Šta je novo?

Windows Xp, Vista i Windows 7, na starim PC kompijuterima

Kompovi oko 1 ghz, 512 RAM-a, 80 giga disk, neka optika, mogu bez problema (samo kuciste) da se uzmu polovni za 2000 dinara (+/-). Kad se to sagleda, sve losije od ovoga je zaista, ali zaista mucenje, i sem za neku vrstu edukacije ili retro masinu (mada, voodoo opet ide bolje na neki tulatin isl.), ne vidim svrhu. Tih 2000, ako nemas, ne treba ti komp zaista :))) Na kraju mnoge nove masine su sad smesno jeftine i idu na rate i imaju garnaciju... ne kuvaju kafu, ali ove iz doba paleolita sisaju za 2 reda velicina...
Svakako imas pravo ali nije poenta o nemanju para vec o tome da covek zeli da odigra poneku staru igru u Glide-u i verujem da je to jedini razlog sto je taj 3dfx unutra (vidis valjda da smo u "Retro" sobi) :). Win98 za retro gaming (ima sjajnih igara) + Linux Mint (Lubuntu) za net je takodje odlicno resenje a moze se razmisliti i o Puppy Linuxu mada mislim da je Lubuntu/Mint bolji.
Uzgred, 3dfx na nekoj kt266a ploci (poslednje koje sigurno imaju stari univerzalni AGP 4x slot koji podrzava 3,3 V) sa nekim procesorom od 1,5 GHz ili brzim sa 1 GB memorije je odlicno resenje i moze da gura i novije office programe pod XPom (probao licno). Jedini problem je flash sadrzaj na netu ali zato su tu adblock skripte za browsere. Retro racunari i idu tek retko na net radi nekog MP ili skidanja drajvera ako bas zatrebaju. Na takvim masinama "multimedija" tj divX, DVD radi perfektno sa V3 2000 vec a o brzim karticama V4, V5 da ne pricamo. U takvu plocu cusnes neki Radeon 9550 umesto 3dfx-a i masina je vec sposobna da pusti bilo kakav flash sadrzaj bez problema..
 
Poslednja izmena:
haha još neko rezonuje kao ja :)

došao sam u posed ploče koja guta athlon xp i ddr ram, a ima univerzalni agp port! yeah! još samo da je ispravna :) ovih dana ću nabaviti neko novo kinesko kućište sa napajanjem i ima da sklopim makinu, od komponenti imam tu ploču, neki s462 proc za nju, 3dfx voodoo 3 3000, 1.5gb ddr, 250gb ata hdd i dvd- rw. jedina dva venta su onaj na napajanju i na procesoru koji je coolink 8cm swif, koji sam dobio od člana foruma, pa će biti sve nečujno :D biće to fearsome 3dfx rig :D samo da imam sreće da je ploča ispravna :) moja p3 socket 462 ploča sa 1.2ghz duronom je otišla u večna lovišta.
 
Pa eto vidis, ja sam kupio neku A7V266-E sa XP 1800+ i ventilatorom pa cu da se malo igram sa V3 3000 AGP i V5 5500. V3 2000 vec imam u PCI verziji i radi super na nforce 2 ploci (nema univierzalni AGP slot pa moze samo PCI 3dfx u nju sa procesorom na 2 GHz a na XP-u. Sve 3dfx igre tj sve igre iz tog perioda koje V3 moze da pogura prosto lete. (btw jedna V3 2000 PCI u SDRAM varijanti stoji na Kupindu na aukciji - cena cca 700-800 din a te V3 PCI kartice su retke, da sam u Bg sigurno bih uzeo jer imam jos redju u SGRAM varijanti). AGP Voodooi se jos uvek mogu naci bez problema za sitnis izuzev V5 koji kosta cca 40 eur.
Uzgred, mislim da je V 3 najuspesnija 3dfxova "all in one" kartica i svakako najkonkurentnija na trzistu u svoje vreme. Izglupirali su se praveci od svog branda ekskluzivu izbacivsi iz igre OEM proizvodjace i zato i propali, V4, V5 su bile manje konkurentne kartice na trzistu nego sto je to V3 bio. U ono vreme odnos cena-kvalitet-performanse svakako je bio na strani V 3 2000 i 3000 u svojim cenovnim rangovima. Da ne pominjem da su sve igre jednostavno radile "out of the box" sa V3 (osim CMR 2 sa 1.07 drajverima).
 
Poslednja izmena:
verovali vi ili ne meni je plan da mi to bude primarni kompjuter, ovaj veliki će mi služiti samo za wot... kupio sam fan kontroler da mu umirim ventilatore, ali me mrziiiiii da ga rasparčavam u delove i ponovo sklapam, a moram jer sam uradio cable management, posakrivao kablove, pa sad ništa ne može da se čačka u njemu. živ je voodoo, umro nije :D ajde neka neko pokrene temu, nešto tipa my 3dfx rig, da ne trujemo ovde :(
 
Tema o retro konfiguracijama vec postoji ali nije bas samo za 3dfx. Link ka trenutno poslednjoj strani ove povelike teme:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?209338-Retro-Dream-Machine/page40

Mislim da je za primarni kompjuter 3dfx, iako imam sve simpatije za njega, ipak malo previse mator :) Meni je taj sa nf2 i poslednji desktop kompjuter kupljene komponente odavno jos i stoji mi Bg (presao sam na laptop racunare posto se relativno cesto selim u Nemackoj a ne igram se vise kao pre) i u njega kada hocu na net stavim neku brzu karticu i moze opusteno sve sajtove da otvara. Kada zelim "retro" feeling ubodem voodoo karticu unutra :)
 
Poslednja izmena:
Ovako ja sam uspeo na p1 @ 200 mHz 256mb SDRAM win xp je radio savrseno i ESS 4.0 :-D


E sada imam problem imam prastari LT HP Pavilion ze5500 intel [email protected] 1gb ram 60gb hdd ali drajveri sa xp a jako lose rade na win 7 aero ne mogu da omogucim i ako gpu ima 128 rama inace win kao win radi sjajno ali moze pomoc oko drajvera za ovu masinu?
 
Poslednja izmena:
ne može da stane još 512mb, ploča ima dva slota i u oba je 2x256. svejedno se ne bih odlučio za xp, nemam dobra iskustva sa njim. mislim da će win 2000 manje opterećivati mašinu, a raditi isto...

edit: svejedno sam planirao da kokupim ram, ali će opet ići w2000, nešto mi je xp trom i odvratan... verovali ili ne na mom x2 kompjuteru sa 2gb rama lošije radi xp nego win7, tako da... neka hvala

Win xp radi katastrofalno sa multiprocesorima... TO je tacno..

dokupi jos 512 MB za neku sicu
bilo bi lepo da je sica DDR 1 ne mozes naci za manje od 1000 dinara 1 gb 2500 radio sam sa memorijama pa znam :-DDD
 
Ma daj, to sto pises nema veze sa istinom. Imam oba operativna sistema i oba me sluze sasvim dobro. Ovo je retro soba pa bih te zamolio da se drzis teme i retro hardvera :). Win 7 je ok za moderniji hardver, za stariji nije.
 
Ma daj, to sto pises nema veze sa istinom. Imam oba operativna sistema i oba me sluze sasvim dobro. Ovo je retro soba pa bih te zamolio da se drzis teme i retro hardvera :). Win 7 je ok za moderniji hardver, za stariji nije.

to sto ti pricas upravo nema veze sa istinom ocito ni ne znas da testiras hardware ili se ne bavis IT tehnologijom ;-) ti si taj koji je otisao u off ne ja procitaj moj post pa se javi. Sto se tice nastavka na tvoj post potpisujem da mnogo losije xp radi na mp od win 7 dakle to sto ti posecujes dual core i oba os-a vidi razliku u startup-u itd ;-) dosta si isao u off oterao si temu u totalni offtopic ako moze neko da mi odg na pitanje koje sam pre nego sto je ovaj momak oterao u off :)
 
Poslednja izmena:
Cisto da odgovorim na pitanje u temi - Xp za stariji hardver da, Vista i 7 jasno i kratko - ne. Tvog pitanja se niko i ne seca vise :) Ah da, laptop - ako postoje drajveri za njega pod win 7 bi mogao da radi kako tako ali mislim da je to racunar za XP. U svakom slucaju je 1 GB ram malo za win 7. Taj laptop nije prastar, jednostavno nije vise moderan to je sve. Za net i starije igre je sasvim upotrebljiv i pitanje nije za retro sobu. Kada postavljas pitanje, postavi ga na pravom mestu.
 
Poslednja izmena:
stvarno, što se mučite sa w7 na 1gb rama? klikneš na nešto i odeš po kafu dok otvori.... kupi neki polovan ram ili mu stavi neki linux. win xp će sasvim lepo raditi isto, samo moraš da paziš šta instaliraš...
 
Nisam uspeo da nadjem koju grafiku ima taj laptop, da odgovorim coveku kad je vec postavio pitanje. Koju god da ima i ako podrzava Aero (verovatno jedva),, sa tako malo RAM-a zaista nema smisla "silovati" racunar koji odlicno radi pod XP pogotovo sto prednosti win 7 na tom hardveru ne dolaze do izrazaja. Naprotiv. Neki lagani noviji lunux bi bio odlicno resenje pod uslovom da nije ati grafika na njemu (x - drajveri su jos uvek kriminalno losi iako su se nesto poboljsali u zadnje vreme) i da se ne igraju cak ni starije igre.
 
Poslednja izmena:
Cisto da odgovorim na pitanje u temi - Xp za stariji hardver da, Vista i 7 jasno i kratko - ne. Tvog pitanja se niko i ne seca vise :) Ah da, laptop - ako postoje drajveri za njega pod win 7 bi mogao da radi kako tako ali mislim da je to racunar za XP. U svakom slucaju je 1 GB ram malo za win 7. Taj laptop nije prastar, jednostavno nije vise moderan to je sve. Za net i starije igre je sasvim upotrebljiv i pitanje nije za retro sobu. Kada postavljas pitanje, postavi ga na pravom mestu.

Racunar je prastar kupljen je 2003 ;-) Posto se bavim it tehnologijom i to mi je posao menjam ih cesto taj racunar koristi moja baka za igranje karata tako da apslolutno je nebitno za nju da joj leti lt a radi sasvim korektno do duse bez aera ali da odg na to da je malo 128 vrama to je netacno sasvim dovoljno za lep rad win 7 posto aero radi na kartama koje imaju 64 rama - testirano (govorim jer je u okviru teme)e da inace LT koristi IGP 345 m .:)
 
ma kakve veze ima koliko rama ima, bitan je gpu. ovo mi odmah budi ruzne uspomene na vreme kada su se prodavale gf4mx sa 128mb rama, a mene svi gledali ko budalu kad sam kupio gf4 ti sa 64mb. i pitaju me ljudi "na koliko ti je grafička", a ja kažem na 500, šta na 500? pa na 500mhz. ama na koliko megabajta? aha, pa na 64. uuuu al su te zeznuli koliko si ti platio tako slabu grafičku na 64mb. yeah, right... okači ti tih 128mb rama mačku o rep da ti ja kažem odma i oprosti se od aera. ne znam samo što ste toliko zapeli za taj aero, ja na mom x2 kompjuteru sa 3870 grafičkom držim windows classic look, isto kao što sam celi život imao samo win classic look. taj aero mi ne povećava produktivnost ama ni 1%, samo izgleda fensi da se lože mase. super je da ti uopšte radi w7, aero ti ne treba. pročačkaj malo po netu, nađi uputstva i pogasi nepotrebne stvari da radi bolje...
 
ma kakve veze ima koliko rama ima, bitan je gpu. ovo mi odmah budi ruzne uspomene na vreme kada su se prodavale gf4mx sa 128mb rama, a mene svi gledali ko budalu kad sam kupio gf4 ti sa 64mb. i pitaju me ljudi "na koliko ti je grafička", a ja kažem na 500, šta na 500? pa na 500mhz. ama na koliko megabajta? aha, pa na 64. uuuu al su te zeznuli koliko si ti platio tako slabu grafičku na 64mb. yeah, right... okači ti tih 128mb rama mačku o rep da ti ja kažem odma i oprosti se od aera. ne znam samo što ste toliko zapeli za taj aero, ja na mom x2 kompjuteru sa 3870 grafičkom držim windows classic look, isto kao što sam celi život imao samo win classic look. taj aero mi ne povećava produktivnost ama ni 1%, samo izgleda fensi da se lože mase. super je da ti uopšte radi w7, aero ti ne treba. pročačkaj malo po netu, nađi uputstva i pogasi nepotrebne stvari da radi bolje...

da da ja sam takodje 2000 godine ili 2001 uzeo tu karticu :) bila je zver :-D
 
Izglupirali su se praveci od svog branda ekskluzivu izbacivsi iz igre OEM proizvodjace i zato i propali, V4, V5 su bile manje konkurentne kartice na trzistu nego sto je to V3 bio. U ono vreme odnos cena-kvalitet-performanse svakako je bio na strani V 3 2000 i 3000 u svojim cenovnim rangovima. Da ne pominjem da su sve igre jednostavno radile "out of the box" sa V3 (osim CMR 2 sa 1.07 drajverima).

Pa ne bas, nisu propali zbog toga. Sta vise, STB koju su preuzeli uradila je sjajne kartice, i u to vreme Voodoo je stao rame uz rame sa najboljim karticama iz Matrox i ATI porodice po pitanju kvaliteta slike, sto je do tada bilo nezamislivo. Problem je bio druge prirode. Nvidia je podrzavala mnoge napredne stvari koje 3dfx nije, uz to je tvrdio kako to nije vazno, tipa 32 bita ili texture preko 256x256 isl. stvari... jednostavno nisu na vreme skontali da nece jos dugo svaka igra imati 3dfx logo i pukli na otvorenom trzistu...
 
Pa ne bas, nisu propali zbog toga. Sta vise, STB koju su preuzeli uradila je sjajne kartice, i u to vreme Voodoo je stao rame uz rame sa najboljim karticama iz Matrox i ATI porodice po pitanju kvaliteta slike, sto je do tada bilo nezamislivo. Problem je bio druge prirode. Nvidia je podrzavala mnoge napredne stvari koje 3dfx nije, uz to je tvrdio kako to nije vazno, tipa 32 bita ili texture preko 256x256 isl. stvari... jednostavno nisu na vreme skontali da nece jos dugo svaka igra imati 3dfx logo i pukli na otvorenom trzistu...
Svakako tacno, ali u vreme V3 poteba za vecim teksturama i nije postojala pa ni 32 bit nije bio masovan. Kada se pogleda realno, 3dfx je imao od pocetka probleme da napravi kvalitetnu 2D-3D karticu. Rush je bio los, Banshee zapravo osakaceni Voodoo 2 u 3D, tek je V3 bila dobra 2D 3D kartica..a ni ona nije bila od najmodernijih (medju najbrzima svakako jeste sve do pojava GForce-a), to si dobro primetio. 3dfx je igrao pomalo i kvarno kupujuci STB jer je ta firma bila jedna od najvecih OEM proizvodjaca nVidie. Njihov izbor nije bio bas slucajan. To je ipak u IT industriji davno proslo vreme (pluskvamperfekt ;)) - e sad, sto ima ljudi (racunajuci i mene) koji jos ima 3dfx kartice (3*V3+1*V5) je druga tema.
 
pa dobro, evo dva posta za redom o voodoo karticama, prvi put sam se "suzdržao" da ne pravim offtopic, a sada ne mogu, mada i nije neki offtopic jer je diskusija o operativnim sistemima na starim kompjuktorima.

dakle, šta sve može voodoo3?

moja 3dfx support mašina je sledeća:
amd athlon xp 2500+
thermaltake bakarni hladnjak sa coolink 8cm ventom
512mb ram cl 2.5 ddr400
voodoo3 3000 agp
samsung 250gb ata hdd
dvd rezač
blueberry m42 kućište sa 520w napajanjem
imam još 512mb rama ali je neki genije pre mene polomio jedan pin na drugom slotu za ram, pa ne mogu da stavim drugi modul, moram negde da nađem nekog kome treba 2x512 a ima 1x1gb. imam još dve s462 ploče, ali nemaju univerzalni agp port, pa ne može voodoo u njih, a ovakva ploča koja podržava ddr i brze athlon procesore sa univerzalnim agp- om je prava retkost ovde, jedva sam našao jednu ispravnu.
šta sve može ovaj kompjuter? koji mu je limit?

dual boot xubuntu 11.10 + win 98

xubuntu:
- web browsing savršeno radi (najnoviji firefox + adblock + flashblock) tu kombinaciju koristim i na glavnom dualcore kompjuteru, apsolutno mi je nepotreban flash, ako ga se baš zaželim kliknem. youtube radi tečno do 360p, 480p malo zeza, ali ako mi se nešto gleda u 480p ja lepo skinem video pa odgledam ko čovek, ionako čekam pola sata da se bufferuje...
- office aplikacije savršeno, nemam neki komentar
- reprodukcija videa do 720p savršeno, dvd filmovi perfektno rade, ali dvd filmovi rade perfektno i na slabijim konfiguracijama koje imaju voodoo 3 u sebi, jer ona u stvari krcka podatke, glavni procesor se ne opterećuje toliko.
- sve ostale stvari kao što su: rezanje diskova, pristup remote hardovima u mreži (nas), slušanje muzike, pa ne znam sve što padne čoveku napamet radi suuper

win98:
- koristi se samo za igre, znamo svi šta sve radi na v3, ja sam recimo na ovoj konfiguraciji probao: quake 2, quake 3 arena, quake 3 team arena- sve na max maximuma u 800x600 LETI

