Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Meni je ova zelena iz Lidla (Forte Lungo, jačina 8) odlična. Pijem Lungo sa mlekom i za tu kombinaciju mi je top.
 
Jeftinije otvarati Lidl kapsule i tako piti na classic aparatu od cena kafe u zrnu kije su preko 2000 u marketu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
zrno u lidlu je 1400 kg ili manje

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
off obrisan
Tema je
Aparati za kafu i kafa
 
[mention]HomeEspresso [/mention] možda u http://gradskaprzionica.rs/uzorci.html Meni se ta kafa ne sviđa. Dosta je gorka čak i kao svetlo pržena.

Hvala. A jel moze kod njih manje od 1kg (pa i 0.5kg) da se uzme? Vidim da pise uzorci 200gr, dakle moze toliko? I bese ima neka fora da mogu da se dogovorim kad ce da mi isprze i kako (mada to vrv rade za vece kolicine)?

Ne znam, ja pijem Brazil iz Kofeina (mada ovaj poslednji put su ga preprzili cenim), a devojka uzela Kubu u kafiteriji kad smo seli i svidela nam se dosta. Ima tu gorcinu ali vrlo prijatnu, slicna nam je bila brazilu samo ima tu jacu notu gorcine, pa bismo da probamo i malo kubu u kucnoj verziji. Kontam ja da mozda i u kafiteriji ima da se uzme, al nesto mi se ne svidja da uzimam kod njih, ne znam ni sam zasto :D A znam da jaffa coffee ima kubu isto, al reko da pitam ovde za iskustva ljudi.
 
[mention]HomeEspresso [/mention] u Gradskoj pržionici možeš da uzmeš na 200g. Kad se upoznate moći ćeš da tražiš šta god hoćeš. Najbolje je da odeš tamo direktno. Vrlo su ljubazni. Nisu pozeri kao na Dorćolu. Mogu da ti isprže na licu mesta kako god hoćeš a imaju i spremne kesice od 200g. Preporučujem i Mexico.

Imaš i https://koppacoffee.com/collections/kafe oni su podzemnom prolazu kod palate Albanija. Jako su dobri ali vole da prže svetlo. Moraš da im naglasiš ako hoćeš drugačije. Naglasi da hoćeš za espreso srednje prženo, city ili city+. Tamo mogu da ti prže i 100g na licu mesta. Imaju kompjuterizovan pržionik za male količine. Njihove kafe su verovatno najkvalitetnije kod nas. Imaš ovde intervju sa vlasnikom https://pojacalo.rs/podcast-ep036-radoslav-plesinac/ Biće ti jasno koliko je ozbiljan oko kafe.
 
Predugacko ali zanimljivo. [emoji106]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kaze ne pijem kafu i ne zanima me i onda u crevca [emoji1787]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
ima li neko iskustva sa Saeco Syntia aparatom?
 
Zna li neko gde ima dobra Kuba da se uzme u zrnu?

Imao sam velika očekivanja od Kube dok je nisam probao. U pitanju je bila Cuba Turquino Lavado (washed, single origin arabica) iz jedne holandske pržionice. Solidna kafa, sa dominantnim notama duvana i kakaoa. Što se načina pripreme tiče, bila je najpogodnija za espresso.

Međutim, mislim da je ovo "single origin" diskutabilno. Dolaskom komunista na vlast nakon revolucije i sprovedene nacionalizacije, kafa na Kubi je doživela sudbinu sličnu onoj koju je grožđe doživelo posle Drugog svetskog rata u Srbiji. Proizvodnja kafe na Kubi je smanjena za 70% u odnosu na vreme pre revolucije, a sve što se proizvede prodaje/predaje se državi. Izvoznik kafe sa Kube je Cubaexport, takođe državna kompanija. Zato ne verujem da se vodi preterano računa o poreklu, te otuda i moja sumnja da su zaista u pitanju bila single origin zrna.

U svakom slučaju bilo je to jedno pozitivno iskustvo više, a moja očekivanja u vezi sa Kubom su ipak bila prevelika. Kubanci imaju tradiciju i potencijal, nadam se da će ga i iskoristiti.
 
ima li neko iskustva sa Saeco Syntia aparatom?
Код мене на послу донео колега. Смешан апарат. На први поглед делује масиван и озбиљан. Аутоматски млин прави кафу у две дефинисане величине. Кратки и дупли еспресо. Можеш дефинисати колико ће бити кратки, а колико дуги. Апарат запамти и толико сипа. Све са два тастера ради.
Колега га је добио на поклон. Рађен му сервис и чишћење и коштало нас 4000 динара.

Место где се ставља млевена кафа, "прогута" ту кафу и направи сваку пету. Због тога само одлучили да користимо само у зрну.

Овај апарат је са цеви за пару. Значи није она варијанта да се убаци додатна кадица за млеко. Прави лепо пену, али кад набије притисак, уме мало да буде незгодно, плашим се да не буде млека свуда по просторији. Ако ме разумете.
Користи се и за чај и за Нес кафу.

Та цев није практична за прање, јер се мора извући, а кад се извлачи имам осећај да ће ми пола апарата остати у руци. Све је некако климаво, као играчка. Мајстор је ставио силикон на ту цев где улази у апарат, али ти ми је било јако смешно, јер је трајало читавих две минуте и век се све одвојило.

Купили смо кафу у Лидлу, нешто ми је слаба. Ја сам донео моју Ticho али од два паковања смо направили око десет кафа, остало је бачено јер је апарат "прогутао" кафу.

Према мом мишљењу, добар је кад се добије на поклон.

Лепшу кафу направим на мом Долче густо са пуњивим патронама.
Можда буде боља кад будем купио квалитетнију кафу, али то ће бити тек после годишњег одмора.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
uh, vas je izgleda bas felerican. meni je moj primerak upravo stigao i otisao caletu na poklon. moj burazer ima tri ovakva komada u inoxu i prezadovoljan je ali sam hteo da cujem jos necija misljenja.
preporucio mi je amigos kafu u zrnu, kosta oko 1000 din 1kg i ona mu najvise odgovara.

videcemo kako ce da se pokaze. momak od kog uzimamo ima sve rezervne delove i servisira ih.
javljam kroz neko vreme kako se pokazao pa ako bude ok uzeo bih i jedan za sebe.
 
Za Nespresso, preporuka za Starbucks kapsule. Za nijansu su jeftinije od originalnih (450 na Kalenić pijaci u Bg), a meni se ukus bas dopada. Od vrsta, možda Blonde, i Pike - ja volim Lungo varijante. U Starbucks kafeterijama ih nije bilo kada sam tražio poslednji put, pre možda 2 meseca...

Od jeftinih, Lidl ima daleko najbolje, za 190din (meni dosta bolje od Delhaize koje sam kupovao jedno vreme), mada su i Lidl u plastičnim kapsulama...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Da li neko moze da mi kaze nesto vise o Francis Francis X7.1 Iperespresso Machine?

Kako se pokazao, i da li jos neke kapsule sem Illy mogu da staju unutra?
 
S obzirom da sam jos neiskusan u celoj prici jel moze neko da mi kaze koja je razlika u sledecem.

Video sam recimo espresso Hausbrandt kafa na kojoj pise "Suitable for all coffe maker" i opet oni Nero recimo nacrtan samo espresso aparat.
Treba da mi stigne Delonghi Dedica pa da znam sta da kupim, zapravo zanima me jel zna neko konkretnu razliku?
 
Da li su u zrnu ili mlevene? Ako je Nero mlevena, to bi bilo objašnjenje zašto je pogodna samo za espreso aparat.

Imaš li mlin?
 
Kad nemas nikakav izbor u lokalnom Maxiju/Idei u trenucima kada ti treba odmah neka kafa :p

big-98016751_5f062c1bb94980-83826531AMIGOS-EXTRA-BA.jpg


kafa-espresso-doncafe-espresso-vendesso-1kg.jpg


f7988e3bbfd79646b2c021a48d01d2c0.jpg


Uzeo ovu Hausbrandt za prvu pomoc :D
 
Da li su u zrnu ili mlevene? Ako je Nero mlevena, to bi bilo objašnjenje zašto je pogodna samo za espreso aparat.

Imaš li mlin?

Nemam mlin na zalost, sve koje sam spomenuo pise da su samlevene vec.
Kupio sam danas Hausbrant ORO casa i samleli su mi na licu mesta, videcemo na sta ce liciti. Jel imao neko iskustva sa njom?
 
Nisam, mada mi se sviđaju Hausbrant kafe. Za dobar espreso kažu da je mlin najbitniji, tj sveže slevena kafa pre pravljenja. Nadam se da ćeš što pre da nabaviš neki. Osim svežine, ima još bitniji razlog. Nećeš moći da potrefiš krupnoću mlevenja za dobru ekstrakciju.
 
Ne znam koliko bi mi i pomogao mlin s obzirom na "pressurized basket".
Da li ima neko ovde da koristi Delonghi EC685 da mi preporuci kafu, kakva su vam iskustva?
 
Ne znam koliko bi mi i pomogao mlin s obzirom na "pressurized basket".
Da li ima neko ovde da koristi Delonghi EC685 da mi preporuci kafu, kakva su vam iskustva?

Računaj da ćeš morati da nabaviš mlin, jer nećeš popiti dobru kafu od tih mlevenih komercijalnih varijanti.
Što se kafe tiče, od komercijalnih probaj Hausbrant Venezia, Lavazza Crema e aroma, Lavazza Top Selection. Meni takve kafe jako prijaju. Hausbrant ORO mi se nije baš dopao, nisam siguran da li je mešavina ili samo arabica. Inače imam taj aparat i super je, čak sam ga i na vikendicu poneo sa sobom....
 
Ako nekog zanima imate super soljice za espresso u Kimbu.

Set od sest soljica sa tacnom 2700



e95d2cd2085531dcca8c00b5e5588a40.jpg


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Računaj da ćeš morati da nabaviš mlin, jer nećeš popiti dobru kafu od tih mlevenih komercijalnih varijanti.
Što se kafe tiče, od komercijalnih probaj Hausbrant Venezia, Lavazza Crema e aroma, Lavazza Top Selection. Meni takve kafe jako prijaju. Hausbrant ORO mi se nije baš dopao, nisam siguran da li je mešavina ili samo arabica. Inače imam taj aparat i super je, čak sam ga i na vikendicu poneo sa sobom....

Evo stigao mi je aparat konacno, iskreno jako sam razocaran ali moguce da je do toga sto sam jos uvek amater pa ne znam da rukujem spravom :D

U svakom slucaju, ubacim 7g tog Hausbrandt (Oro Casa) kojeg su mi samleli za espreso u prodavnici pre koji dan i tamperom fabrickim bukvalno samo malo pritisnem i dobijem oko 30ml kafe sa nekom nazovi penom, ukus poprilicno los, ne znam ni kako bih ga definisao.

Kako god da podesim, pritisnem tamper jako, ili slabo uvek traje proces od prve kapljice nekih 15s i dobijem oko 30 i kusur ml kafe.

Sta radim pogresno?
 
Nazad
Vrh Dno