Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Evo i kako izgleda presa posle 4 espressa sa nekom Etiopija Konga kafom iz D59B sto su do ove nedelje imali.

Prva slika je samo kada ispere aparat, dakle bas slabasno ima.
Druga slika je kada se cetkicom istrese iz mlina :)
Treca je koliko je voda mutna u stvari od tog "ispiranja". Ovo nije voda od ispiranja vec POSLE toga sam ukljucio opet aparat i pustio toplu vodu iz njega :)

A ovo je mozda i najbolja kafa po tome pitanju, ne lepo se skoro uopste, prodorna je, nije gusta, rastresita bas. Imam i Etiopiju iz Koffeina (ova trenutna sto je u ponudi), posle 2 espressa to ostane na zidovima solje i mora da se riba koliko je gusta, voda od ispiranja je neprovidna ;)


Dakle isto dodje kao kod drugih, samo sto ne istresaju mlin. Ta kafa moze i da se nakupi i zapusi odvod mlina, BTW.
 

Prilozi

  • 20180205_013338.jpg
    20180205_013338.jpg
    979.9 KB · Pregleda: 163
  • 20180205_013424.jpg
    20180205_013424.jpg
    1 MB · Pregleda: 161
  • 20180205_013326.jpg
    20180205_013326.jpg
    1,012.3 KB · Pregleda: 157
Poslednja izmena:
Da to je to :) ja definitivno ne znam mlin da ocistim niti bih to radio iskreno :)
a ne znam ni sta treba da se podmazuje - u mom uputstvu nije pisalo nista na temu...
 
Ljudi dal je moguće da je ovolika razlika u ceni? Koja je fora? Jeftiniji je u Metrou
352ac6a0f5ca01be3e3529ae29a7817a.jpg
7a32f91fdd79db3e7aca3e339fbc2660.jpg


Sent from my PULP 4G using Tapatalk
 
Nema toga ni u kom uputstvu, pronalazio sam 20ak razlicitih Magnifica pa ih sve pogledao :)
Ja mislim da mlin i ne mozemo ocistiti sami, nije dostupan.

Setite se koliko ostane kafe kada sameljete staru C kafu obicnim mlinom :) Zamislite sada da to nikada ne cistite i meljete stalno nove doze ;)


@Darko, pogledaj da nije ovo neki "promo" ili "outlet" primerak. Imao je Metro nekada takve primerke, samo jedan u radnji, ali na pitanje zasto, odmah kazu sta mu fali.
 
Poslednja izmena:
Koliko moze temperatura da se podesi kod tebe? 93-96 kao na vecini DeLonghi?

Gledajući tu tvoju presu, što ne uzmeš odvojen mlin za kafu, pa na njemu melješ, a na aparatu samo praviš ? :) nećeš onda imati tih problema sa ustajalom kafom i sl.

Vidim da većina likova koji testiraju aparate i generalno imaju youtube kanale o kafi, svi imaju zasebne mlinove..možda su imali slična iskustva kao i ti :)
 
Poslednja izmena:
Bio je u metrou pre par meseci taj model na akciskoj ceni 30.000 sa nekim kao kuponima.. To je verovatno neki izlozbeni primerak pa su mu spustili cenu i cini mi se da mu nedostaje ona cev za mleko..

gledao sam taj aparat uzivo i deluje mi nekako sicusno kao igracka naspram ostalih...
 
Bio je u metrou pre par meseci taj model na akciskoj ceni 30.000 sa nekim kao kuponima.. To je verovatno neki izlozbeni primerak pa su mu spustili cenu i cini mi se da mu nedostaje ona cev za mleko..

gledao sam taj aparat uzivo i deluje mi nekako sicusno kao igracka naspram ostalih...
U pravu si za cev... Ma svejedno kolega mi poslao sliku danas, ako nekoga interesuje to je Metro na Vidikovcu, ja cu neko vreme da se igram sa DG...

Sent from my PULP 4G using Tapatalk
 
Na poslu pijem iz Nespresso aparata sa ovim flat kapsulama:
41eDTLdinOL.jpg

Jedino zelene Espresso mi se svidjaju, ostalo nista.

U DG Picollo sam pio obican espresso:
718ucpaH5hL._SX466_.jpg


Danas sam prvi put napravio u reusable kapsuli Lavazzu:
espresso-250-malta.png


Prvi utisak je da mi se mnogo vise dopada ova varijanta sa punjenjem kapsule.
Iako je ova crna jacine 5/10 kao i DG espresso kapsula, ipak mi je ova Lavazza blaza i lepsa, DG espresso kapsula mi ima neki jak ukus ne znam kako bi to objasnio :)

Jedino kod ove Lavazze mi se ne svidja ovo vakum pakovanje koje sad ne znam kako bih cuvao tj dobro zatvorio :D
 
Jedino kod ove Lavazze mi se ne svidja ovo vakum pakovanje koje sad ne znam kako bih cuvao tj dobro zatvorio :D

Prebaci u neku teglu koja dobro dihtuje (recimo, one tegle od fabrički pakovanih krastavaca/maslina/cvekle (ali dobro je operi pre stavljanja kafe)), i nemoj da razvlačiš tu kafu mesecima, već je popi što pre.
 
Ja koristim teglu za kompot. Možda ima negde da se kupi
 

Prilozi

  • tegla.jpg
    tegla.jpg
    30.5 KB · Pregleda: 128
Jes vala, nabavicu neku :)
Imam onu neku grand kafa limenku od neke promocije al mi je u njoj domaca kafa.
A kad cu popiti, paaaa mozda 15ak kafa mesecno cu napraviti samo, sreca pa je pakovanje malo :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Gledajući tu tvoju presu, što ne uzmeš odvojen mlin za kafu, pa na njemu melješ, a na aparatu samo praviš ? :) nećeš onda imati tih problema sa ustajalom kafom i sl.
Vidim da većina likova koji testiraju aparate i generalno imaju youtube kanale o kafi, svi imaju zasebne mlinove..možda su imali slična iskustva kao i ti :)
Mislio sam da je mlin nepotrebni dodatak od "300e" :) Nije mi palo na pamet to sto se i mlinovi ciste :(

@blastoise, ovaj? https://www.nespresso.com/pro/uk/en/product/coffee-espresso-leggero
Probaj onda Columbia kada se pojavi kod nasih przionica, pogotovu Biro u Nisu ili Koffein/D59B. Ja tacno imam utisak da pijem neku vrstu kakaa kada su dobre :) Sto bi trebalo kao taj Leggero da bude.
 
Da, jedino taj pijem.
Sad cu da teram ovaj espresso lavazzin kuci a na poslu te zelene svakako.

@Joker

Evo bas danas drug isao do Ikea-e pa sam mu rekao ako nadje da kupi.
To je to :)
f38759b04708572853b3638cbaaeba5f.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, mislim da je to ok za čuvanje kafe.
 
Gorenje ima aparat barcafe dot. Jel neko zna detalje o istom - jel isti pritisak postize kao DG ili vise? Koja je cena? U Merkatoru u NS rekose da su culi da ce biti 30.000?!? Ja iskreno ne znam ko bi dao 30.000 za nesto sto je vrv identicno kao DG...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ono kad ne znate da li ima vise pene ili vode i pitate se kako ste tacno pogodili da 4 espressa stanu u soljicu :)


Treca slika namerno otpijeno malo da se vidi koliko je gusta pena. Mislim da do sada nisam imao guscu penu ni u jednoj kafi. Pena je gusca od cappuccino pene primetno, a i sama kafa je bas nekako "gusta" (mislim da to dodje "full body" i to bas bas :))
Etiopija. Interesanto da je Yirgicheffe, barem tako kazu. A prethodna sto sam imao Yirgicheffe je bila ona extra pitka Konga.
 

Prilozi

  • 20180206_212810.jpg
    20180206_212810.jpg
    985.9 KB · Pregleda: 191
  • 20180206_212815.jpg
    20180206_212815.jpg
    970.4 KB · Pregleda: 173
  • 20180206_212856.jpg
    20180206_212856.jpg
    988.1 KB · Pregleda: 184
Jel zna neko gde ima da se kupi u Bg ono celicno lonce za mleko? Pronasao sam na aliexpresu 350ml za nekih 5$ ali mi se ne ceka mesec dana..

U home centru nisam nasao kao ni kod kineza...
 
Jel zna neko gde ima da se kupi u Bg ono celicno lonce za mleko? Pronasao sam na aliexpresu 350ml za nekih 5$ ali mi se ne ceka mesec dana..

U home centru nisam nasao kao ni kod kineza...

I ja sam tražio i nisam našao i na kraju naručio sa Ebaya. (Pitcher milk)
 
Pomoć!Nameravam da kupim espresso aparat za kafu,automatski,budžet mi je do 500e.Ima li neko preporuku?
 
Ono kad ne znate da li ima vise pene ili vode i pitate se kako ste tacno pogodili da 4 espressa stanu u soljicu :)


Treca slika namerno otpijeno malo da se vidi koliko je gusta pena. Mislim da do sada nisam imao guscu penu ni u jednoj kafi. Pena je gusca od cappuccino pene primetno, a i sama kafa je bas nekako "gusta" (mislim da to dodje "full body" i to bas bas :))
Etiopija. Interesanto da je Yirgicheffe, barem tako kazu. A prethodna sto sam imao Yirgicheffe je bila ona extra pitka Konga.