šta ne može:
- nažalost 3d modeling raznih molekula i proteina u programu avogadro pod linuxom ne radi kako valja :/
- 720p video ne radi

uz malo znanja jedan ovakav kompjuter može savršeno da se koristi kao svakodnevna mašina- linux kao glavni os za sve, stari w98 za stare igre u ono malo slobodnog vremena koje imamo...

long live 3dfx
 
Poslednja izmena:
^
Hvala ti, moje je skustvo veoma slicno tvome sa Duronom na 1600 Mhz ili Athlonom 1800+ sa i 1GB RAM-a na nforce2 ploci (imam i jednu V3 PCI) i na KT 266a (za AGP varijante 3dfx-a) a sve to na XP SP3. Sto se linuxa tice..vise volim jos stedljivije LXDE okruzenje pa bih pre isao na Lubuntu ili LXDE Mint. divX i DVD su mi secam se odlicnno radili sa V3 i na KT133a i Duronom na 750 MHz. Sa jakim procesorom na V3 rade i Mafia u 1024*768, Gothic 1 i 2 sa prilicno visokim nivoom detalja itd. Probao sam i starije verzije Auto CAD-a i rade odlicno.
 
Poslednja izmena:
pa azmatrao sam lubuntu, čak sam se jedno vreme upoznavao sa njim na netbuku, ali mi je xfce mnogo bogatije okruženje, i odlučio sam da ostanem na njemu... e sad, moguće da je do linuxa što meni ne radi 3d rendering, možda bi na windows-u radilo, ali nemam ni jedan besplatan program za windows u te svrhe, sve alapljilje firme neke koje traže 1000+ dolara za svoje proizvode
 
Heh, ja sam imao 2 voodoo 3 karte, i to prva karta mi je bila V3500 za NTSC TV Tunerom, kasnije sam imao i 3000... ali od igara koje su pobrojane Quake 3 bas i nije Voodoo igra, daleko bolje i radi i izgleda na DX7 karticama, za Retro neki GeForce 3/4 recimo... upravo ta igra (Uz Unreal Tournament, manjim delom) je i ubila 3dfx... Quake3 na Nvidii izgleda mooogooo bolje... ima i velike texture i 32-bita, i voli velike rezolucije :)
 
GF3,4 za retro? Osim sto su te kartice slabije od modernih ne vidim da mogu da sluze za pravi retro gaming. Doduse ne moze ni 3dfx od V3 pa nadalje za pravi retro ali Voodoo 2 moze za stare dos igre. Sa GF3,4 i nije retro gaming - sve te igre koje igras na njima mozes da igras i na najnovijim karticama bez problema i pod sedmicom cak. A Unreal Tournament 99 u Glideu ne mozes da poteras osim preko nekog glide emulatora dok na V3-V5 sve leti u native glideu. A Q3 izgleda odlicno i radi sjajno i na Voodoo 2+ karticama, uzgred Q3 je OpenGL igra. Unreal Tournament je bila najbolji primer native glide igre (imala je podrsku i za D3D) a 3dfx je brisao patos nvidiom bas u toj igri. Jesmo otisli u offtopic, ali je bar retro :)

@ed_hunter: xfce je postao prilicno glomazan tako da ga za pravi retro kompjuter ne bih koristio. Svakako moze xfce na 2500+, 512 RAM i V3 bez problema. Ja nekako vise volim LXDE. Pod winom sve CAD aplikacije (iz perioda 1998-2004) rade sasvim dobro, verujem da je kriv linux drajver za 3dfx - verovatno je tu samo da bi kartica mogla da da neku sliku i da pusti divx i dvd film i nista vise.
 
Poslednja izmena:
Pa meni je GF3 retro, posto se na njemu teraju igre od pre 10 godina, sta ces vise. Danasnje igre traze bar DX9. Slazem se da je Voodoo 2 u SLI bolji izbor, ali koliko sam cuo pass-through kabl nije bas najbolje resenje (pa jos x2) za visoke rezolucije koje imaju danasnji monitori.

Gresis za Quake 3, imao sam tada aktuelne kartice u kratkom razmaku i poredio bas sa q3 i ta i znam koliko jednostavno Voodoo nije imao sta da trazi (otpakujes PAK fajlove i vidis texture 128x2048, napr. oni lukovi, isl), jednostavno Q3 ima mnogo bolje texture i trazi 32 bita da bi bio vidjen kako treba. Da radilo je, relativno brzo, sve na high je islo oko 50 fps u 1024 na 3500, ali to high je daleko muljavije od nvidia kartica tog vremena. I meni je Voodoo omiljena kartica tog toba, ali daleko da treba osporavati da se desio napredak, koji je upravo 3dfx i kosato opstanka.

Za 3dfx meni je daleko lepse bilo igrati EA igre koje su sve do 2001 imale glide mod (kako koja)... za DOS igre bilo je dovoljno instalirati mini GL, uglavnom je to resavalo posao... ili ubacivanje jednog jedinog DLL fajla u folder igre...
 
@ed_hunter: xfce je postao prilicno glomazan tako da ga za pravi retro kompjuter ne bih koristio. Svakako moze xfce na 2500+, 512 RAM i V3 bez problema. Ja nekako vise volim LXDE. Pod winom sve CAD aplikacije (iz perioda 1998-2004) rade sasvim dobro, verujem da je kriv linux drajver za 3dfx - verovatno je tu samo da bi kartica mogla da da neku sliku i da pusti divx i dvd film i nista vise.
da, baš tako... tek da da sliku i da pusti dvd film... čitao sam na netu da su ljudi uspeli da nateraju voodoo 3 da radi 3d rendering pod linuxom, ali to zahteva promenu xorg.conf fajla, koji kod mene jelte uopšte ne postoji :d više se ne menjaju podešavanja preko xorg.conf, a ja ne znam kako drugačije da podesim te stvari.

što se tiče q3 otprilike da je mare u pravu, ali zato ut vozi native glide, i razvaljuje! q3 team arena recimo neće na v3 3000 u 1024x768, samo u 800x600
 
Igrao sam Q3 Team Arena na prastarom kompjuteru sa V3 2000 u ono vreme u 1024*768 secam se vrlo dobro a Mare jeste u pravu sto se tice q3. Od pre par verzija kernela se ne koristi xorg.conf fajl ali ako ti zatreba, mozes ga veoma lako sam napraviti i koristiti kao i ranije. Uputstvo postoji na netu i lako ga je naci. Mislim da sam u linux sobi cak ostavio resenje...evo ga:

http://forum.benchmark.rs/showthrea...ome-okruzenju-Ubuntu-9.10&highlight=xorg.conf
 
Poslednja izmena:
ma ide q3 team arena u 1024 ali ne u milionskom fps-u :d barem ja nisam zadovoljan kako radi kad se sve stavi na max i kad se podesi rezolucija 1024, možda je zbog toga što mi je q3 sa poslednjim pečom, pa je maalko zahtevniji... anyway i 800x600 je dobro : ) igra je ionako toliko brza da ne vidiš ništa sem raketa koje proliću : D

hvala za uputstvo za xorg.conf, videću šta kako, kad budem imao vremena...
 
ja sam skoro na racunaru iz 03-04, stavio windows 7 proffesional, i mogu da potpisem da bolje radi od xp-a, pre toga je bio xp sp3, ono sto je jos bitnije, je da je na xp-u bio avast ili nod(ne secam se), i da je nekako upao virus i sistem je pao...greskom sam poneo ovaj disk ubacio instaliralo se imao malu muku oko drajvera ni sad nije reseno skroz, ali jedno je sigurno radi mnogo bolje nego ranije.. mislim da je konfa na 1.67ghz amd iz tog doba neki, 512mb rama, v9550 tako nesto ati od 128mb, jedino za nju nisam hteo da se zezam da bi proradio aero, ali probacu sledeci put i tv kartica winfast 2000 sto zeza sve ostalo kao podmazao otvara sve brzo, radi, ona ms essensial cini mi se sasvim ok za povremeno skeniranje, a i za osobu koja koristi komp samo za surf i eventualno nekad odradi nesto u office-u...
 
Nazad
Vrh Dno