Šta je novo?

Windows Xp, Vista i Windows 7, na starim PC kompijuterima

za osobu koja koristi komp samo za surf i eventualno nekad odradi nešto u office-u je glupost uopšte koristiti windows koji je tu prvenstveno zbog igara. win7 na 512mb rama? idi pričaj nekom drugom molim te. ja nisam probao, to je tačno, ali ću pre verovatni mom bratu koji mi je rekao da se kompjuter sa 1gb rama vukao kao prebijena mačka pod w7, nego tebi što mi kažeš da win7 leti sa 512mb rama. čak i optimistični deo mog zdravog razuma jednostavno odbija da poveruje u to...
 
ne ne izvini nisam reko da leti, ali da je brzi nego xp + av, to smem da ti potpisem...i meni je bilo cudno ali eto tako je, i to bez iskljucenog indexiranja, i system restora...
 
hmpf... istina je da je w7 brži i da lepše radi nego xp na savremenim kompjuterima, to sam i sam iskusio... ali me jako iznenađuje da w7 uopšte radi kako treba, bez velikih usporenja na 512mb rama, a kamo li da radi brže od win xp na tako malo rama. indexiranje i system restore su stvari koje se prvo i obavezno gase svakako, to je dobar potez ;)
 
Narode, zalutali ste, ovo uopšte ne spada u retro, ni najmanje. Pročitajte šta piše na početku ovog podforuma. Diskutujmo o win98 na starim kompovima, a ne o win 7 na kompu iz 2004!
 
Narode, zalutali ste, ovo uopšte ne spada u retro, ni najmanje. Pročitajte šta piše na početku ovog podforuma. Diskutujmo o win98 na starim kompovima, a ne o win 7 na kompu iz 2004!
Tacno tako, tema nije. A win7 sa 512 NB RAM-a se vuce kao prebijeno pseto. Ati 9550 moze da pusti Aero bez problema, 1,6 GHz je dovoljno za win7 tako da ne vidim da je podvig da Semica radi na tom kompjuteru, jedino ti je pojam brzine malo drugaciji od naseg ali OK. :) Ni XP ne leti sa 512 MB uvek. Koristim i XP i Sedmicu na prilicno novom laptopu (godinu dana star) i XP je brzi u svakoj aplikaciji (osim Skyrimu) a da ne pominjem da je dizanje sistema pet puta brze i to sa 4 GB RAM nego na Sedmici tako da..tu pricu o brzini mozes da uvalis zaljubljenicima u Sedmicu i njen sarenis. 3dfx bih ipak ostavio u retro, ipak su to uglavnom legendarne kartice koje vec jako dugo nemaju nikakvu podrsku osim entuzijasta.
 
Poslednja izmena:
Hm! Nisam skoro navrac'o ovde, a kad sam vec tu ajd', da kazem i ja koju.

Negde krajem 2002 sam pokusavao instalirati XP na sledecoj masini:
CPU: 166 MHz
RAM: 32 MB
MoBo: Nesecam se.
HDD: IBM 2 GB SCSI
i integrisane graficka(cirrus logic) i zvucna(SB16)

Medjutim, nije uspelo! Installer mi je izbacio poruku da nema dovoljno RAM-a!
Kasnije sam pokusao jos jednom na toj istoj masini, samo, ovog puta sa nesto
vise rama 64 MB. Tada sam ga uspeo instalirati, medjutim zanimljiva stvar je da
se kursor misa nije pojavljivao uopste! Pojavise tek kad sam overklokovao CPU
na 200 MHz !
A to kako je XP radio na toj masini bolje i da ne pricam! Ne bih to nikom preporucio.

Instalirao sam do sad x sisteme na y masinama ko zna koliko. Ali ono sto bih preporucio je da XP ne instalirate na masinama sa CPU-om sporijim od 400MHz
niti manje od 256 MB rama! Sve sto je ispod toga, pravo je mucenje, i za masinu
i za korisnika te masine!
Ono sto bi sigurno solidno radilo na CPU sporijem od 400MHz je Win98!
*Za one koji mozda neznaju, postoji projekat "Kernel Ex" koji omogucava da u ovom starom sistemu instalirate i pokrenete, i neke nove pograme, kao sto su:
Opera 11.xx, Firefox 8, K-Lite Codec Pack 770...itd. itd.

Zatim, vidim da neki ovde preporucuju neke moderne linuxe na tim matorim
masinama! Ja bih im porucio da prvo isprobaju to kod sebe! Pa tek onda da
tako nesto preporucuju drugima!
Zato sto vrlo cesto moderne linux-e na matorim masinama ne mozete cak ni instalirati!
A ako se slucajno i instalira, kako radi linux na 256MB rama? Zna samo onaj ko
je probao!
 
win xp neće da se instalira na mašini sa 32mb rama, sa 64 hoće, ali kad toj mašini dodaš još 32mb, i instaliraš, pa izvadiš tih 32mb koje si dodao win xp se podiže... provereno :)
 
Nazad
Vrh Dno