Šta je novo?

Tablet kao navigacija

sava1979

Cenjen
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
67
Poena
160
Pojedini tableti imaju ugradjene GPS module. Interesuje me da li oni mogu da se porede sa klasicnim navigacijama kao sto su Garmin, Mio, TomTom? Koji tablet bi ste preporucili, a da ima dobar GPS prijemnik? Posto hocu da uporedim tablet sa navigacijom mislim da bi taj tablet trebao da bude sa ekranom do 7 inca i da njegova cena bude do recimo 200e.
 
Poslednja izmena:
Bilo koji sa gps modulom i androidom, instaliras igo8 i uzivas.
 
Pod uslovom da naravno nadjes nesto sa GPSom do 200e. Neko je pomenuo da Huawei Ideos S7 slim (Telenor) moze da se nadje na oglasima oko 200 evra, ima ih vise jeftinih koji mogu da rade sa Bluetooth GPS uredjajima (koji se dokupljuju i pojma nemam koliko kostaju). Vec je pokretana slicna tema i o njoj je mnogo pricano, baci pogled:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?264209-Tablet-do-200EU
 
Nedavno sam gledao neki Archos 5. Dopao mi se na prvi pogled, ali cuo sam komentar da kod Archosa GPS nije dobar. Pa ako neko ima iskustvo u vezi ovih tableta ili nekih drugih, a da nije tipa cuo sam, reklisu mi, voleo bi da napise nesto u vezi toga.
 
Gps će odraditi bolje posao od bilo kog tableta (kao što će i svaki foto aparat napraviti bolju sliku od mobilnog, bez obzira što imaju isto mpx), tako da ako ti treba prvenstveno za navigaciju moja ti je preporuka da pazariš neki dobar gps. Inače, po mom mišljenju je 7 incha previše za navigaciju. Ja imam nuvi 200 (prilično star model) i besprekorno radi.
 
Tablet bih koristio kao multimedijalni uredjaj u autu. Prvenstveno za reprodukciju audio i video fajlova, povremeno za internet i naravno za navigaciju.
 
Meni je Huawei bio razocarenje kada sam ga video, zbog ekrana. Rezolucija je niska, uglovi gledanja i odziv losi (gledao sam ga u Telenor radnji, stajao je odmah pored Sasmung Galaxy Taba). Sa te strane, mene ne bi zadovoljio i pao je (skoro duplo skuplji) Samsung. Sa druge strane, mozda tebi ne bi smetalo, probaj da ga vidis, prosetaj se do Telenora pa ih pogledaj.

Archos ima GPS samo u G9 modelima, koji su skuplji od tvog limita. Arnova ima 7c (za koji nisam siguran da ga ima kod nas), ali on je malko prespor za moj ukus... Ima bash spor procesor. Ok je za nezahtevne korisnike, za telefon...
 
Cisto jedna mala informacija, kada je ova tema vec otvorena. VW grupa u svoja vozila ugradjuje navigacije zasnovane na Google Maps. A kada kazem u svoja vozila, ne mislim samo na Golfa, vec i na malo skuplje modele, kao sto su modeli Audija i novi superskupi Bentley Continental GT. Da se zna ko radi danas najbolje mape :) Eh, kada bi i mape Srbije bile toliko kvalitetne...
 
U telefonu imam instaliranu aplikaciju Google maps. Korisna stvarcica, ali za njen rad je pored gps signala potreban i internet. Bilo bi dobro kad bi njihove mape mogle da se koriste sa nekim drugim navigacionim softverima.
 
Pa ako imas dobar paket (i mrezu sa solidnom pokrivenoscu, meni na tabu MTS ne pokriva ni ceo centar, a na telefonu mi Telenor pokriva i rumunsku granicu), onda super radi, u zemlji. Cim predjes granu, kuku majko... Roaming bi ti potrosio i penziju, a ne samo plate do tada...

Inace, ako imas noviju verziju google maps, mozes da kesiras oblast u radijusu od 10 milja ako se ne varam putem wifi konekcije. To uopste nije losa opcija.
 
Kakva su iskustva sa Nexus7 tabletom i koriscenjem navigacije na istom? Dovoljno je da se instalira igo i mape i to je sve ili ima jos neka mudrost?
 
Meni se odlicno pokazao Galaxy Tab 2 7". Pogledaj i njega
 
Drugar koristi neki prestigio od 7" kao gps. Fino se pokazao.
 
MiloshNBG

Igo radi dobro na nexus7, samo da bi radilo glasovno navodjenje treba instalirati thin-v1.2.apk. Takodje radi i NAVIGON, s tim sto na njemu nema jos srpski,hrvatski ima.
 
GPS uređaji imaju bolje prijemnike, ali to se odnosi kada si u kući, ali van kuće bilo koji uređaj tablet ili mobilni koji podržava GPS je sasvim OK. Odvešće Vas tamo gde treba.
Imao sam GPS Wayteq 850. Prodao sam ga pa sam spojio sve u jednom i koristio mob. prvo LG L7, a sada Note N7000 i sve je OK. Zašto vući dva uređaja kada se sve može obaviti sa jednim.
To su moja iskustva.
Pozdrav. :)
 
GoClever T76gps. 100eu. Imas moj opis u korisnicki opisi.
 
Poodavno se nije pisalo u ovoj temi, sta kazete za: " Tesla tablet H890 WB " ? Koristio bi se po potrebi za navigaciju, evo karakteristika:

Model: Tesla tablet H890 WB
Ekran: 8.9" capacitive IPS
Procesor: Intel® Baytrail Z3735F, Quad Core do 1.83GHz
Rezolucija: 1920x1200 pix
Grafički čip: Intel® HD Graphics
Memorija: 2GB RAM
Kapacitet: 32GB FLASH
WiFi: (wireless) WiFi 802.11 b/g/n
Bluetooth: Bluetooth 4.0
GPS: GPS + AGPS
Senzori: G-sensor
Web kamera: Napred: 2MP
Pozadi: 5MP (1080p video)
Mikrofon: Da
Zvučnici: Da
Priključci: 3.5mm jack
Čitač memorijskih kartica: microSD do 32GB
Baterija: 5000mAh, Li-polymer
Dimenzije: (ŠxVxD) 19.4 x 23.1 x 0.85 cm
Težina: 476 g
Boja: Crna
Materijal kućišta: Metal/Staklo
Operativni sistem: Windows 8.1 with Bing
Ostalo: Microsoft Office 365 Personal (1 year subscription)


Tablet kosta 20000,00 dinara, dali vredi odnos cena/karakteristike i dali se za ovu svotu novca moze naci jos kvalitetniji tablet?
 
Čemu toliki tablet za navigaciju?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tablet ce se pored navigacije ( kad bude treblo ) koristiti i za druge potrebe kad sam negde na odmoru ( e-knjga, gledanje filmova itd. ). Vidim da ovaj tablet ima dobru rezoluciju od 1920x1200 pix.
 
Meni je sasvim dovoljna navigacija na telefonu lg l65, veci ekran bi mozda cak i smetao a nema ni potrebe. Komplikovanije je i pozicioniranje i fiksiranje sa tabletom.
 
Propustio si osnovni parametar
Operativni sistem: Windows 8.1 with Bing
Kako ćeš i šta koristiti od navija na njemu? Koliko ozbiljno?
Na stranu što lično imam jako loše mišljenje o Tesla tabletima generalno (iskustveno, previše sam ih video defektnih).
 
Bolje uzeti neki phablet za navigaciju nego čist tablet. Recimo Alcatel Pixi 4 (6) - 6 inča košta oko 100eu nov na KP. Ja sam sa Alija naručio Leagoo M9 (5.5" 18:9 2GB/32GB) za 48 eura. Generalno, za iste pare je spakovan bolji hardver u telefone nego u tablete. A neki fon od 6 eventualno 6.5 inca može da posluži kao 3in1. Fon, tablet i navigacija.
 
Imam Lenovo Yoga Tab3 YT3-850F, iskopiram iGo na mem tableta, otvorim folder, klik na aplikaciju, pojavi mi se onaj prozor gde piše šta sve apk hoće da uradi, ali ne mogu da kliknem na Install. Zasivljeno je, samo može na Cancel. Android je ver. 6. Jel ima neko ideju šta da mu radim?
 
Da probas u podesavanjima da stikliras instaliranje nepoznatih izvora, mozda to nije stiklirano.
 
Stiklirano je. To sam prvo pogledao.
 
Jel imas neki antivirus u njemu, mozda ga on blokira.
 
Instaliraj besplatni Here za početak, pa vidi - ako ti se sviđa i odgovara ti, nemoj ni da se zezaš sa iGo-om ;)
 
Nazad
Vrh Dno