Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Mali savet za pocetnika kapsulasa, da li uzeti neki od Tchibo aparata ili bolje Nespresso, Dolce?

Koji od Tchibo modela uzeti Pure, Easy ili Tuttocaffe?

Hvala

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Mali savet za pocetnika kapsulasa, da li uzeti neki od Tchibo aparata ili bolje Nespresso, Dolce?

Koji od Tchibo modela uzeti Pure, Easy ili Tuttocaffe?

Hvala

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Bolje kupiti Gaggia Viva espresso aparat. Ja sam koristio dolce gusto, pa sam kupovao i prazne punjive kapsule koje su me nervirale jer izbije voda na poklopcu kapsule i na kraju kupim Delonghi Dedicu i uvidim koliko sam prethodno novca bacio i za mnogo lošiji kvalitet kafe. Dedicom sam skroz zadovoljan..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Svakako je bolje neku masinu van kapsula pazariti, ali finansije igraju ulogu za sada. Viva nema ispod 170e nova. A kapsulas najjeftiniji 3000 din, plus sam mislio da uzmem metalnu punjivu kapsulu. Nekako se mislim da je mnogo bolje odradjena nego plasticne. Hvala svakako na odgovoru

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Gaggia Viva na KP je 115eur. Te metalne kapsule o kojima pišeš su pravljene samo za Nespresso. Najjeftiniji Nespresso aparat na BF akciji je 9000. Razumem da neko kupi kapsule zbog komfora, ali da kupuje punjive i da se smara sa punjenjem to nikako ne razumem. Sto puta je jednostavnije koristiti aparat sa kašikom nego puniti kapsule.
 
Svakako je bolje neku masinu van kapsula pazariti, ali finansije igraju ulogu za sada. Viva nema ispod 170e nova. A kapsulas najjeftiniji 3000 din, plus sam mislio da uzmem metalnu punjivu kapsulu. Nekako se mislim da je mnogo bolje odradjena nego plasticne. Hvala svakako na odgovoru

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Imaš na KP za 98 eura. Imaš viva style, de luxe je skuplji ali je ista mašina sem što je spolja više u metalu. Ja pijem preko 4 kafe dnevno, napravim i kevi kad hoće. Ja sam mnogo više para pucao na kapsule nego sada, ta metalna isto probija imaš na youtube. Ja sam dolce gusto platio skoro 8k, trošio sam 7 kutija mesečno, 1 kutija 16 kapsula. Punjive plastične sam kupio 6 komada i posle malo korišćenja ni za Q nisu. Posle 2 meseca kupim dedicu za 160€ na KP, nova 1 godina garancije. Koristim lavazzu rosu i mnogo mi je jeftinije od kapsula.. Ali čovek se ispruži koliko može..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Gaggia Viva na KP je 115eur. Te metalne kapsule o kojima pišeš su pravljene samo za Nespresso. Najjeftiniji Nespresso aparat na BF akciji je 9000. Razumem da neko kupi kapsule zbog komfora, ali da kupuje punjive i da se smara sa punjenjem to nikako ne razumem. Sto puta je jednostavnije koristiti aparat sa kašikom nego puniti kapsule.
Imaju metalne za nespresso, dolce gusto, tchibo, caffitaly, illy. Ako je 95e nov, onda je to dobra ponuda. Hvala

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ja sam našao za 98€. Kucaj Gaggia Viva Style na KP. Nisam našao za 95€.
Inače, taj aparat je u Home Centru koštao oko 160€ pre par godina.
 
Ne vidim smisao uzimati aparat na kapsule i posle se zezati sa punjenjem istih. Time se poništava osnovna prednost kapsula: "pristojan" espresso bez petljanja.
Pozdrav
 
Ne bi kinezi bili to što jesu :)
Aparat prima sve vrste kapsula, a može i kafa :)
link
 
Imaš na KP za 98 eura. Imaš viva style, de luxe je skuplji ali je ista mašina sem što je spolja više u metalu. Ja pijem preko 4 kafe dnevno, napravim i kevi kad hoće. Ja sam mnogo više para pucao na kapsule nego sada, ta metalna isto probija imaš na youtube. Ja sam dolce gusto platio skoro 8k, trošio sam 7 kutija mesečno, 1 kutija 16 kapsula. Punjive plastične sam kupio 6 komada i posle malo korišćenja ni za Q nisu. Posle 2 meseca kupim dedicu za 160€ na KP, nova 1 godina garancije. Koristim lavazzu rosu i mnogo mi je jeftinije od kapsula.. Ali čovek se ispruži koliko može..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Za par dana treba da mi stigne dedica I ako mogu neki saveti dobrodoslo bi jer mi je ovo prva masina [emoji16] koju vodu koristiti za rezervoar? Kako odrzavati zbog kamenca ako se koristi cesmovaca? [emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Za par dana treba da mi stigne dedica I ako mogu neki saveti dobrodoslo bi jer mi je ovo prva masina [emoji16] koju vodu koristiti za rezervoar? Kako odrzavati zbog kamenca ako se koristi cesmovaca? [emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Ja koristim česmovaču ali imam bokal sa filterom, ti bokali nisu skupi, tu oko 1000 dinara su. Za dedicu ima i filter koji se stavlja u tank, to planiram da uzmem 12€ na KP. Ako uzimaš nov aparat dobijaš sredstvo u kutiji za prvo čišćenje aparata. Imaš na youtubu descaling proces i to se radi kada dugme za paru postane narandzasto. Za 12 dana koliko ga imam sam proterao preko pola kg lavazza rosu i baš sam zadovoljan, još se nisam šlogirao [emoji2957] Nećeš se pokajati

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sipaj Rosa vodu dok definitivno ne skapiras sta raditi. Otkako sam je 'otkrio' na ovim stranicama - ne menjam. Ako dosegnes nivo Xalexasa, onda ti se mozda ucini premekanom.
 
