Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Krups zaobidji, ta jura ne deluje lose, pogledaj i Delonghi magnifica aparate oni su na dobrom glasu...
 
Saeco Incanto je po meni solidno bolja masina od te Magnifice a polovnjaci su oko 100+ e.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@sajlonac

Izgleda su te poslusali...
27300022a91573a52e5345d360fcc459.jpg


Via mi8
 
Opaaa lepo. Znas li da li hoce da salju postom?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@gogo23
Pola kilograma je pakovanje. I ja sam juce bio, puna ladica bila.

@sajlonac
Nisam pitao. Decko tamo je bio maksimalno dekoncentrisan. Jedva se sporazumesmo. Na kraju umalo zaboravi da mi naplati pola jos bi i kusur da mi vrati.
Pozovi, pitaj? Ako ne salju, a tebi se bas pije, smislicemo nesto
 
Ako nekome treba kontakt Zrna, imam vlasnikov broj. Pošaljite poruku na PM, da ne objavljujem privatni broj ovde.
Ne šalje kafu, ali mislim da bi bio raspoložen da šalje ako je u pitanju kilogram i više.

Pakuje u foliju pakovanja od pola kile i kilo. Za manja pakovanja ide plastificirana papirna kesa.
 
Jedno pitanje za vas kafedzije.
Jel kupujete kafe aparate jer hocete da znate sta pijete (kupite kafu u zrnu...), brze da napravite, bolje vas "radi" kafa i razbudjuje jer je neka kvalitetnija,...?
Ja uglavnom pijem jakobs 2 u 1 i Nes itd., a u kaficu porucim dupli/produzeni ekspreso, redje Nes. Sto znaci do 3 kafe dnevno max. Razmisljao sam se o ovom aparatu pa da mi neko sugerise ima li smisla uzimati kada ne pijem puno.
 
Ovo za eKspresso ti mnogi neće oprostiti. [emoji2]
Daću svoj primer.
Kafu kao kafu volim, a espresso obožavam. Volim taj ukus i jačinu koji espresso ima. Otkad imam celu skalameriju, počelo je čak i da me "radi" samo da pripremanje ujutro. Popijem ih više dnevno.
E sad kad sam na brodu, onda za jutro pijem instant (Jacobs Cronat Gold preferiram, to kupim kad krenem od kuće 2-3 tegle pa se posle snalazim da kupujem druge), a preko dana kad uhvatim u barovima espresso.
Sve u svemu, to je jedini "porok" koji imam (trenutno) i ne želim da ga se odreknem. [emoji2]
Dnevno, kad sam kući, pijem 2-3 na svom aparatu i možda 1-2 u gradu. Meni igra ulogu i za ta 2-3 dnevno kući, jer me čini srećnim i dok pravim i dok pijem lagano.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ovo za eKspresso ti mnogi neće oprostiti. [emoji2]

To je ona fora kao za kafucino :D :p
Kako vidim tu od 60e moze aparat da se uzme.
Koja je od omiljenijih i dobra za skalaperiju i tu ritualnu pripremu? U bivsoj firmi od 2 razlicite u zrnu od obe sam imao kiselinu u zeludcu.
 
@gogo23
Pola kilograma je pakovanje. I ja sam juce bio, puna ladica bila.

@sajlonac
Nisam pitao. Decko tamo je bio maksimalno dekoncentrisan. Jedva se sporazumesmo. Na kraju umalo zaboravi da mi naplati pola jos bi i kusur da mi vrati.
Pozovi, pitaj? Ako ne salju, a tebi se bas pije, smislicemo nesto
Doneo kolega juce, jednu vrecicu Burundija i jednu Meksika. Nije bilo vise Burundi, ostalo samo pola kg a bas sam se naostrio da kupim 3,4 vrecice :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Gde ce biti kad pijemo kafu kao pivo ;) Elem, ako bude sta trebalo - PM, slobodno
 
Pošto mi se Delonghi Magnifica S pokvario nakon 2 meseca (kupio ga novog u Comtrade, dobio pare nazad), rešio sam da se ponovim nečim ozbiljnijim:

https://www.breville.com/us/en/products/espresso/bes870.html

Odlična mašina, uspeo sam da je kupim u Austriji u mediamarktu na popustu, bila je 400EUR, regularna cena u EU je oko 700EUR... Moram reći da mi je drago što se Magnifica S pokvario jer je sa ovim mnogo bolja kafa, da ne pričam o tome koliko lakše mogu da napravim micro-foam u odnosu na Delonghi.
 
@zelvel 3000din su pola kila Burundi i pola kila Meksiko. Ne znam tacno pojedinacno ali verujem da je po 1500din.

@sysninja auuu svaka cast za izbor masine i cenu koju si je platio! Odlicno, kakva crna Magnifica to je igracka u odnosu na ovo. Ima gomila yt videa gde prave kafe sa Brevilom, cisto da pohvatas fore i generalno neka "pravila" oko pravljenja espresa ako do sada nisi pravio na manuelnom aparatu (mislim na aparate sa rucicom, ne automatike koji sami urade sve na dugme).

@bmibmc vazi hvala :)
 
Breville je ekstra sto su mu i delovi jeftini. Ovaj model ima i PID? Neces ti to dugo menjati... mozda kasiku...
 
Da li je kod zamene ili nabavke dodatne kašike bitan samo kalibar tj. Prečnik?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Breville, tj. Sage je odličan. Ovaj model ima i PID, da.

@sajlonac

Pregledao sam ceo YT pre nego što sam ga uzeo. :D Trebalo mi je jedno 30ak kafa da bih skapirao fazon, dužina ekstrakcije, koliko kafe (9g mi je sweet spot za single shot, duplo za double), koja granulacija, itd. Naravno, više posla nego automatika, ali mi je iskreno dosta bolja ista kafa u Breville nego u Magnifica S. Probao sam Supercremu, Brazil iz kafeterije, Tierru, Pellini (za sad mi je omiljeni od ovih komercijalnih kafa) i uglavnom su sve ispadale kako treba...
 
@sysninja Čestitam na kupovini! Odlična kupovina. Za 400eur, ne može bolje. PID, preinfuzija, još i dobar mlin... bravo!

Od komercijalnih kafa, probaj Rioba Ethiopia. To je jedina komercijalna kafa koju kupujem. Nije kao iz kafeterija jer je tamnije pržena, ali za taj novac je savršena.
 
Poslednja izmena:
@sysninja cestiam na masini, dizes polako ulog :) Mnogo je lepa stvarno, nisam nikad imao prilike da "pipnem" neku, ali deluje da je kvalitet izrade solidan.

Ja inace testiram neke kafe iz Indonezije, moram reci da menjam misljenje polako, ima te regija perspektivu ako se radi dobro. Upoznao sam neke likove iz Singapura koji su krenuli u neku saradnju direktno sa farmama pre par godina, i bio kod njih da testiranju. Mislim da sam oborio svoj rekord u ispijanju kafa, kapiram da sam popio jedno 15 komada, bilo ne ponovilo se :) Prvi put sam upoznao vece ludake od sebe haha, lik pije npr iskljucivo drip/filter ali podigao je to na sulud nivo, oprema znanje sve nisam ni znao za neke stvari da postoje
 
Jedno pitanje za vas kafedzije.
Jel kupujete kafe aparate jer hocete da znate sta pijete (kupite kafu u zrnu...), brze da napravite, bolje vas "radi" kafa i razbudjuje jer je neka kvalitetnija,...?
Ja uglavnom pijem jakobs 2 u 1 i Nes itd., a u kaficu porucim dupli/produzeni ekspreso, redje Nes. Sto znaci do 3 kafe dnevno max. Razmisljao sam se o ovom aparatu pa da mi neko sugerise ima li smisla uzimati kada ne pijem puno.

Takodje i zbog ekonomskog faktora :) Pijem dve dnevno, sto u obliznjem kaficu kosta oko 150 din X 2 = 300 din. Kilo kafe u zrnu (u istom kaficu gde kupujem) kosta 2500 din, i traje mi 2 meseca, i od toga napravim 120 kafa. U kaficu bi me ta 2 meseca kafenisanja kostalo 18.000 din :) a ovako 2500 din. Za 4-5 meseci sam isplatio Delongi Magnificu.
 
Poslednja izmena:
Da li zna neko sastav one tablete za kafe aparat? Imam jos 3 tablete one koje se stavljaju kao kafa, ne one sto idu u vodu ako me razumete :D
Da li ima u BG-u da se kupe u nekoj prodavnici a da ne narucujem preko KP? Razmisljam da probam umesto tablete limontus da sipam da probam (tamo gde se ubacuje mlevena kafa) koristim Saeco Minuto pa ima obe varijante... Hteo bih ako moze limontus da koristim cesce jer je jeftiniji...
 
Jel imao neko iskustva sa Breville Smart Grinder Pro Conical Burr mlinom?

ili nekim drugim Breville mlinom?
 
Moze limuntus on i jeste protiv kamenca. Imas u DM sredstvo (prasak) 90 dinara dve kese protiv kamenca. Na predlog, pametnih, koristim Rosa vodu koja skoro da nema minerala (kamenca). Sa tom vodom i ne treba cesto da "peres" aparat.
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko iskustva sa Breville Smart Grinder Pro Conical Burr mlinom?

ili nekim drugim Breville mlinom?

Jesi li nasao negde kod nas te mlinove? Onaj jeftiniji Dose Control je bas pristupacan za 200-inak EUR..
 
Nisam, u kanadi ih ima, a ima ko da mi ih donese... Taj Dose control je tamo oko 150e, a ovaj smart je oko 180e... Mada ima dosta losih komentara pa mi zbog toga cimanje...
 
@C4in ako hoćeš savet- kupi neki polovan Mazzer ili Fiorenzato. To ti je oko 100eur. Kupiš nove noževe za 2000 i teraš tako godinama.
 
Ma hteo bih ja ali jedino sto sam nasao je u pancevu kod stevana i to preskupo bar prema ljudima ovde sa foruma a i prema meni realno... 15+ godina star Macap MX 150e, isto tako i mazzer jolly 200e polovan ko zna koliko star... mislim, nije bitno i sto je star, ali...

Bas ne mogu da nadjem neki mlin normalan, zato i poceo da gledam ove nove...
 
Nazad
Vrh Dno