Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

@bokins83 na pravom putu si da za par meseci predjes na mehaniku :)

Mozda ali ne verujem, za sada mi je ok ovako... Inace stigla i Kimbo extra cream, sama zrna kafe su dosta tamnija u odnosu na lavazza rosa, pena isto dosta tamnija, miris kada sam otvorio kesu se za par sekundi prosirio po celom stanu, a ukus bas bas dobar tako da sto se mene tice jedno vreme necu eksperimentisati sa drugim kafama.

Takodje sam primetio da iz prese sa ovom kafom ispadaju kompletni kolutovi dok sa predhodnim lavazza su bili raspadnuti
 
I ja koristim u zadnje vreme kimbo extra crema i zadovoljan sam.Pre toga sam probao nekoliko vrsta lavazza i nisu bile lose.Ali mi je kimbo extra krema nekako najvise legla.
Inace sam prodao krups i kupio delonghi ecam 22.110b.
Bolju kafu pravi delonghi u odnosu na krups.I ima bolji mlin pa samim tim i bolje samelje kafu.
I ima presu koja se skida i lakse pere i odrzava.Za sada i vise nego zadovoljan zamenom aparata.
 
Kakva je kimbo aroma intenso, u odnosu na Illy?
Kupio sam Delonghi aparat pre nekih mesec dana, i ta Illy (u limenoj kantici) je bila sasvim ok, kada sam je potrosio, kupio sam genericku Delhaize kafu u zrnu u Maxiju :) za oko 600 din 250 gr (Illy je kostala 1600 din 250 gr, sto je preskupo). Delhaize kafa nije losa, nista specijalno... Sada je i ona pri kraju, pa sam na KP nasao kimbo aroma intenso za 1500 din 1 kg, sto deluje kudikamo povoljnije u odnosu na ove ostale, pa me zanima da li valja cemu?
 
Koristim razne. To je i bio glavni razlog za nabavku patrona, pošto su mi dosadili ukusi koje ima DG u originali.

Uzimam pakovanja od 250g mlevene. Do sada probao Hausbrant (zlatno pakovanje), Lavazza (cream) i neku Segafredo. Napominjem da nisam zahtevni kafopija.

Merio sam vagom i stavljam nekih 6-7 grama.

Napravio sam na strugu temper pa mogu lepo da pritisnem kafu. Ona kašika što je daju u paketu mi ne služi ničemu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Koristim razne. To je i bio glavni razlog za nabavku patrona, pošto su mi dosadili ukusi koje ima DG u originali.

Uzimam pakovanja od 250g mlevene. Do sada probao Hausbrant (zlatno pakovanje), Lavazza (cream) i neku Segafredo. Napominjem da nisam zahtevni kafopija.

Merio sam vagom i stavljam nekih 6-7 grama.

Napravio sam na strugu temper pa mogu lepo da pritisnem kafu. Ona kašika što je daju u paketu mi ne služi ničemu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Aha mora da se pritisne, vidim ja nesto ne radim kako treba u pitanju je Lavazza Rosa cini mi se. Jel moze slika tempera da vidim da ga odradim.
 
Nisi zahtevan, samo imas jednu od najboljih stavki :)
U stvari imam dva ;)

Crni sa slike je originalni za normalne ručne aparate, a ovaj beli je pravljen na strugu prema uzorku ali da odgovara prečniku patrone.
b3efa9d00159e05b79472b63d8aa88d6.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kad pocinje mass production za Bench community :)
 
Izgleda da sam pri prvom punjenju kapsule uspeo da zeznem metalnu mrezicu pa sad nesto kafe prodje :(, pa me zanima da li je neko koristio filter papir za kafu sa punjivim kapsulama posto vidim da ima tih varijanti.

Da li moze bilo koji filter papir da se koristi?
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Nespresso aparat, onaj najmanji Inissia.
55eur u austrijskom saturnu, gratis 14+100 kapsula. Ovih 14 sam dobio u kutiji. A ostalih 100 moraću da sačekam jer je trebala neka registracija pa se šalje na kućnu adresu, doneće mi neko.

Sad isprobavam ukuse. Ristretto standardno dobar kao i kod DG, Columbia mi se sviđa, Etiopia mi je kao da sam popio fairy deterdžent :) kiselo.
 
A ne bi ništa od priče da će Starbucks biti i u NS u Promenadi?!?
 
Ako im kafa bude ko u Solunu ili Budimpešti, neka hvala.
 
Svuda je isti Starbucks. Bec, Pariz, Nju Jork, Seul, Dizdorf, Frankf..
Prepecena kafa, to je njihiv CEO javno potvtdio da se namerno radi da bi ukus u celom svetu bio identican.
 
Prodavao se Costa, prodavace se i SB.
Kvalitet je nebitan, "probaj novo" proda vise :)
 
Ja sam baš voleo Costa kafu :)
Btw Alfa šta da očekujem od ove? :D
20181221_214852.jpeg

Nemam mlin još uvek a u zrnu je, zato ne mogu da je probam..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Uuuu, ocekij starbucks ukus, da stilom!:)
 
Ja sam baš voleo Costa kafu :)
Btw Alfa šta da očekujem od ove? :D
Pogledajte prilog 262883

Nemam mlin još uvek a u zrnu je, zato ne mogu da je probam..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ocekuj jako telo, sve ukuse koji te asociraju na zemlju, drvo, zacine, teske i gorke. Jako jako retka je kafa sa Sumatre da ista valja, ova je verovatno prepecena kao i gomila komercijalnih kafa te ce glavna odlika biti - gorka.
 
Uh pa to je sve ono što volim :) Generalno zemljasto, drvenasti ukusi mi se bas sviđaju. Još da stigne mlin...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Znaci da ponesem jos Honde sledeci put :)
 
Slobodno :D Još ako je za pola podeoka sitnije samelju ima da bude vrh :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
И никако да ме позовете да коначно пробам те кафе које имају своју тему на форуму. Ја сам старомодан и пијем обичне кафе па ме баш занима о чему се ради у овим (скупим) причама. ;)
 
Ništa sledeći put kad bude dolazio Alfa u Niš zovemo i tebe [emoji6]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Позив прихваћен, надам се да ће да буде убедљиво па да се и ја придружим овој теми а не да пијем турску. ;)
 
Onda ćeš morati da nabaviš barem moka pot, french press da ni ne spominjem [emoji4]
Posle sledi i automatski Espresso aparat i na kraju mašina sa ručicom i mlin pored [emoji3]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno