Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

@danijel00
Ako mislis na ovaj filter, on ti nece omeksati vodu.
Univerzalne omeksivace sto sam ja video neces moci koristiti jer se kace jednom stranom na izlaz, a to bi bas bilo komplikacija napraviti za onaj rezervoar, tj. mehanizam koji ima

Nista bez bokala. Naspes i za par minuta je voda spremna.

U nekom prospektu je bilo da moze da se doda filter u rezervoar, al se stvarno ne secam detalja....
Svakako mi je zgodnije da kupim vodu u balonu, pa da mu sipam, nego i na filter za bokal da mislim :)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Probajte da koristite moka džezvu za spremanje čaja, extra ispadne, samo se sipa do 1/3 filtera i naravno caj na meru a ne iz kesice. I da odmah se koristi provrela voda a rigla da takodje bude vrela (mora rukavica da se koristi). Ja sad je koristim za to jer smo se zeznuli pa kupili kafu u zrnu, matori nije obratio paznju a mlin nemamo a da dajemo pare samo za mlin tesko, verovatno ce biti neki rucni keramicki sa aliexpresa, a do tad caj.
 
Ja mislim da nema potrebe da kupujes novo... Preskupo je.
 
Na kraju je odluka pala na bosch tes 50159 de:
http://www.bosch-home.com/de/produkte/kaffeemaschinen/kaffeevollautomaten/TES50159DE.html

Mada mislim da je to isti aparat kao:
https://www.tehnomanija.rs/aparati-za-kafu/bosch-aparat-za-espresso-tes50129rw.html

Samo da se proveri dostupnost i da li moze da se naruci od Madjara.
Nisam mogao da se odlucim za aparat sa celicnim mlinom, tacnije nisam hteo. Ovaj ima keramicki i prilicno dobre komentare.
Sta mislite?
Ja imam skuplji model Verobar 100 već 3 godine, radi sve ko zmaj sem tog kotura za upravljanje na sredini. Mora obavezno da se redovno čisti kad traži, plus svakih 7 dana očistim izlaz iz mlina i centralnu grupu. Inače zna da začepi i napravi neviđeno ******.
Obavezno i filter za vodu Brita.
Razmisli kod Vandera sa KP da uzmeš polovan nešto kao moj, mislim da sam viđao za oko 300,350 evra. Nazovi čoveka sve će ti on lepo objasniti.
 
Gledao sam polovne, tako sam i poceo potragu ali jednostavno nisam mogao nesto takvo da kupim. Bio sam kod par prodavaca u BG i kod jednog u NS koji vaze za dobre i sve mi to deluje izakano do bola. Kontam da oni to kupuju preko u jako losem stanju i do kraja amortizovane i onda ih osposobe da mogu par meseci da rade. Ko zna koliko je to desetina hiljada kafa napravilo. A opet uopste ih ne cene jeftino, ne mozes proci ispod 250-300 evra za nesto solidno.
Ovaj Bosch sto sam naveo kosta 340 evra ali moze da se spusti cena mozda i do 300. Stvarno mislim da je s obzirom na cenu bolje kupiti novo za 300 nego polovno za 250. Ne znam, mozda se varam, ispravite me ako gresim.
@marko_ns
Nisam te shvatio o kom koturu za upravljanje govoris. Imaju dva mala kotura gore levo za kolicinu vode i kolicinu kafe, ne vidim neki na sredini. Da li zaista mislis da je bolje da uzmem nesto kao tvoj polovan za iste pare za koje mogu uzeti ovaj bosch koji sam naveo? Da li je toliko bolji?
 
pozdrav, hteo bi da kupim neki polovan aparat za ekspreso sa mlinom, pa me zanima vasa preporuka, planiram da dam oko 250€ za aparat,
 
Ima li neko iskustva sa DeLonghi ECAM 22.110 modelom ili eventualno preporucuje neku drugu masinu za kafu u toj cenovnoj klasi? (~300e +/- 50e)
 
Evo konacno posle par meseci razmisljanja kupio sam saeco incanto 8916, nov.
http://www.philips.hr/c-p/HD8916_09/incanto-super-automatski-aparat-za-espresso
Za sada sam zadovoljan mada sam jos u fazi isprobavanja raznih kafa.
Nisam znao da je tako slabo trziste espreso kafe u zrnu kod nas. Ispade da je najbolja ponuda na buvljaku, mada su tamo sva pakovanja po 1kg, a meni bi vise u ovoj fazi odgovaralo da kupujem manja pakovanja radi isprobavanja.
Interesuje me ako neko zna gde ima izbor kafa u zrnu za espreso u manjim pakovanjima. U marketima (maxi, tempo, idea..) sam nailazio samo na illy i hausbrand. Mada ova hausbrand nisam siguran da je za espreso jer pise "sutable for all coffee use".
Takodje sam na nekim kafama na buvljaku nailazio na "sutable for all coffee use". Npr. lavazza crema e aroma nisam uspeo da nadjem da pise espresso nego samo "sutable for all coffee use". Da li su i ove kafe dobre za espreso?
 
Lavazza Crema a Aroma u zrnu se moze koristiti i za espresso. Popio sam ja makar dve kile na automatu i kilu na manuelnom :)
Mlevene mogu samo za jednu vrstu pripreme da se koriste i tu treba obratiti paznju. Mada, sve kafopije kazu da mlevenu za espresso ne treba uzimati.
 
Evo konacno posle par meseci razmisljanja kupio sam saeco incanto 8916, nov.
http://www.philips.hr/c-p/HD8916_09/incanto-super-automatski-aparat-za-espresso
Za sada sam zadovoljan mada sam jos u fazi isprobavanja raznih kafa.
Nisam znao da je tako slabo trziste espreso kafe u zrnu kod nas. Ispade da je najbolja ponuda na buvljaku, mada su tamo sva pakovanja po 1kg, a meni bi vise u ovoj fazi odgovaralo da kupujem manja pakovanja radi isprobavanja.
Interesuje me ako neko zna gde ima izbor kafa u zrnu za espreso u manjim pakovanjima. U marketima (maxi, tempo, idea..) sam nailazio samo na illy i hausbrand. Mada ova hausbrand nisam siguran da je za espreso jer pise "sutable for all coffee use".
Takodje sam na nekim kafama na buvljaku nailazio na "sutable for all coffee use". Npr. lavazza crema e aroma nisam uspeo da nadjem da pise espresso nego samo "sutable for all coffee use". Da li su i ove kafe dobre za espreso?


Pitanje jedno druze. Kupili smo isti aparat za kancelariju, odradili sve po manual-u i nije se pojavila ona ikonica da je filter dodat. Da li si ti imao ikakvih problema prilikom prvog koriscenja? Inace radi bez greske, samo se nije pojavila ta ikonica.
 
Meni se pojavila ikonica i sve kako treba. Nisam radio po uputstvu vec po tutorijalu na youtube-u. Koliko se secam drugacije je bilo u uputstvu. Kad ga tek ukljucis, on radi ono osnovno ciscenje i pita da li zelis da instaliras filter. E tu nastaje razlika od uputstva gde pise da treba raditi nesto drugo a ne instalirati filter. Ja sam tu odmah instalirao filter i sve mi radi ok, ima ikonica. Ne znam da li je zbog toga kod vas problem ili je mozda neispravan filter.
Mozda da probate da pokrenete zamenu filtera (ima u meniji cini mi se) i onda da ponovo stavite filter i vidite da li ce vam se pojaviti ikonica.
 
Lavazza Crema a Aroma u zrnu se moze koristiti i za espresso. Popio sam ja makar dve kile na automatu i kilu na manuelnom :)
Mlevene mogu samo za jednu vrstu pripreme da se koriste i tu treba obratiti paznju. Mada, sve kafopije kazu da mlevenu za espresso ne treba uzimati.

Znam da se moze koristit dok pise "sutable for all coffee use". Mene samo intersuje da li je bolje uzimati onu na kojoj pise samo za espresso ili je isti djavo. Konkretno, da li npr. postoji lavazza crema e aroma na kojoj pise samo za espresso?
 
Radili smo i mi po youtube-u. Odlicna ti je ideja za zamenu. :) thx!
 
Mene samo intersuje da li je bolje uzimati onu na kojoj pise samo za espresso ili je isti djavo.

Lavazza mi je omiljena kafa, možda nije najkvalitetnija, možda nije najjača, možda nije ______ ali meni i ženi je ona najviše legla a veruj mi da sam ih probao na stotine, što ovde što u inostranstvu. Potpuno ti je nebitno šta piše na kesi... naravno samo pazi da nije u pitanju filter kafa, mada može i ona ali će biti bljuntava i blaga (probao inače filter kafu u espresso za**** se nisam video da piše da je filter a na nemačkom je bila kafa neka uvozna prvi put sam je video).

Zadnjih recimo 20kg kafe smo popili upravo "Lavazza crema e gusto", to ti je "ona plava kesa", sada ću je opet naručiti i tako sve u krug.

Mada, sve kafopije kazu da mlevenu za espresso ne treba uzimati.

Nisam neki kafopija (2x dupla espresa dnevno i 2 turske kafe - za ceo dan a ustanem u 6 ujutru) ali ova pomenuta kafa gore koja mi je omiljena razlika između mlevene i u zrnu je nebo i zemlja, ali bukvalno. Pazi pio sam kafu u zrnu kojoj je čak i istekao rok trajanja oko 6 meseci i pio kafu vakumiranu mlevenu koja je bila "stara mesec dana"... ukus je bio bar 5x bolji u korist ove u zrnu, pravi šmek kafe, dok mi je ova mlevena kao da pijem neko blato i to još prepečeno, a pazi ista marka ista vrsta kafe u pitanju... možda sam se i ja razmazio oko kafe (mada nisam zahtevan i probirljiv) ali ima istine da jednom kada probaš zrno... navučeš se potpuno i odma primetiš kada je kafa mlevena u vakuum pakovanju i kada je samlevena sveže.

Eto mislim da sam bar malo pomogao svojim iskustvom.
 
Poslednja izmena:
I ja sam uzeo tu plavu crema e gusto i svidja mi se, ali sam uzeo onu na kojoj pise espresso. Video sam da ima i ta ista na kojoj pise "suitable for all coffee use" pa zato i pitam.
 
Ja nisam kupio mlevenu kafu nikada. Hoću reći - neupućen sam ;-)
Plava kesa je i meni bolja od Zlatne. Preporučujem ti da probaš Gran Espresso. Malo je skuplja, ali je dobra...

Sent from my S3 using Tapatalk
 
Lavazza mi je omiljena kafa, možda nije najkvalitetnija, možda nije najjača, možda nije ______ ali meni i ženi je ona najviše legla a veruj mi da sam ih probao na stotine, što ovde što u inostranstvu. Potpuno ti je nebitno šta piše na kesi... naravno samo pazi da nije u pitanju filter kafa, mada može i ona ali će biti bljuntava i blaga (probao inače filter kafu u espresso za**** se nisam video da piše da je filter a na nemačkom je bila kafa neka uvozna prvi put sam je video).

Zadnjih recimo 20kg kafe smo popili upravo "Lavazza crema e gusto", to ti je "ona plava kesa", sada ću je opet naručiti i tako sve u krug.



Nisam neki kafopija (2x dupla espresa dnevno i 2 turske kafe - za ceo dan a ustanem u 6 ujutru) ali ova pomenuta kafa gore koja mi je omiljena razlika između mlevene i u zrnu je nebo i zemlja, ali bukvalno. Pazi pio sam kafu u zrnu kojoj je čak i istekao rok trajanja oko 6 meseci i pio kafu vakumiranu mlevenu koja je bila "stara mesec dana"... ukus je bio bar 5x bolji u korist ove u zrnu, pravi šmek kafe, dok mi je ova mlevena kao da pijem neko blato i to još prepečeno, a pazi ista marka ista vrsta kafe u pitanju... možda sam se i ja razmazio oko kafe (mada nisam zahtevan i probirljiv) ali ima istine da jednom kada probaš zrno... navučeš se potpuno i odma primetiš kada je kafa mlevena u vakuum pakovanju i kada je samlevena sveže.

Eto mislim da sam bar malo pomogao svojim iskustvom.
Probaj i Rioba gold, skoro potpuno ista kafa. Meni je odlična, cena je ok i ima je u Metrou.
 
Ja nisam kupio mlevenu kafu nikada. Hoću reći - neupućen sam ;-)
Plava kesa je i meni bolja od Zlatne. Preporučujem ti da probaš Gran Espresso. Malo je skuplja, ali je dobra...

Sent from my S3 using Tapatalk

Ja pricam samo o kafi u zrnu, ne o mlevenoj. Hvala na preporuci za Gran Espresso. Gde ima da se kupi?
Gde imaju inace da se kupe kafe u zrnu u manjim pakovanjima? Ova veca em izlape jer mi dugo traju, em hocu vise kafa da probam.
 
Da se zapljunem i ja u temu. Imam automatski Saeco Syntia i zadovoljan sam. Bas pre neki dan sam uzeo vec mlevenu Lavazzu u nedostatku bolje opcije i ok je, prezivi se. Ja inace nisam odusevljen ni Lavazzom u zrnu, kao ni Hasubrandtom i slicnim. Preporuka i od mene za Riobu iz Metroa. Imaju razne varijante, ja sam se zadrzao na plavoj Platinum 100% arabica. Za te pare (oko 1,500 din/kg) odlicna! Toliko je negde i Gold (80% arabica). Ima Rioba jos vrsta kafa, 4 vrste 100% arabica sa razlicitih podneblja i jos neke mislim. Sve su ok i sa slicnom cenim koju sam naveo. Platinum je sa Costa Rice mislim.
 
@mlax
Ja napisah Hybitu odgovor. Verovatno mi TT poslozio da nisam video tvoj post.
Gran Espresso imas na KPu, a imas u Beostoku, pa pitaj da li prodaju fizickim licima.

U principu, bas te briga sta pise na kesi ako se tebi kafa svidja ;) Ukusi su razliciti, a pored toga sa automatom mozes jako malo stvari promeniti. Ja nigde nisam video mala pakovanja u zrnu osim u Tempu i to Illy u konzervi i cini mi se Hausbrandt. Kabuto kaze da mu se dopadaju 100% Arabike, a meni je to kiselo. Doduse, sa manuelnim mozes prosuti prve dve, tri sekunde da malo smanjis tu kiselost. Ali, to je sve stvar i navike i ukusa i vredi probati sve sto dodje pod ruku.
Za isprobavanje razlicitih kafa su ovde ljudi preporucivali przionice. I to Przionicu. Ja jos nisam eksperimentisao. Valjda ce MareBgd da se prikljuci i napise vise. Takodje, ima neka varijanta da ti se salje iz inostranstva na osnovu mesecne pretplate (uradi search, cini mi se da je MareBgd pisao o tome).

Kako ispade, za isprobavanje komercijalnih kafa, najbolje se sa nekim istomisljenikom djorati. Mozda i nazvati par uvoznika, pa pitati gde u kaficima sluze njihovu kafu (i koju). Koliko se secam, pricalo se i da od Brankovog ka Zelenom Vencu ima radnja/kafic? gde sluze vise vrsta kafe.

Mozda nisam od prevelike pomoci, ali valjda ce neko da dopise nesto i konkretno :D
 
Poslednja izmena:
Nije ni svaka arabica ista, neke su i meni prekisele. OvaRioba platinum mi je potaman. Primetio sam da mi se i ukus "profinio". U pocetku su mi isto sve arabice bile kisele, a neka 100% robusta ok. Sada tu robustu otprilike ne mogu da pomirisem, odvratna mi je.
 
Ja pricam samo o kafi u zrnu, ne o mlevenoj. Hvala na preporuci za Gran Espresso. Gde ima da se kupi?
Gde imaju inace da se kupe kafe u zrnu u manjim pakovanjima? Ova veca em izlape jer mi dugo traju, em hocu vise kafa da probam.
Imaš u Metro Rioba kafe iz različitih krajeva sveta po 500g, sve su do 900 din pakovanje. Brazil je odlična, Ethiopia je meni kisela katastrofa. Druge još nisu došle na red.
 
Hvala na infirmaciji. Jel bese ono u metrou treba ona njihova kartica ili sad moze i bez kartice?
 
Moze samo na dobar dan. Ove kafe imas u metrou na ibarskoj, ne znam za ostale. I slazem se sa Markom da je etiopija prekisela za moj ukus. Brazil, Indonezija i Kolumbuja su jako slicne, to su preostale 3 vrste koje prodaju, sve su 100% arabica. Otprilike su mi ove 3 kao platinum rioba po ukusu.
 
Probaj i Rioba gold, skoro potpuno ista kafa. Meni je odlična, cena je ok i ima je u Metrou.


Oću, hvala na preporuci, iskreno malo me je ova robusta smorila, kao što rekoh zadnjih dobrih godinu ipo dana samo robusta i to extra crna. Od Lavazza "kiselkastija" od ove plave je ona crvena ROSA, ta je fina pa ko voli malo slabiji ukus kafe koji ide ka kiselkastom slobodno neka proba neće pogrešiti. A čudno je to da upravo ta ROSA meni barem imaju skoro isti ukus bilo da je mlevena ili u zrnu, zanimljivo!

Inače cena za Lavazza ovu plavu ja plaćam 13€ /kg tako da mi odgovora i ta cena iz Metro-a a i blizu mi je (7min kolima).
 
Znale su da budu akcije u Metrou za Rioba kafu, 2+1 gratis, ali po normalnoj ceni.
Znam da sam uzeo jednom jedno 10kg kafe, izašlo me je 1kg oko 900 din, smešno za odličnu kafu. Lavazzu nisam ni uzimao sa oglasa, doneo mi burazer iz Italije. Tamo je 9,7 evra 1kg, a u Nemačkoj oko 10 evra.
 
Ma da, Lavazza i slicno marketing cist, to nama ovde prodaju m... za bunbrege. Meni je ova Rioba od svih najbolji odnos cena kvalitet. I definitivno sam se prebacio na 100% arabiku, robustu sada namirisem na kilometar. Prestao sam i secer da koristim, zanimljivo kako ti evoulira culo ukusa za kafu, definitivno espresso aparat otvara oci ;) Pijem ili kratki espresso ili latte macchiato.
 
Bio pre neki dan u Przionici na Dorcolu. Kafa nista spec, dosta kisela kao limun da ima u sebi, mesto sterilno do jaja. Sve neki hipsteri sa bradicama, jezivo.

Sent from ass
 
Nazad
Vrh Dno