Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Uzeo aparat u Tempu. Povadili su onih 6 besplatnih kapsula koje idu uz svaki aparat...
I ne vazi BusPlus/penzionerski popust dok traje ova akcija :) Tj. barem BP ne vazi, a za takve proizvode ni penzionerski ne vaze obicno.

FYI, u Tempo VV su imali 8 komada, mislim da nije nijedan ostao do 11h. Ako nemaju sakrivene negde jos, ode akcija :D

Meni je krivo sto ne idu i soljice, na svake 4, tj. na 12 da ide aparat + 6 soljica ili barem 2 :( Mnogo mi se svidjaju!

Osim Barista kapsula ni jedne ne lice na espresso koji volis da pijes. Barista su kao kraci espresso (pravi espresso) i jedino njih pijem. Ostale su sve kao instant kafe, nista specijalno, nisu vredne kupovine aparata. Dve kapsule Barista i malo punomasnog mleka, najbolje sto ces dobiti kao produzeni sa mlekom.
Ristretto Ardenzda uopste nije kao instant.
Probao sam danas Espresso Generoso, koji ranije nisam nigde video - imam utisak da su ove Barista, Intenso, Lungo, Grande i Generoso ista kafa, samo 7 ili 8 gr i manje/vise przena :)

Ima inace slika na DG-u oko jacine kafe.
 

Prilozi

  • Dolce_Gusto_Jacina_Espresso.jpg
    Dolce_Gusto_Jacina_Espresso.jpg
    926.5 KB · Pregleda: 136
I ne vazi BusPlus/penzionerski popust dok traje ova akcija :) Tj. barem BP ne vazi, a za takve proizvode ni penzionerski ne vaze obicno.

FYI, u Tempo VV su imali 8 komada, mislim da nije nijedan ostao do 11h. Ako nemaju sakrivene negde jos, ode akcija :D

Meni je krivo sto ne idu i soljice, na svake 4, tj. na 12 da ide aparat + 6 soljica ili barem 2 :( Mnogo mi se svidjaju!


Ristretto Ardenzda uopste nije kao instant.
Probao sam danas Espresso Generoso, koji ranije nisam nigde video - imam utisak da su ove Barista, Intenso, Lungo, Grande i Generoso ista kafa, samo 7 ili 8 gr i manje/vise przena :)

Ima inace slika na DG-u oko jacine kafe.
Kasirka se meni jutros pravila luda dok sam joj vadio 3 BusPlus kartice i svaka je bila odbijena...

Neki lik je tražio 8 aparata i nisu hteli da mu daju više od 3.

Btw, imaju samo aparate u beloj boji.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kasirka se meni jutros pravila luda dok sam joj vadio 3 BusPlus kartice i svaka je bila odbijena...
Meni je prihvacena, i znam da je prosla jer mleko mi je islo sa popustom, ali DG ne ide sada.

Neki lik je tražio 8 aparata i nisu hteli da mu daju više od 3.
Pa ne treba ni 3... taj sigurno ne uzima da bi imao za svakog ukucana poseban aparat, vec ce svih 8 zavrsiti na KP-u po 100e :)
A uzjedno ljudi koji bi hteli da uzmu za sebe posle ne mogu.. nije njima uopste da prodaju puno kapsula nego da sto vise razlicitih ljudi jeftino uzme aparat i posle (skupo) placa kapsule :) Mada koliko cesto ih daju kod nas, nesto mi kaze da im ne ide;)
 
@bmbibuc, cemu sluze ove posude za mleko? Nisam upucen :) Lice mi na obicnu posudu za drzanje da bi se pravio cappuccino?
 
Kada si imao Gaggia Classic? Beše davno ili skoro? Uz nju danas dobiješ non-pressurized korpe + "cuculjak", što ga lokalni prodavci zovu; plastikicu da podigneš korpicu u ručki i uz manju kontrolu pritiska i mlevenja kafe dobiješ u 98% slučajeva dobar espresso. Možda su ranije davali pressurized baskets, ne znam.. Svakako da je veći užitak kad nađeš svim faktorima o kojima se priča srednju meru i napraviš kafu kako treba..

Evo, ovde malo više priče o tome:

http://guide2coffee.com/guide-2-coffee-1/2012/06/23/pressurised-vs-non-pressurised-baskets

Iskreno bas davno...ima tome 6-7 godina mislim.

@Joker uf nisam znao da je kod tebe cela rucka u pitanju, kod gaggie su bile korpe pa se to lakse resavalo za 5e nova korpa i teras...
 
Uzeo aparat u Tempu. Povadili su onih 6 besplatnih kapsula koje idu uz svaki aparat...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ja sam uze na Vilinim vodama, isto nema besplatnih kapsula. Ne bi me cudilo da je uzeo neko ovako, jer te kapsule ne mogu nikako da se prodaju...

Osim Barista kapsula ni jedne ne lice na espresso koji volis da pijes. Barista su kao kraci espresso (pravi espresso) i jedino njih pijem. Ostale su sve kao instant kafe, nista specijalno, nisu vredne kupovine aparata. Dve kapsule Barista i malo punomasnog mleka, najbolje sto ces dobiti kao produzeni sa mlekom.
I meni je Barista broj 1. Posto nemam automatski aparat ja sam nekad produzim do 50 ko hoce duzi espreso. Koristim vagicu za merenje.
Ovaj novi GENEROSO mi je previse slab, INTENSO ok, malo je jaci iako oba imaju oznaku "7" za jacinu. Ardenza mi je prejak (oznaka 11) dok je Barista savrsen (oznaka 9).

Ima na KP lik iz vojvodine prodaje DG kapsule na komad, pa ko nece da eksperimentise na kutiju evo mu odlicne prilike.
Ja moram jos jednom da napisem da je Barcaffè espreso dot najgora kafa iz sistema kapsula koju sam ja probao. Gledam u Tempu puni rafovi dok su DG planule. Inace cena DG kapsula u Tempu je neznatno veca od buvljaka gde sam do sada kupovao.

I ne vazi BusPlus/penzionerski popust dok traje ova akcija :) Tj. barem BP ne vazi, a za takve proizvode ni penzionerski ne vaze obicno.

FYI, u Tempo VV su imali 8 komada, mislim da nije nijedan ostao do 11h. Ako nemaju sakrivene negde jos, ode akcija :D

Meni je krivo sto ne idu i soljice, na svake 4, tj. na 12 da ide aparat + 6 soljica ili barem 2 :( Mnogo mi se svidjaju!


Ristretto Ardenzda uopste nije kao instant.
Probao sam danas Espresso Generoso, koji ranije nisam nigde video - imam utisak da su ove Barista, Intenso, Lungo, Grande i Generoso ista kafa, samo 7 ili 8 gr i manje/vise przena :)

Ima inace slika na DG-u oko jacine kafe.

Meni kasirka trazila bp karticu kao i momku ispred mene. Mozda je neko sa foruma bio, obojica smo kupovali samo kapsule :)
Svakako sam prosao jeftinije nego sto sam planirao (600 din) jer su kapsule jeftinije nego u maksiju.
Posle mene u 11h ostala jos 4 komada.
Ne znam koliko su imali ali skoro sve DG kapsule su rasprodate.

Sto se tice aparata, po meni je picolo mnogo mnogo kvalitetnije uradjen nego oblo, kao da je bolja plastika.
I vagica ne moze da mi stane ova kuhinjska, sad moram onu dilersku , malu usku da kupim .
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    109.2 KB · Pregleda: 157
  • tempo viline vode.jpg
    tempo viline vode.jpg
    192.8 KB · Pregleda: 150
Ja sam uze na Vilinim vodama, isto nema besplatnih kapsula. Ne bi me cudilo da je uzeo neko ovako, jer te kapsule ne mogu nikako da se prodaju...


I meni je Barista broj 1. Posto nemam automatski aparat ja sam nekad produzim do 50 ko hoce duzi espreso. Koristim vagicu za merenje.
Ovaj novi GENEROSO mi je previse slab, INTENSO ok, malo je jaci iako oba imaju oznaku "7" za jacinu. Ardenza mi je prejak (oznaka 11) dok je Barista savrsen (oznaka 9).