Potvrdjujem za Rosu kao dobar izbor.
 
Ovaj aparat nije kompatibilan sa Nespresso kapsulama. Ograničen si na Mitaca i Illy kapsule. Illy kapsule su skuplje od Nespresso kapsula. Kapsula te izađe oko 60din. Kvalitetnije Illy kapsule su oko 85din. S obzirom da u Tempu možeš da kupiš Delhaize Nespresso single origin kapsule 10kom za oko 250din ovo je teško dranje a uz to i nije neki izbor kapsula.
na jugu Srbije espresso kafa 60-90 dinara u kafićima [emoji23]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
[mention]evilmc [/mention] Rosa je idealna za tamno pržene kafe tipa Lavazza Rosa, a i slažu im se imena :)
Sa srednje i svetlo pržene Rosa je premekana. Pojačava kiselost. Za to je idealno koristiti česmovaču sa Brita Aquagusto filterom ili bar Brita bokal. Nemam iskustva sa ruskim Akvaforom. Znam da je Brita odlična. Kad budem dodatno odlepio praviću sam svoju vodu za espresso :)
 
Poslednja izmena:
Jeste Vlasina najmekša, ali nema da se kupi svuda po Srbiji. U NS ne znam da ima.
Rosa je svuda dostupna, a skoro nema suvog ostatka.
Vlasina voda se moze poruciti sa njihovog santa i svaka porudzbina premo 900 din isporuka je besplatna. Isporuku vrse njihovi ljudi, ne kurirske sluzbe. Samo treba proveriti za koje gradove vrse isporuku.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Braćo, sestre i komplet rodbino, da li možda neko od vas ima onu diznu (za kremu) na prodaju za Gaggia Classic potafilter, Rumun verzija? Rasklapao sam zbog pranja i nema je više kao u zemlju da je propala pa sad gledam kako je nabaviti.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Probaj preko zvanicnog distributera. Mislim da je to Bago firma ovde kod nas.
 
Stigao Kinu classic mlin kod koleginice u Holandiji, pa kad dolazi oko nove godine donece ga, i onda krecemo u igru sa stelovanjem i mlevenjem kafe, merenjem, tampiranjem...
 
Ne, misli na plastiku koja ide između portafiltera i pressurized basket-a.. Ona služi za bolju, odnosno više pene/kreme.

Taj deo za se dobija uz Gaggia Classic i koristi se samo pri upotrebi pressurized basketa.

Na eBay imaš, ne mora Aliexpress.
 
Tačno, na tu plastiku sam mislio koja ide između. Duže vreme već razmišljam da uzmem non pressurized korpu, pa mi ova dizna i neće značiti puno. Pronađoh na Ali-u jednu od 58mm i 20g ( za double) ali vidim da je spoljni prečnik 70mm (a kod mene na ovom pressurized merim 65mm) i dubina 28mm (a kod mene merim 25mm pressurized). Unutrašnji prečnik je 58mm, baš kao što treba. https://a.aliexpress.com/_mKGSfGl
Smem li ga poručiti bez bojazni da će dimenzije biti pogrešne?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja koristim česmovaču ali imam bokal sa filterom, ti bokali nisu skupi, tu oko 1000 dinara su. Za dedicu ima i filter koji se stavlja u tank, to planiram da uzmem 12€ na KP. Ako uzimaš nov aparat dobijaš sredstvo u kutiji za prvo čišćenje aparata. Imaš na youtubu descaling proces i to se radi kada dugme za paru postane narandzasto. Za 12 dana koliko ga imam sam proterao preko pola kg lavazza rosu i baš sam zadovoljan, još se nisam šlogirao [emoji2957] Nećeš se pokajati

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Hvala na informaciji, kao I ostalim clanovima! [emoji4]

Probacu Rosu I Vlasinu I videti koja mi najvise odgovara. [emoji16] Za vikend ili u ponedeljak mi stize, pa cu isprobati. Inace narucio sam Lavazu Rosu, Crema I jos dve vrste da isprobam koja mi odgovara...Inace imam kuci 1kg u zrnu, Bellarom Barista Espresso, na koliko da je sameljem?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
e31205f96e4a8c7fa55c3496fa2cf851.jpg
 
Tačno, na tu plastiku sam mislio koja ide između. Duže vreme već razmišljam da uzmem non pressurized korpu, pa mi ova dizna i neće značiti puno. Pronađoh na Ali-u jednu od 58mm i 20g ( za double) ali vidim da je spoljni prečnik 70mm (a kod mene na ovom pressurized merim 65mm) i dubina 28mm (a kod mene merim 25mm pressurized). Unutrašnji prečnik je 58mm, baš kao što treba. https://a.aliexpress.com/_mKGSfGl
Smem li ga poručiti bez bojazni da će dimenzije biti pogrešne?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Što bi poručivao sa Alija kad imaš kod nas za smešne pare? Zovi Bago rs. Mislim da je dupla korpa za Gaggiu oko 400din. Ako hoćeš nešto bolje naruči ovde IMS basket za Gaggiu https://www.theespressoshop.co.uk/Mobile/en/Filter-Baskets/m-c-117.aspx
Pazi, ako nemaš mlin za espresso i tamper smorićeš se unpressurized korpom. Znaju to kolege sa foruma :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakve su ove kafe u zrnu što su prodaju u Lidlu? Mogu li da se piju ili je bacanje para?


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno