Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Jel može neka preporuka za kafe aparat kućna varijanta, da ima mlin u sebi, šta još...nemam pojma a i cenovno pa nisam pametan?
Znači da skuva dobar duži espresso otprilike do 5-6 kafa dnevno svega ništa preterano. Trenutno imam iz Corpa NS onaj njihov uslužni
SGL aparatić uzani crno beli na kapsule Mitace, ali mi smor uzimati po 100 kom. kutiju a i nešto bih da malo promenim. Hvala
Post #4280

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@danijel00
Da, nisam napisao ne bih ipak polovan, ovaj Bosch je ok, pogledaću.

@jim
Link iz posta #4280 ne radi..pokazuje 404..verovatno rasprodato?
Koji je model to bio pa da vidim negde drugde? Hvala
 
ECAM 2200 za 40k.

Najbolja ponuda trenutno. Svuda je 50k min.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ok, nema problema ..najjeftiniji nađoh u Tehnomediji za 49k, na KP ima po 350€ mada ko zna kakva garancija, ipak ne bih.
 
Pozdrav ljubiteljima kafe. Uzeo skoro aparat za kafu i sada ispitujem razne ukuse dostupne kod nas na trzistu. S obizrom da ja stignem da popijem 2 kafe kuci dnevno, kg kafe mi traje poprilicno. Citao sam da kada se otvori kafa u zrnu da nije dobro da stoji dugo nakon otvaranja (do 2 nedelje) i da se preporucuje cuvanje kafe u posudi sa jednosmernim ventilom. Zna li neko gde ima da se kupe takve posude (zapremine 1l)?

Evo linka gde se govori o cuvanju kafe, a evo i linka posude, doduse manje zapremine i jake cene :).
 
Poslednja izmena:
Upravo uzeo u Maxi Niš (kod lutkarskog)
500din su
2840a61dbd878d91d76498efb1db6465.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

U Tempu je redovna cena 520din, ali su veliko razocarenje - voda bas sporo/tesko prolazi kroz njih i retka je kafa, tako da ih necu vise uzimati. One stare, plasticne kapsule su mi bile super! Sa ostalim kapsulama aparat normalno radi, ne znam sta je ovima!
 
@Joy

Ja sam uzeo Leifheit, ima vise od 5 godina. 1,4l (za oko pola kg kafe). Preplatio sam je. 2000din :D E sad, Leifheit ima dosta kutija i oblika, a ova za kafu je braon boje sto bi trebalo da spreci sunceve zrake... Msm, kupi providnu, stavi u visecu i kraj.

Od jos jeftinijih resenja sam video one tegle sa slicnim zatvaranjem (hermeticki) i cini mi se da sam video dobru i jeftinu teglu za kafu u Miniso radnji u Ada mol TC. Nemoj me drzati za rec, ali tamo sam jedino gubio vreme cekajuci servis...
 
[mention]mstevanic [/mention] Moj prijatelj ima najskuplji Bosch koji ima da se kupi ovde, bio je oko 80k. Nagovorio sam ga posle da uzme Nespresso mašinu za kancelariju. Nespresso nikad nije otišao u kancelariju a Bosch stoji da pravi vruću vodu za čaj :) Ne bacaj pare.
 
@xalexas
Hvala na pomenu..Ma ja rekoh da se oslobodim ovih kapsula to mi je sada nešto :(
Nespresso je sigurno ok ali bih opet bio vezan za nabavku istih?
 
Nema nikakvog vezivanja. Kupiš aparat i kupujš kapsule kad god hoćeš i koje god hoćeš pod uslovom da su kompatibilne sa Nespresso aparatima.
 
[mention]mstevanic [/mention] Iz sopstvenog iskustva ne mogu da ti preporučim ni jedan automatski aparat. Skupi su i malo komplikovani za održavanje a kafa nije nešto mnogo bolja nego na Nespresso aparatima. Bolje rešenje je manuelni aparat ali mislim da ti to ne treba. Kreni sa Nespressom pa kad to prevaziđeš pređi na Gaggia Classic i komercijalni polovni mlin tipa Mazzer Super Jolly ili sl.
 
U Tempu je redovna cena 520din, ali su veliko razocarenje - voda bas sporo/tesko prolazi kroz njih i retka je kafa, tako da ih necu vise uzimati. One stare, plasticne kapsule su mi bile super! Sa ostalim kapsulama aparat normalno radi, ne znam sta je ovima!

i ja uzeh u tempu par kutija, cena je presmesna. uzeo sam samo lungo, samo to je i bilo. ukus je kao kafa iz kafica (sto nije lose, nego nekako je totalno genericki, ne izdvaja se neka dodatna ne-kafa aroma). u pitanju je arabica 100%. ovo su najjeftinije kapsule koje sam ja video da imaju kod nas. meni su totalno ok. p.s. na krups citiz nemam taj problem sa pritiskom/vodom.

one druge delhaze brazil nisam nikada uspeo kupiti u ns i probati pa ne mogu uporediti...
 
Kada se vec spominju, kapsule za Nespresso.
Pojavila su se pakovanja, Jacobs kapsula, od 40kom.(buvljak)
Cena je 1000 dinara.
 
U DE su tih 40 kom Jacobsa 6.99 evra, ali ih nema uvek.

Pakovanje od 20 je 3.99, a po akcijama ide i oko 3 evra.

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk
 
Za one koji su iz Beograda, bakalnica.rs ima u ponudi DG kapsule po jeftinijim cenama, a mislim da će uskoro krenuti i Nespresso.

Sent from my S10e using Tapatalk
 
Lidl i dalje neprevazidjen po cenama za nespresso kapsule, plus su ubacili jos dve opcije, ukupno 5 razlicitih sad. Zadovoljan i kvalitetom i ukusima.
6191e0715318b98f980b8424a9f9fc60.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Šta si uzeo od aparata?

Uzeo Krups EA9010 (proizveden 2018.), kao da je izasao iz prodavnice, cak je dosao i sa originalnim hemijama. Za sada sam prezadovoljan, i nisam se pokajao sto sam ga kupio (kostao me 500e), pa evo preporuka za @mstevanic za automatski aparat.
 
@Joy

Ja sam uzeo Leifheit, ima vise od 5 godina. 1,4l (za oko pola kg kafe). Preplatio sam je. 2000din :D E sad, Leifheit ima dosta kutija i oblika, a ova za kafu je braon boje sto bi trebalo da spreci sunceve zrake... Msm, kupi providnu, stavi u visecu i kraj.

Od jos jeftinijih resenja sam video one tegle sa slicnim zatvaranjem (hermeticki) i cini mi se da sam video dobru i jeftinu teglu za kafu u Miniso radnji u Ada mol TC. Nemoj me drzati za rec, ali tamo sam jedino gubio vreme cekajuci servis...

Vidjao sam slicne posude sa hermetickim zatvaranjem. Mislis da je takav vid cuvanja OK za recimo period od 45-60 dana, i da je ovo sa jednosmernim ventilom bacanje novca?
 
Uzeo Krups EA9010 (proizveden 2018.), kao da je izasao iz prodavnice, cak je dosao i sa originalnim hemijama. Za sada sam prezadovoljan, i nisam se pokajao sto sam ga kupio (kostao me 500e), pa evo preporuka za @mstevanic za automatski aparat.

Uh, 500 evrića za polovan, pa koliko je nov onda?

edit: čitao sam malo par recenzija korisnika o ovome aparatu..možda ipak neki drugi uzmem :)
 
Poslednja izmena:
@Joy

Zaista ne znam da li je bacanje para. Ja imam onaj čep sa ventilom i pumpicu ali za vino. Izvučeš vazduh i to onda vakuumira vino i sačuva ga. Mislim da za kafu to ne može jer ona otpušta CO2.
Ako ćeš kilo kafe da piješ 45-60 dana, onda idi na manja pakovanja. Jeste skuplja kafa u przionicama , ali je i kvalitetnija...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jedno pitanje za ljude koji imaju Delonghi Magnifica S.

Primetio sam da kad pravim dve kafe istovremeno na levoj strani izađe više vode/kafe u odnosu na desnu. Nije nešto mnogo ali mi ide na živce.

Jel to ne može da bude jednako u potpunosti ili se nešto zapušilo/pokvarilo itd?

Primer sa dispenzovanom vodom, isto je i s kafom.

225d41319457cdf339b9df6edcc0b427.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
To je. Bili dobri majstori za kuhinju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno