Šta je novo?

Moze li se kod nas iskoristiti CI slot u TV?

Da,iz ličnog iskustva znam da je presudno odabrati Kabal kao izvor, i pustiti automatsko pretraživanje, nebitan je izbor zemlje...
 
tacno tako ali kada izaberes Srbiju onda nema opcije za kabal pretrazivanje vec samo antena tako da sam izabrao Nemacku i gle cuda sve opcije omogucene.Tesko nama sa ovakvom tehnickom podrskom kao sto sam je ja dobio iz lg-a ,a hvala bogu na forumu.Hvala puno svima
 
Mislim da je taj odgovor LG-a klasično lupetanje, tvoj tv ima dvb-c tuner i ako si siguran da Kopernikus besplatno daje digitalne kanale kao Ikom, ne treba ti nikakva kartica Cam modul i slično. Možda ti pomogne ovo gore iz citata.
Pa ne znaju oni da li su kanali nekog operatera slobodni ili kodirani pa zato pominju CAM, mislim da je to bila ideja odgovora.

@despot77, rista1
Logično je da se izabere Cable prilikom podešavanja za kablovsku televiziju jer upravo to i znači. I naravno da nema opcija Cable kada se izabere Srbija jer Srbija još uvek nema zvanično digitalizovan prostor pa se ta opcija sakriva. Za godinu dana kada bude ozvaničen prelaz na digitalne kanale biće i ova opcija na novim TV uređajima normalna stavka.
 
Poslednja izmena:
Pa ne znaju oni da li su kanali nekog operatera slobodni ili kodirani pa zato pominju CAM, mislim da je to bila ideja odgovora.
Moglo bi tako da se shvati, ali kad pažljivije pročitaš, klasično lupetanje je tu:
Po tehnickoj specifikaciji model PT351 podrzava DVB T/C pomocu CI slota (dekodera)
Dakle, po specifikaciji tv podržava sve ovo preko terestrijalnog i kablovskog digitalnog tjunera, a nikako preko CI slota koji služi za dekodiranje. Nema veze to sa operaterom, jer digitalne kanale nađeš i kada su kodirani/neslobodni, samo što na njima imaš mrak. Npr. kod Ikoma meni skenira sve Arene, ali stativa osim na A1.
 
Poslednja izmena:
kupila sam LG televizor LED LCD 32LN536B i imam jedan problem.kada mi je dosao decko iz kablovske da uvede digitalne programe nije uspeo jer ulaz za karticu nije prihvacen.kada je stavio karticu u ulaz na ekranu se pojavio natpis da nema signala.a kada sam usla u glavni MENI za podesavanja opcija CI informacije je zatamljena i nemoze da se nista podesi.ako mozete da mi odgovorite sta je tu problem.da li tu treba nesto da se podesava ili nesto nije u redu sa tv-om.unapred hvala
 
Odradi fabricki reset televizora
 
Da li je pravilno orjentisan (okrenut) CAM modul? Da li je pravilno orjentisana (okrenuta kartica) u samom CAM modulu?
Valjda, ako ima CI konektor, onda ima i podrsku softversku pa bi morao i da prihvati CI modul i da radi u njemu kod kartica kartica...
Problem moze bit neispravan CI slot, neispravan CAM modul, neispravna kod kartica...
A da li ste vi odradili skeniranje kanala ponovo...?
Pretpostaviti cu da di dok si imala samo analognu skenirala sa LG LCD samo analogne, pa bi trebalo ponoviti skeniranje svega samo ovaj put svih analognih i digitalni kanala i jos staviti recimo Nemacku kao zemlju a ne Srbiju. Moze jos Finska i Litvanije ili je Letonija (uvek mesam), nekima cak i Mađarska prođe ok...
Vidi sliku i potrazi moje postove na 2. strani teme...
 

Prilozi

  • IMG_0305.jpg
    IMG_0305.jpg
    1,004.3 KB · Pregleda: 1,266
Poslednja izmena:
sve je decko iz kablovske probao od gore navedenog sto ste napisali i nista.i jezik je menjao,samo nije nemacku probao jer nemamo u opcijama tu zemlju.a kad udjem u MENI opcija CI informacije je zatamljena i nemoze se nista podesiti.onda je najverovatnije neispravan CI slot.probao je i drugu karticu i drugi CAM modul.u svakom slucaju vama hvala.
 
Pozdrav svima ;)
do danas nisam ni znao da ima forum na ovu temu, prosto u neke stvari nisam mogao da poverujem pa sam izguglao ovaj forum.
Naravno, kupio sam tv sa ci slotom ali to mi ništa ne znači jer sam letos produžio ugovor sa SBB-om na dve godine(znači sl. dve god. druženja sa SBB-om zagarantovano). Mislim da je svima jasno o čemu pišem.....
Međutim, više me je pogodila priča samog Sbb-ovog službenika kada mi je rekao da mi kartica za ci i nije potrebna jer mogu da korisim dekoder, pa samim tim daljinski od tv-a mogu da ostavim sa strane odnosno potreban mi je samo da palim i gasim tv!?
A štaćemo sa smart televizorima, njihovi daljinski imaju još po neku opciju osim da promene kanal ili da pojačaju i smanje ton. I tako osta meni dekoder da mi pokazuje tačno vreme još dve godine, a posle ću da se prebacim na IKOM i imaću tu "smart karticu" (ili kako se već zove) i imaću Pinkovih ko zna tada koliko programa :lupko:
 
Их, па можеш на даљинцу од тевеа и да појачаш и утишаш тон, можеш да осветлиш или затамниш екран. ;) Како то можеш да се пребациш на Иком, код тебе оба провајдера нуде услугу? Редак случај. Остаје питање да ли ће пре Иком да убаци неки HD канал или ће СББ да одлучи да дозволи да се користе CI картице, мада ... за сада мислим да СББ неће да убаци оне Пинк канале па је онда боље да чекаш да Иком пусти неки HD. Мада2 ... шта ће ти HD поред Пинка??
 
Ovi kablovski operateri su izgleda podelili plen (nas/tržište) teritorijalno tako da ja recimo nemam izbor mogu da imam samo njihovu kablovsku i njihov NET ili ADSL. A da počnemo da smaramo SBB sa pitanjima za CI kartice?
 
Nećeš(mo) uspeti. NDS je u pitanju, ne dele kartice niti module
 
pa lepo ti je renne objasnio,NDS sistem kodiranja nema modula,mora set top box za NDS sistem sa ili bez kartice.tako je i kod drugih prvajdera u svetu koji koriste taj sistem kodiranja.
 
Ima modula i za NDS, samo sto vecina provajdera nece da dozvoli koriscenje kartica van sopstvenog uredjaja.
 
mislim da oni koriste Ciscov sistem, za koji ne postoje kartice.
pomenuti NDS koriste za TotalTV.
 
Jel uspeo neko od IKOMa da iskuka još jedan connax modul?
Imam 2 TVa i trebala bi mi dva modula ali IKOM neće ni da čuje
Zvao sam ih i ubedjivao se sa njima pola sata ali neće ni da čuju iako sam njihovo korisnik sigurno 6+ godina.
Daju mi samo onaj budjavi KAONov recevier koji sam im vratio kada sam dobio connax modul.
Postoji li način da se nekako dobije drugi modul za drugi tv?
 
Ako nedaju, ti uzmi risiver pa kupi modul i onda karticu iz risivera ubacis u modul.
 
Jel uspeo neko od IKOMa da iskuka još jedan connax modul?
Imam 2 TVa i trebala bi mi dva modula ali IKOM neće ni da čuje
Zvao sam ih i ubedjivao se sa njima pola sata ali neće ni da čuju iako sam njihovo korisnik sigurno 6+ godina.
Daju mi samo onaj budjavi KAONov recevier koji sam im vratio kada sam dobio connax modul.
Postoji li način da se nekako dobije drugi modul za drugi tv?
Meni su rekli da može ali mora da plaćam 2 pretplate :)
 
Ja danas morao da zamenim modul za Kaon risiver. Crkao mi je tjuner na televizoru, majsto nije uspeo da nadje deo i ako je tv iz 2010. Seti sam se da moze preko risivera, taman nisam platio popravku. Slika je dosta losija, bar mi se tako cini.
 
A u cemu je fazon, zasto SBB ne daje mogucnost uzimanja kartice? Sta oni gube time? Potpisao sam ugovor pa sam potpisao.

Kartice se mogu klonirati i kopirati. Po mreži SBB-a ima na stotine ilegalnih priključaka. U stambenoj zgradi, bilo kojoj, nije nikakav problem razvući ilegalne priključke. Dešava se i da komšije plaćaju samo jednu pretplatu, a onda razvuku sami kablove između stanova i više njih koristi SBB-ove TV usluge. SBB nema načina da se bori protiv toga. Jedini način im je da bar taj deo njihovih usluga zvanih "digitalna TV" (i HD kao deo toga) uslove njihovim hardverom. Tada nema mogućnosti "krađe" programa.

Uostalom, to im uslovljavaju i pay TV kanali stranih televizija. SBB im plaća po priključku. SBB je obavezan da tačno zna koliko korisnika koristi koje pay kanale, i na osnovu toga plaća kablovskim TV kanalima. Ugovor sa njima ih obavezuje da se svim sredstvima bore protiv ne plaćenog gledanja programa.

...i da me neko pogrešno ne razume, ne branim SBB, nisu oni cvećke, ali da imam ja svoj kablovski sistem i da sam operator, ne bih birao sredsva da sprečim ilegalno korišćenje.
 
Могу они да угасе аналогни сигнал и да поделе рисивере, тек тада када све буде дигитално и потребан уређај да се користи неће бити илегалних прикључака.
 
Dok vam ne dodje "cable guy", e onda ste ga nahebali ili dobili "prijatelja" za sva vremena :D
 
Kartice se mogu klonirati i kopirati. Po mreži SBB-a ima na stotine ilegalnih priključaka. U stambenoj zgradi, bilo kojoj, nije nikakav problem razvući ilegalne priključke. Dešava se i da komšije plaćaju samo jednu pretplatu, a onda razvuku sami kablove između stanova i više njih koristi SBB-ove TV usluge. SBB nema načina da se bori protiv toga. Jedini način im je da bar taj deo njihovih usluga zvanih "digitalna TV" (i HD kao deo toga) uslove njihovim hardverom. Tada nema mogućnosti "krađe" programa.

Uostalom, to im uslovljavaju i pay TV kanali stranih televizija. SBB im plaća po priključku. SBB je obavezan da tačno zna koliko korisnika koristi koje pay kanale, i na osnovu toga plaća kablovskim TV kanalima. Ugovor sa njima ih obavezuje da se svim sredstvima bore protiv ne plaćenog gledanja programa.

...i da me neko pogrešno ne razume, ne branim SBB, nisu oni cvećke, ali da imam ja svoj kablovski sistem i da sam operator, ne bih birao sredsva da sprečim ilegalno korišćenje.

sve to vazi i za sve ostale kablovske operatere, i ne smeta im da nude CA module korisnicima.
 
Poslednja izmena:
:D
Mnogo sam mator a i gledam i previse filmove...
 
Nazad
Vrh Dno