Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Takođe i ja gledam da kupim mlin. Za 50tak e nema sile da kupiš nov mlin za espreso. Polovnjaci takođe slabo mada vidim da se vrti jedan gaggia mdf za otprilike toliko.
Meni je zapao za oko ovaj :

https://www.kupujemprodajem.com/Graef-CM802-mlin-za-kafu-60205194-oglas.htm

Više mi se sviđa od mdf jer nema dozer koji mi je kod gaggia modela nekako bezveze i suvišan. Imaju oba po 40 koraka za podešavanje granulacije i slične su cene. Ima li neko iskustva sa ovim mlinom ili je ipak mdf bolji izbor?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@bb, videcu ako je nadjem za probu, bas bi bila zgodna do kraja maja, necu biti u BG :)

Ako nekoga zanima da proba Starbucks Veranda blend (blonde roast pise..), ili Keniju (medium roast), dajem nesto vise od pola kese. Samo mi javite da li ste u BG ili u Nisu, za Nisu mogu da ponesem danas/sutra, kad vec budem isao...
Uzeo sam za probu, rekoh ajde da vidim blonde roast... doduse gorkija je i vise pecena nego dark roast u Przionici ili Koffeinu :) Isto vazi i za Keniju. Kome se svidja Starbucks ili Costa Coffee, ovo bi mu se sigurno svidelo.
U zrnu su.
 
Da li je neko uspeo da pronađe dihtunge za moka pot kod nas? Čini mi se da se spominjao neki servis kod Štark Arene ali se ne sećam detalja. Trebao bi mi ili silikonski ili gumeni spoljnog prečnika 75mm.
 
Za koliko je kafa taj moka pot, taj prečnik mi ništa ne govori...ja sam u media marktu uzimao dihtung za moka pot za jednu kafu...taj je nekih 100 dinara...ako mislimo na isto, moka pot lonče za kafu :) u bg bar ja nisam uspeo da pronađem...
 
Ja sam naručivala preko e-baya za moka potove od jedne i tri šoljice. Originalni su bialetti i stižu brzo-Free shiping
 
Nije originalno Bialetti lonče, ali je je veličine originalnog koje je za 6 šoljica kafe.
 
Kupujem espreso na buvljaku. Amigos (zuta) cena je 700 din/kg. Kupio aparat za mlevenje kafe/secera koji (obavezno) ima podesavanje krupnoce mlevenja. Meni stoji na najkrupnije i tako meljem sav espreso. Cena aprata je 3-4.000 din. Zaboravio sam da napisem da mi je prvi aparat bio kinez Clinotronic a sada imam Saeco (20.000 din).
Moj stolar Petar se slogirao jer je kupio aparat od 1.000 eura a nema pene. Moj kinez i sada spanac, prave penu kao da je Nes kafa.

Posto sam sepidlaka za cevape i espresso kafu, najbolja kafa je i najeftinija. Riobi, Grand, Srebrna Lavazza,... i mnogoooo drugih, su duplo skuplje a tri puta losije.
Jeres: najvece djubre koje sam pio su najhvaljenije kafe Hausbrandt i Greenet espresa.
Kad sam citao toliko hvaljenu Greenet na hrvatskom forumu odmah sam pogledao u BG i u prvi lokal da je probam. Sokiran sam bio. Lici mi na one kafe sto na selu kuvaju. Budja teska.
Jedine, po meni, bolje kafe su Lavazza (plava kesa, ona iz kafica) i Julius Mein. Ali one si 3.000 din/kg

Hausbrandt je najlosija kafa za jeftine kafice i lokale (daju im najeftinije uslove). Njihova dobra kafa je 250g vakum - Nero. Ostalo je, kao sto sam napisao, djubre.
 
Poslednja izmena:
Kupujem espreso na buvljaku. Amigos (zuta) cena je 700 din/kg. Kupio aparat za mlevenje kafe/secera koji (obavezno) ima podesavanje krupnoce mlevenja. Meni stoji na najkrupnije i tako meljem sav espreso. Cena aprata je 3-4.000 din. Zaboravio sam da napisem da mi je prvi aparat bio kinez Clinotronic a sada imam Saeco (20.000 din).
Moj stolar Petar se slogirao jer je kupio aparat od 1.000 eura a nema pene. Moj kinez i sada spanac, prave penu kao da je Nes kafa.

Posto sam sepidlaka za cevape i espresso kafu, najbolja kafa je i najeftinija. Riobi, Grand, Srebrna Lavazza,... i mnogoooo drugih, su duplo skuplje a tri puta losije.
Jeres: najvece djubre koje sam pio su najhvaljenije kafe Hausbrandt i Greenet espresa.
Kad sam citao toliko hvaljenu Greenet na hrvatskom forumu odmah sam pogledao u BG i u prvi lokal da je probam. Sokiran sam bio. Lici mi na one kafe sto na selu kuvaju. Budja teska.
Jedine, po meni, bolje kafe su Lavazza (plava kesa, ona iz kafica) i Julius Mein. Ali one si 3.000 din/kg

Hausbrandt je najlosija kafa za jeftine kafice i lokale (daju im najeftinije uslove). Njihova dobra kafa je 250g vakum - Nero. Ostalo je, kao sto sam napisao, djubre.
Ima li negde žuti Amigos u manjem pakovanju i da je mlevena? Pio sam je, i odlična je, ali nemam mlin da sam meljem, a ni ne planiram da kupujem...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da li je to Amigo sa slike, dole levo?
ee8104f8820ff0280b53781f38000ede.jpg


Ako jeste, užasna je!
Spremljena na:
90a8dceb91e3b0fd23722bc35fd68b99.jpg


DG kapsule su izmislile espreso za tu Amigo, što se mene tiče.
 
Stiglo jutros iz daleke Kine, ne pogađa temu u centar, ali ipak se dotiče kafe užitka....odličan kvalitet i super cena...
8f5acc691e0813be1fe83de3469c736a.jpg


Послато са A0001 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sledeću sliku očekujem neki late art na kapućinu!
 
Nislije, topla preporuka da probate Burundi u Birou!
Samo neka naprave obican espresso, a ne produzeni (stalno mojima prave produzeni i uspadne kao meeh filter, ali espresso naprave extta i super je zrni!)
Kiselkasto kao sto bi icekivali od afruckih kafa ali bas bas prijatna.

Steta sto samo na kg prodaju zrno :(
 
Ima li mozda neko od Nislija jednu punjivu DG patronu na zajam?:) Vracam novu tokom juna..
 
Imam ja. :) Sa AliExpressa, ali nema onaj deo za filtraciju, kako li se već zove. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
juče sam doneo s puta novi moka pot inox za 2 kafe...probao sam odmah da napravim kafu, pošto nisam znao koliko vode da stavim prelio sam ventil i nakon određenog vremena ( koje je btw bilo čini mi se bilo dosta dugo) kafa krenu da se preliva na šporet...ok, previše vode...

jutros izmerim koliko vode stane gore i sipam toliko dole, to je nešto malo ispod ventila...međutim, nakon što je izbacio nešto malo više od jedne kafa aparat kuva i krčka ali umesto kafe izlazi više para u gornjem delu nego kafa...pošto je to potrajalo skinem sa šporeta lonče i naravno dole je ostalo dosta vode...kafa je dolce and gusto lavazza...

sad sam zbunjen, jednom potera i više nego što treba a drugi put kao da stane na pola? gde grešim?
 
Kad krene da krčka, znači da ti je kafa gotova i da treba da skineš lonče sa ringle. Da li stavljaš dovoljno kafe? Meni ostaje voda u donjoj posudi kad umesto 2 kafe kuvam samo jednu, iako još na početku stavim vodu za samo jednu kafu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
napunio sam deo za kafu do vrha, nema gde više...ali je ostalo vode u donjoj posudi...ne znam zašto nije poterao svu vodu gore? a nisam baš razumeo ovaj deo kad umesto dve kafe kuvaš samo jednu?

kad koristim moka pot koji je originalno za 1 kafu nikad mi voda nije ostala dole kao na ovom novom...a kad pogledam da je juče, kad sam stavio previše vode, poterao svu vodu gore pretpostavljam da ima dobar pritisak i da ipak dobro dihtuje, tako da me baš zbunilo gde je problem...
 
Nemam ideju šta bi onda moglo da bude...

Imam lonče za dve kafe, ali kad kuvam samo jednu, stavim kafu i vodu za jednu, i ispadne dobro, samo što u tom slučaju ne istera svu vodu gore.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
hm, pa to upravo i jeste problem...očito je da kad se stavi manja količina vode ima problem da istera svu količinu vode gore...a kad staviš malo više onda naravno preliva iz lončeta :smash:

kako je vama koji imate još veći moka pot, recimo za 6 kafa, a pravite na primer samo 2 ili 3 kafe, jel istera svu količinu vode gore? pokušavam da pronađem neko pravilo :)
 
Koliko znam ti lončići se koriste isključivo za onoliko kafa za koliko su namenjeni

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zato i postoji toliki broj moka potova da bi se kuvao tačno određeni broj kafa. Voda treba da bude do ventila, nikako preko njega. Kafa treba da bude malo krupnije mlevena i ne treba je sabijati, već samo poravnati. Kuvati na umerenoj vatri, čim kafa počne da izlazi, smanjiti na minimum. Kad se čuje da krčka, kafa je gotova.Ja ne sačekam da krčka, već sklonim pot sa vatre, tada je kafa jača. Mora da uspe.
 
ovaj moka pot koji sam uzeo očito ne valja...danas sam ponovo probao, i gledao da pratim sve preporuke, voda ispod ventila, kafu nisam nabijao, međutim posle 20 minuta na ringli nije izašlo ništa kafe ali je zato isparilo 2 trećine vode u donjoj posudi? sad više nisam pametan, ili opet nešto pogrešno radim ili je pot za bacanje u đubre...imam 2 moka pota za jednu kafu i nikad mi se ovako nešto nije desilo sa njima...

inače, kome trebaju rezervni delovi za moka pot a ide u budimpeštu ( a uvek neko ide), u ovim radnjama ima neverovatan izbor delova, znači sve imaju i u svim dimenzijama, dihtunge, metalne filtere, delove gde se sipa kafa, baš sve...radnji ima na svakom koraku...

https://beston.hu/
 
Poslednja izmena:
Koju kafu koristiš?
To liči samo na previše fino mlevenu kafu, nema tu šta da ne valja. Obično sito i to je to...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
napisao sam gore lavazza dolce gusto...pošto sam bacio dosta kafe na eksperimente malopre sam probao samo vodu da stavim dole...rezultat, negde pola vode je otišlo gore a recimo da je pola ostalo dole...? jel normalno da u moka potu za dve kafe ostane skoro pola vode dole? kako li je tek u onom za 6 kafa, to znači da može eventualno da izvuče 3 kafe gore?

pošto je moka pot za 2 kafe to mi je sad malo besmisleno, jer ću onda da pravim i dalje u onom za jednu kafu koje radi sasvim ok...
 
Poslednja izmena:
Mislis Lavazza Crema e Gusto? Ne znam za tu Dolce Gusto :)
Koliko pamtim kada sam koristio moka pot, uvek ostane vode dole, naravno, ali sad koliko to je pitanje. Kada u lonce za jednu solju sipam do ventila vodu, kafa koju dobijem je puna soljica za espreso kafu. Duplo lonce tj za dve kafe nisam imao ali moralo bi da bude isto, tj dve soljice.
Sto se kafe tice to to je ok, izgleda da nije do toga... Jedino sto mi jos pada na pamet je da je cev filtera previse kratka?
 
Poslednja izmena:
u mojim moka potovima ne ostane nista dole...
 
Možda ako čekaš previše, ja nisam nikad čekao toliko. Kad krene da izlazi kao pena ja prekidam. Možda ne treba tako ali mi se čini da je to što izlazi na kraju baš samo gorčina i nije mi prijalo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@sajlonac

sorry, toliko se ovde pričalo o dg da sam permutovao...ali, shvatio si koja je kafa :) cev je originalna, naravno, šta znam dugačka je...video sam po netu da ljudi imaju sličnih problema, ali oni nastaju tek kad neko menja dihtunge ili metalne filtere pa se onda žale da im aparat ne radi dobro...ali ne bi trebalo tako da bude na novom potu..

jedini put kad je poterao svu vodu gore kako valja je kad sam dole sipao vodu preko nivoa ventila...ali pošto je to prevelika količina za gornju posudu kafa se prelivala...svaki drugi put kad je voda bila ispod ventila nešto nije bilo u redu, ili je izbacio malo kafe, ili je izbacivao samo paru umesto kafe...u moka potovima za jednu kafu već godinama sipam vodu do ivice, znači preko ventila, i gore izađe svaka kap vode tj kafe, tačno do onog dela gde izlazi kafa...nikad se nije desilo da omaši...

inače, moka pot izgleda kao ovaj sa linka...

https://www.amazon.com/BEMINH-Espre...pID=41AnK789xxL&preST=_SY300_QL70_&dpSrc=srch
 
Nazad
Vrh Dno