Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

накрутка в инстаграме автоматическая

Кликай на картинку ;)










накрутка инстаграм подписчиков программы




Качественная накрутка подписчиков - глубокий и трудоемкий процесс.
Каждый искусившийся пользователь некогда сталкивался с массовой отпиской накрученных подписчиков.
У нас вы можете выбрать накрутку подписчиков сообразно различным критериям, в часть числе с гарантией от списания.
накрутка фолоуверов в инстаграме


скачать накрутку лайков инстаграм

Накрутка подписчиков позволяет повысить вес в глазах потенциальных клиентов и поклонников.
Аудитория относится лояльнее к сообществам с большим количеством подписчиков.
Присоединяется больше участников и поступает больше выгодных предложений.

накрутка инстаграм айос



https://www.musicbanter.com/members/robertclume-158599.html Result: использован xas_near.txt ("skype name" = RobertclumeJJ); использован никнейм "Robertclume"; [en]; пиктокод дешифрован (XEvil); зарегистрировались 100% (включен режим только регистрации); профиль отредактирован;
http://rnp.irro.ru/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=20673 [ Активация ] Result: использован никнейм "RobertNeobe"; [ru]; зарегистрировались 100% (включен режим только регистрации); профиль отредактирован;
https://vectraclub.ru/memberlist.php?mode=viewprofile&u=895 Result: использован никнейм "Robertcaumb"; [ru]; пиктокод дешифрован (XEvil); зарегистрировались 100% (включен режим только регистрации); профиль отредактирован;
http://666weixiu.com/home.php?mod=space&uid=576026 Result: использован xas_near.txt ("Email:" = [email protected]); использован никнейм "RobertMam"; [zh-CN]; пиктокод дешифрован (XEvil); зарегистрировались 100% (включен режим только регистрации); профиль отредактирован;
http://foro.ingenieriaacustica.cl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36330 Result: использован xas_near.txt ("jabber address:" = [email protected]); использован никнейм "RobertNeM"; пиктокод дешифрован; зарегистрировались 100% (включен режим только регистрации); профиль отредактирован;

http://www.puzzlefountain.com/phpbb3/memberlist.php?mode=viewprofile&u=28201
http://soussac.com/baite_alfarooj/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=24743
http://52vrfuli.net/space-uid-97509.html
http://easygoinggamers.com/phpBB3/memberlist.php?mode=viewprofile&u=20141
http://xn--iba5a17rhaao8rkr795r0baus40c.tailien.com/space.php?uid=486241
 
Zavrsio sam sa Sumatrom pa je na red dosla ona 007 mesavina iz Java Coffee, Brazil i Indija mesavina. Mnogo vise po mom ukusu :) Manje kiseline, vise zemljastih ukusa kremastija, punija i maaalo gorca od prethodne.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pitam se zasto je blend sa Indijom ili Hondurasom zemljastiji i gorkiji, hmmmmmm :D
Ti Brazil/Indija blednovi, ili mozda sa malo Etiopije, su po meni creme de la creme za kapucino!

U Pragu sam probao neki blend sve tri, odlican kapucino, posto se uklapa. Ali ko zeli bas gorko, kao ti, znaci samo Indija/Honduras. Brazil ti je filer samo. Nisam do sada nijednom probao brazilsku kafu koja vredi sama po sebi :)
 
Hehe ne znam zasto je gorkiji, takva podneblja sta li ali znam da mi se opasno svidja i upravo sam zveknuo dva dupla sad za laku noc :D
Zanimljivo je samo da ova druga koju sam pravio, bila je na pressurized filteru, jer sam u medju remenu pravio gospodji hausbrandt posto se njoj ove egzotike ne svidjaju a taj haus je vec mleven i ok ispada samo sa pressurized filterom pa me mrzelo da menjam opet. Elem, ista granulacija, ista kolicina kafe, samo drugi filter tj pressurized i naravno slabiji tamp, kafa je bila dosta drugacija i definitivno mi je lepsa sa obicnim filterom. Barem ova Brazil/Indija mesavina. Jeste da je ovaj pressurized filter napravio kvazi vise kreme ali je sa obicnim filterom ta krema postojanija i mnogo lepse teksture...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
PA da, Indija i Honduras su 99% extra gorke, ali bas onaj prijatan gorak ukus samog zrna kafe, ne pregorelosti pecenja. Onaj jedan Honduras sto se zagubio u D59B je bas (dobar, kiseli) izuzetak bio!

Jedino - ja ne vidim razliku uopste medju raznim serijama :) Uvek mi imaju isti ukus. Za Etiopiju sam siguran da nisam dve dovoljno slicne soljice pio :)

Ti spavas lepo posle Indije?
 
