Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Fotografisi sta ti je stiglo i direktno refund trazi, nema potrebe da kontaktiras prodavca, i kad dodje odgovor (disputa) od prodavcca samo ne prihvataj i trazi full refund. Dobices najverovatnije...barem sam ja tako dobijao
 
Meni su sa bluestarcoffee poslali pogrešan portafilter :) Umesto klasičnog za gaggia classic poslali mi bottomless za faemu..
Žalio se i poslali mu odmah ispravan a rekli mi da im ne šaljem prvi kao ne isplati im se da plaćaju poštu pa sam ga prodao budzašto na kp..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hvala, sacekacu dan-dva da vidim hocu li dobiti odgovor prodavca, i u slucaju da ne odgovore nista ili predloze nesto sto mi ne odgovara, slikam i pravim direktan dispute sa tom slikom; a bio sam se naostrio da probam non-pressurized. Mlin jos uvek cekam, tako da ni sa te strane nema napretka.
 
Strašno dobra Brazil Rioba iz Metroa. Za kratki meni fenomenalna.
Šta još ima sličnog ukusa od 1kg?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
tako je .. u koju to masinu inace ide 51mm sa dva?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Dobio sam jutros mail da su u bago.rs došli novi Gaggia Classic, 348€ u din. protivrednosti tu oko 41,000 din.
Od dodataka ide standardna kašika, dva basketa i plastični tamper. E da pitao sam i Made in Italy su pa eto ako
neko još raznišlja da uzme ima tamo. :)
 
Drugari, treba mi mala pomoc. Dvoumim se izmedju dva polovna automatska aparata. Jura Impressa C9 ili Bosch Veroaroma 500. Cena im je ista, 300€. Aparat bi se vecinu vremena koristio za mlecne napitke (latte, macchiato, cappuccino...).
Iskreno, meni se najvise svideo Krups EA9010 ali su me brojni negativni komentari odvratili od te kupovine.
 
Poslednja izmena:
Ja bih kad vec dobacim do te cifre kupio nov aparat za 100nak eur vise...
 
Ako već želiš automatik, ja bi pre uzeo Nespresso i Aerocino. Kvalitet kafe je po meni jako sličan. Nikad ne bih kupovao polovan automatik. Tu ima milion delova koji mogu da se pokvare.
Svi moji poznanici koji su imali automatike su prešli na Nespresso.
 
Ako već želiš automatik, ja bi pre uzeo Nespresso i Aerocino. Kvalitet kafe je po meni jako sličan. Nikad ne bih kupovao polovan automatik. Tu ima milion delova koji mogu da se pokvare.
Svi moji poznanici koji su imali automatike su prešli na Nespresso.

Ne bih se složio. Lošija je dosta kafa u Nespresso aparatima.

Moj razvojni put je bio nespresso > automatik > breville. Pre neki dan sam kod mojih pio Arpeggio na Nespresso i neverovatno koliko je lošiji čak i od klasične Lavazza Crema spremane na automatiku.
 
Ja bih kad vec dobacim do te cifre kupio nov aparat za 100nak eur vise...
Nisam uspeo da nadjem nijedan nov superautomatik u tom cenovnom rangu. Cak ni blizu nazalost.

Ako već želiš automatik, ja bi pre uzeo Nespresso i Aerocino. Kvalitet kafe je po meni jako sličan. Nikad ne bih kupovao polovan automatik. Tu ima milion delova koji mogu da se pokvare.
Svi moji poznanici koji su imali automatike su prešli na Nespresso.
Ne odgovara mi nikako ta opcija jer hocu konacno da se oslobodim kapsula a posebno mi ne odgovara Aerocino jer nemam volje da se svako jutro mlatim sa pripremom kafe. Ono sto meni treba je "one touch latte", bukvalno.
 
dobio sam od nekog online Shopa jutros za magnificu, imaš Bosch, imaš Philips, svi su oko 400 ili ispod na akciji

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ne bih se složio. Lošija je dosta kafa u Nespresso aparatima.

Moj razvojni put je bio nespresso > automatik > breville. Pre neki dan sam kod mojih pio Arpeggio na Nespresso i neverovatno koliko je lošiji čak i od klasične Lavazza Crema spremane na automatiku.

Kolega, koji breville imaš? Ja se još mučim sa svojim Sage Barista Express, polako ulazim u štos. Danas mi je stigla vagica pa se nadam pomaku u veštinama, a uskoro će i distribution leveler. Da bih dobio dobru ekstrakciju, pritisak mi ode van espresso range-a, negde na 1 sat na indikatoru, ali mi preinfuzija dugo traje. Sada sa vagom ću barem fiksirati jednu promenljivu.
 
@Ironije
ukucaj na KP Saeco Lirika običan i plus model, novo znači sa 1 god. gar. prvi je 330€ a plus model 375€
ako baš hoćeš one touch i full automatiku. I po meni je bolje ne uzimaj polovnjake nemaš pojma koliko je
to i šta skuvalo sve?
 
Poslednja izmena:
Kolega, koji breville imaš? Ja se još mučim sa svojim Sage Barista Express, polako ulazim u štos. Danas mi je stigla vagica pa se nadam pomaku u veštinama, a uskoro će i distribution leveler. Da bih dobio dobru ekstrakciju, pritisak mi ode van espresso range-a, negde na 1 sat na indikatoru, ali mi preinfuzija dugo traje. Sada sa vagom ću barem fiksirati jednu promenljivu.



Baš taj. :)

Da li koristiš single ili double basket? Ja sam se posle par meseci izveštio kako da dobijem konzistentni kvalitet kafe, nije bilo lako.
 
Nisam uspeo da nadjem nijedan nov superautomatik u tom cenovnom rangu. Cak ni blizu nazalost.


Ne odgovara mi nikako ta opcija jer hocu konacno da se oslobodim kapsula a posebno mi ne odgovara Aerocino jer nemam volje da se svako jutro mlatim sa pripremom kafe. Ono sto meni treba je "one touch latte", bukvalno.
Nespresso lattisima?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Double u 99% slučajeva, non pressurized. Mlin sam gore podesio na 2, sa strane varira 3-7 u zavisnosti od kafe. Dok ga nisam podesio gore, nisam uspevao da dobijem dovoljno sitnu kafu.

Trenutno rabim Brazil iz Kopacoffe.

tDSbKqz.jpg
 
Double u 99% slučajeva, non pressurized. Mlin sam gore podesio na 2, sa strane varira 3-7 u zavisnosti od kafe. Dok ga nisam podesio gore, nisam uspevao da dobijem dovoljno sitnu kafu.

Trenutno rabim Brazil iz Kopacoffe.

Auf, top burr na 2? :D Ja sam ga podesio sa 6 na 5 i ok mi je... Uglavnom rabim Blend i Brazil iz Kafeterije.
 
Divne kapsule Antico Sapore za nespresso.

Oro favorit

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
To zavisi dosta od same kafe. Centralnoameričke svetije pržene kafe zahtevaju izuzetno fino mlevenje. Kupio sam nove heavy duty noževe za Super Jolly i meljem na 0.5 od nultog položaja. Dok na primer tamnije pržene kafe meljem po dva broja od nultog položaja.
 
Da li vam se desava da kada se espresso ohladi dobije kiselost?
 
Naravno. To je uobičajeno kod Arabika, a posebno ako su svetlije pečene. Zato se uglavnom i pravi ristretto. Ja popijem sa nogu iz tri gutljaja i to još dok čistim aparat. Sednem da pijem samo kad pravim mlečne kafe.
 
lol :D Mogu da zamislim scenu :D
 
Kolega, koji breville imaš? Ja se još mučim sa svojim Sage Barista Express, polako ulazim u štos. Danas mi je stigla vagica pa se nadam pomaku u veštinama, a uskoro će i distribution leveler. Da bih dobio dobru ekstrakciju, pritisak mi ode van espresso range-a, negde na 1 sat na indikatoru, ali mi preinfuzija dugo traje. Sada sa vagom ću barem fiksirati jednu promenljivu.

Kolega, gde si naručio leveler ima li negde kod nas iole povoljno?
 
Na eBayu iz Kine za 25 evra. Kod nas sam viđao ali ne ispod 7000 dinara.

IzIR88b.jpg


Počeo sam da koristim vagicu i svima preporučujem, nisam ni imao pojma koliko sam lutao bez nje.
 
Nazad
Vrh Dno