Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ne volim kada je bas kisela,bas zato preferiram nesto veci procenat robuste,sto zbog pene,punijeg i oporijeg ukusa,a i navikao sam na malo vece doze kofeina [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Probaj kimbo extra cream.Ona je 50 posto arabica 50 posto robusta.Meni je bas legla.Nije kisela kao sto sam pio neke tchibo koje su bile 100 posto arabica.
 
Da dobar je taj Kimbo [emoji4]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vidim da je ima Jovan sa Vozdovca navodno,bas cu ga kontaktirati u ponedeljak,pa javljam utiske (ako je bude na stanju [emoji2]) Hvala ljudi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za vas koji koristite bokale za filtriranje vode, kako znate da li je ispravna i kako drzite bokal nakon koriscenja?
Puno mi se vlaze nesto zidovi iznutra, vrvt od vode koja se ne ispia skroz nego istabe u filtetu malo.
 
kako mislis ispravna? da li je dobro isfiltrirana, ili da li se pokvarila ako mozda duze stoji?

ja filtriranu vodu odmah sipam u staklenu teglu od 3 litra sa slavinom i odatle je koristim dalje...tako da voda ne stoji u bokalu, a kad ispraznim bokal nisam primetio da se u njemu bilo sta posebno desava...
 
Mislio sam da li je voda ispravna i da li je bokal ispravan nakon nekoliko koriscenja (ako se ne pere izmedju svakog koriscenja). Jer posle filtriranja (i isipanja odmah u kafe tank) mi se navlazi unutrasnja strana donjeg dela poprilicno. Brinem da se ne napravi mozda budj/gljivice tada.

A posto se voda samo zagreje do <95*C u kafe aparatu, nije garancija da ce temperatura ubiti sve.
 
Oprao sam bokal mozda 2-3x i to zato sto se spolja isprlja. Vodu samo dosipam. Nisam primetio da se ustaje. E sad, da li ova plastika nesto otpusta - ne znam...
 
Nisam nesto zabrinut za samu plastiku, mada ne deluje nesto (kada se opere nije skroz providna i cista kao staklo, nego kao da ostalu tragovi).

Ali kada isipam vodu iz bokala, ipak ostane nesto malo u filteru, sto polako posle kap po kap izadje. I ta voda valjda kada ispari se nakupi na unutrasnjem delu bokala. E od te vode me brine da se ne hvata budj/gljivice.
Trenutno ga otvaram posle svakog koriscenja i ostavim da se susi kao da je pran, ali filter uvek mora na neku posebnu povrsinu da se stavlja, extra cistu ;)

ne primetim ni ja ustajalost, niti miris, sto ne znaci da nema nicega. Mozda samo nema dovoljno da i moj nos oseti :)
 
Filter tome i služi da pokupi sve gluposti tako da u njemu zaista ostaje sva nečistoća iz vode...zato se i menja posle određene količine vode koja prođe kroz njega...ako je tih nekoliko kapi već prošlo kroz filter to je prečišćena voda, ne znam zašto bi to trebalo da predstavlja problem...čista voda će pokvariti novu čistu vodu? Tripuješ previše...
 
Voda je cista, ali stoji nakupljena u bokalu - u toj vodi (ma koliko cista bila) mogu da se razviju gljivice/budj, to je normalna stvar. Pitanje je koliko brzo, u kojoj kolicini...
 
Ispariće pre toga...bokal se ionako koristi svaki dan... Ako se ne koristi duže naravno da ćeš isprati bokal i voziš dalje...
 
Ima akcija u Tempu i Maksiju, za 20 kutija se dobija aparat, a za 3 kupljene 1 gratis.
 
YUMMY! Upravo nam treba jedan aparat :)
Ima li neki termin kada mogu da se uzmu aparati, kao prosli put, ili ne?

@Altru, to je fora, ne ispari u toku dana :)
 
Ne znam tacno sta i kako, samo sam video akciju i mislim da traje do polovine septembra, verovatno ista fora kao pre, tj. preuzimanje određenim danima. Ja bih ovo sa gratis kutijom, samo da se detaljnije raspitam.
 
https://www.facebook.com/NescafeDol...myEbfmHvu69oCBEYmh2SREnVmxL-waYc4&__tn__=kC-R

Svidja mi se ova fora da sada mora LK da se da, jedna osoba jedan aparat ;) A ne kao kad smo Miljan i ja podelili aparat i kafe prosli put, pre mene uzima covek 3-5 aparata i zali se sto mu ne daju vise :D (i garant ih je vec stavio na KP za 100e ;))

Dragi ljubitelji kafe, NESCAFÉ® Dolce Gusto ponovo nagrađuje vašu vernost. Kupovinom bilo kojih NESCAFÉ® Dolce Gusto kapsula u Maxi ili Tempo radnjama u periodu od 18.08. do 16.09, ili do isteka zaliha, osvajate vredne nagrade. Sačuvajte račune koje ste dobili na osnovu kupovine Dolce Gusto kapsula u navedenom periodu i preuzmite svoje poklone svake subote u terminu od 10 do 16 h u objektima: Tempo Ada, Tempo Viline Vode, Tempo Kvantaš, Maxi Delta City, Tempo Niš, Tempo Novi Sad i Tempo Kragujevac.

Za kupljenih 20 kutija NESCAFÉ® Dolce Gusto kapsula dobijate na poklon Lumio automatski aparat za kafu. Jedna osoba može preuzeti jedan aparat. Prilikom preuzimanja aparata neophodno je da date na uvid svoju ličnu kartu.

Za kupljene 3 kutije NESCAFÉ® Dolce Gusto kapsula dobijate na poklon kutiju NESCAFÉ® Dolce Gusto Barista ili Intenso.

*Kako su zalihe ograničene, informišite se putem naše FB stranice ili nas pozovite na besplatan info broj za potrošače 0800 000 100.

Požurite jer je broj poklona ograničen!
 
Drugari,da li je neko kupovao kafu za espresso u coffeedream-u mozda? Bio danas burazer,pa sam mu rekao da mi kupi kafu da probam,sutra stize,pa cisto da pitam kakvi su vasi utisci. Inace,nije Jovan bio tu,pa sam u medjuvremenu kupio i Lavazza-u Qualita Oro 100% arabika,bas mi je legla,na moje iznenadjenje,dosta finija i pitkija od Qualita Rossa-e.
IMG_1716.jpeg
IMG_1717.jpegIMG_1718.jpeg
350gr-840 din,bas me zanima kakvog je kvaliteta,javljam sutra utiske.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nadam se da nema veze sa kapucinom koji sam pio kod njih, inace... po ceni bih rekao da nema.

Evo kako izgleda filter bokal, BTW, nadam se da se razaznaje na slikama. Ovo je nakon 5+ sati od koriscenja!
 

Prilozi

  • 20180820_003122.jpg
    20180820_003122.jpg
    1,011.1 KB · Pregleda: 143
  • 20180820_065542.jpg
    20180820_065542.jpg
    1,022.8 KB · Pregleda: 140
ako zivite u beogradu i ako nemate neku jako specificnu situaciju sa vodom (stare cevi, kvarovi, stagod) manite se filtera, stete vise nego sto koriste...

99% filtera ne radi nikakvu vrstu testiranja, qc i ostalo nit ih zakon obavezuje... JEDAN primerak mora da prodje zdravstvenu kontrolu da nije stetan i to pod vrlo labavim parametrima i uslovima, na dalje ni jedan kontigent nema obavezu testiranja za zivota firme i prodajnog ciklusa modela... gradska voda se testira dvaput dnevno, svaki dan, licno radim na ovome i manite se teorija zavere voda u BG je odlicna...

alfa, kazes udju ti gljivice i bakterije u vodu... a filter kroz koji ta voda prodje jel ga susis izmedju upotreba i da li su upotrebe dovoljno razmaknute da u filteru sve sto se razvilo pocrka? not by a long shot... vreme koje je potrebno cesmovaci da bi se "pokvarila" je jako jako jako dugo ako nema sekundarnih izvora zagadjenja (kao sto je tvoj filter, pun kojecega, dodje mu ko podloga)... broj i soj bakterija koji voda pokupi prolazenjem kroz vazduh je zanemarljiv, najproblematicniji je sud u koji se sipa i u kom se cuva, sve od njega zavisi...

nema filtera na trzistu koji daje mikrobioloski ispravnu vodu a za hemiju uradite analizu, to bar nije tako skupo i vidite sta pijete, nemojte da vas lazu priuceni ljudi sa elektrodama po prezentacijama...
 
