Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Kimbo objasnjava za klasu je bolja od nespressa pogotovo napoli i intenso.

Molinari oro takodje kida sa mlekom savrsenstvo.

Molinari biologico jos nisam probao

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
^ 2 pitanja za Kimbo

Jel single kafica ili "lungo" i jel kapsula plastika ili aluminijum.
Iz nekog razloga kad je plasticna kapsula ja osecam ukus topljene plastike :/
 
Plastika je Kimbo kraca kafica, 35 ml do 40 idealno

Zelena molinari nije lepa

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Da li je neko probao kafe u zrnu iz Lidl-a? Vidim da imaju nekih 5-6 vrsta, ima i nekih pakovanja od pola kg.
 
Espresso samo 2. Probao. Treba puna kašika za produženi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Moguće je da nije lepo povukao vodu, da je ostao neki mehur vazduha, naročito ako je aparat stajao prazan a zet nije povukao vodu po ovom uputstvu koje sam napisao ranije. Moguće je i da je bila neka mrva kamenca koja je blokirala protok pa se u međuvremenu raspala/pomerila/odčepila.
Kada povuce vazduh treba da se prebaci na paru za mleko. Tamo povuce vazduh i kad pocne da izbacuje vodu onda prekines i prebacic na kafu. Tako je kod svih aparata.

Moze savet gde kod nas da nadjem Lavazza Qualita Rossa u zrnu po normalnoj ceni? Po marketima ide 2700-2900 a u inostranstvu je 12eur. Nemoguce da su nam akcize ovako visoke.
Na svakoj pijaci je po 1400 dinara. Na buvljaku, u dnu tezgi, imas za 1300 dinara. Pijem je.

Da li je neko probao kafe u zrnu iz Lidl-a? Vidim da imaju nekih 5-6 vrsta, ima i nekih pakovanja od pola kg.
I mene interseuje da li je neko pio Lidl espresso s obziroma da je procenat arabike visok. Jedino treba da obratis paznju da je samo jedna za espreso a ne " 5-6". Prevarices se, pitaj.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao kafe u zrnu iz Lidl-a? Vidim da imaju nekih 5-6 vrsta, ima i nekih pakovanja od pola kg.

Ja sam usled nestašice kupio neku od 500g espresso strength 4 i uopšte mi se nije dopala. Nekako previše gorka, jaka i bezlična kafa. 100% Arabica. Inače ima i neka crema varijanta ali nisam probao. Pravo otkrovenje mi je Hausbrandt Venezia, kupljena na Kaleniću za 1200 din. Pun pogodak, mnogo bolja od svih Lavazza koje sam probao, mada i njih gotivim...
 
@radebojic hvala za info. Zanimljivo i povoljno. Na Amazonu pise "65% Arabica/35% Robusta".



NAKNADNO
Bas me nerviraju brendovi. Isti*slicni nazivi a razlicita pakovanja. Ovo gore se odnosi na neki roze Hausbrandt Venezia a postoji i crvena Hausbrandt Venezia i ne znam koji je procenat.
 
Poslednja izmena:
@radebojic predpostavio sam. I ne mogu da nadjem procenat za nju. Ni na jednoj kafi ne pise procenat. Mozda negde ima ali to je standardno.


Nasao sam i crvena je 65% Arabica and 35%
 
Poslednja izmena:
Jel neko probao kafu ili pravio kafu sa AeroPress?
 
Jel neko probao kafu ili pravio kafu sa AeroPress?

Meni preskupo za parce plastike. Jos 8000 din i kupis Ariete/DeLonghi aparat. Ne postoji ni Nespresso, ni bilo sta drugo sto ce ti napraviti espresso kao sto moze i najeftiniji aparat. Primer: ono cudo/ ekspres loncic/kuvalo, pot, dot nikad nije skuvalo espresso da bar popijem. Kuvali mi 4-5 puta i bolja turska kafa.
 
Poslednja izmena:
Jel neko probao kafu ili pravio kafu sa AeroPress?

Slična varijanta k'o french press, koji se meni nije dopao. Kao ni ti pot-ovi što zelvel kaže.

Ili epresso ili turska. Kapsule može kao opcija, kada ne pijemo često ni puno.
 
Ja pijem jednu dnevno, jedini u kući, tako da su mi kapsule OK. Dok ne zamenim za Nespresso, koristim samo 2 vrste kapsula za DG (Ardenzo i Ristretto Napoli) koje su odlične, tako da druge ni ne tražim više.
 
U Lidlu ce biti neki njihov aparat za espreso za 8k. Akcija krece od 28.05.

39db90c5fbbcd826ccc24542a237ccff.jpg
 
Poslednja izmena:
@dankabreznik ako niste pri kinti onda ok. JEr garancija je 2 godine. A ako dodate jos 4.500 din onda Ariete ili ...




Moze preporuka za dobar servis? Treba mi donja gumica za dihtovanje ručke Kruls XP4000.
Hvala
e614da4f65a38607cee0276cd6e8bbc3.jpg
fbd5326151c45741e65cffb9e55de076.jpg
Premeris gumicu i odes u radnju gde prave/prodaju dihtunge... Ili poneses pa nek pogledaju u radnji direkt... Mozda moze da se nadje gde prodaju delove za kola... Snadjes se :)

Ne mozes gumicu oblu da stavis. To moze na Clatronic Aparatu. Ali ova je kao https://www.aliexpress.com/item/33045788514.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.11602e0eCCbkHo
 
Poslednja izmena:
Mlin je bezveze.

Aparat se meni ne dopada, ali nije da ne moze da napravi kafu
Evo zanimljiv review (ima jos od ovog istog coveka)
 
Ako se uzme ona zamenjiva kaspulaza Dolce Gusto sa tri filtera što ima na KP-u (unapređena kako je zovu), da li može espresso kafa da ide direktno u kapsulu ili moram imati i mlin da bih je samleo prvo, pa tek onda u kapsulu i aparat?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Auf bre, pa kafa se uvek melje pre spremanja. Ne može kafa u zrnu da se koristi ni za jedan vid pripreme.

Poneka espresso kafa se prodaje već mlevena.
 
Meni preskupo za parce plastike. Jos 8000 din i kupis Ariete/DeLonghi aparat. Ne postoji ni Nespresso, ni bilo sta drugo sto ce ti napraviti espresso kao sto moze i najeftiniji aparat. Primer: ono cudo/ ekspres loncic/kuvalo, pot, dot nikad nije skuvalo espresso da bar popijem. Kuvali mi 4-5 puta i bolja turska kafa.

na koji Ariete/DeLonghi tacno mislis?

French press sam probao, kafa mi je ok, nesto poput Americano... Pio u engleskoj, pio i kod nas...

Kontao sma da je ovo malo razlicito na osnovu nekih klipova koje sam gledao, da je dosta blize espressu... Pa sam zato hteo da probam...
 
Ma može kafa i u zrnu da se sprema, al' uvek bude, onako, tanka, slaba :)
Pozdrav
 
Auf bre, pa kafa se uvek melje pre spremanja. Ne može kafa u zrnu da se koristi ni za jedan vid pripreme.

Poneka espresso kafa se prodaje već mlevena.
To mi je jasno da u zrnu ne može. Pitanje je više bilo u smislu to što ima da se masovno kupi na pijaci od espresso kafe jel to uglavnom u zrnu ili može lako da se nađe samlevena.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ako se uzme ona zamenjiva kaspulaza Dolce Gusto sa tri filtera što ima na KP-u (unapređena kako je zovu), da li može espresso kafa da ide direktno u kapsulu ili moram imati i mlin da bih je samleo prvo, pa tek onda u kapsulu i aparat?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Te kapsule su stvarno najbolje, ali tesko da ces ih vise ikada kupiti. Jedina dvabprodavca u Srbiji na kp nemaju vise zaliha. Dok je jedini kinez koji ih je prodavao zatvorio prodavnicu na Aliju, nazalost. Bile su najbolje kapsule odnos ulozeno dobijeno.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Te kapsule su stvarno najbolje, ali tesko da ces ih vise ikada kupiti. Jedina dvabprodavca u Srbiji na kp nemaju vise zaliha. Dok je jedini kinez koji ih je prodavao zatvorio prodavnicu na Aliju, nazalost. Bile su najbolje kapsule odnos ulozeno dobijeno.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Ima li neki link kako je to izgledalo?!
 
Evo.... Ali, tačno je da nema više.
fb0cc5756cf37131e548f9995e76f19e.jpg
2e599879178190d2c98a4ff1b9165e8d.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja sam sa dve takve kapsule i DG pikolom na poslu gde se popije oko 5-6 kafa dnevno, napravio brdo kafa. Koristili smo ih 7 meseci bez prestanka. Cak i sada mogu da se koriste, samo su izrabljene. Najbolja stvar je filter i dupla kopca za zatvaranje, duplo je deblja od obicnih punjivih lapsula. Uzeli smo ih kod prodavca na kp, mislim da se zvao bojan. Mrzelo nas da cekamo sa Alija. Nazalost ako kinez ne vrati prodavnicu, nema vise.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Imam jedno pitanjje za ovaj espreso aparat iz lidla, duzina kafe se odredjuje na dugme? Mogu npr da napravim 200 ml kafu? Nisam neki probirac, a koristim Saeco minuto a ovaj bih uzeo kao rezervni u drugoj kuhinji...
 
Nazad
Vrh Dno