Spavam posle svake :D
Doduse necu u krevet jos bar 2 sata ali da mogu lego bi jos sad :D

Nisam te razumeo bas to sto kazes za serije? Kakve serije?
Sto se tice onog Hondurasa koji si mi doneo ne znam da li na njega mislis da je bio kiselkast ali meni je bio vrh i ni malo kiseo.
Inace volim gorke ukuse, niško pivo npr :) IPA i APA piva itd... :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Spavam posle svake :D
Doduse necu u krevet jos bar 2 sata ali da mogu lego bi jos sad :D
Extra ;) Ja moram koji sat posle njih da "protrcim", a posle africkih i vise ;)

Nisam te razumeo bas to sto kazes za serije? Kakve serije?
Pa nikada oni nemaju 100kg iste kafe, nego i da imaju desetak, to se pece obicno po koje kilo. Te serije (pecenja), plus serije zrna, sve se to razlikuje. Ali za Indiju i Honduras nikada ne primetim razliku (sem te jedne Honduras). barem ne bitnu.

Sto se tice onog Hondurasa koji si mi doneo ne znam da li na njega mislis da je bio kiselkast ali meni je bio vrh i ni malo kiseo.
Ne, taj je bio tipican Honduras. Onaj kiselkasti je nestao za tili cas, nisam stigao drugo pakovanje da kupim :)
 
Hehe al se razlikuju ukusi, kad sam popio Indiju Malabar iz Jave rekao sam i nika vise :) Mada za kapucino je alfa u pravu brazil/indija brazil/sumatra to ide ko budali samar

edit: evo meni juce stize ovo
 

Prilozi

  • Image.jpeg
    Image.jpeg
    334.2 KB · Pregleda: 140
Poslednja izmena:
^ Voleo bih da probam neku takvu kafu, ali da je Mare ili barem onda neki iskusni barista spremi pa da znam da li sam ja toliki tutuban za spremanje kafe ili mi prosto te "vockaste" ne leze. Stavise, kiselije, cak i kad mi dobro ispadne kada je ja pravim, u zelucu cesro osecam tezinu, za razliku od ovih gorcih, "tezih" kafa :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako je reper kada si spremio Honudaras ili Etiopiju, ne secam se, mozes slobodno da se zaposlis i naucis neke "bariste" u ozbiljnim przionicama :)
Mare, probaj Indiju Monsoon. Ne znam iskreno kakva je ta Malabar, mozda su sve Indije generalno iste :) Ja sam samo Monsoon probavao, a da sam znao origin tacno.

Sto je imao neki "specialty" (kada ih tako nazovu u Koffeinu, nasmeju me bas :D) El Salvador, Etiopije je bacio na kolena :) Opis tog tvog je bas slican. Meraville je bio.



A sad vi malo (povise :p) iskusniji od mene - sta sve moze da utice kada mi je Etiopija gorka? Znam da je zrno kiselkasto, uglavnom mi ispada dobra. Ali u poslednje vreme bas dobijam gorke na mom aparatu (skoro uvek). I to onaj slabiji "gorcina u grlu" ukus, mada se odmah i na jeziku oseti.
Ciljao sam prvo na kafu (Srbija je ovo ipak...), ali nosim mlevenu ponekad u ofis, gde neki drndavi plasticki Gaggia napravi odlicnu kafu :) Nema sanse da se pogodi da mi uvek tamo bude kasicica sa dobrom kafom :)

3g je star aparat, pritisak ima odlican. Presa se super izvlaci za pranje (mislim na ono istezanje da bi je bolje isprao, ne iz samog aparata), kao prvog dana cini mi se.
Imam utisak da je bolji ukus sa direkt cesmovacom, nego sa filtriranom, ali nedovoljno da nema te gorcine.
Indiju pravi magnific! :)
 
Ma ta Monsoon to je ta. To je proces gde kafe stoje 3 meseca napolju na vlazi u delimicno kontrolisanim uslovima... Sto se Etiopije tice, ako je light roast ja cepam brzu ekstrakcijui i 18g/42grama. Nekad izleti i za 23 sekunde i bude odlicna, pitka bistra i kisela :) Ako je light roast malo jaca temperatura...
 
Jaooo onda ok, ond ih "dobro" pravim ali to "bistra, pitka i kisela" mi je totalno suprotno od onoga sto volim :D
Kremasta, puna i gorka je ono sto trazim ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni je rekao za to :) Bas to i hocu, pitka, bistra - kisela ne mora, ali cim ima iole jaci body, ne odgovara mi :(
Ne znam zasto mi ispadjau gorke cesto kuci :( Ne mogu da smanjim temperaturu, na najnizoj je, da je jaca, jos je gore ;)

Jedino da odmah jurnem neku GC i ne jurim polovne jeftine :)
 
Kad bi ovaj recimo spustio na realnih 250-270, ovo bi bila odlicna kupovina :)
Znam da ne volis da se cenkas, al nista te ne kosta da pitas.