Ja filtriram zbog aparata, ne pijem je. Mada mi je i ukus mnogo bolji od crsmovace.
A da je zagadjena krecom, jeste. Posle 5 skuvanih litara u kuvalu, me vidi se nista osim kreca u njemu :)
 
zagadjena krecom, sad sam cuo sve :D

imamo tvrdju vodu, da, ali samo ti destilovana (i to ozbiljno destilovana, ne ove demineralizovane) nece imati taj "krec" koji je inace najprirodnija pojava pri kuvanju na visokoj temp... tvrda voda definitivno nije nikakav problem ako nije bas u ekstremu, beogradska nije...
 
Poslednja izmena:
zagadjena krecom, sad sam cuo sve :D

imamo tvrdju vodu, da, ali samo ti destilovana (i to ozbiljno destilovana, ne ove demineralizovane) nece imati taj "krec" koji je inace najprirodnija pojava pri kuvanju na visokoj temp... tvrda voda definitivno nije nikakav problem ako nije bas u ekstremu, beogradska nije...
Probaj vodu u Nisu, pogotovu ako mozes sa Studene jos negde naci da imaju dovod. I u ostatku Nisa, onda kod Fransa i na kraju dodji kod mene.
Razlika je sledeca, i to iz iskustva:
- Nis, 100L kroz grejac za vodu (tzv. "muska dzezva") proslo, jedva se vidi kamenac
- Frans, 30-50L
- kod mene, na Dorcolu, 2-5L i ne vidi se dno bokala vise. Kacio sam slike. A ziveo sam jedno vreme na drugoj lokaciji na Dorcolu, tamo je jos gore :(
 
https://www.facebook.com/NescafeDol...myEbfmHvu69oCBEYmh2SREnVmxL-waYc4&__tn__=kC-R

Svidja mi se ova fora da sada mora LK da se da, jedna osoba jedan aparat ;) A ne kao kad smo Miljan i ja podelili aparat i kafe prosli put, pre mene uzima covek 3-5 aparata i zali se sto mu ne daju vise :D (i garant ih je vec stavio na KP za 100e ;))

Da se upišem u temu. :)

Za akciju sam čuo tek juče. Danas proverio da li imaju aparat u Tempu i odmah kupio 20 pakovanja. Sad se prisećam šta je sve pisano u temi, tražim link do držača za patrone i link za one univerzalne patrone u kojima je moguće koristiti druge kafe.
 
Poslednja izmena:
Imaš obe stvari na kp, za stalak kucaj Rondello.
Ja sam punjive patrone poručivao iz Kine.
 
Nemojte kupovati nikada unapred kafe, moze da se desi da nestane aparata, i nema vracanja onda :( Bolje idite taman oko pola 11 subotom (ove godine, prosle je moglo i nedeljom), proverite da ima aparata, i onda uzmite kafe.

Mada, u Tempo Viline Vode nije bilo KAFA za sve aparate :p Imali su <80 kutija svih kafa zajedno, hteo je covek 144 komada (ne znam zasto, a rekao je da nece aparat, nego dodatne kutije), kazu nema, to je sve sto vidite.
I naravno, nema popusta (BusPlus/Penzionerski) dok traje akcija.

Corvax, ako ti trebaju punjive, mogu ti dati koju kad dodjem za Nis. Meni sluze samo da dole pravim kafu, iz Biroa, posto nemam drugi aparat, ali odnecu sada ovaj poluautomatik, a uzecu neki manualec za BG.
Jesu koriscene, ali free su ti, barem da isprobas da li ti rade uopste ;) Mislim na ove jeftinije, 3-4$ sto kostaju u Kini.
 
Crussader, evo nakon 1L skuvanog. Ovo je EXTRA malo, nakon skorasnjih promena cevi okolo. Do skora je bilo 10x vise.

Ako neko mozda hoce koju DG kafu, sestra menja 3g star Melody, pa cimnite na PM da se dogovorimo. Cappucino, Cortado cini mi se da ima samo.
 
Nazad
Vrh Dno