Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Mozda ima lepu penu po pitanju kafe (znam da obican Nespresso ima, BTW).
Ovo gore se odnosi na penu mleka, tj. milk froth.
 
Kakvu kafu pravi ono espresso lonche? Treba mi neko privremeno resenje a volim dobru kafu.
 
I mene zanima to
 
Ako mislis na moka lonche, pravi espresso. Samo treba kupiti lonce odgovarajuceg kapaciteta. Lonce za 6 solja je dobro samo kad kuvas 6 espressa, nije dobro za 3 ili 4 napr.
Racunaj da ispadne oko 30 ml espressa po porciji.
Pozdrav
P.S. Videh skoro u Merkatoru Lavazza paket: lonce za 3 porcije i 2x250g Crema e Gusto za oko 1300RSD, sto je pristojna ponuda.
 
Poslednja izmena:
P.S. Videh skoro u Merkatoru Lavazza paket: lonce za 3 porcije i 2x250g Crema e Gusto za oko 1300RSD, sto je pristojna ponuda.
Da li nemam osecaj koliko kosta Lavazza ili mi se ovo cini jeftino? To dodje ~1600din/kg, a to je jeftinije od Rioba kafe cak.
 
Pa izadje da je pola kile 1,300 i lonce gratis :). Znaci kilo je 2,600. Rioba je 1,500 negde kg i meni je bolja od Lavazze. Platinum rioba 100% arabica mi je odlicna, dobre su im i mesavine, ko voli.
 
Poslednja izmena:
Aaaa, pogresno sam gledao, lonce za 2, i 3x250gr pa zato mi je izgledalo nelogicno ;)Jasno! :)

BTW, ako neko hoce da proba Riobu Platinum i Gold, imam obe, ne uklapaju mi se za Dolce Gusto aparat bas, pa da trampimo za probe ;) A ql je ukus, kao neprefinjen Nespresso.
 
Pa rekao sam da je pristojna ponuda :)
Ironija je da sam samo par dana ranije kupio samo moka lonce za iste pare kao sto kosta ovaj komplet :(
Doduse, ova Crema e Gusto i nije bas neka, al' moze da se pije.
Pozdrav
 
U Tempu ima ova ponuda za to lonce. Koja je kome bolja kafa ili je Tempo bas skuplji.
 

Prilozi

  • 20170324_182020.jpg
    20170324_182020.jpg
    1 MB · Pregleda: 225
Mislim da je ta Rosa bolja (odnosno skuplja) od Crema e Gusto. Mada ni ova cena nije toliko losa, ipak dobijes pristojno lonce.
Pozdrav
 
Ako je Mercatoru bilo 1300, verovatno je bila neka promocija, bas pitah kolegu, sada je 1550.


BTW, ako su isti loncici kao u Metrou, ono je bas low-end, i bolje je uzeti i najjeftiniji Dolce Gusto sa onim refillable pods (mada ako ih ne uzimate uz one Nescafe pods pa da aparat ispadne bas jeftin, za te cifre vec ima i OK espresso aparata).
Jer ono lonce nema nikakav pritisak koliko sam uspeo da pogledam bez da rasklapam :)
 
Poslednja izmena:
^Moguce, bili su premestali robu, cak dosta artikala nije bilo uopste izlozeno na rafovima.
Pozdrav
 
Mislim da je ta Rosa bolja (odnosno skuplja) od Crema e Gusto. Mada ni ova cena nije toliko losa, ipak dobijes pristojno lonce.
Pozdrav

Kod mene na pijaci je ista cena za rosa i crema, kupujem mlevenu u pakovanju od 250gr. Više koristim crena e gusto. Mislim da je cena 250din za 250 gr.
 
Ova kafa Rioba Columbia je očajna, kisela skoro kao ona Ethiopia. Više ne uzimam tu egzotiku, ona Gold Rioba mi je najbolja. Eventualno Lavazza kad mi donese neko od preko
 
Stvar ukusa. Ja isto vise volim gorcinu nego kiselost kafe. Ne onu prezasicenu Starbucks/Costa coffee, nego pravi ukus.

Koffein je imao jedan "botched" batch Etiopije bas, kao da su vise prepekli (za njihov standard) - ono je bio pravi ukus kafe! :)
 
Kad imate neku kafu koja je za vaš ukus prekisela (a inace je blago pečena) pokušajte da dignete temperaturu ako možete, (ako imate opciju možete i samleti krupnije da brže ide te pustiti malo duži shot)... Ili dajte meni :d
 
Ja i dalje u potrazi za nekim aparatom za kafu :) Kod koga ste uzimali ozbiljnije aparate na KPu? Gledam nesto do 300e, ali radije bih neki do 200e, nije mi problem da li je polovan. Trenutno samo jedan iz BGa i jedan lik iz Nisa imaju ista. Nislija bas slab izbor, a ovaj Beogradjanin... nije bas najprijatniji lik :p
 
Kakav aparat trazis ? [emoji3]
 
Novosađanin koji se na kp potpisuje kao "vander" je izuzetno prijatan i kul lik, kupih dva aparata od njega i još dvojica drugara takođe. Nađi mu oglase, pogledaj i pozovi, lik će na osnovu onoga šta bi ti hteo od aparata da ti predloži najbolje što ima. Bar je mom slučaju bilo tako.

Tačnije,mislim da mu je lokacija na kp Beočin, iako sam kod njega u radnju išao u NS.
 
Saeco incanto digital, Delonghi magnifica, Saeco Black go - ima li ko neki od ovih aparata i kakvu kafu pravu, i ima li nesto posebno nepozeljno kod njih mozda? (tesko ciscenje, odrzavanje, donno)

EP ih ima po bas finim cenama, i iako mozda nije u rangu donno.. Incanto-a, ne bih rekao da cu pogresiti :)


@komsija, pa aparat koji primarno pravi dobar espresso i moze da se podesava :) Dodatni plus ako moze i mlevenu kafu da prima, pravi kapucino, i lako se odrzava.
 
Ok...

Kad ti treba samo za espresoo javi :)
 
Da su cene prilicno manje, prihvatio bih i da ne pravi kapucino, ako je odlican espresso. Doradicu ja French pressom milk froth ;)
 
Pa rekao si tu do 300 [emoji3]
Dobices soljice na poklon [emoji3]☕️
 
Meni treba neki milk frother ali je kod nas slaba ponuda.Nadjoh neki na aliexpress-u pa ne znam da li cemu valja

https://www.aliexpress.com/item/Hom...lgo_pvid=9619c527-7899-4947-af52-86c0a92afb90

sa postarinom izadje 43 eura plus ako me odrape na carini.Sad ne znam da li ovo vredi cemu ili da zaobidjem.
Vidim da na kp sajtu ima nekih polovnih jura za 50 eura pa ne znam da li je mozda bolje to uzeti polovno ili mozda uzeti ovaj model nov sa linka koji sam okacio?
 
Saeco incanto digital, Delonghi magnifica, Saeco Black go - ima li ko neki od ovih aparata i kakvu kafu pravu, i ima li nesto posebno nepozeljno kod njih mozda? (tesko ciscenje, odrzavanje, donno)

Ja sam imao Saeco Incanto digital a drug Magnificu.
Incanto je super aparat, žilav, neuništiv, lak za održavanje. Od, uslovno rečeno, mana, izdvojio bih to da lako prezubi točkić za podešavanje granulacije mlevenja. Naravno, nisam znao da se to radi isključivo dok je mlin u radu, znači dok melje. Kao i da posle određenog broja kafa hoće da se "napuni" deo mlina pa onda kao uzima manje kafe... i jedno i drugo se lako sređuje, čak i u "domaćoj radinosti" :)

Magnifica je znatno slabija, lošiji mlin, presa, sve. Generalno osetno je bila slabija/lošija kafa na njemu nego na incantu.

E sad,incanto sam menjao za melittu jer ona kobajagi uzima veću količinu kafe pa je kafa malo jača i ova moja ima duplu posudu za kafu pa možeš da staviš dve različite kafe.mada to je sr@nje jer se prebacivanje sa jedne na drugu oseti tek posle treće kafe a i sama poluga za prebacivanje je užas losa...



Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
@bojke, slobodno uzmi sa KP.

Ili uradi ovo sto i ja - French Press, 20e je mene kostala odlicna od inoxa, rucno pravi extra penu. Ne zezam se, cappuccino je jedini napitak koji dobro poznajem, ovo je pena u klasi 1 ispod najbolje sa takmicenja ;)

Jedinu bolju ume da pravi jedan klinac u Przionici - ali on je majstor stvarno.
 
Ja sam imao Saeco Incanto digital a drug Magnificu.
Incanto je super aparat, žilav, neuništiv, lak za održavanje. Od, uslovno rečeno, mana, izdvojio bih to da lako prezubi točkić za podešavanje granulacije mlevenja. Naravno, nisam znao da se to radi isključivo dok je mlin u radu, znači dok melje. Kao i da posle određenog broja kafa hoće da se "napuni" deo mlina pa onda kao uzima manje kafe... i jedno i drugo se lako sređuje, čak i u "domaćoj radinosti" :)
Ovo za nakupljanje kafe mi je skroz jasno :)
Na sta mislis da se iskljcuivo dok je mlin u radu seta tockic?? Da TREBA dok je u radu, ili da nikako se ne radi? (ovo drugo je logicno)

Magnifica je znatno slabija, lošiji mlin, presa, sve. Generalno osetno je bila slabija/lošija kafa na njemu nego na incantu.
Hvala, pretpostavljao sam :(
 
Poslednja izmena:
Treba dok mlin radi :D
Ja sam "na suvo" vrteo i zato je i prezubio...
Lako se sređuje, doduše meni je vander sa kp, od kog sam i kupio to sredio :)

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Kad smo već kod mašina, poseduje li neko one polu-profi mašine koje rade na 15 bara ? Delonghi na primer ?

I koje kafe u zrnu najradije pijete, aromatične, srednje, jake ? Brazilske, Peruanske ili Afričke sorte ?
 
Nazad
Vrh Dno