KP oglas
 
Taj je sa mlinom. Koji ne lici na neki poseban :)
 
Pa zato i kazem da je dobra kupovina :D Gaggia Classic i Gaggia MDF mlin. Drugar je kupio taj kombo za 250e doduse staro u tom trenutku oko god ipo dana valjda, ali to je noviji model Classic-a koji je kao "losiji".
Ima razlika doduse, drugaciji bojler, drugaciji shower plate, tj stari ima solenoid a novi neku kuglicu sa oprugom koja regulice protok vode (mozda gresim ali sam otvarao oba do te mere da vidim takve razlike). Starom moze da se uradi OPV mod i regulise pritisak na 9bara dok novom valjda ne moze zbog tog drugacijeg sistema.. Sve u svemu nov nije uopste los aparat ali kao stari je bolji. Ovaj sa linka je stari :D
Gaggia MDF mlin je skroz ok za tako neku cenu kompleta jer ima ravne nozeve, lako se menjaju, ima veliki opseg granulacije, mozes da meljes i za french press i za espresso i jedino sto meni nije favorit je sto ima dozer ali boze moj.
Imao sam kuci na par meseci taj kombo od drugara dok je bio na terenu i skroz sam zadovoljan bio. Kazem, pogotovo za tu cenu...
 
A kako su se pokazali oni mali Krups Nes Dolce Gusto aparati što se tiče kvaliteta samog aparata?

Hteo bih da kupim jedan kao poklon nekome, ali ne bih ga uzimao ako će se odmah pokvariti.

Ili neka alternativa koja ne mora biti taj brend, ali da može da primi te Nes Dolce Gusto kapsule?

c41c9e06646b00ebc3250b54a12ec995.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Za svoje kapsule su super.
Cak i ovi kod nas uzeti.

Ali vecina ih nije tako lepa kao taj.Lumio :)
 
Odlično onda, pošto ja kafu ne pijem, a čuo sam da hvale tu Nes Dolce Gusto, pa reko' da se raspitam pre kupovine.

Hvala alfa :)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
E super je taj sa slike, imaju ga moji roditelji. Jedina zamerka je na rezervoar, mali je i teško se vidi nivo vode.
 
Svi Dolce Gusto originalni aparati su veoma korektno urađeni, i problema sa njima nema dugi niz godina. Na kraju krajeva, to su vrlo jednostavne mašine.

Uzmeš bilo koji, biraj po dizajnu. Pumpe su identične u svima (dakle kafa je ista iz svih njih), a razlikuju se veličini rezervoara. Najjeftiniji modeli nemaju tajmer, a lakše je koristiti ove sa tajmerom.
 
Nisu kafe iste iz svih. Nekima trebaju odlicne patrone samo, dok drugi super rade sa svim.
Melody recimo moze da radi bez problema sa svim sto sam probao. Piccolo je ipak slabiji malkice. Ali za same kafe - tacno, nece biti razlike u ukusu.
 
kako se čiste ustvari? kamenac konkretno...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Limontus ili sirce.
Najteze je tank ocistiti, ni na jednom nije zgodan, mora cetkom, za flase.
 
Jedno pitanje za vlasnike Gaggia Classic aparata...
Gde god sam pogledao, u rezervoaru su bila dva creva. Jedno za pumpu, da uzima vodu, i drugo iz OPV ventila koje vraca visak vode u rezervoar. Elem, kod mene stoji samo jedno crevo u rezervoaru, naravno ovo od pumpe, drugo, iz OPV ventila, je prikaceno na "prikljucak" na kucistu, tacno iznad rezervoara. pretpostavljam da je isto, ali me buni zasto uopste postoje dve opcije za tu povratnu vodu? Regularno postoje dve rupe za creva u kucistu ali jedna je prrazna a kruz drugu prolazi ovo jedino crevo, i postoji taj prikljucak kao treca varijanta... Da li je to uobicajena praksa kod malo starijih serija? Planiram da radim OPV mod pa sam video, zato pitam :)

@danijel00 Svi aparati se od kamenca ciste isto, sredstvom za rastvaranje kamenca na bazi limunske kiseline koje se sipa u rezervoar za vodu i pusta aparat da radi u intervalima dok se ne potrosi sva tecnost. Posle isperes na isti nacin obicnom vodom i to je to.
 
^ako se ostavi rezervoar malkice duze, nije dovoljno da se sipa i ostavi neko vreme sirce/limontus u njemu. Ne znam zasto :(
Niska voda, sta bi tek bilo sa beogradskom.
 
Postoji li tema na forumu za one aparate za vodu? Probao sam pretragom ali ništa ne nalazim...?

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Ne. Mislim da su probali nesto za flase i vodu, ali je zatvorena ili neaktivna, odavno je nisam video.


P.S. Trazim Gaggiu Classic, da se i ja prebacim na rucne, pa ako naidjete na neki - javite. Van onoga sa KP sto se vidi, nisu neke cene ;)
 
Pa kad neces da se cenkas [emoji14]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ta konkretna i nije skroz servisirana, samo je "odlicno ocuvana".
Kad pomislim koja je razlika izmedju ta dva za polu-automatik..... lol ;)
 
Nazad
Vrh Dno