Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ja sam odustao od pravljenja single shota. Nikad nisam uspeo da ga napravim a da mi se sviđa. Već sam navikao da pijem dupli ristretto ili kapućino. Po kafeterijama niko ne pravi single shot. Svi puštaju duplu dozu u dve šolje i jednu bace ako nemaju kome da je prodaju u tom trenutku.
 
Koj si to basket stavio?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Evo sve na slici, njegovi fabricki i ovaj dodatak za kremu i ovi koje ja koristim:










Mislim da su oba basket-a iz Bezzera aparata, ali ne smem da tvrdim. Standardnog precnika su oba. Problem sa single shot varijantom je taj sto moram da stavim 8g kafe i da prvo nabijem sa pravim tamperom a onda sa uzim krajem ovog plasticnog pa dobijam malo konkavan oblik ali kafe ispadne ok. No, to mi je previse teuda, pa meljem za duplu tj 16g i jedan pijem, a jedan ide u otpad, *mjau**mjau**mjau*.

To je jedino sto mi se ne svidja. Kod profi aparata je yo sve mnogo lakse, ali nije bilo sanse da stavim to cudo u kuhinju.
I frothing je mnogo laksi na Gaggia aparatu. Ja bukvalno izvucem bolje mleko nego iz profi aparata, uz manje truda. Na profi je tesko napraviti tako dobru penu, jer prebrzo zagreje tih 100ak ml mleka i treba se bas potruditi da ispadne odlivno, a da sipam vise nema smisla, jer bih bacao mleko...
Samo iz razloga sto ovaj odvrnes do kraja i nema greske.
E sad, sve preko 2dl mleka za vise od 2 kapucina je problem.

Imam jednu malu latijeru za sebe tj jednu dozu i dve vece i njih retko koristim za Gaggia-om, isto tako tu malu retko koristim sa profi aparatom.
 
Poslednja izmena:
Posle popijenih 200g Guatemale iz Gradske pržionice, moram reći da sam promenio mišljenje. Ova Guatemala je idealna za one koji vole da piju mnogo kafe jer izgleda da nema puno kofeina. Mnogo volim kafu ali ne mogu puno da je pijem jer postanem hiperaktivan. Ova kafa mi je idealna, koliko god da je popijem, nemam problem. Idealna za večernju kaficu :) ukus je još lepši u kombinaciji sa mlekom.
7503a394d69c169b6ffcabe9d05cbd09.jpg
 
Posto sam dobio par PP a i generalno da podelim sa vama kako izgleda ceo proces pravljenja jednog kapucina na Gaggia Classic 2018 (kupljena u dec 2019.), koja je cesto osporavana.

Sam proces je sledeci: ukljucim aparat da greje vodu za kafu, za to vreme sameljem kafu i sipam vrelu vodu iz kuhinjske slavine u soljicu da se zagreje, zagrejem i portafilter na isti nacin.
Kada aparat dostigne temperaturu tj ukljuci lampicu, ispustim vodu bez portafiltera kroz sito u trajanju od 2-3 sekunde i onda ukljucim da greje bojler za paru 10ak sekundi.
Onda sledi extrakcija u trajanju od cca 25 sekundi, nakon toga ukljucim ponovo bojler da greje vodu za paru i za to vreme sipam mleko, istresem portafilter i operem, ispustim jos jednom vodu da operem sito (to prvo uradim) i sredim eventualni haos koji se napravio, sto je retko.
E da, moze i sve to da ide obrnuto, a to je da prvo uradim frothing, pa onda zagrejem soljicu dok ispustam visak pare i samim tim je i temp za extrakciju visa, ali mi prvi nacin vise odgovara, jer ne znam ni je sto...

Sam frothing radim sa onim njihovim nastavkom. Zasto? Zato sto bez njega OBAVEZNO isprskam sve okolo. Mala je ona rupica i stvara velik pritisak a mali protok i dok krene da pokrece mleko, krene da prska, a rezultat mi bude isti. E sad, kada pravim dva kapucina, onda koristim veliku latijeru i radim bez nastavka, jer u njoj ima mesta da se melok pokrene i ako krene da prska, ne moze da izleti i nje.
Tako da koristim i jednu i drugu varijantu, u zavisnosti od situacije. Ali uvek na krau ugasim aparat i onda odvrnem paru da izadje iz njega tj da ispusti taj pritisak, jer verujem da je to dobro za samo stanje aparata.

Sta mi realno smeta? Sto nema solenoid i opv, jer sam navikao da mi aparat sam ispusti visak vode u otpad, dok ovde to nije slucaj. No, aparat sam uzeo nov i imam garanciju 2 godine i neka traje toliko i ja sam zadovoljan. Suma summarum je da je Gaggia skroz dobar aparat i da je razlika u spremljenoj kafi izmedju njega i prof. aparata od par k evra relativno mala, ako i postoji.

Saglasan sam da svezina kafe i mlin igraju ogromnu ulogu. No, kada pijes jednu istu kafu u kaficu godinama i onda napravis to isto kod kuce, znas da radis dobar posao...



Trenutno koristim The Pub Blend iz istoimenog kafica iz NS, gde im je dobavljac Mlin produkt:


Koja samlevena na odgovarajucu granulaciju izgleda ovako:



Dve slike extrakcije:

Posle 10ak sekundi:


Posle 20ak sekundi:


Slika male latijere, pored portafiltera i solje, za poredjenje. Kolicina mleka za jedan kapucino:


Mleko nakon frothing-a:


Konzistencija samog mleka, prilikom sipanja:



PS Ceo proces gore, sa sve slikanjem, jer trajao 7 minuta. Bez slikanja oko 6, a za obican espreso ili ristreto je to oko 3-4 minuta...
 
Fin microfoam :) Nego ja ne mogu da se naviknem da je 30ml jako mala kolicina tecnosti :D a niti imam vagu da guram ispod da merim tezinu pa da prekinem, niti koristim stopericu (mrzi me da se drndam sa tim :D), tako da gledam sve odokativno :D
 
Lepa krema na taj Gaggia. Breville u "kantarinu" [emoji16]
f10f0e4ac50473de53d2604fb425c163.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Gaggia moze dosta bolje, videces, sammo vezba i dok ne izvalis sistem. Ovo je moje mleko, moze sliicno da se postigne i na gaggia ako se secam, mamda sam ja na kraju zamnio frother mislim da od Siilvije odgovara..
 

Prilozi

  • IMG_3995.jpg
    IMG_3995.jpg
    1 MB · Pregleda: 202
Uzeo bih kvalitetniji aparat za kafu, koji bih zadržao duže vreme (5+ godina) i da ne brinem koliko je prešao, kako je servisiran itd... Budžet ~500€ mislim da je OK.
Od superautmatika me malo odvraća to što pravi konstantno solidnu kafu, ali ništa extra. I to što je ipak komplikovaniji i zahteva redovnije čišćenje unutrašnjosti.

Sviđa mi se Breville (Sage) Barista Express ... našao za 55k na KP.
RENDER1200_turbo.jpg9d3b23fa-7b8b-469a-a987-dddb1e3178baZoom.jpg


Kao i Gaggia Brera... nekih 57k na KP
ri9305_01-rtp-global-001-_1_1.jpg


Može li neko od znalaca da mi pomogne da prelomim? Naginjem malo ka Baristi Express... lepši mi je vizuelno i nadam se da pravi bolju kafu, kada se ušteluje kako treba.
Mislim da sam pročitao da Gaggia ima keramičke noževe? Treba li da patim zbog toga, ako Barista ima "obične"? Da li je mlin kod ova dva modela dovoljno dobar da ne predstavlja "usko grlo"?

Hvala unapred.
 
Jel ok da ovako izgleda Lavazza.šarena zrna?
Ukus je ok. Stara godinu. Sa pijace
4b28661dab3a5a116da3387e6a27f9c9.jpg
36bb05c067202252828fe40bd8bbd0d3.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Uzeo bih kvalitetniji aparat za kafu, koji bih zadržao duže vreme (5+ godina) i da ne brinem koliko je prešao, kako je servisiran itd... Budžet ~500€ mislim da je OK.
Od superautmatika me malo odvraća to što pravi konstantno solidnu kafu, ali ništa extra. I to što je ipak komplikovaniji i zahteva redovnije čišćenje unutrašnjosti.

Sviđa mi se Breville (Sage) Barista Express ... našao za 55k na KP.
RENDER1200_turbo.jpg9d3b23fa-7b8b-469a-a987-dddb1e3178baZoom.jpg


Kao i Gaggia Brera... nekih 57k na KP
ri9305_01-rtp-global-001-_1_1.jpg


Može li neko od znalaca da mi pomogne da prelomim? Naginjem malo ka Baristi Express... lepši mi je vizuelno i nadam se da pravi bolju kafu, kada se ušteluje kako treba.
Mislim da sam pročitao da Gaggia ima keramičke noževe? Treba li da patim zbog toga, ako Barista ima "obične"? Da li je mlin kod ova dva modela dovoljno dobar da ne predstavlja "usko grlo"?

Hvala unapred.

Moze link na PM za Breville, nisam uspeo da nadjem na Kp. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema na stanju :(. Tesko se kod nas nalaze. Samo preko


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 
@zigic
Jeste. Tu je vise vrsta kafe, pa se pravi mix.


Nego, ja juce odoh da uzmem 2kg i poprilicno je otanjilo sa ponudom. Izgleda da je 'uvoz' stao...


@melkor

Sage. Nozevi mogu da znace ako meljes mnogo kafe. Celicana je i na ozbiljnim mlinovima
 
Nego, ja juce odoh da uzmem 2kg i poprilicno je otanjilo sa ponudom. Izgleda da je 'uvoz' stao...

Gde si uzeo? Tj. ne znam koje przionice rade sada kad je ovo stanje. Ja sam mislio da uzmem u onoj sto ju je @xalexas msm spominjao u prolazu kod terazija, al moram videti da li rade.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Lavacu na Kalenic pijaci. Trebao sam to da naglasim...
 
Barista Express trenutno nije na stanju na KP :(. Ima li neko info gde kupiti ili koja je ekvivalentna mašina, a da ja dostupna na tržištu?
 
Ne postoji, jedino da sacekas da je neko opet uveze (sto ce da potraje). Kod nas na trzistu je cini mi se jedino Gaggia Classic od tih "ozbiljnijih" kucnih aparata, i to onaj rumunski 2015 edition, ne znam da li je neko nabavio "pro" 2018. model (koji je i dosta skuplji – oko 400-450e).

Inace Barista Express pravi daleko bolju kafu od bilo kog superautomatika (koga ne mrzi da se bakce i steluje granulaciju, doziranje, tamping), tako da bih Breru svakako preskocio, osim ako bas volis ukus underextracted kafe i fejk kreme :D BEx mlin je prilicno pristojan, iako verovatno najslabija karika aparata – za pocetak savrseno dovoljan.
 
Poslednja izmena:
A jel moze da se u takvom aparatu koji ima svoj mlin, kafa samelje u drugom mlinu? Znaci prakticno da ne koristim njegov mlin?
 
Zasto nebi mogao. Verovatno ces morati da potrosis bar pola kg kafe dok pogodis granulaciju. Voda koja prolazi kroz kafu i sito pod odredjenim pritiskom mora da bude konstantna. Tanak mlaz bez kapljanja i prekida. Oko 5-6 s za kraci espresso.
 
Hvala, @simma

Nema mi druge nego da čekam i negde ugrabim Baristu Express.
 
Uzeo sam nekoliko razlicitih kafa u gradskoj przionici da malo isprobam mlin i da vidim da li ima razlike u kafi kada se kuva na tradicionalan nacin... Mlinom sam zadovoljan kao i kafom... Ali sam ocekivao da cu uspeti da primetim neku znacajniju razliku u ukusu/aromi kafe... Ono sto sam primetio je da postoji razlika izmedju komercijalnih (grand, donkafe itd) i ovih iz przionice... Ali recimo nisam primetio neku razliku izmedju tih kafa iz przionice... Mislim postoji razlika ali je bas diskretna... A bas sam mislio da ce biti osetno kvalitetnija/bolja...

U sustini, espresso sam izbegavao (ne volim ga) zbog kiselosti, ali mozda to samo znaci da nikad nisam popio dobar espresso...

Izgleda da mi sledi kupovina espresso aparata...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
kako cistite posudu za vodu? Imam u coskovima zute nijanse koje me izludjuju a do kojih ne uspevam da dodjem cetkama i sl.
9508b94defae391f83445ecd2d39d068.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Uzeo bih kvalitetniji aparat za kafu, koji bih zadržao duže vreme (5+ godina) i da ne brinem koliko je prešao, kako je servisiran itd... Budžet ~500€ mislim da je OK.
Od superautmatika me malo odvraća to što pravi konstantno solidnu kafu, ali ništa extra. I to što je ipak komplikovaniji i zahteva redovnije čišćenje unutrašnjosti.

Sviđa mi se Breville (Sage) Barista Express ... našao za 55k na KP.
RENDER1200_turbo.jpg9d3b23fa-7b8b-469a-a987-dddb1e3178baZoom.jpg


Kao i Gaggia Brera... nekih 57k na KP
ri9305_01-rtp-global-001-_1_1.jpg


Može li neko od znalaca da mi pomogne da prelomim? Naginjem malo ka Baristi Express... lepši mi je vizuelno i nadam se da pravi bolju kafu, kada se ušteluje kako treba.
Mislim da sam pročitao da Gaggia ima keramičke noževe? Treba li da patim zbog toga, ako Barista ima "obične"? Da li je mlin kod ova dva modela dovoljno dobar da ne predstavlja "usko grlo"?

Hvala unapred.

https://www.slant.co/versus/20520/23062/~breville-barista-express_vs_gaggia-brera

Barista ima sasvim ok mlin i posle par godina. Za kućne uslove odličan.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Pozdrav,
kako cistite posudu za vodu? Imam u coskovima zute nijanse koje me izludjuju a do kojih ne uspevam da dodjem cetkama i sl.
9508b94defae391f83445ecd2d39d068.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Probaj sirćetom... Sipaj nek odstoji malo pa posle istrljaj ako možeš.
 
možeš i limunsku kiselinu
 
Pročitao sam gomilu stranica unazad. Zaključio sam da je DeLonghi Dedica odlična kupovina, ali zaključio da to nije za mene. Ipak bih da probam neki od ovih polu*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a sa kapsulama. Koji uređaj bi bio best buy za plug'n'play kuvanje kafe iz patrona. Mleko za kapućino je pod obavezno.
Da li u tom slučaju treba da gledam isključivo modele koji imaju i kompartman za mleko, ili...? Dobavljivost mi nije problem.
Generalno koji bi bio best buy za korišćenje patrona sa što manje zajebancija. Nisam jutarnji tip :) a volim kafu.
 
Pa Nespresso je dobar u tom slučaju...bar po recenzijama
 
A ovo?
fb926b8e8c1d517a88fb24f4a586e141.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ako se ovaj post odnosio na moje pitanje, ne znam koji je model na slici.
Ja sam poručio
Krups Nespresso New CitiZ & Milk XN 760B Silver
 
Nazad
Vrh Dno