Ono kad ne znate da li ima vise pene ili vode i pitate se kako ste tacno pogodili da 4 espressa stanu u soljicu :)


Treca slika namerno otpijeno malo da se vidi koliko je gusta pena. Mislim da do sada nisam imao guscu penu ni u jednoj kafi. Pena je gusca od cappuccino pene primetno, a i sama kafa je bas nekako "gusta" (mislim da to dodje "full body" i to bas bas :))
Etiopija. Interesanto da je Yirgicheffe, barem tako kazu. A prethodna sto sam imao Yirgicheffe je bila ona extra pitka Konga.

U zivotu nisam video ovoliko pene iz Etiopije, a tek iz Yirge...a popio sam ih ihaj. Jedno od objasnjenja koje mi pada na pamet je da je bas bas sveza kafa ono u prvih 4 dana pa da je pena od CO2, a i vidi se dosta mehurica...ako nije, ja objasnjenje nemam :)
 
Густина пене је мања од густине кафе и нормално је да иде на површину шољице. Е сад замисли пену од четири кафе и сва пена оде на врх шољице.
 
Ono kad ne znate da li ima vise pene ili vode i pitate se kako ste tacno pogodili da 4 espressa stanu u soljicu :)


Treca slika namerno otpijeno malo da se vidi koliko je gusta pena. Mislim da do sada nisam imao guscu penu ni u jednoj kafi. Pena je gusca od cappuccino pene primetno, a i sama kafa je bas nekako "gusta" (mislim da to dodje "full body" i to bas bas :))
Etiopija. Interesanto da je Yirgicheffe, barem tako kazu. A prethodna sto sam imao Yirgicheffe je bila ona extra pitka Konga.

pa 4 x 30 ml = deci i 20ml ;P

nego mani ti pena ovo ono, reci ti nama jel ukusna ta kafa ili sta ? :)
 
Eh, ali koliko cesto tacno toliko bude po espresso :)

Dobar je ukus! Ne znam kako da ga opisem, ali dobar je.
 
Čitajući malo temu, posle ovih komentara...

Evo kako izgleda presa nakon jedne gvatemalske kafe. Ume to vise da ostane na nekim, ali ove sto ja pravim za sebe to je to. Samo znaci neke lepljive bas umeju da budu mnogo gore.
Ovo je presa nakon "ispiranja" pri iskljucivanju aparata.

Naravno, mozda ne primetite ovoliko kafe kada zavrsite ako ne istresete deo od mlina do prese, da ne bi zaostala mlevena kafa tu i lepila se na zidove ili padala bajata pri sledecoj kafi.

Kada vam se ukljuci aparat sledeci put, da li je voda skroz bistra i ima ukusa kao sa cesme (ili bokala/flase, sta god koristite)?
Ako nije, znaci da treba pranje posle svake kafe :) (tj. posle svake ture, ja konkretno posle 4-6 kafa, jer toliko pravim po turi)

I izvucite presu i pogledajte nakon sto se "ispere" pri iskljucivanju. Videcete zaostalu kafu sigurno. Ne moze aparat sam da to dobro opere. Da vam pokazem presu nakon mog koriscenja... tu ostane nekada nekoliko grama kafe nalepljene :) Pogotovu ove "brand" kada se koriste (illy, lavazza, tchibo, a i podosta blednova iz nasih przionica..).

Vi koji mozete da ne perete automat posle svakog pravljena, stvarno predjite na DG, ako ne primetite koliko je kafa drugacija :)

... i slika koje je postavio, mislim da je ipak možda za mene DG ili Nespresso, nisam skapirao razliku između ta dva uređaja? Volim dobar espresso, ok je da uređaj može još nešto kada dođu gosti...

Video sam više modela Dolce Gusto, PICCOLO KP100B i OBLO KP 1101, u čemu je razlika?
Isplati li se više dati za Dolce Gusto Drop KP 3505NE? Svideo mi se dizajin, ali ako je kafa ista kao sa PICCOLO KP100B... dobar je i on.
Dali se dobija nešto više sa Dolce Gusto Movenza? Ili samo izgled?


Ne znam što se porede DG i Nespresso, Nespresso je dosta kvalitetnija i ukusnija kafa.

Može li malo info, zašto je bolja?
 
Poslednja izmena:
uzmes " klasican " aparat za espresso umesto automata i nista od navedenih nedostataka neces imati, a verovatno je ukusnija kafa od DG i Nespresso-a.
Mada o ukusima ne vredi raspravljati.
 
Nazad
Vrh Dno