo sto sam protrljao stapicima za usi...
20190216_215929.jpeg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kako ocistiti ovo?
Potapao sam u puly caff i sve ostalo se cakli ali ovaj ovde deo ne, ne mogu ni da mu pridjem, sem malo sto sam protrljao stapicima za usi...
Pogledajte prilog 265828

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Urnex Cafiza, 15 min, vrela voda, meni uglavnom resava taj problem, al uvek moram na kraju i da zavucem salvetu ili nesto (pre ispiranja vodom)
 
Ne vidim da ima kod nas da se kupi Cafiza, uglavnom samo Puly. Ma dobro, ja to vise onako, rekoh mozda ima neka tehnika pa da ocistim i to jer sam sve ostalo ocistio sinoc. Cudo je izaslo iz aparata, prvi put sam cistio slepim sitom...
Inace nisam ja Alfa pa da osetim ovo i da mi to menja ukus kafe :p
 
Ja sam malopre otvorio group head i isprao u limontusu:
https://www.youtube.com/watch?v=2oGwJuJ65Dk
Otprilike toliko je i bila zuta/mutna voda posle 5+ minuta potapanja, kao i u ovom videu.

Onaj deo koji se ne vadi (cetkicom ga "peru" u videu) sam morao dobro da pocistim.

Costa Rica mi je bas bolje ispala. Sutra opet probam Etiopiju :)
 
Nisam primetio da je neko kachio....u Maxiju su se pre jedno mesec dana pojavile kompatibilne kapsule za Nespresso.....extra jeftine....
Espresso i Lungo 399 dinara za 22 kapsule
a Single Origin 249 dinara za 10 kapsula
Ja koristim trenutno Hausbrandt Gold u zrnu...od koje sam vise ocekivao...ceka se danas Lavazza Gran Espresso....da probam i to....
 

Prilozi

  • IMG_4963.jpg
    IMG_4963.jpg
    688.1 KB · Pregleda: 168
Poslednja izmena:
^komsija je uzeo ove "skuplje" kapsule za Nespresso, kaze da je bas zadovoljan! Do sada sam mu donosio iz BG-a sa Bajlonija original i iz Kafeterije njihove "zivuljke", od kojih mu je, naravno :D, Kafeterija Kolumbija najvise prijala :)


Update on my trip:
- Ociscen dakle dobro head na GC
Juce napravio jednu Etiopiju, relativno odlicno je ispala.
Danas - opet losija.

Razlika? Temperatura izgleda! Ova sto je mnogo bolje ispala je napravljena kada sam tek ukljucio GC, cekao da se zagreje koliko je meni izgledalo OK, voda nije isparavala uopste, i dobro je ispala.
Videcu jos, ali uklapa mi se u ranije iskustvo.
 
Stigla Gran Espresso.....mogu reci da sam vise nego prijatno iznenadjen.
Odlicna krema na sitnom mlevenju....punog tela....aromaticna...ostaje ukus u ustima...nije kisela...tek blago gorchi....
 
Poslednja izmena:
^ Nije loša, ali nije kao Dolce Gusto. Kupio sam direktno od proizvođača dok je bilo na akciji. I po toj ceni (15din komad) je okej.

Link ne radi pa ne mogu da vidim za koje kapsule odgovaras.

Jel mislis na tempo dell cafe kapsule ?

Trenutno su na akciji da na 4 kupljene kutije dobiju se jos 2, ukupno 6 za 1980 din.
Vredi li ta kafa te pare (21 din po kapsuli)?
Neko rece da dolce gusto kapsule vise nisu iste, ja bi se slozio da barista definitivno nije kao pre, nekako mi je slabija dosta.
 
Nisam primetio da je neko kachio....u Maxiju su se pre jedno mesec dana pojavile kompatibilne kapsule za Nespresso.....extra jeftine....
Espresso i Lungo 399 dinara za 22 kapsule
a Single Origin 249 dinara za 10 kapsula
Ja koristim trenutno Hausbrandt Gold u zrnu...od koje sam vise ocekivao...ceka se danas Lavazza Gran Espresso....da probam i to....
Uuu, fino, hvala za tip, moram sutra da pogledam.

Inače, skupa je Nespresso rabota, slistili u kancelariji 80 kapsula za desetak dana. Htedoh da naručim 150 kapsula sa sajta, jer je to minimum za besplatnu dostavu, ali to je već minimum 8k din. Ako se ova zamenska iz Maxija pokaže fino, biće to odličan deal.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja krivim globalno zagrevanje ;) I za kafu i za kakao, ne samo tu u kapsulama.

Ovih dana se nadam da cu malo se igrati sa aparatom (klasicna Gaga ;)), nakon ciscenja mlina, skidanja glave i zamene gumice na GC, i backflush-a skroz druga kafa. Cak mi je i standardni 18gr, 30sec total (oko 7-8 poceo da curi) ispao odlicnih 34ml ;) Daleko sam od nekih, ali pocinjem da shvatam onaj zeal koji espresso-vci ovde (i drugde ;)) imaju :)

Be gentle, tek pocinjem tampovanje :D
 
Probao sam sve kafe za Dolce Gusto i mogu reći da ništa ne može da priđe Ristreto Ardenzi. Sledeća po rangu mi je Peru, mada je Peru iz neke specijalne serije, kao i Honduras, koji je previše kiseo. Barista nista posebno, kao da je pregorela. Espresso intenso onako, tipičan esspreso.
 
Link ne radi pa ne mogu da vidim za koje kapsule odgovaras.

Jel mislis na tempo dell cafe kapsule ?

Trenutno su na akciji da na 4 kupljene kutije dobiju se jos 2, ukupno 6 za 1980 din.
Vredi li ta kafa te pare (21 din po kapsuli)?
Neko rece da dolce gusto kapsule vise nisu iste, ja bi se slozio da barista definitivno nije kao pre, nekako mi je slabija dosta.
Vredi, meni se sviđaju. Za ng sam uzeo 6 za 1500, sad za 2000, al mislim da je ok;)

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 
Ja krivim globalno zagrevanje ;) I za kafu i za kakao, ne samo tu u kapsulama.

Ovih dana se nadam da cu malo se igrati sa aparatom (klasicna Gaga ;)), nakon ciscenja mlina, skidanja glave i zamene gumice na GC, i backflush-a skroz druga kafa. Cak mi je i standardni 18gr, 30sec total (oko 7-8 poceo da curi) ispao odlicnih 34ml ;) Daleko sam od nekih, ali pocinjem da shvatam onaj zeal koji espresso-vci ovde (i drugde ;)) imaju :)

Be gentle, tek pocinjem tampovanje :D


Ne moras tampovanjem da se bavis toliko koliko distribucijom. Probaj WDT tehniku http://www.meticulist.net/blog/improving-espresso-wdt-what-is-it-and-why
 
Ove Premia kapsule za Nespresso - sasvim su ok, Brazil i Kolumbija su odlične, Lungo ok, Espresso još nismo probali.
 
@MareBGD

Posle dužeg vremena, evo me ponovo na temi. Moj novi setup: Gaggia TS + Fiorenzato F5
Stavio IMS competition filter basket i IMS competition sito, cev za paru sa Gaggia Deco aparata. Aparat koštao 350eur, mlin 160eur.

Jedina pristojna kafa koju sam našao je u Pržionici na Dorćolu D59B. Grozno hipstersko mesto ali prže odličnu kafu. Uzimam Honduras i Etiopiju. Da li ima još neko mesto u gradu sa sveže prženom kafom? Probao sam kafe iz Kafeterije i Kofeina ali to je kilometrima daleko od svežine u odnosu na D59B. U D59B najstarija kafa je pržena pre nedelju dana.

aparat.jpg

mlin.jpg
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi sta uzimas i kad dodjes. U Koffeinu provereno imas sveziju Etiopiju zadnja dva meseca (mislim na Koffein na Dorcolu, ne znam za druge). Siguran sam jer ja uzmem 90% onoga sto imaju Etiopije tamo :) Przena je kao za filter, ali dobro ispadaju espresso shots!
Ne mogu tvrditi, ali mislim da si u pravu za ostale kafe, da je vidno duze stajala. S' tim da obe kazu da kafa za espresso mora da stoji barem 7 dana od przenja, ali meni se bas ne svidja kada odstoje :( Tako da uzimam u D59B Etiopiju koja je tek isprzena, dakle manje od 2 dana i uvek mi vise prija.

Sem toga imas jednu sa malo drugacijim kafama bas kod restorana Bled, ugao Budimske i Despota Stefana. Imaju Sidamo vrlo cesto, mislim da je to Etiopija koja bi se vecini vise svidela pre Lime/Yirgicheffe-a, mnogo je suvija i gorkija. A imaju i Kubu :D Jedini u gradu gde sam video da ima kafa sa Kube, doduse przena je kao za tursku. Nije nesto posebno radnja, ali eto, ima OK izbor.


Kako se snalazis za ciscenje tog mlina? Ja sam posizeo... mislio sam da je uzas poluautomatik, ali tu barem ne mogu ni da pridjem mlinu da ga ocistim, a za ovaj F5 mi se smuci koliko ne mogu da ocistim, a znam da ima zaostale kafe UVEK :)
 
@alfaunits
Hvala Bogu da nađem nekog u BG ko voli ozbiljan espresso. Pomišljao sam da pokrenem forum samo za espresso. Ako ima zainteresovanih rado ću učiniti to, ionako plaćam server.
F5 je dosta komplikovan za čišćenje jer mora da se skida onaj okovratnik za štelovanje granulacije. Ako te mrzi da ga skidaš, imaš Pully Grind. Ima ga na primer Glassmarket ili Bago, ne znam šta ti je bliže.
2344.Jpg
Ja sam skoro zamenio noževe i mogu ti reći da je razlika neverovatna! 16g kafe samelje za 3 sekunde otprilike. Video sam da si ranije razmišljao da skidaš dozer, ja sam odustao od toga jer se svejedno dosta kafe zadržava na izlazu pa moram da čistim sa četkicom. Inače dozer nije ni tako loš jer malo razbije grumenčiće kafe. Veći je problem što pravi đubre naokolo. Posle zamene noževa, channeling se značajno smanjio.

Ne znam koliko doziraš kafu na Gaggia Classic, ali ja doziram sada na 15g i meljem finije. Sa 14 - 15g channelinga uopšte nema. Moja mašina je isto Gaggia i koristi iste filtere kao i Classic.

Ako treba neki savet, piši.
 
Imas ozbiljnijih kafedzija sada od mene :D
Probacu bas i zamenu nozeva, dobio sam rezervne, mada rece covek da kao mogu ovi jos 100kg da samelju... ali i za gumicu je rekao da drzi a menjao sam je za manje od nedelju dana :)

Gledao sam to kompletno ciscenje, mislio sam na svakodnevno? Vidim da UVEK ostane kafe u coskovima dozera, dole, cak i cetkicom da prodjem tu.. kao da se lepi. Kada je ima dosta onda se koliko-toliko povuce, ali uvek ostane nesto. Mnogo je lakse ocistiti kanal kada nema dozera.
Probacu bas jednom taj PulyGrind, deluje kao odlicna stvar za mene. Ali to nece dozer ocistiti :(
 
Kad budeš menjao noževe pazi kako vraćaš regulator. Kontra je navoj. Ja sam se jednom zeznuo pa ukrivo zavrnuo, tako se zaglavio da sam mečku rodio dok sam ga ponovo odvrnuo. Sve mora da ide glatko.
Kad budeš vraćao regulator zavrni jedno dva kruga pa upali mlin i onda zavrći lagano dok ne čuješ da se noževi dodiruju. Čim čuješ zvuk, vrati unazad za jedan broj. Moraćeš opet da našteluješ granulaciju jer sigurno nećeš vratiti na isto mesto na kome je bio pre. Uzmi neku jeftinu kafu pa doteruj.
 
Poslednja izmena:
To je najgore sto posle treba da se baca kafa - mora da bude ne jeftina, nego suva, da se nista ne lepi :D
E to za vracanje nisam siguran kako tacno ide? kako se cuje da se "dodiruju" nozevi?
 
Nazad
Vrh Dno