Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

mislite da je ovo bolja kupovina?

Znam šta si napisao i mislim da nisi u pravu. Evo i zbog čega. Svi noviji aparati su digitalni. Delovi su dosta kuplji (menjaju se kompletne ploče). Ja sam kupio polovnu Juru (ima mlin u sebi) i platio je 150€ Radi odlično, a čovek od koga sam je kupio je serviser, i dao mi je garanciju godinu dana. Uz to je rekao da za nju ima delova koliko hoću, i da može ekstremno dugo da radi. Pre kupovine je urađen servis, i mašina je isprobana. Tako da kako hoćeš, ali ja ne bih isključivao i druge opcije. U Novom Sadu ima prodavnica, gde odneseš kafu i probaš na više mašina u isto vreme. Aparati su polovni, ali isto imaju garanciju.
 
Znam šta si napisao i mislim da nisi u pravu. Evo i zbog čega. Svi noviji aparati su digitalni. Delovi su dosta kuplji (menjaju se kompletne ploče). Ja sam kupio polovnu Juru (ima mlin u sebi) i platio je 150€ Radi odlično, a čovek od koga sam je kupio je serviser, i dao mi je garanciju godinu dana. Uz to je rekao da za nju ima delova koliko hoću, i da može ekstremno dugo da radi. Pre kupovine je urađen servis, i mašina je isprobana. Tako da kako hoćeš, ali ja ne bih isključivao i druge opcije. U Novom Sadu ima prodavnica, gde odneseš kafu i probaš na više mašina u isto vreme. Aparati su polovni, ali isto imaju garanciju.

Kapiram da ni to nije loša opcija, ali eto, želeo sam novi. Inače danas je aparat stigao i upravo sam posrkao prvu kafu.
Posle godina ceđenja NES kafe u fazonu smuti pa prospi, deluje kao da sam se preporodio. Ovde u SUbaji, na buvljaku, sam uzeo 1KG u zrnu Lavazza crema de gusto. U radnji je 2600kg, a na buvlji 1300, dakle upola.

https://www.instagram.com/p/BZEr9wLDzPl57c0TkvLCg9jUkPB8oIPK9Fdp7g0/?hl=sr&taken-by=bruce.wayne.kg
 
Nek te dobro i dugo sluzi :)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Razmazio ga je Abu Dhabi, pa samo novo :)
 
Ja sam isto uzeo novu magnificu... doduse za 100e manje. Pre toga sam hteo saeco xsmall, sreca sto nisam, ovo je puno bolje...
Ja sam od onih sto smatraju da je kupovina novog auta dobra ideja, čisto da bude jasan context ;)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Видим да имају проблем са пеном код апарата Dolce gusto и пуњиве капсуле. Ево снимак како ја спремам. Извињавам се за лош снимак ипак сам снимао са Lumia 535.
268f0b4cc7d4dc4fb600877c771e0b8a.jpg

cc31eefde394958dc5fec0eee721f464.jpg

https://youtu.be/nwyB6gwMtW8
 
Zdravo narode, od skoro sam poceo da pijem kafu redovno pa se setih ove teme. Pijem obicnu (crnu/tursku) kupovnu kafu, dzezva stajl :) Zanima me da li postoji nesto sto mogu da kupim/promenim za spremanje kafe da bih poboljsao svoje konzumiranje ove cudotvorne crne tecnosti :D Gledao sam malo po temi i stekao sam utisak da mogu da zaboravim na masine za kafu, jer mi finansije na zalost ne dozvoljavaju trosak veci od ~150e. Eventualno mozda neka preporuka za dobar nacin pripreme, lonac/bokal, mlin i kafu koja nije preskupa? - Novi uzivaoc kafe :)
 
Poslednja izmena:
@Marezz

Da se ne citiram , imaš u postu #1141. Za 150€ može da se kupi sasvim pristojan aparat sa mlinom i garancijom od godinu dana.

@Joker

Ja razumem da je "novo - novo" :) ali moja polovana mašine za sudove Simens radi duže i bolje, od moje predhodne "nove" mašine Midea, koja je inače skroz crkla (riknuo motor). Da spomenim i to da je Midea koštala oko 350€, a Simens 120€.

Najbolje je da se se odmah kupi kvalitetno, ali finansije su uvek problem. Zašto je još uvek aktivan komlet, matična + i5-2500K i ako je star par godina. Odgovor je jednostavan. Za te pare radi mnogo bolje i brže od većine trenutnih modela.
 
U mom postu nije bila poenta novo je novo, nego da sam zadovoljan sa takvim aparatom koji je jeftin nov, polovan još jeftiniji. Osim aparata i mlina kao što je već više puta rečeno u ovoj temi ima mnogo faktora koji utiču na kvaliter espresa koji se pravi. Količina kafe, vrsta kafe, kako je samlevena, jačina pritiska sabijanja itd.
 
@vladat
Imaju li ti gde si kupio stranicu na KP da se vidi sta nude?
 
I mene zanima @vladat1, ako moze :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio u okolini Despotovca, a predhodno sam se nameračio da odem za Novi Sad, gde je baš veliki izbor kafemata. Imate ne KP, ja mislim 2 ozbiljne prodavnice polovnih espreso aparata.
 
E sad, za one koji su presli sa (da je nazovemo obicne kafe - dzezva stajl) na kafu sa automata. Da li je kafa zaista toliko bolja da opravdava cenu? Sta se dobija spremanjem kafe pomocu automata umesto recimo lonca/bokala? Da li postoji neko mesto u Beogradu gde bih mogao da probam tako spremljenu kafu? Ne zamerite ako sam dosadan, ovo je nesto novo za mene :D
 
E sad, za one koji su presli sa (da je nazovemo obicne kafe - dzezva stajl) na kafu sa automata. Da li je kafa zaista toliko bolja da opravdava cenu? Sta se dobija spremanjem kafe pomocu automata umesto recimo lonca/bokala? Da li postoji neko mesto u Beogradu gde bih mogao da probam tako spremljenu kafu? Ne zamerite ako sam dosadan, ovo je nesto novo za mene :D


Ukus kafe je svakako bolji, al` opet stvar ukusa. Postoji mesto gde mozes da odes da probas kafu sa aparata i da kupis aparat, u pitanju je servis i prodaja. Obzirom da na forumu ne sme da se reklamira javi mi se na pp pa cu ti dati adresu i broj telefona.
 
Marezz, nisam baš najbolje shvatio tvoju dilemu. Kupovina aparata za espreso ima smisla ako želiš da piješ espreso. Ako želiš da piješ tursku (ili po novom "domaću") tj. kafu skuvanu u džezvi, onda ti ne treba espreso aparat, već samo dobra kafa.
I espreso i turska kafa mogu da budu dobre, samo je pitanje kvaliteta kafe i postupka pripreme. I obe mogu da budu loše, opet u zavisnosti od istih faktora.
Dakle, prvo odluči da li želiš da predješ na espreso ili ne. Ako hoćeš, onda u ovoj temi ima dosta saveta i iskustava za početak. Ako samo želiš kvalitetniju tursku kafu, onda ti treba samo izvor kvalitetnije kafe.
Espreso i turska kafa su "samo" dva načina spremanja kafe, kao rezultat dobijaš dva različita napitka. Koji ćeš izabrati, zavisi od tvog ukusa ili navike. Nekima napr. espreso ne odgovara, kažu da im je jak, vole da osete talog od kafe; dok ja više volim espreso - lakše se opere šoljica :)
Pozdrav
 
Heh, eto koliko ne znam :D Espresso nisam nikad pio, voleo bih da probam.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koju kafu u zrnu kupiti u italiji a da je dobra ne i preskupa :) ?

Lavazza crema, trosim je vec neki mesec, ne znam koliko je u italiji ali ovde moze da se nadje za 12-13e

Drugar mi je prosle godine doneo Italiamo, mix arabica/robusta kupuje se u lidlu, mislim da je to lidl brand, bila je nesto ispod 10e /kg

Mada verujem da ces se snaci u italiji i bez preporuka :)
 
E sad, za one koji su presli sa (da je nazovemo obicne kafe - dzezva stajl) na kafu sa automata. Da li je kafa zaista toliko bolja da opravdava cenu? Sta se dobija spremanjem kafe pomocu automata umesto recimo lonca/bokala? Da li postoji neko mesto u Beogradu gde bih mogao da probam tako spremljenu kafu? Ne zamerite ako sam dosadan, ovo je nesto novo za mene :D

Nekoliko najboljih kafa što sam pio, bile su iz automata. Jesu nešto bolji bili espresso-i u pojedinim kafeima u Italiji i u Beču, ali ipak tamo rade majstori.

Neobično dobra mi je bila kafa iz otprilike ovakvog DeLonghi aparata, a kafa neka obična ARO iz Metro marketa. Mislim, kafa je bila vrlo dobra obzirom da je u pitanju jeftiniji aparat i jedna od jeftinijih kafa.

Na poslu sada pijem kafu iz Saeco aparata što ubacuješ pare, a on izbacuje kafu :p.
Taj aparat ne koristi instant kafu, već se puni kafom u zrnu, melje se doza za svaku pojedinačnu kafu, i pravi se pravi espresso. Gnjavio sam servisera kada je bio da ga napuni. Sve mi lepo pokazao. :)

E sada, pio sam i grozne kafe iz automata. Mnogo je u podešenju aparata, i izboru kafe. Piše mnogo toga ovde u temi.

Inače, ja nemam aparat kući. Smatram ga ne mnogo smislenim ako neće napraviti bar 4-5-6 kafa dnevno. Radnim danima ga ne bih ni koristio.


Heh, eto koliko ne znam :D Espresso nisam nikad pio, voleo bih da probam.

Nikada nisi pio Espresso?!? :zgran:

Pa idi u bilo koji kafić kod nas. Svi prave espresso. Domaću/Tursku rade tu i tamo, samo po posebnom zahtevu.
I ti kafanski espresso-i, mnogo zavise od operatera na aparatu, samog aparata, i gazde (koliko štedi na kafi).
Raspitaj se koji caffe u Beogradu ima baš dobru kafu. Po BG bar ima izbora.
 
Kafići obično iznajmljuju aparate, uz obavezu da mesečno kupe 2 kg kafe. Tada im prodaju malo bolju kafu, a ni aparati nisu loši. Naravno da ne pričam o inistranstvu, gde pravi kafići imaju baš PRO opremu.
 
Nekoliko najboljih kafa što sam pio, bile su iz automata. Jesu nešto bolji bili espresso-i u pojedinim kafeima u Italiji i u Beču, ali ipak tamo rade majstori.

Neobično dobra mi je bila kafa iz otprilike ovakvog DeLonghi aparata, a kafa neka obična ARO iz Metro marketa. Mislim, kafa je bila vrlo dobra obzirom da je u pitanju jeftiniji aparat i jedna od jeftinijih kafa.

Na poslu sada pijem kafu iz Saeco aparata što ubacuješ pare, a on izbacuje kafu :p.
Taj aparat ne koristi instant kafu, već se puni kafom u zrnu, melje se doza za svaku pojedinačnu kafu, i pravi se pravi espresso. Gnjavio sam servisera kada je bio da ga napuni. Sve mi lepo pokazao. :)

E sada, pio sam i grozne kafe iz automata. Mnogo je u podešenju aparata, i izboru kafe. Piše mnogo toga ovde u temi.

Inače, ja nemam aparat kući. Smatram ga ne mnogo smislenim ako neće napraviti bar 4-5-6 kafa dnevno. Radnim danima ga ne bih ni koristio.




Nikada nisi pio Espresso?!? :zgran:

Pa idi u bilo koji kafić kod nas. Svi prave espresso. Domaću/Tursku rade tu i tamo, samo po posebnom zahtevu.
I ti kafanski espresso-i, mnogo zavise od operatera na aparatu, samog aparata, i gazde (koliko štedi na kafi).
Raspitaj se koji caffe u Beogradu ima baš dobru kafu. Po BG bar ima izbora.
Nisam nikad pio espresso, od skoro sam se navukao na kafu hah :) Moracu definitivno da probam, ako neko zna gde sluze dobar espresso u Beogradu, neka mi javi :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nisam nikad pio espresso, od skoro sam se navukao na kafu hah :) Moracu definitivno da probam, ako neko zna gde sluze dobar espresso u Beogradu, neka mi javi :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Npr:
Przionica, Dobracina 59
KAFETERIJA -vise lokacija
Aviator - vise lokacija

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Pozdrav društvo, evo i ja da se javim :)

Malo provrteh temu, niko ne spominje Nespresso aparate/kafu. Ja koristim već 4,5 godine i skroz sam se navikao. Često putujem, pa kupujem u nespreso "buticima" ( kako ih oni nazivaju ), njihovu redovne kapsule i limited edition varijante. Postoji i drugi proizvođači koji pakuju svoju kafu u kompatibilne kapsule, ali retko koja da je "ravna" originalu :) Videh da je od skoro i Kafeterija od skoro počela da puni svoju kafu u nespresso kompatibilne kapsule. Za penu/mleko koristim Nespresso Aeroccino.
 
Ne probaj espresso u tek bilo kom kaficu, zamrzeces isti samo tako, ako vecinu njih uzmes za reper :) Ja probao u Coffee Dreamu, gde nisam ocekivao ista extra, nego ono sta cu drugo, a ima kafu u nazivu - nisam isao dalje od prvog srka :)
Za Kafeteriju i Aviator ne znam kakav je espresso, ali znaj da je recimo u Przionici prilicno zelenije przeno zrno (tj. manje peceno zrno), pa za sada nisam probao nijednu kafu koju bi iole gorkom tamo nazvao.
Koffein mislim da pravi jos zelenije, uvek mi deluju kiselije kafe (i vise mi se svidjaju), ali manje konzistentni su. 2x su Etiopiju skoro preprzili po meni, i tu se vec osecala gorka.

U obicnom kaficu je kafa extremno gorkija od pomenuta dva, da znas sta da ocekujes. Kada sam prvi put probao, meni se itekako svidjao ukus napitka, ali ga ne bi zvao kafa, jer sam navikao na gorcinu kao odliku kafe :)
 
Probah juce Espresso u Aviator kaficu, mislim da je bio Espresso Doppio, neki 100% blend ili kako vec.. Nije mi se nesto dopao, pored toga sto je dosta gorak, cak je i nekako sta znam, kiselkast? Jel to normalno? U svakom slucaju, nije mi se bas dopalo ali opet ne mogu da dam sud samo na osnovu jedne probe.. Za sada mi vise prija "obicna" kafa. I ne znam sta mi bi da kupim u Aviatoru vec samlevenu crnu kafu, uzeh sad da spremim i taman zagrabim kasikom da stavim u dzezvu, kad ono unutra dlaka??! Uff >_<
 
Pa, ne b' trebalo da ima nešto kiselkasto. Kiselkast ukus nije poželjan u kafama.
 
Cista arabika je kiselkasta, pogotovu nekom ko nije navikao i ko je pio samo tursku.

Sent from my HTC_M10h using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno