Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ja korostim slican tis30321 i dobar je.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj aparat nista ne valja. Cisto bacanje para. U Metrou je na akciji i ovoj ceni nekoliko puta godisnje i to traje i vec 3 godine. Najobicniji Saeco Via Veneto star 10 godina cija je cena novog bila manja od 100 eura izbacuje neuporedivo bolji espreso, Iz ovog izlazi Divka.

Krups je automatik. Taj Saeco je manuelni, nema ni mlin.

Suviše različiti tipovi uređaja za neko poređenje.
 
Probaj. Imas pravo da vratis 7 dana odnosno 14 ako kupuješ online

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Tih 7 dana je dobra volja prodavca kada je roba kupljena u prodavnici. 14 dana je zakonska obaveza ako je roba kupljena online (na daljinu)
 
Jel se isplati ovo, izadje apadat+15 kutija kapsula 10500? Ili je ovo smece od aparata?
b6b9a51a02ba0e07b853cd21c74f5876.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Jel se isplati ovo, izadje apadat+15 kutija kapsula 10500? Ili je ovo smece od aparata?
b6b9a51a02ba0e07b853cd21c74f5876.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Kada su kapsule na akciji inace po marketima su oko 575 din. Znaci da ti u ovoj akciji izadje sam aparat 1875 din. Ciscenje non stop ti ne gine, ako ne koristis rosu.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Jel se isplati ovo, izadje apadat+15 kutija kapsula 10500? Ili je ovo smece od aparata?
b6b9a51a02ba0e07b853cd21c74f5876.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Prouči temu unazad. Ima mnogo detalja o Dolce Gusto sistemu.
 
aparat ko aparat, nema puno pameti kod dg aparata :)

ovde je mana sto nema onu regulaciju za kolicinu vode, a skuplji imaju...
 
Stigle nove kapsule za Nespresso javljam utiske.

Sova i Vuk iz kafeterije objasnjavaju a i Lija
352f70743d1eea554bf5f40e0fc82ce8.jpg
accc10975798064cd942e89bc4d10932.jpg


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ja imam taj DG kao sa akcije, sve ok s aparatom, ali ne bih sad uzimao DG pored Nespressa. I ja menjam prvom prilikom
 
Kod nas su DG kapsule znatno dostupnije od nespresso kapsula zbog toga su i češći izbor.
Meni DG odgovara. Tražio sam aparat sa autostop funkcijom. Na akcijama cijena im bude skoro jednaka onim ručnim.
 
Posto te gore kapsule i gde si nabavio

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sa njihovih sajtova domacih, stiglo mi za dan.
Kimbo 1200 din 30kom (stigao brzom postom aks)
Molinari 1680 din 30kom (oni doneli)

Ostaje mi jos Hausbrandt i Tchibo i Illy da nadjem negde.
Julius meinl imaju kapsule kompatibilne al ne prodaju fizickim licima (odgovorili mi na fb)
Obe dostave besplatne a Molinari oro je 480 din a ova organic malo skuplja 600.
Jos nisam probao danas mi nije dan za kafu

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hausbrandt na ecomex sajtu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja korostim slican tis30321 i dobar je.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Možeš li mi molim te reci okvirno računicu, koliko kafa izdaje iz 1k kafe u zrnu. Zanima me samo da uporedim sa kapsulama kolika je razlika u parama

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 
Sa njihovih sajtova domacih, stiglo mi za dan.
Kimbo 1200 din 30kom (stigao brzom postom aks)
Molinari 1680 din 30kom (oni doneli)

Ostaje mi jos Hausbrandt i Tchibo i Illy da nadjem negde.
Julius meinl imaju kapsule kompatibilne al ne prodaju fizickim licima (odgovorili mi na fb)
Obe dostave besplatne a Molinari oro je 480 din a ova organic malo skuplja 600.
Jos nisam probao danas mi nije dan za kafu

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Probao sam Illy, Hausbrandt, Lavazza i još jedan brand (kupio u Belgiji u septembru) koga ne mogu da se setim. Jedino mi je Illy bio dovoljno dobar u odnosu na original. Šta više, kapsule (sem Illy) su brže gubile aromu (za razliku od originala)... ali to je samo možda moj utisak.
 
Možeš li mi molim te reci okvirno računicu, koliko kafa izdaje iz 1k kafe u zrnu. Zanima me samo da uporedim sa kapsulama kolika je razlika u parama

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
Oko 100 kafa dobijes iz 1kg.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Jel se isplati ovo, izadje apadat+15 kutija kapsula 10500? Ili je ovo smece od aparata?
b6b9a51a02ba0e07b853cd21c74f5876.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Mislim da je ovo savrsen aparat za pocetnike koji vole kafu ali bi da prvo eksperimentisu sa razlicitim kafama dok im se ukus ne istanča. Sa tim aparatom sam napravio preko 500 kafa i dalje radi. 2x do sada čistio iako nije bilo potrebno vec mi zanimljivo i volim da odrzavam stvari. Probao do sad sve DG kapsule i sveo izbor na Ristreto Ardenzu i Americano ako pravim bulletproof kafu. Nespresso jeste prefinjeniji ali istu kafu prave, samo sto su Nespressu kapsule skuplje, kao i sami aparati.
 
Poslednja izmena:
Već smo spominjali ovde par puta, Nespresso je bolji od DG samo utoliko što je izbor kafa daleko veći. Ali kada konačno izaberete patrone koje vama odgovaraju, i ako su to neki osnovni paketi (ne neki egzotični), Nespresso nema neku prednost nad DG.
 
Jel se isplati ovo, izadje apadat+15 kutija kapsula 10500? Ili je ovo smece od aparata?
b6b9a51a02ba0e07b853cd21c74f5876.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Isplati se, za pocetak. I isplati se ako pijes samo ti kafu. Kod mene je nastao problem onog trenutka kad je zena pocela da pije isto. Tipa kutije smo jurili na akciji da bi platili 550 din sto me je smorilo. E sad problem je nastao kad popijemo 4 kafe dnevno, znaci traje nam kutija 4 dana. Jos gore kad dodje buraz sa snajom i ostanu preko vikenda, bez tri kutije nista nismo uradili. Mislim da sam izgoreo kad su skoro digli cenu kafe u prodavnicama cak negde 700 din ako sam dobro video. Generalno, tad sam odlucio da kupim pravi espreso aparat, doduse uzeo sam automatik Saeco Minuto 8763 i prezadovoljan sam, jer kilogram kafe pijem vec dve nedelje i jos je ostalo :)
A i sasvim je druga prica kad sameljes zrno i dobijes svezu kafu. Tako da razmisli malo po tom pitanju.

Elem moze neko da posalje preporuku na DM gde da kupim Hausbrandt ili Julius Meinl? Mucim muku pijem trenutno neku dicafe koju proizvodi i pakuije gama Ice iz Kragujevca. Nedaj boze sta pijuckam nedelju dana :D
 
Poslednja izmena:
Kapsule su rupa bez dna. Prošli mesec 110 Nespresso kapsula za mesec dana za nas četvoro - računajte sami koliko je to para.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bolje da ste isli svaki dan u kafic :d

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da, kapsule su veoma skupe na mesečnom nivou, ako se pije mnogo kafe.
Nespresso tim pre, jer je još skuplji od DG. A opet tvrdim da Nespresso nije ništa posebno bolji od DG, dok ste na standardnoj ponudi kapsula.

Mi DG kapsule kupujemo na pijaci. Cena za kutiju su 450-500din, zavisi od trenutnih akcija u marketima. Gledaju da su uvek bar 50-ak din jeftiniji od najniže ponude u megamarketima. U marketima, najniže zna da bude 540din na akcijama u Tempu. Žena i ja pijemo kafu kući samo vikendom, pa nam nije toliki problem. Da sam stalno kući, uzeo bih običan espresso aparat.

Vidim da te kapsule na pijaci uglavnom stižu iz Mađarske, i ponekad iz Nemačke.

...

Ko se nedavno uključio u temu pa ne prati od početka, da ponovim da postoje i višekratne kapsule koje punite sami. Ima ih na Aliexpress-u, ima i za DG i za Nespresso aparate, ima i kod nas na oglasima (takođe stigle sa Aliexpress-a).
Međutim, probao ja to, i tvrdim da ko planira da redovno puni kapsule i da to bude primarni način kozumiranja kafe, bolje da kupi osnovni manuelni espresso aparat sa portafilterom. Manje je njakanje njega koristiti nego puniti/prati kapsule. Da ne pričam ako treba spremiti 4-5 kafa.
Ok, ima i suprotnih mišljenja. :p

Ko planira reusable kapsule, neka uzme one sa dve mrežice, gornjom i donjom.

...

Ako imate DG ili Nespresso, preporučujem da koristite Rosa vodu. Čišćenje nikada neće biti potrebno.
 
Poslednja izmena:
Dobro je da nije bilo Slave ove godine. Tu se popije 30 kafa [emoji16][emoji16][emoji16]
Daj onu tvoju extra kafu. E, možeš još jednu [emoji23]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
S obzirom supruga i ja uglavnom vikendom popijemo kuci po koju kafu, znaci DG zavrsava stvar. Hvala na podeljenim iskustvima.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Dobro je da nije bilo Slave ove godine. Tu se popije 30 kafa [emoji16][emoji16][emoji16]
Daj onu tvoju extra kafu. E, možeš još jednu [emoji23]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

E eto slavu nisam pomenuo :) tu sam najvise bio na*mjau**mjau**mjau**mjau* sa DG. Svi piju espresso od gostiju [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Vole gosti i kavijar...
Kapsule su toliko koliko su. I tu nema skrivenih troškova. Da mogu biti jeftinije, mogu. I bile bi kada bi se manje kupovale ;)
 
Gaggia Viva Style i Gran Style - vidim na KP da novi koštaju malo iznad 100€. Kakvo je mišljenje o njima?

Sent from my S10e using Tapatalk
 
Pozdrav svima.
Cenio bih ako bi neko mogao da pomogne komentarima oko izbora espreso aparata.
Imam mogućnost da uzmem iz inostranstva povljnije uređaj a zahtev je da bude automatski aparat sa opcijom pravljenja i mlečnih kafa.Aparat bi se koristio za 4-6 kafi dnevno i izbor(koji je diktirao budzet) je pao na

Philips Saeco Lirika One Touch Cappuccino
Philips EP2235
Philips EP3551
Philips Saeco HD8829

Šta je od ovog najbolje i zašto ništa ? :)
Napomenuo bih da je cena svih navedenih modela oko 350e
 
Nazad
Vrh Dno