Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ja imam V&B šoljice, 2 veličine, 3 različita seta, nijedna nije plaćena više od 4,5 eura/kom.

Sve su kupljene u Noventi.

I još poneke noname, jedan set koji sam kupio u Milanu pre 20 godina je još uvek čitav i kompletan a platio sam ceo komplet 6+6 max 15 eura.

xalexas, hvala, probaću.
 
^Cene koje sam naveo su isto iz Novente, sa početka januara.
Pozdrav
 
@rafiki hvala pogledacu. Naravno da mi ne smeta niakav natpis.
Ne znam zasto si mi predlozio "te" od "7-8€" jer se zalim na one od 3.5 eura. Srednja, metalna šerpa, košta kao 5 fensi soljica. Ma daj....
 
Ma to je bilo onako, šala mala, mada ne naročito uspešna.
Pozdrav
 
Zanima me vaše mišljenje o GAGGIA BRERA?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Dosta sam pogledao review-ova za taj aparat na yt i hvaljen je kao odlicna radna masina..
 
Proslo je oko 2 meseca od kako sam kupio Bosch VeroCup 300 (TIS30321RW), pocetkom godine je bio super popust na ovu masinu (bila je oko 50k dinara) sto mi je skroz odgovaralo budzetu. Evo i utisaka, ukoliko nekog zanima ova masina pa da podelim iskustvo koje je ovde prezentovano iz ugla osobe koja voli kafu i to vise da je pije, nego da je pravi:

Dobre strane:
-Jako mi se dopada kako masina izgleda, bez previse nacickanih dugmica, potenciometara itd. sto bi se reklo "sleek".
-Gore navedeno je subjektivna stvar, ali ono sto nije je mali "footprint" masine u smislu da ne treba mnogo prostora oko nje kao kod nekih drugih modela koje sam isto tako gledao. Pod tim mislim na cinjenicu da rezervoar moze da se puni bez vadjenja, a ujedno se lako vadi (pozadi je i samo se povuce na gore). Takodje, otvara se preko prednje strane (koja su ujedno i vrata), tako da sa bocne i zadnje strane masine moze da stoji bilo sta i da ne smeta. Okacicu sliku kasnije da vidite na sta mislim.
- Lakoca odrzavanja. Samo se jednom mesecno izvadim brewing unit i ocistim obicnom vodom i cetkicom i to je to. Moja preporuka je da se kupi i Brita filter za vodu i stavi u rezervoar od prvog dana kako bi se intervali ciscenja sa tabletama smanjili sto vise. Posle dva meseca ja i dalje nisam imao nikakvu potrebu da cistim (aparat sam prikaze na ekranu kada je vreme za ciscenje). Filter kosta oko 1200 din, posle dva meseca i dalje traje.
- Nije previse bucan (za razliku od nekih drugiih masina koje sam imao prilike da cujem tako da ovo uzmite sa rezervom, jer sam ja mozda cuo samo bucnije modele :))
- Kvalitet kafe koju isporucuje je za moje pojmove odlican (bolji od Dolce Gusto i Nespresso, pa cak mi je bolji i od Gaggia Classic koju sam imao ranije koja je doduse bila stara 15 godina, jer nikad nisam mogao da postignem konzistentnost sa njim - ovo je naravno do mog strpljenja i cinjenice da me smara da pravim kafu pola sata, i popijem za minut :D). Za sada sam je probao sa Lavazza Perfetto Espresso, Top Class, Quallita Rossa, Starbucks Caffe Verona, Illy i Hausbrand Cassa i osim Hausbrandta mi je sve ostalo bilo odlicno.
- Deo za pravljenje mlecne pene je na sredini tako da takodje smanjuje prostor koji masina zauzima

Nedostaci:
- Grejac za solje je jezivo spor toliko da je neupotrebljiv. Da bi imao efekta trebalo bi da aparat bude upaljen celu noc i mozda ce vas ujutru docekati docekati tople soljice :D
- Cinjenica da je milk frother na sredini smanjuje ugao za latijeru i generalno fleksibilnost u odnosu na masine kod kojih je sa strane
- Ispira se pri paljenju i pri gasenju - Ne znam koliko je ovo normalno kod drugih modela, ali ovo smara jer potrosi pola vode ako ga ne drzite non stop upaljenim
- Nema fleksibilnost nekih drugih modela (Delonghi i Philips u istoj cenovnoj klasi imaju vise podesavanja kao sto su temperatura vode, vise koraka za podesavanje finoce mlevenja kafe itd.)

TLDR: Nema detaljnost podesavanja poput nekih drugih slicno pozicioniranih modela, ali je ultra lak za koriscenje i odrzavanje, odlicno izgleda, ne zauzima mnogo prostora i daje konzistentno kvalitetne rezultate barem sto se mojih standarda tice.
 
Poslednja izmena:
Za sada sam je probao sa Lavazza Perfetto Espresso, Top Class, Quallita Rossa, Starbucks Caffe Verona, Illy i Hausbrand Cassa i osim Hausbrandta mi je sve ostalo bilo odlicno.

Zanimljivo kako je meni od nabrojanih kafa Hausbrandt ubedljivo najbolji :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne cudi me, bilo je ljudi kojima se isto dopalo kad sam im dao, ali meni najmanje odgovara od nabrojanih. I pena je najslabija, mada mozda je i do toga sto sam nju pio dok je masina bila nova, pa se nije skroz razradila :)
 
@bojsa

Mozes soljicu zagrejati na pari od aparata ili iz aparata vrelu vodu ostavis u soljici minut....
 
Hm cudo za kremu, ona bas ima i previse, mozda je i stara bila...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja sam planirao da uzmem Nespresso umesto DG, ali u poslednje vreme bukvalno samo Ardenzu pijem, tako da mislim da ne bih ništa dobio promenom

Nego, da vratim temu malo na kapsule...

Ne komentariše niko da se kod nas odnedavno Nespresso prodaje zvanično. Aparati i patrone. Bilo ih je i do sada, ali na kačićicu i nezvaničnim kanalima. Sada su tu zvanično.

Ja malo probao, i ova standardna punjenja, ne vidim da se previše razlikuju od rezultata dobijenih sa DolceGusto aparata.
Razlika je što se Nespresso kapsule nude u daleko većem izboru raznih punjenja. Ne zna im se broj.
I celokupna Nespresso ponuda se trudi da izgleda što više fancy i ekskluzivno.

Ali rezultati su tu negde sa DG, meni se čini.

Dalje, Nespresso je značajno skuplji, gledajući po ceni patrone.

Dakle, ko ne eksperimentiše često sa ukusima, DG mu dođe sasvim dovoljan, bar bih ja tako rekao.

Kafa je ista u DG i Nespresso kapsulama. To nam je provereno objasnio čovek koji godinama radi za Nes. Nespresso je skuplji zbog jačeg fensi marketinga a glavna fora im je što guraju subscribtion model za svoje kapsule. Prodavci su obučeni da ti ponude slanje odredjene količine kapsula svakih mesec dana ili kako odrediš, što je jedan od razloga što su Nespresso kapsule manje, kako bi se uštedelo na shipmentu. Meni jedna kapsula za DG kada kutija sa 16 kapsula bude na popustu sa standardnih 4.59e na 3.49e izadje 20 centi što je sasvim razumljiva cena, a pijem isključivo Ristreto Ardenzu. Probao i Ristreto Baristu, al nije to to, ipak je Ardenza sam vrh DG ponude.
 
Ko voli Capucino, cokiato i ostale zenske kafe, DG, Nespresso to nema.

Nespreso ima milion varijanti, sto Nes sto kompatibilnih, kojih ima super, i po akcijama u DE idu i tipa 10 centi po kapsuli.

Mi posle 2 god Nespressa, nista drugo nam ne odgovara od obicnih kafa i Nesa.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Kafa je ista u DG i Nespresso kapsulama. To nam je provereno objasnio čovek koji godinama radi za Nes...

Ko voli Capucino, cokiato i ostale zenske kafe, DG, Nespresso to nema.

Nespreso ima milion varijanti, sto Nes sto kompatibilnih, kojih ima super, i po akcijama u DE idu i tipa 10 centi po kapsuli.

Da, u principu, apsolvirali smo. Ko proba svašta pa se zadrži na jednom do dva standardna punjenja, njemu je DG sasvim ok.
 
Izbirljivim kafedžijama uz DG izgleda leži samo Ristretto Ardenza (11). Probajte i Ristretto Napoli Style (13), ima kod švercera iz mađarije, odličan je:
ShotType1_225x225.jpg


Prvi put sam ga spazio pre par nedelja i obavezno ćapim sad oba kad ima.
 
Kafa je ista u DG i Nespresso kapsulama. To nam je provereno objasnio čovek koji godinama radi za Nes.

Super vam je objasnio. Koja tačno kafa DG je ista sa kojom kafom Nespresso, i sa kojim kafama se gađaju ostale kapsule iz Nespresso ponude? Nebuloza...
DG je low cost varijanta za bednija tržišta, zato se Nespresso nije ni pojavljivao kod nas do skoro.
 
Hm cudo za kremu, ona bas ima i previse, mozda je i stara bila...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Jedino to, jer meni je sa njom bilo malo pene koja se raspadne posle minut stajanja. Kupio u Rodi istog dana kad i aparat da odmah mogu da spremam, nisam pogledao rok uopste... Vidis to isto treba da pazi bas, ja nisam ni razmislao, samo uzeo sa rafa :S:
 
Kako bednija kada su se prvo pojavili na najjacim trzistima sa zestokim marketingom?
Pitam, ne komentarisem.

...riding on 720p...
 
Ja isto dozivljavam Dolce Gusto kao socijalniju varijantu Nespressa. Imam onaj Dolce Gusto Circolo koji sam kupio cim se pojavio, a kod drugara sam pio Nespresso. Neuporedivo je bolja kafa kod njega bila, a u odnosu na svezu kafu i DG i Nespresso su mi nekako bezveze...

Cim sam uzeo Bosch, Circollo sam odneo mojima i ostavio im ga tamo u kuhinji da ga ne gledam :D
 
Poslednja izmena:
Pa sad... ja nisam preterani ljubitelj espresa ali kada osetim miris iz aparata kada melje kafu... uf...
Ako cemo realno, sve kapsule su socijalka jer ti aparatici ne mogu da odrade posao espreso aparata.
Meni ness iz kucnog nije toliko bolji od dg ali ness iz velikih usluznih aparata je vec nesto drugo, po meni.
Tu sam vec osetio vecu razliku.

...riding on 720p...
 
@bojsa @DukeLander da budem iskren meni ni jedno ni drugo nije espresso nego neki plagijat, light,...
 
Zna se kako se pravi pravi espreso, tu nema filozofiranja :)

...riding on 720p...
 
Ima li neko slucajno iskustva sa onim Espresso aparatom iz Coffee Dreama? Neka korektna cena je mislim oko 6000..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Super vam je objasnio. Koja tačno kafa DG je ista sa kojom kafom Nespresso, i sa kojim kafama se gađaju ostale kapsule iz Nespresso ponude? Nebuloza...
DG je low cost varijanta za bednija tržišta, zato se Nespresso nije ni pojavljivao kod nas do skoro.

Da pojasnim za one malo sporije. Ristreto Ardenza u DG i Nespresso kapsuli je ista kafa.
 
Ne znam koja je to kapsula. Imaš sliku?
 
Ristreto Ardenza kao takav, pod tim nazivom, nema za Nespresso. Možda grešim.

Ali sasvim je moguće da isto punjenje postoji za oba sistema, ali pod drugim nazivom.
 
U Nesu je naziv samo Ristreto. (10-ka) ali nisam siguran da je ista kafa.
 
Ristreto je generalni naziv za veoma kratku kafu. U DG sistemu, ima nekoliko raznih Ristreta. Ristreto Ardenca, Barista, Espresso, ima i samo Ristreto...
 
Ja sam probao bar 15ak kapsula za DG, i mislim da sam završio sa probavanjem. Ardenza i to je to

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pozdrav,

da li se isplati kupiti polovan automatski aparat za espreso i koji bi preporučili? Kupio bih sebi aparat koji sam melje i pravi espreso. Našao sam neki jura e50 i krups 8108 koji mi deluju primamljivo pa me interesuje da li neko ima iskustva sa njima.
 
Nazad
Vrh Dno