Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Nju sam prvu probao sabajle [emoji16].

Dobra je, meni je baš legla. Volim srednje jake kafe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam je dobio. Služi da kada ispiramo aparat, manje uprskamo taj deo u koji se stavlja patrona, i da ispod nje pravilnije curi.
Kod mene je i navedena u uputstvu za čega služi i kako se koristi. Trebalo bi da je deo paketa.

U principu, zgodno za imati, ali nije ništa neophodno.
Bio sam kod ovih u radnji. Pogledali u kutijama svih izloženih modela. Nema.
Izgleda da ipak nisu standardna oprema u svim paketima.
Online vidim da ima ali naravno kod nas ni slučajno
 
Bio u lidl u Leskovac, pola stvari iz kataloga nema uopšte...

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, cena je zapravo 1.300 sa uračunatom dostavom, a najčešće je i 1.000 dinara sa uračunatom dostavom
kada zapakujemo veći broj Starter box-ova tokom nedelje.

Računajte da u kutiji imate i premijum blendove, koji su skuplji od standardnih.

Verujte da je to maltene cena koštanja i da dok se zapakuje u male kesice i napravi celo pakovanje mi nemamo
skoro nikakvu zaradu na uzorcima.

Za razliku od drugih proizvođača kod kojih priznaćete nemate mogućnost uzoraka, nama je interes da ljudi
kupuju samo onu kafu koja im se dopada, zato
smo i napravili tu opciju sa uzorcima, da se ne bacaju pare na kilogram kafe koja vam se možda neće uopšte dopasti.
Ovako probate od svake po malo, pa se odlučite koja vam najviše prija.

Veliki pozdrav.
Jovan

Sada jeste cena 1300 din sa dostavom kada ste smanjili cenu startera za 300 din.
espressodirekt sa postarinom.JPG espressodirekt.JPG

U trenutku pisanja posta koji ste citirali cena na vasem sajtu je bila 1300 kafa + 300 rsd dostava sto izadje 1600 rsd
Nema potrebe da mi opravdavate vasu cenu za starter , vase je pravo i 3000 da stavite ako hocete.
Vidim da je premium kafa 2700 din ali opet kad bi svih 350g racunao po toj ceni, matematika mi kaze da to nije 1300 din , a i te te premijum kafe ima samo 70g.


Pozdrav i sve najbolje.
 
Ni u Lidlu u NS danas oko 14h nije više bilo aparata. Kažu odmah su u 8h razgrabljeni.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja sam bio u 8 h u Borci kupio sam aparat a pre mene je jedno 4-5 komada uzeto. E sad koliko ih je bilo nisam zagledao. Alat na baterije i kafe aparat otisli. Kupio sam neku jeftinu tek samlevenu kafu i uporedio sa Saeco minuto 8761 koji je kostao oko 60 000 din nov prave slicnu kafu barem po meni. Probao sam sa identicnom kafom, identicnom kolicinom i identicnom duzinom (ml) espresa. Aparat je ok, malo izgleda nekvalitetno (jeftino) ali dobro ne kosta puno... A polovne nisam hteo da kupujem jer mi i ovaj kao rezervni sasvim ok...
 
Ma definitivno cu ici na nesto poput DeLonghi Dedica... Za prvi espresso aparat mislim da ce mi biti sasvim dovoljan. Da li bi mi mozda preporucili ipak neki drugi aparat u tom cenovnom rangu do 200e?

*imam super jolly mlin...

Jedno pitanje u vezi Dedica - Solja koje visine moze da stane ispod portafiltera?
 
Poslednja izmena:
Sada jeste cena 1300 din sa dostavom kada ste smanjili cenu startera za 300 din.
Pogledajte prilog 285759 Pogledajte prilog 285760

U trenutku pisanja posta koji ste citirali cena na vasem sajtu je bila 1300 kafa + 300 rsd dostava sto izadje 1600 rsd
Nema potrebe da mi opravdavate vasu cenu za starter , vase je pravo i 3000 da stavite ako hocete.
Vidim da je premium kafa 2700 din ali opet kad bi svih 350g racunao po toj ceni, matematika mi kaze da to nije 1300 din , a i te te premijum kafe ima samo 70g.


Pozdrav i sve najbolje.

U pravu ste, bilo je 1.300 i pisalo 300 rsd za dostavu. Ne bavimo se profesionalno programiranjem, pa nam se prilikom apdejtova nekih pluginova poremete parametri ponekad.

Svakako vam ne bi bila naplaćena poštarina. Nije cilj da zaradimo na Starteru, već da bude pristupačan i koristan za onoga ko želi da proba sve kafe u manjim količinama.

Ako imate dodatnih pitanja, napišite, tu smo.

I nadamo se da ćete svakako probati naše kafe... :)

Jovan
 
U pravu ste, bilo je 1.300 i pisalo 300 rsd za dostavu. Ne bavimo se profesionalno programiranjem, pa nam se prilikom apdejtova nekih pluginova poremete parametri ponekad.

Svakako vam ne bi bila naplaćena poštarina. Nije cilj da zaradimo na Starteru, već da bude pristupačan i koristan za onoga ko želi da proba sve kafe u manjim količinama.

Ako imate dodatnih pitanja, napišite, tu smo.

I nadamo se da ćete svakako probati naše kafe... :)

Jovan

Interesantno, zelim vam srecu u radu. Mislim da ste odabrali dobar model u smislu trzista, i formiranja odnosa cena kvalitet, i ukusa na kakav je vecina u Srbiji navikla. Mislim na to sto idete na blendove i miks sa robustom. Bez uvrede, znam da ima kvalitetnijih i skupljih kafa, ali niti cena niti na kraju ukus nisu toliko zgodni za iole ozbiljniji uspeh na trzistu Srbije, bar ne u ovom trenutku. Saljite sveze kafe, nemojte da muljate sa datumima i kvalitetom i ljudi ce biti zadovoljni.

Probacu bas preko nekog da se dokopam jedne kese, pa da uporedim sa nekim lokalnim blendom ovde u Singapuru i napravim test. Srecan rad.
 
@C4in visina je 8 sm. Jedino ne shvatam cemu ti informacija. Sve solje staju. One koje ne mogu da stanu i nisu za espresso kafu.

Info
Soljice za espresso, bez tacne, ima JUMBO i kostaju 70 dinara. UBEDLJIVO najeftinije.
 
Poslednja izmena:
Ne pripremaju ljudi samo espreso. Neko voli dupli u većoj šoljici, neko hoće kapućino,... U svakom slučaju, niski portafilter je deal-breaker za mnoge.
Pozdrav
 
Zezaš da nikad nisi video šolju višu od 8cm? Ili 7cm, koliko je kod nekih Gaggia uredjaja?
Pozdrav
 
Uvek moze ono postolje da se skloni ako je solja prevelika, bar na GC, a verujem i na DeLonghi Dedici. Toliko bi trebalo da su razmisljali.
 
[mention]MareBGD [/mention] U pravu si, samo da ne muljaju sa datumima. Zato i idem u Gradsku pržionicu gde mogu da mi ispeku kafu u mom prisustvu ako baš želim. Ostavim je da odleži nedelju dana i posle pijem. Na više mesta sam uzimao kafu i verujem da redovno prepakuju neprodatu kafu jer sam par puta pio očigledno ustajalu kafu sa svežim datumom. Neki čak i ne stavljaju datum prženja.
 
Uvek moze ono postolje da se skloni ako je solja prevelika, bar na GC, a verujem i na DeLonghi Dedici. Toliko bi trebalo da su razmisljali.

Pa pazi, ja volim da skuvam ujutru kafu u golemu solju koja je 12cm, odokativno... Nekad bih hteo neki americano da popijem pa zato pitam... Mislim, video sam da se skida postolje tako da staje i lonac ako treba... :)


Niko mi ne odgovori na pitanje vezano za izbor aparata...

da li ici na DeLonghi Dedica kao prvi espresso aparat, ili bi mi mozda preporucili ipak neki drugi aparat u tom cenovnom rangu 150-200e?

*imam super jolly mlin...
 
Prateći ovi temu već duži period mogu ti reći da je većina saglasna sa tim izborom. Pa na ćutanje gledaj kao na znak odobravanja što se Dedice tiče [emoji6]
 
Da li postoji neki poseban razlog zašto GC košta 350€ kod zvaničnog distributera za Srbiju, a preko KP svi traže 450? Razumeo bih da je obrnuto. Jedino ako su ovi jeftiniji oni stariji modeli iz 2015...
 
KP je postao svet za sebe. Za polovne stvari traže novac kojim skoro možeš kupiti novu stvar.
Za GC je bila priča da je najstarija verzija i najbolja zbog metalnih delova i što se nije automatski isključivao. U principu, uzmi jeftiniji i to je to. Pre toga eventualno na amazonu proveri ima li nekih opravdanih zamerki na model koji kupuješ.
Btw. Možda je cena kod uvoznika bez PDVa

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Cena kod uvoznika bez PDV-a je 290€, sa PDV 348€.
Nekoliko prodavaca sa KP (iz Subotice) koje sam kontaktirao su svi tražili po 450.
 
Ja sam skoro kupovao polovan aparat i stvarno po oglasima ima svega, ne znam koliko su uopste realne cene, na kraju sam uzeo neki De Longhi Magnifica za 130e, sa garancijom 6 meseci..sad vidim ima ista takva za 100 ali bez garancije, a iste te su prodavane i za preko 200 kad sam ja gledao..sto rece bmibmc to je svet za sebe. Zao mi je samo sto sam ispustio Gaggiu Platinum za 70e je covek prodavao. :/
Da li neko zna gde gde bih mogao da nadjem delove za Krups XP 5200 serije, treba mi onaj glavni ventil i relej? Kontaktirao sam nekog iz Beceja sto dosta delova, i neki servis iz bga ali nemaju. Ovi drugi mogu da poruce nove, ali kontam da se to ne isplati bas jer ovaj aparat i ne vredi nesto mnogo.
 
Mene je Gaggia Classic izasla 42k dinara kod uvoznika u decembru. Jeste da je onaj model iz 2015., ali sam vec pisao da radi jako dobar posao...

Ako me bas bude svrbeo novac, mozda je prodam i kupim novi model, ali ne vidim zasto bih, u ovom momentu...
 
Menjaj jedino za e61 mašinu kao korak napred jer sve u istoj klasi ne vredi nikakve doplate. Ako baš moraš,nabavi PID za GC

Sent from my SM-T813 using Tapatalk
 
Mene je Gaggia Classic izasla 42k dinara kod uvoznika u decembru. Jeste da je onaj model iz 2015., ali sam vec pisao da radi jako dobar posao...

Ako me bas bude svrbeo novac, mozda je prodam i kupim novi model, ali ne vidim zasto bih, u ovom momentu...

Jel ti onaj deo što deli kafu dole na portafilteru od plastike? (kao sa slike)

31uStWtNu1L._AC_.jpg
 
Meni se svidja onaj La San Marco LSM 100 Practical S model jos u crvenoj boji uff :D
 
@ zechs

Jeste. Slikao sam ja vec sve to i kacio u ovoj temi. I kako radi i kakvunkafu pravi i kakvu mikropenu.

A veruj mi da radi bas dobro, jer imam jos dve profi masine i znam sta od njih dobijam...
 
Da da, onda je to taj stariji model iz 2015e..pa dobro
 
Interesantno, zelim vam srecu u radu. Mislim da ste odabrali dobar model u smislu trzista, i formiranja odnosa cena kvalitet, i ukusa na kakav je vecina u Srbiji navikla. Mislim na to sto idete na blendove i miks sa robustom. Bez uvrede, znam da ima kvalitetnijih i skupljih kafa, ali niti cena niti na kraju ukus nisu toliko zgodni za iole ozbiljniji uspeh na trzistu Srbije, bar ne u ovom trenutku. Saljite sveze kafe, nemojte da muljate sa datumima i kvalitetom i ljudi ce biti zadovoljni.

Probacu bas preko nekog da se dokopam jedne kese, pa da uporedim sa nekim lokalnim blendom ovde u Singapuru i napravim test. Srecan rad.


Hvala vam na lepim zeljama.

Uvek će biti i boljih i skupljih i kvalitetnijih kafa i blendova, niko nije savršen i stalno se mora učiti...

Naš cilj jeste da ljudima (kao što smo bili supruga i ja, kupovali od švercera na KP i sl.) omogućimo da uvek na lak način dodju do (pristupačne) sveže pržene kafe koje prži naš šef proizvodnje Ivan inače jedan od retkih ljudi na Balkanu sa SCA Professional Roaster sertifikatom. I to je ono što nas razlikuje u odnosu na sve druge pržionice u Srbiji.

Može da nam se desi jedino da u Starter box-u bude malo starija kafa (do 60 dana) što obavezno naglasimo ljudima pre isporuke, mada smatramo i da su i te kafe bolje od 90% koje se mogu pronaći na tržištu Srbije. Inače, mi preporučujemo da se kafa za espresso konzumira između 15 i 45 dana od datuma prženja, to je neki optimalan period kada je kafa na vrhuncu ukusa i aroma.

Svako dobro vam želimo i nadamo se skoroj isporuci za Singapur! :)
 
Nazad
Vrh Dno