Ima na KP lik iz vojvodine prodaje DG kapsule na komad, pa ko nece da eksperimentise na kutiju evo mu odlicne prilike.
Ja moram jos jednom da napisem da je Barcaffè espreso dot najgora kafa iz sistema kapsula koju sam ja probao. Gledam u Tempu puni rafovi dok su DG planule. Inace cena DG kapsula u Tempu je neznatno veca od buvljaka gde sam do sada kupovao.



Meni kasirka trazila bp karticu kao i momku ispred mene. Mozda je neko sa foruma bio, obojica smo kupovali samo kapsule :)
Svakako sam prosao jeftinije nego sto sam planirao (600 din) jer su kapsule jeftinije nego u maksiju.
Posle mene u 11h ostala jos 4 komada.
Ne znam koliko su imali ali skoro sve DG kapsule su rasprodate.

Sto se tice aparata, po meni je picolo mnogo mnogo kvalitetnije uradjen nego oblo, kao da je bolja plastika.
I vagica ne moze da mi stane ova kuhinjska, sad moram onu dilersku , malu usku da kupim .

Menjaj šoljicu, iznenadićeš se ukusom kafe iz prave..

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Ja moram jos jednom da napisem da je Barcaffè espreso dot najgora kafa iz sistema kapsula koju sam ja probao. Gledam u Tempu puni rafovi dok su DG planule.
Pa u Tempo VV jedva da ima ikada DG pakovanja, to sada tokom akcije ima oko 100 komada (u onom posebnom "dinamickom rafu"), inace ima 5-10, i to 3-4 vrste samo.

Svakako sam prosao jeftinije nego sto sam planirao (600 din) jer su kapsule jeftinije nego u maksiju.
Naravno, Maxi je skuplji od Tempa uvek ;(

Posle mene u 11h ostala jos 4 komada.
Ne znam koliko su imali ali skoro sve DG kapsule su rasprodate.
To onda su dosle nove kolicine.
 
Radnja se zove GlassMarket. Imaju i web (bez cena). Nalaze se ispod petlje Autokomande. Prodaju opremu za restorane

@alfaunits
Služe da peniš/kuvaš mleko na stimeru

@Joker
Uzeo i ja čašu. Print i menzura su desetka

Via RN4x
 
Imao je i u Tempo VV jutros.
 
@bmibmc
Hvala
 
Meni je jedino Espresso Ristretto Ardenza dobar.
Espresso Barista
-Espresso Intenso
Mi nisu nešto.
Od dužih sviđa mi se Grande.
Voleo bih da probam :
ESSENZA DI MOKA
 
Poslednja izmena:
Danas sam probao limitiranu seriju dolce gusto kapsula Dallmayr Prodomo i Buondi. Meni se jako svidjaju, stize mi i Dallmayr Crema d'oro sutra pa ce se i ona probati....


Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Lvazza Super Crema, grind 4...
da370abceb433b56ff32ff1634cf547a.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
hahah u zivotu mislim da nisam video ovoliku kremu [emoji3]
utisci o aparatu?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ovo bre ko ona Kenija sto sam skoro pravio :)
Ima li nacin da se SMANJI pena?
 
Danas sam probao limitiranu seriju dolce gusto kapsula Dallmayr Prodomo i Buondi. Meni se jako svidjaju, stize mi i Dallmayr Crema d'oro sutra pa ce se i ona probati....


Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
Probao sam te Dallmayr DG kapsule i nisu mi se nešto dopale.
 
Manje kreme dobiješ sa ovom :)
A sa istom kafom? Pitam, jer bi hteo da probam bas koliko mi prija/ne prija pena.
Ja sam ljubitelj french press kafe inace, ali da li godine da li sta, ne prijaju mi vise za stomak, a espresso mogu da sredim da mi ne smeta ;) Cini mi se da mi pena ne prija.


BTW, ne znam kako mi ranije za probu cisto nije palo na pamet da otvorim DG Generoso kapsulu i iskoristim tu kafu u automatu :)
 
Nazad
Vrh Dno