Šta je novo?

Dell XPS L502x USER THREAD

Pazi jednu stvar, nVidia GPU obara klokove na 50/153(cini mi se) kad je u 2d rezimu rada, mene mrzi da stalno klikcem da menjam sa HD300 na nV jer ovaj optimus ocigledno ne radi kako treba, cesto kad stavim da pokrene sa nVidia kartom neku aplikaciju on opet porekne sa intel grafikom...tako da drzim nV za sve...

Sto se baterije tice, nije mi jasno kako mislis da ce se istrositi ako je lap na punjacu? jedino sto trebas da pazis je da je ne prazis izpos nekih 15% i da ne bude izlozena visokim temperaturama, a ovaj lap nije topao u toj meri da steti bateriji, tako da ne vidim razlog da vadis bateriju zi njega. Baterija slabi cim se prozivede u fabrici i to je neizbezno, koristi lap i uzivaj, ne puni se ona ako je vec puna...Baterija ima garanciju 6meseci :d jasno ti je da je to potrosna roba, a ako nam bude trajala sa solidnim kapacitetom neke 2godine super, ona bacis ovu i kupis drugu za 60ak eura...i to je to. E sad za tebe ne garantujem tvoj lap se napio staropramena :D
 
Poslednja izmena:
Hehe, sto se piva tice, sve je kul. Nista nije uslo u lap (otvarao sam ga = sve cisto kao suza). Malo mi je kanulo po tastaturi, a bio sam u afektu pa sam napisao taj post :beer:

Znam da Optimus baguje, ali je stvarno super kada skines lap sa punjaca, uz surfovanje traje baterija preko 4 sata, sto je do jaja kada blejim na krevetu ili kaucu. Samo znaci da moram vise da se drndam kada instaliram igrice, ali ni to nije na kraju preterano. Bio sam srecan kao malo dete kad je grafika proradila i onaj zmaj na pocetku Skyrim-a krenuo da przi selo :banana:
 
Malo klocnes grafiku, stavis one beta drajvere i radi na High Skyrim ko nista... :)
 
e aj posto ste vi najaktivniji ovde D:
jel probao neko Battlefield 3 da igra? ;)
 
Udenuo sam mu danas jos 4GB DDR3 na 1333MHz ove memorije.

1999din placena, 60 meseci garancija, lap je odma prepoznao bez ikakve dodatne rabote, plug and play...

Reko dok je dzabe da nadogradim, da ne bude ko sa hardovima...(poplave i ostala sra*a)
 
Poslednja izmena:
Udenuo sam mu danas jos 4GB DDR3 na 1333MHz ove memorije.

1999din placena, 60 meseci garancija, lap je odma prepoznao bez ikakve dodatne rabote, plug and play...

Reko dok je dzabe da nadogradim, da ne bude ko sa hardovima...(poplave i ostala sra*a)

Pa jel vidis neku razliku? Koji si brend SIMa uzeo?
 
Kako koje? pa ostavio sam link...

Razliku...ram sam uzeo jer je jeftin, da je malo jeftiniji bio bi dzabe, nisam imao neku specijalnu potrebu ali od viska glava ne boli...sad radi u dual channel modu, odvojeno punjenje modula u toku rada, verovatno da ima razlike u performansama...
 
Poslednja izmena:
Pa previse si lepo link upakovao, pa ga nisam video :)
 
Pozz svima, kupio sam ovaj laptop po vasoj preporuci, ali sam bio zauzet ovih par meseci, pa sam bio poprilicno neaktivan na forumu. Utisci su mi pozitivni, sto se ovog laptopa tice. Materijal i izrada su odlicni, nisam imao nikakvih problema sa njim. Jedina mana, ako se to moze nazvati manom, je malo bucniji hard disk, i stalno paljenje i gasenje kulera. Vodili smo zestoku raspravu na forumu, da li da kupim ovaj dell ili asus k53. Jedan moj drug je uzeo k53, dobar laptop, nema greske ni sa tom kupovinom. No, nisam opet aktivirao ovu temu, da bi se raspravljali oko ova dva brenda. Pre neki dan sam uzeo da igram counter strike (online). Primetio sam da mi pada broj frejmova na igrici, kada se desavaju neke eksplozije ispred mene, npr neko baci bombu, a meni broj frejmova sa 100 padne na 10, pa se opet sve tece normalno, i sve tako u krug. Da pre countera nisam bez problema igrao neke zahtevne igrice, pomislio bih da nesto nije u redu. Otisao sam na nvidia sajt i skinuo sam najnoviji driver za graficku, stanje se popravilo, ovo se sada jako retko desava, ali se desi opet ponekad. Zanima me da li nesto previdjam, neko softversko podesavanje...?
Zanima me jos, da li je izasao novi driver za BIOS?
 
Pozdrav, merkam nešto ove računare pa na nekim mestima nalazim opise ekrana:

15.6" LED Full HD Non-glare (1920 x 1080)

dok na drugima piše:

15.6" WXGA HD LED Backlight, TrueLifeTM (1920 x 1080)

Može li neko da mi objasni razliku?
 
Da li neko moze da mi kaze da li ovaj model ,ima backlit tastaturu,ili postojii model koji uopste nema beklit osvetljenje tastature?
 
Samo onako nostalgicno, ovaj laptop sam dao detetu. Laptop skoro puni 6 godina i radi bez greske. A kad razmislim da sam u tom periodu promenio 4 telefona....
 
Nazad
Vrh Dno