Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

A sa istom kafom? Pitam, jer bi hteo da probam bas koliko mi prija/ne prija pena.
Ja sam ljubitelj french press kafe inace, ali da li godine da li sta, ne prijaju mi vise za stomak, a espresso mogu da sredim da mi ne smeta ;) Cini mi se da mi pena ne prija.


BTW, ne znam kako mi ranije za probu cisto nije palo na pamet da otvorim DG Generoso kapsulu i iskoristim tu kafu u automatu :)
Nisam probao Super Cremu, ova mi je sledeća, čitaj na čekanju :)

Previše pene = kiselina?

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
hahah u zivotu mislim da nisam video ovoliku kremu [emoji3]
utisci o aparatu?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Ne znam sta je unutra ali pretpostavljam dobra kolicina robuste i to neke azijske...
 
Ako mislis u stomaku kiselina, moozda:) Zato bi da probam varijante.
Jedino sto sam pricuo da utice na penu je da li je soljica blize ili dalje kapalici? Nisam video razliku. I naravno sama kafa. Konga (Etiopija) ko da nema pene i extra je! A Kenija, ima lepsi ukus stvarno, Nyeri Giathagu, ali covece koja pena :) Skoooro pa kao u core.graphics-ovom primeru, samo sto je moja toliko gusta da se moze gricnuti ;)

@Mare, pa Kenija je Arabica cista a vidje pene ;)
 
Ako mislis u stomaku kiselina, moozda:) Zato bi da probam varijante.
Jedino sto sam pricuo da utice na penu je da li je soljica blize ili dalje kapalici? Nisam video razliku. I naravno sama kafa. Konga (Etiopija) ko da nema pene i extra je! A Kenija, ima lepsi ukus stvarno, Nyeri Giathagu, ali covece koja pena :) Skoooro pa kao u core.graphics-ovom primeru, samo sto je moja toliko gusta da se moze gricnuti ;)

@Mare, pa Kenija je Arabica cista a vidje pene ;)

+1

Nije obavezno da bude Arabica+Robusta da bude pene..

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
ba4a7682d4f6a949183119e5bf6ae85a.jpg
3 nijanse [emoji3]
Nespresso Arpeggio sa penom iz Aeroccino aparata, u Nespresso Cappuccino šolji [emoji1305]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel zna neko jel ova DG akcija sa aparatima postoji negde u NS i kakvo je stanje. Pazario bi 1 ili 2 aparata :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo u Merkatoru početkom prošle nedelje. Ne znam da li je još uvek aktuelno.
 
Kacio sam sliku, vazi i u jednom Tempu u Novom Sadu (ako ima samo jedan onda vazi u njemu :p).
Vikednima od 10-16 moze jedino da se preuzme, bitno je da je racun od 16.02-18.03.

Stanje - no clue ;)
 
Kacio sam sliku, vazi i u jednom Tempu u Novom Sadu (ako ima samo jedan onda vazi u njemu :p).
Vikednima od 10-16 moze jedino da se preuzme, bitno je da je racun od 16.02-18.03.

Stanje - no clue ;)
Danas je drugar imao problem da su ostali kratki sa aparatima i da nisu hteli da mu prihvate račun od 16.02., tražili su mu današnji datum.


Bilo u Merkatoru početkom prošle nedelje. Ne znam da li je još uvek aktuelno.
Nema više akcije u Mercatoru, bio sam prošle nedelje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ma ko bi rekao :)
Ne moze danasnji samo, na akciji pise da vazi racum iz perioda od 16.02.
 
Nije obavezno naravno da Arabica nema pene, ali generalno cesci slucaj sta znam...Negde sam pak procitao da vise kreme i tela imaju natural nego washed kafe itd... Al htedoh reci u ovim slucajevima komercijalnih varijanti cini mi se da udeo robuste igra ulogu, sad mozda gresim, nije ni bitno :)
 
Ja sam juče bio u Tempu kod Ade i zanimljivo da na neke patrone važi 5% popusta za bus plus a za neke ne važi.
Za Ristretto Ardenzu su mi uvažili popust.
U proseku me četiri kutije izašle oko 455 dinara.
 
Nije obavezno naravno da Arabica nema pene, ali generalno cesci slucaj sta znam...Negde sam pak procitao da vise kreme i tela imaju natural nego washed kafe itd...
A opet bas suprotno trenutno sa Etiopijama ;) Idido natural pravi guuuustu penu, mucnu maltene; Konga washed (i ne znam koja je trenutno isto Etiopija washed, slican dosta Kongi) milina kakav napitak, vrlo malo pene; Konga je neprevazidjena koliko slabu penu daje, najprijatnija kafa koju sam pio. Ne i najlepsi ukus kafe, ali kao napitak i po tome koliko nimalo ne pravi nervozu, superiska.
Obe u D59B.

Al htedoh reci u ovim slucajevima komercijalnih varijanti cini mi se da udeo robuste igra ulogu, sad mozda gresim, nije ni bitno :)
Ne pisu oni udeo robuste, ponekad cak i ne napisu da je ima. Tesko bi po tome procenili.

Ja sam juče bio u Tempu kod Ade i zanimljivo da na neke patrone važi 5% popusta za bus plus a za neke ne važi.
Za Ristretto Ardenzu su mi uvažili popust.
U proseku me četiri kutije izašle oko 455 dinara.
Gle stvarno, za RA vazio popust :) Naravno ona je 15% skuplja od ovih za koje ne vazi..
Nasam sam i kako se prepoznaje koji artikal ima, a koji nema popuste. Popusti vaze za artikle koji NEMAJU mali kvadratic levo ispod cene :) Taj kvadratic ja ne bi mogao videti ako ne uzmem cenu i priblizim, velicina je mozda 1-2mm.

@bmic, ih pa pa ona ne radi blind test mlina, ne priznajem :D
Mada sam shvatio poentu kada je Mare pustio klip... mogu ja svakog dana ici da mi samelju, opet ce nekada biti nekoliko sati staro mlevenje, a to vec bas izmeni ukus.
Nemam mesta i za mlin i za masinu :( Vec imam 3 aparata u kuhinji, gde ionako jedva imam mesta:)
 
Poslednja izmena:
hvala ti puno, ja imam inace povisen onaj "donji" pritisak... ali, spekulise se da ga u stvari espresso snizava (generalno pritisak)... posto je kafa diuretik... a nisam debeo ili tako nesto, nego urodjeno verovatno... ako smo preziveli testiranje kolga s foruma i ja pre dva dana... prezivecemo svaku narednu kafu :) hahahaha
a krastavac. kad ne volim s mlekom...
meni je najveca draz da ga pripremam, pa krene tanko gusto - teško! pa onda ide penasto... zlatne boje, ma idi bre :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Meni je draz da POPIJEM dobru kafu :) A pripremu bi rado prepustio drugima uvek :p

Kafa ne treba da se pije za pritisak, ne jer snizava/povisava, vec zato sto menja relativno brzo pritisak (poveca, pa vrati kada pocne diureticko dejstvo), a to nije dobro.
A imam utisak da za kafu svake godine nova studija koja uvek pobije prethodnu, kao i zumanac :p A ovaj Inc. clanak... koja otvorena propaganda ...
 
Poslednja izmena:
Ma svako veruje u ono sto mu odgovara :d Tako je najlepse :)

Ja mogu i bez kafe, ako neki dobar caj pijem, mesavine ooulong-a razne sa korom narandze i to sto ima u "Kuci dobrog caja". Jedno vreme sam potpuno presao na te mesavine crnog/zelenog/belog caja tako da mogu bez kafe, ali trenutno sam na 2 dnevno najcesce a nekad i jednu samo. Nemam cak ni neki osecaj da me razbudi, nego mi se svidja pa pijem :)
 
Ma svako veruje u ono sto mu odgovara :d Tako je najlepse :)

Ja mogu i bez kafe, ako neki dobar caj pijem, mesavine ooulong-a razne sa korom narandze i to sto ima u "Kuci dobrog caja". Jedno vreme sam potpuno presao na te mesavine crnog/zelenog/belog caja tako da mogu bez kafe, ali trenutno sam na 2 dnevno najcesce a nekad i jednu samo. Nemam cak ni neki osecaj da me razbudi, nego mi se svidja pa pijem :)
Ja sam na 5-7 dnevno. Pijem kratki espresso ili macchiato (više kao mali cappuccino).. Nekad nije svejedno :)

Pretpostavljam da je gro ekipe ovde 40+, kao ja.

Ako ne, da se smirim malo sa kafama..

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
A da kazem nesto i u odbranu skupih aparata. Da je testirala 5.u kafu, itekako bi znala koja je masina jeftinija :)

@Pega
Pogresan post si naveo ;)
 
ja dok nisam nabavio aparat poslednje 3 godine, dve "turske" i 2 espressa u kaficu u kraju... nekada i 3 espressa... ali, ni jedan nije ovako kao moj ovaj jak, takodje i na starom aparatu Gaggia Paros... isto je bio jak gust i masan, u kaficima ko zna kako "piša" kafa... i secer odmah potone, ja sad kad odradim secer stoji bas dugo.... i to je neko merilo gustine pene! nekada stoji dugo par sekundi, nekada potone brze... treba tu trening!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ma svako veruje u ono sto mu odgovara :d Tako je najlepse :)
Sve dok nije nesto ozbiljno, tako je ;)

Ja mogu i bez kafe, ako neki dobar caj pijem, mesavine ooulong-a razne sa korom narandze i to sto ima u "Kuci dobrog caja". Jedno vreme sam potpuno presao na te mesavine crnog/zelenog/belog caja tako da mogu bez kafe, ali trenutno sam na 2 dnevno najcesce a nekad i jednu samo. Nemam cak ni neki osecaj da me razbudi, nego mi se svidja pa pijem :)
Meni se svidja prilicno Earl Grey, pomalo i Lady Grey ali nije to to. Za budjenje mi i Darjeeling super radi i ima extra ukus. Ali ne prijaju mi vise :( Oolong mi dodje previse lagan. To je napitak, ali bez budjenja.
Za takve stvari ja pijem nanu/kamilicu/kim.
 
Ko voli dobar crni caj, po meni najbolji na nasem trzistu koji moze da se nadje je ovaj
https://www.enjoybettercoffee.com/Ahmad-Earl-Grey-Tea-in-Tin-p/ah091.htm
U merkatoru je oko 450 din. Iskljucivo u rinfuzi, ima i u kesicama al to nije to.

Postoji aplikacija (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quicktools.dolcegustoleveltimer) gde možeš da podesiš količinu vode kao što je ilustrovano na kapsuli, i telefon te obavesti kad da zaustaviš vodu. Deluje lakše nego vagica, mada možda malo manje precizno.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Puno ti hvala, radi odlicno!

Menjaj šoljicu, iznenadićeš se ukusom kafe iz prave..

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
+1
Menjaj, i ne samo zbog ukusa... :)
Pozdrav

Ova moja je "Keramika Zajecar" iz 70 i neke...
 
Malo se igrao sa nekim japanskim 4,5% mlekom, probao "srce". Poceo sam ujutru da pijem kombinaciju kratki espreso + kapucino, mada realno mnogo volim i drip u poslednje vreme al ne mogu 65 vrsta kafa da drzim u kuci :)

 
Nazad
Vrh Dno