Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Kako dobar i cool snimak!

Ne mogu da ne primetim da je upropastio espresso na kraju necim (secer ili creamer, vrvt secer) :p
 
Da ne preteram, 2/3 talijana trpa secer u espresso.



Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
I ja trpam secer nazalost :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ne mogu sa šećerom, bude mi bljutavo.

A mleko ili creamer stavljam samo kad je loša kafa.
 
Kad tutnu ona j secer na kraju...i ako vec meri kafu u zrnu onda i izlaz kafe treba bolje da meri u gr a ne u ml. :) Al masina je prelepa, ja proklinjem dan kad sam prodao svoju Olimpya Cremina-u. Koje je uzivanje bilo praviti kafu s njom...
 
Bolje je ko može bez šećera, ali ja nema teorije da popijem dupli espreso (60ml) bez šećera :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja pre nisam mogao da zamislim kafu bez šećera ili mleka, međutim u zadnje vreme sve češće pijem čist espresso kod kuće ili napravim dobar makijato. U kafićima isključivo sa mlekom, u 95% slučajeva je izuzetno loša kafa i mleko to sakrije.
 
Ja sam pio kafu sa secerom, dok nisam otisao u Nemacku prvi put. I onda stavim kasicicu u filter solju kafe... nije slatko uopste. Dodaj jos jednu, nista.. dodaj punu KASIKU (supenu), jedva nesto bljutkavo... i onda razmisljam pre ce ovde dobiti dijabetes covek nego videti slatku kafu :) I od tada ne diram secer.

@Mare, bas to :) Ja cak razmisljam da uzmem neki takav aparat samo zbog pranja. Ove automatike nije uopste moguce lepo oprati da ne ostane od prethodne kafe ukus. Mozda neko ne primeti, ali ja primetim i dve solje zaredom kakve su :( A pogotovu sto mesam kafe cesto.
 
Ja sam uspeo da se skinem sa secera za godinu dana, postepeno, malo po malo smanjivao i sada pijem bez... sa mlekom pijem u kaficima jer takodje nema puno mesta gde se moze popiti dobra kafa...
 
just say NO to sugar !

JUST SAY NO.jpg
 
Ja pre nisam mogao da zamislim kafu bez šećera ili mleka, međutim u zadnje vreme sve češće pijem čist espresso kod kuće ili napravim dobar makijato. U kafićima isključivo sa mlekom, u 95% slučajeva je izuzetno loša kafa i mleko to sakrije.

Da li si se totalno skinuo sa secera ili samo ga ne stavljas vise u kafu? Ako je samo kafa - da li si odjednom prestao ili postepeno smanjivao?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Па и ја не волим много шећер, више ми леже торте и колачи. Мада не пијем ни кафу без шећера, тешко да би ту легла торта. ;)
 
Jel probao neko onu novu Grand Deluxe 100% Arabica?

Sent from my Vivax Point X551 using Tapatalk
 
Da li je neko mozda probao movenpick 100 posto arabica kafu.Evo link
http://www.moevenpick-finefoods.com/product/caffe-crema-de/?lang=en
Rok upotrebe je do avgusta 2018.Kad se otvori kafa lepo mirise.Ali kad se napravi espreso kafa je mnogo kisela.Kad sam napravio caletu espreso mislio je da sam mu umesto secera stavio so.:d:d
U kombinaciji sa mlekom je tek katastrofa.Mislio sam da je mleko pokvareno kakav je ukus kafe.
Interesuje me da li je neko probao pomenutu kafu i ako jeste kakav je ukus kafe?Da li treba da bude tako kisela ili je ovo kod mene pokvarena kafa?Kafa je kupljena u nemackoj i bila je u originalnom pakovanju od 1kg u zrnu.
 
Pa ne verujem da je pokvarena...Ako mozes ista da menjas mozes da pokusas:

1. da sameljes sitnije (da usporis protok)
2.da povecas temperaturu vode
3. da napravis kraci espresso

Menjaj po jedan parametar

Inace ako je kafa "slana" to je gotovo uvek znak undrer-extracted kafe. Iskreno, kod tih spakovanih kafa cesto ne moze nista da se uradi, ali ako nesto moze to je ovo gore.

Pozdrav!
 
Ja sam pio Movenpick u Nespresso kompatibilnim kapsulama. Među boljim "neoriginalnim" Nespresso kapsulama, a probao sam ih dosta, od raznih proizvođača...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao sam da je sameljem sitnije,srednje i krupnije i uvek je kisela.Jedino nisam probao da pravim kraci espreso nego uvek produzeni.
Stavio sam posle nje lavazu perfeto kafu i kafa je ekstra.Tako da mislim da je nesto do ove movenpick kafe.Jednostavno je takva kisela i mislim da se malo tu oko nje moze uraditi.
Videcu da je dam drugaru pa da on proba kako ce biti kod njega.
Moj aparat je automatik a njegov nije.Pa neka proba na mlinu da je samelje pa da vidimo kako ce se kod njega pokazati.
Ako i njemu bude losa onda pravac u kantu.:d
 
Meni je svaka 100% arabika kisela (barem na mom aparatu). Jednostavno ih ne kupujem, već ganjam 50-50 miks. Mogu to da zovu voćnim aromama ili kako već ali meni je to baš baš kiselo, pogotovo što pijem kratak espreso. I u kafeterijama mi uglavnom ne prijaju 100% arabike.
 
upravo otvorio lavazza qualita oro 100% arabika qualita oro.jpg u zrnu, " kiselija je od Crema e Gusto cremaGusto.jpg sa slabijim smekom, i jos vise kisela u odnosu na Qualità Rossa rossa.jpg sa jos slabijim " kick "-om

qualita rossa bi bila relativno jaka aroma bez kiselosti
crema e gusto - srednje zalosno nista
qualita oro 100% arabika blaga ( kisela ) aroma, malo manje kofeina nego mesavine sa robustom

sve su ok sa mlekom ( nista specijalno ), ako mozete kupiti za malo para sve su ok.
ja kupio rossa za oko1.3k, crema e gusto oko1.4k a qualita oro za oko1.5k din po kg zrna.
za te novce su ok kupovina pa sad ako zelite jaci smek > rossa , jaca " kiselost " blazi smek > oro.

ako imate bolji izbor i vise novaca zaobidjite sve tri ( mozda ) :p

sto bi rekla moja zena " nema to smek ko delamaris "
ma sta to znacilo :)
 
Poslednja izmena:
Kraci espresso je kiseliji, tako da nema smisla da kratis taj Moevenenpick.

Salji ti to kod mene da probam, ako ima mirisa ;)

Ne znam za kafe koje sa mlekom izgledaju pokvareno. Ima onih koje manje/vise idu sa mlekom, nekih koje izgledaju smesno, ali ne i pokvareno.
 
evo slikao sam zrna ako nekoga mozda interesuje kako izgledaju, koliko su przene i tako to.

levo je lavazza crema e gustocremaGusto.jpg
desno je lavazza qualita oro qualita oro.jpg 100% arabika
qualita rossa-u nisam slikao jer sam je popio :). izgleda kao mesavina gornje dve.

pijuckam qualita oro sa mlekom, i ukus malo podseca na one filter kafe koje se dobijaju iz aparata uz pomoc "okruglih tuffera" u kojima je grublje mlevena kafa, i kroz koje se pusti vrela voda.

-suptilno, fino, blaga aroma kafe bez ikakvog ludila u sebi.

ko zeli kick sa punocom ukusa posle obilnog zacinjenog dorucka/rucka, uz (alkoholno ) pice jakog ukusa - bice razocaran.

uz krisku tvrdog sira ili jabuke - pa to je vec druga prica ;)

untitled (1 of 3).jpg
untitled (2 of 3).jpg
untitled (3 of 3).jpg
 
Poslednja izmena:
Meni je svaka 100% arabika kisela (barem na mom aparatu). Jednostavno ih ne kupujem, već ganjam 50-50 miks. Mogu to da zovu voćnim aromama ili kako već ali meni je to baš baš kiselo, pogotovo što pijem kratak espreso. I u kafeterijama mi uglavnom ne prijaju 100% arabike.

Pa evo ja otvorio lavazza espresso perfeto u zrnu za koju pise da je 100 posto arabica i nije kisela kao movenpick.Cale iskljucivo pije espreso i kaze da je bas pitka ova perfeto.
https://www.amazon.de/dp/B000VJE75Y?ref=emc_b_5_t
Letos je sestra donela iz nemacke tcibo espreso u zrnu takodje 100 posto arabica i nije bila kisela.

http://www.empik.com/tchibo-caffe-crema-kawa-ziarnista-1-kg-tchibo,p1167224308,dom-i-ogrod-p

Ali zato ova movenpick je bas bas kisela.Cekam drugara da dodje pa da proba kod sebe na aparatu pa da vidimo sta ce da kaze.
 
Kraci espresso je kiseliji, tako da nema smisla da kratis taj Moevenenpick.

Salji ti to kod mene da probam, ako ima mirisa ;)

Ne znam za kafe koje sa mlekom izgledaju pokvareno. Ima onih koje manje/vise idu sa mlekom, nekih koje izgledaju smesno, ali ne i pokvareno.

Sto se tice skracivanja, nisam se dobro "odrazio", mislio jesam da ga skrati ali i da smanji protok tako sto ce da sitnije samelje. Nisam razmisljao kad sam napisao da radi jednu po jednu stvar - generalno ti jesi u pravu kraci kiseliji, duzi gorci ako ne menjamo ostale parametre.


Generalno i dalje najbolji opis oko podesavanja kafe dao je Jim Shulman u temi na home barista forumu, ima dosta detalja. Osnova je ovaj dijagram ali lepo je procitati koga zanima
 

Prilozi

  • 11853espresso_101_diagram_1.jpg
    11853espresso_101_diagram_1.jpg
    106.9 KB · Pregleda: 157
Pa evo ja otvorio lavazza espresso perfeto u zrnu za koju pise da je 100 posto arabica i nije kisela kao movenpick.Cale iskljucivo pije espreso i kaze da je bas pitka ova perfeto.
https://www.amazon.de/dp/B000VJE75Y?ref=emc_b_5_t
Letos je sestra donela iz nemacke tcibo espreso u zrnu takodje 100 posto arabica i nije bila kisela.

http://www.empik.com/tchibo-caffe-crema-kawa-ziarnista-1-kg-tchibo,p1167224308,dom-i-ogrod-p

Ali zato ova movenpick je bas bas kisela.Cekam drugara da dodje pa da proba kod sebe na aparatu pa da vidimo sta ce da kaze.

Za lavazzu perfeto piše da je 70% Arabica, 30% Robusta na tom linku koji si ostavio.
 
Za lavazzu perfeto piše da je 70% Arabica, 30% Robusta na tom linku koji si ostavio.

voleo bih probati, verovatno je ok.

rodjaci iz nemacku kazu da je kafa dobroga ukusa, a ja nemam razloga da im ne verujem
;)
 
Za lavazzu perfeto piše da je 70% Arabica, 30% Robusta na tom linku koji si ostavio.

U pravu si 70% je arabica a 30% robusta.Zbunilo me to sto na onom linku koji sam okacio pa kad se skroluje skroz dole na dnu stranice stoji da je 100% arabica.Njihova greska na sajtu.
Inace sam kupio i ovu lavazzu ali je jos nisam otvorio
https://www.amazon.de/dp/B000VJ8NEU?ref=emc_b_5_i
Za nju pise da je 40% arabica a 60% robusta.
A opet kad se skroluje skroz na dnu stranice stoji da je 70% arabica a 30% robusta.Uopste mi nisu jasni da na istoj stranici daju dve razlicite informacije.
 
@Bojke1, ako je ovo tacno:
https://coffeeynya.com.ua/en/kofe-v-zernah-movenpick-caffe-crema-500gr
da je Caffe Crema iz Juzne Afrike i Centralne Amerike, ne treba da bude primetno kisela uopste. Posto kazu na sajtu Moven***** da je highland Arabica, rekoh logicno Etiopija (koja moze biti prekisela za vecinu ljudi), ili Sumatre, koja nije kisela.

Dakle, procena: ne treba biti kisela ;)
 
Jutros mi je pukla gumica na krups ea8010.Tacnije one dve gumice sto stoje na termobloku kad se samelje kafa pa termoblok pritisne kafu.Tu imaju dve okrugle gumice i jedna je pukla.Da li ja to mogu sam da zamenim i koliko kosta ta gumica?Kupio bih dve ,da zamenim i ovu drugu.
Sad da li da nosim aparat do servisa da oni zamene ili samo da kupim gumice pa da ih sam zamenim?
Ako moze neka preporuka.
Mozda bih kod ovih odneo aparat ili samo kupio gumice ako nije komlikovano da sam zamenim.
http://www.espressoplanet.rs/servis/
posto su mi oni najblizi.
Inace sam otvorio aparat i mislim da nece biti nesto tesko da se pridje i zamene gumice.
 
Misliš na presu? Termo blok greje vodu.
Možeš sam. Presa se mora podmazivati. "Jestivi" vazelin, npr.

Sent from my KOB-W09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno