Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ajd da pitam ovde, nisam neki poznavalac kafe ali se secam pre jedno 15 godina, mozda i vise, prijatelj drzao kafic, ja dosao na posao ( DJ), skuvase mi kafu, ja kad sam probao ja se raspametio. Sveze servisiran aparat za kafu i promenio kafu, u pitanju je bio hrvatski Franck:
https://www.konzum.hr/klik/#!/products/50009734/franck-classic-espresso-1000-g
Ja bolji espresso nisam probao u zivotu a probao sam dosta ovih komercijalnih tipa Hausbrand, Lavazza i slicno. Da li i dalje postoji i da li je isto dobra kao tada?
 
Da li neko koristi punjeve kapsule za nespresso? Ako da moze preporuka koje tacno i koja kafa se pokazala dobra punjenje istih?
 
Ljudi u dilemi sam sta uzeti neki rucni espreso aparat ili automatski. Nema pravila koliko se popiju kafa dnevno. Neki dan samo dve a nekada znaju da budu i 10-15.

E sada ako mozete da preporucite nesto da ima kod ovih nasih u prodavnicama jer bih uzeo preko kartice.

Rucni do 30.000
Automatski do 50.000-55.000


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj i dobro tapkanje, i malkice vode, kasicica dva preko kafe posle tapkanja.
Ako ti kafa ne izgleda razbacano u kapsuli, onda je nesto drugo.

Koliko ti izadje napitka na 3 crte? Mislim da je to previse za espresso na Lumiji

Probaću ubrzo sa malo više tapkanja, da smestim više kafe unutra.

Izađe oko 100ml. Lungo je sa 4 crte 120ml, a on mi se sviđa i nije razvodnjen kao ovo.
 
Meni je svaki razvodnjen na 100ml, sem dupli mooozda.
Nisam uspevao u refills da ne bude razvodnjen 100ml
 
Evo isprobah. Uspeo sam da smestim 7 grama kafe u refill, nikako više od toga sa pritiskanjem. I dalje je razvodnjen na 100ml, krema, i to malo što ima, nestane za minut.

Mogu da probam da je domeljem, u slučaju da treba da je sitnija granulacija. Mada je bilo ljudi u temi koji kažu da Crema E Gusto ispada dobro tako kako jeste. Jedini problem koji može da bude je količina.

Probaću sa nekim drugim vrstama kafe, ujedno i sam da meljem.
 
Poslednja izmena:
Ako meris, 7gr je realno, te preprzenuce su dosta lagane. Upravo gledam u bure 20x20x20, 3kg kafe samo stane :)
Bitno je da je relativno puna kapsula i utabana kafa da ne prodje mlaz pored.
 
Ljudi u dilemi sam sta uzeti neki rucni espreso aparat ili automatski. Nema pravila koliko se popiju kafa dnevno. Neki dan samo dve a nekada znaju da budu i 10-15.

E sada ako mozete da preporucite nesto da ima kod ovih nasih u prodavnicama jer bih uzeo preko kartice.

Rucni do 30.000
Automatski do 50.000-55.000


Sent from my iPhone using Tapatalk
Za do 30.000 ja sam preporučivao Delonghi Dedica, kod nas je to model EC 685. Pogledaj na jutjubu, ima baš dosta review, uglavnom je u top 3 entry level espreso aparata.

Mali, ali dosta stvari može da se podešava, dužina kafe, temperatura vode, tvrdoća vode (ovo je za obaveštenje o čišćenju).
 
Evo isprobah. Uspeo sam da smestim 7 grama kafe u refill, nikako više od toga sa pritiskanjem. I dalje je razvodnjen na 100ml, krema, i to malo što ima, nestane za minut.

Mogu da probam da je domeljem, u slučaju da treba da je sitnija granulacija. Mada je bilo ljudi u temi koji kažu da Crema E Gusto ispada dobro tako kako jeste. Jedini problem koji može da bude je količina.

Probaću sa nekim drugim vrstama kafe, ujedno i sam da meljem.



Kod ručnih aparata se stavlja 7-8g kafe za jedan espresso, ali je on 30ml. Ako možeš pokušaj da smanjiš količinu vode.
Ne možeš napraviti ok kafu sa 7g kafe i 100ml.
 
Poslednja izmena:
17g za dopio (60ml)
Ako je ovako prejaka, onda bolje dodati vode nego produzavati ekstrakciju....
Dakle, 1 crtica, pa dodati vodu ako je jaka
 
To tvoje kafe, ove komercijalne ako stavis 17gr, treba 3 kapsule ;)

*mjau**mjau**mjau*, kad si zauzet vikednom, pa nisi stigao da pokupis onu probnu refill sto sam ti namenio, Stevo :)
 
Haha to je kada se razlikuju očekivanja i realnost. :D Hvala, ljudi. Ispada da Lavazza Crema E Gusto ide na 35ml vode, možda i 50ml, ali to je to.

Šta ću, domaćin čovek, vikendom završavam ono što ne stižem radnim danima. :D Uklopićemo se sledeći put, bezveze se pogodilo.
 
Gaggiu nisam imao prilike da koristim, ali koliko sam video da je malo skuplja i malo bolja, ali je veci aparat od delonghija koji je nekako po mom misljenju prakticniji..
 
Jel isprobao neko metalne kapsule za DG? Video sam da su se pojavile neke od $17 na Aliju, pa razmišljam da kupim, ali ne znam da li vredi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sve kapsule vrede dok guma drzi. Da li je metal ili plastika je nebitno.
Isto i ona mrezica, koja jeste veliki plus, ce izdrzati vise nego guma na vrhu kapsule :(
 
Imam nespresso aparat, donesivao sam kafu iz inostranstva, isto tako i kupovao refil kapsule od marke Meo. Sada imam Saeco Poemia 8423 za 100evra pravi odlicnu kafu, cak i one okrugle kesice kafa je odlicna, sa mnogo pene. Ponekad stavim i obicnu tursku kafu ali je ne stiskam isto bude odlicna.
 
Gde nabavljaš te filter kesice kafe (cialde)?
 
Isto u Francuskoj a ima i u Mađarskoj

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Ako ima u mađarskoj, verovatno ima i na buvljaku, pogledaću.
 
U madjarskoj sam video da ima, e sad ne znam na buvljaku. U delu trosarina ili kako se zove deo pored hipodroma, kad udjes u taj glavni prolaz im jedan sto prodaje dolce gusto, pa pitaj njega ako bi hteo da ti donese iz madjarske, ne secam se da li on ima ili ne.
 
Da, tamo sam i mislio da pogledam.
 
Prema nekim informacijama, Nespresso uskoro krece zvanicno u Srbiji. Prvo samo online shop a onda i radnja u Uscu.
 
Da li je DG uopste bio zvanicno kod nas ili je neki uvoznik u pitanju?
Nespresso me licno ne impresionira nicim osim neverovatnom umestnoscu - radnja u Parizu im izgleda lepse nego Armani radnje :) Kao muzej buducnosti :)
 
DG kafu radi Nestlé. Njihov je brend.

Aparate rsde firme koje sd generalno bave tehnikom, a imaju dogovor sa Nestlé

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nesspreso je isto nestle.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno